Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Már több forrásból olvastam ezt az tanulmányt, de egyik se tartalmazott semmi konkrétumot. Milyen pszichológia problémákról van szó? Egyik se foglalkozott az ok-okozat kérdésével. Azért játszik sokat mert nem tanul, vagy azért nem tanul, mert sokat játszik? Egyik se tért ki mi van azokal, akik tanulásnak álcázva valmi kaland/szerelmes/sex/horror stb regényt olvasnak, tehát ugyanúgy mozdulatlanúl ülnek, magányosan és egy dologra koncentrálnak.

  • Ghoosty

    őstag

    Átfutottam Grifid által linkelt teljes tanulmányt.

    Kicsit szenzációhajhász módon vette át a cikket megint a média. 2 dolgot vizsgáltak a figyelemzavart és a hiperaktivitást. Pszichológia problémának hívják, ami máris durvábban hangzik, mint egy figyelem zavar. Amit mondjuk annyira nem csodálok, hogy a mai vizuális orgiák közepedte már nem annyira érdekes amit a tanítónéni próbál mondani, vagy a sablonos ábrákkal próbál magyarázni egy tankönyv.

    De a legjobb, hogy itt a kutatás eredménye:

    "Television exposure and video game exposure showed small to moderate correlations with concurrent attention problems in both samples "

    Angolul nem tudóknak: Gyenge és közepes kapcsolatot sikerült kimutatniuk, de nem találtam utalást a kapcsolat irányára vonatkozóan. Tehát nem tudtam, meg, hogy azért hiperaktív, mert sokat játszi, vagy azért játszik sokat, mert hiperaktív. Ráadásul, mint fentebb említettem ez a kapcsolat is gyenge vagy közepes.

    mephi666: Azért mert emberekről van szó, ugyanúgy érvényes rá a valószínűségszámítás szabályai. Tehát kellő számú mintából következethetsz összefüggésekre. Nem ellenőrizhetsz le minden egyes forrasztást, de ha 10%-ot leellenőrzöl mondjuk 10000 forrasztásból és nincs benne hiba, akkor elég magas valószínűségen állíthatod, hogy nincs benne hiba. Lásd még statisztika hipotézisvizsgálat.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #72042496 #28 üzenetére

    Lehet, hogy az én tudásom kopott már meg az évek során, de mindegy is. (Már lassan 10 éve nem nyúltam statisztikai elemzéshez és az is magyarul volt.:) ) Azért ez a 7,3 %-os magyarázóerővel én nem híresztelném, hogy micsoda összefüggést találtam. Amúgy én valami szöveges magyarázatot vártam, hogy miért okoz figyelemzavart, nem csak a számok mit mutatnak jellegű dolgot.

    A másik dolog még érdekes a tanulmányban, hogy nem pszichológus vizsgálta, hogy problémájuk van-e a gyekekeknek, hanem a tanáraiknak kellet osztályoziuk, hogy mennyire figyel a gyerek egy 5 pontos skálán.

Új hozzászólás Aktív témák