Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Boby8709 #46 üzenetére

    Az az igazság, hogy ez részben ízlés kérdése, részben meg nem. Ezért nem egyértelmű a megítélése. Kb olyan mint a nők meg a kaja. Kinek a vörös, kinek a szőke, kinek az érdes, kinek a sós, de a rondát meg a szépet és az ehetetlent meg a jó ízűt mindenki el tudja helyezni a rangsorban, mert mindannyian emberek vagyunk, és az ösztöneink közösek. Senki nem eszik teveszart, és kb senki nem gerjed jobban 140 kilós súlyemelő lányokra, mint valami szupermodellre.
    Ugyanígy van a játékokkal is, van egy objektív skála, ami megenged némi kilengést az egyéni preferencia függvényében, de mindenki meg tudja különböztetni a lebutított játékot attól amelyik kreatív és ötletes.

    Szerintem nem jól látod, mert nagyon nem ugyanakkora mozgástere van egy CoD-ban egy játékosnak mint bármelyik másikban. Én az ilyet csak fél dimenziós játékoknak szoktam hívni, mert az 1 dimenzió az lenne, hogy előre és hátra irányban is van értelme játszani a játékot, de mivel csak előre irányba haladva szórakoztató ezért csak fél dimenzióban nyújta azt amit kellene. Ezzel szemben pl egy Dishonored 2 nem fél hanem 4(!) dimenzióban is el tud helyezni taratalmat szórakoztató módon. Hogy az mennyire nem triviális arról egy videó: [link]. Ráadásul ezt egy teljesen más módon is megismétli [link]
    Nem hiszem, hogy van ezen a Földön olyan ember, aki ezt megérti, és mégis azt mondja, hogy egy tunnel játék jobb. Az vagy elvakult CoD fan, vagy meghaladja az értelmi képességeit ezeknek a pályáknak a kompexitása.
    Ezzel senkit nem szeretnék megbántani, sem magamat valamiféle felsőbbrendűnek beállítani, csak mert én ezeket a játékokat szeretem. Viszont ami tényszerűen magasabb színvonalat képvisel, azt illik elismerni.
    Én sem szeretem például az operaénekeseket, de elismerem, hogy jobban tudnak énekelni, mint mondjuk a Lukács Laci, annak ellenére, hogy több Tancsapdát hallgatok, mint operát.
    Ez a Metro téma ugyanilyen, a Stalker sokkal több és jobb játék tartalmat kínát(t), a Metro pedig egy egyszerűbb lebutított változata, bár még talán ez is túlzás, mert a skinen kívül másban nem hasonlítanak.
    Ha valakinek ez jobb, akkor örüljön neki, az biztos, hogy a Stalker sikerét nem fogja elérni soha, még úgy sem, hogy a Stalker PC only volt, a Metro meg konzolokra is kijött.

Új hozzászólás Aktív témák