Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Átfutottam Grifid által linkelt teljes tanulmányt.

    Kicsit szenzációhajhász módon vette át a cikket megint a média. 2 dolgot vizsgáltak a figyelemzavart és a hiperaktivitást. Pszichológia problémának hívják, ami máris durvábban hangzik, mint egy figyelem zavar. Amit mondjuk annyira nem csodálok, hogy a mai vizuális orgiák közepedte már nem annyira érdekes amit a tanítónéni próbál mondani, vagy a sablonos ábrákkal próbál magyarázni egy tankönyv.

    De a legjobb, hogy itt a kutatás eredménye:

    "Television exposure and video game exposure showed small to moderate correlations with concurrent attention problems in both samples "

    Angolul nem tudóknak: Gyenge és közepes kapcsolatot sikerült kimutatniuk, de nem találtam utalást a kapcsolat irányára vonatkozóan. Tehát nem tudtam, meg, hogy azért hiperaktív, mert sokat játszi, vagy azért játszik sokat, mert hiperaktív. Ráadásul, mint fentebb említettem ez a kapcsolat is gyenge vagy közepes.

    mephi666: Azért mert emberekről van szó, ugyanúgy érvényes rá a valószínűségszámítás szabályai. Tehát kellő számú mintából következethetsz összefüggésekre. Nem ellenőrizhetsz le minden egyes forrasztást, de ha 10%-ot leellenőrzöl mondjuk 10000 forrasztásból és nincs benne hiba, akkor elég magas valószínűségen állíthatod, hogy nincs benne hiba. Lásd még statisztika hipotézisvizsgálat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák