Keresés

Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz WynNyback #1091 üzenetére

    Igen, igazad van. De én azt nem értem, hogy többen is megemlítették, hogy őket senki ne manipulálja a reklámokkal. Ők okosabbak, tudatosabbak, mint más.
    Én néha szoktam reklámokra is kattintani, ugyan is az nem vásárlás, hanem szándék. Megnézem az ajánlatot. Akkor én buta vagyok? Sőt, ami érdekel, abban a témában kimondottan szeretem a reklámokat.
    Nem olvasom a szenny lapokat (index, origo, blikk, már a gyakorikerdeseket sem), de el tudom képzelni, mi mehet ott reklámozás címén (illetve az utóbbinál pontosan tudom). És sokan ezt vetítik le mindenre. Nem kéne.

    A másik: most lehet hogy nem a reklámblokkolótól tudatosságot érzők azok, de óriási pénzzel verik át az embereket. Elég csak itt megtekinteni a megfelelő topicot.
    Bemész a Tescoba, tuti megveszel valami olyat, amit nem akartál, mert reklámozva van, hogy olcsóbb.
    Bemész a szolgáltatódhoz és kijössz olyan mobillal, amit nem is akartál megvenni, de ott rábeszéltek. De itt meg kilövöd a Telenor reklámot, hogy ne befolyásoljon.

    Nem értem, mitől tudatos az az ember, aki kényszeredetten kilövi a reklámokat, hogy őt semmi ne befolyásolja.
    A reklám nem azért van, hogy "azonnalvegyélmeg". Legalábbis nem így kell felfogni.
    Vagy tényleg léteznek olyan emberek, akik soha, semmit nem vettek meg reklámok hatására? Egy rágót sem? Annyira tudatosan, előre eltervezetten élnek, hogy ennyi sem fér bele? Annak minden elismerésem, nehéz ezt megoldani, bár semmi pénzért nem cserélnék velük.

    Viszont mind ezek után én azt mondom, ahol valóban gusztustalan módon reklámoznak, ott lődd ki azokat vagy ne látogasd az oldalt.

    Az irományom ne közvetlen vedd magadra. Csak azért írtam így meg, mert veled beszéltem. :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák