Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    Aki azt mondja, hogy a win10 stabilabb, vagy bármilyen téren is, átlagban (mert attól, hogy egy valaki itt-ott szerencsés, a többiek még szívhatnak rendesen) stabilabb a win7-nél... az... nem akarok csúnya jelzőt írni, így legyen annyi, hogy annak a véleménye "nem igazán releváns". Megcáfolni nem bírjátok a nyilvánvalót. És azt garantálom, hogy nem csak -ahogy egy jó angolos írta feljebb- "az userek" hibájából ilyen.

    Ugyanakkor. Az idő nem áll meg. A fejlődés sem. Előbb-utóbb -ha nem is muszáj, de mindenképp- ésszerű váltani. Én is úton vagyok afelé. Jelenleg PC-m win7 professional-ön nyomatja, de a laptopom, amit most ősszel vettem, már win10-et kapott. Mert úgy voltam vele, hogy itt az ideje, és nem érdemes visszalépni megint 2009-be, és aztán egy-két évig húzni az egészet. Úgy karácsony körül már egész istenesen ráncba szedtem, megszoktam. Ez kb. 2 hónap volt. És a rendszer idiótaságai, meg az eddig használt programjaimmal fellépő inkompatibilitási problémák, stb. után egész jó lett. A kinézettel nincs és nem is volt bajom, tetszik, hogy igyekeztek "okostelefonos" (igen, ezt a marketing-bullshit kifejezést használom, mert sajnos nem akkora baromság, mint pda-nak nevezni valamit, ami már nem az) dolgokat is belerakni. Most már egész furcsa mindig visszatérni a Win7-hez, és max. egy év után már a PC-re is fel tervezem dobni. De ez nem jelenti azt, hogy jobb a 10-es. Még véletlenül se az. De ez az aktuális, a naprakész, "ezé a jövő". Egyszer el kell fogadni és átlépni a komfortos, de idejétmúlt határt, és felvenni a fonalat (addigra talán kevesebb hibája is lesz).
    Hozzáteszem, hogy XP-ről sem akaródzott váltani anno, de amikor megtörtént, nem két hónapba telt megszokni, "uralmam alá hajtani" a 7-est, mint ezt, hanem kb. 2 napba.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz schawo #117 üzenetére

    Simán lehet valami feature amit nem támogat. Vagy vmi device kiesik. Anno régi Atom + Win8 kombó esetén pl. a "coprocessor" maradt ott driver nélkül. Akármi is legyen az a 386 óta így külön.

    @WZP:
    Én azért nem értem a W10 fikázást, mert anno nekem a 7-8-10 átállás kb semmilyen megerőltetést nem jelentett a használatban. Pedig a korral egyre nehezebb, már 30 felett is frusztrál minden felesleges f*sság amihez hozzá kell szokni, nem csak winen.
    Nyilván volt 1-2 anyázás, update letiltás vagy az említett control panelből áthelyezett cuccok, de ezek apróságok, a napi használatban semmi érdemi akadályt nem éreztem, sőt. Stabilitásra, használhatóságra jobb volt szvsz.
    A dizájn megint egy más kérdés. Nem mondom, hogy nem zavar ez a túlminimalizálás, de ez megintcsak eseti jellegű, mivel ez egy OS, nem ezt nézegetem, a többi progi, IDE, Office meg úgy néz ki ahogy... rohadt mindegy milyen a win alatta.
    Szóval inkább csak elméletben, a trend miatt zavar és max ellenállásként dobnám csak emiatt a w10-et.

    És akkor az érem másik oldalát még nem is néztük: dizájnban lehet, hogy félrement a w10 itt-ott, de a w7 meg őskor. És itt nem az ablakszegélyekre gondolok, hanem ami w10-ből is hiányzik, a csempe is lósz*r, droidon sokkal interaktívabb, informatívabb felületek és megoldások vannak. Ehhez képest sehol nincs egyik sem, ez inkább zavar. Persze ez nem munkához kell, de általános használathoz nem ártana.
    Plussz ha ez zavar akkor a többivel mi van? Mert pl. mobilon amellett, hogy 100x jobb felületek léteznek a nagy dizájnversenyben legalább ennyivel több cucc félremegy, így ott jóval több idegesítő dologgal is találkozik az ember. Nem látom miért a w10 a legnagyobb ellenállás céltáblája ilyen szempontból.

  • Zotya84

    őstag

    válasz Dilikutya #144 üzenetére

    Ne aggódj, szerintem RS3 környékén nem lesz gondod a Gépház/Vezérlőpult párossal, mivel szinte biztos, hogy akörül teljesen meg fog szűnni a Vezérlőpult - gondolom amint minden modult átírnak és elhelyeznek a Gépházban. Aminek egyébként én se igazán örülök - de ha jó lesz a végső állapot, akkor nem érdekel.

    Az meg, hogy ki melyik rendszer mellett kardoskodik, nem különösebben érdekel - legalábbis annyira, hogy beleszóljak, biztos nem. Én csak azt tudom, hogy mivel mindegyik alá volt vasam, így SP1 meg a driverek után nem volt bajom a Vistával, a 7-tel, Start menü-program után a 8-8.1-gyel, meg most a 10-zel sincs. Az egyetlen dolog, ami a megjelenése óta kb 3-4-szer kékhalálba küldte, az a már évek óta nem támogatott (8-hoz sem) TV-tunerem. De ennyit meg kibírok.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz WZP #150 üzenetére

    Huvazze, ilyet még én sem láttam egyszer sem, pedig elég sok tízzel találkoztam. Hogy hoztad össze??? :Y

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • derive

    senior tag

    válasz schawo #147 üzenetére

    Mivel a Zen x86-64es proci, persze, hogy mukodni fog. A kerdes, hogy pl az alaplaphoz lesz-e megfelelo driver/tamogatas, esetleg egyenkent ossze lehet-e vadaszni a LAN kartya, a hang meg a SATA/M.2 vezerlok drivereit.

    @doooo: Aztan a 3. honapban kiadnak hozza egy updatet ami csontafagyasztja az egeszet, aztan meglatod mennyire uralod a geped.

  • #22743424

    törölt tag

    válasz lezso6 #124 üzenetére

    Teljesen egyet értek veled, kb így mentem végig az OP rendszereken én is. Jelenleg 8.1 a fő rendszerem és hozzá classic shell ( nekem ez jött be jobban ) Atom stabil sztem stabilabb rendszer mint a win 7. Persze azt hozzá kell tennem, hogy dual boot rendszerem van mellette ott a win 10 szoktatom magam a kezdetek óta és eljő az idő mikor átállok rá teljesen. Várom én is az új procikat és már eszem ászágában sem lenne win 7 op rendszert feltenni rá. :)

  • martonx

    veterán

    Nagyon helyes, hogy a régi szarokat hagyják végre kimúlni. A win10 teljesen vállalható, az app felhozatal hozzá teljesen vállalhatatlan (néha még a saját default appokon is csak ámulok, hogy mennyire tré), szerencsére a régi jó klasszikus programok zokszó nélkül futnak rajta továbbra is.

    Én kérek elnézést!

  • _Slark

    csendes tag

    Én már a megjelenést követő napokban megvettem a win10-et. Szerintem semmi probléma a rendszerrel. Az eddigi legjobb win. Ha összeszámolom, a szűk család\baráti körömnak kb 15 win 10et vettem és telepítettem, de mindenki nagyon elégedett vele. Pl azt a win 7 nem tudta hogy egy gagyi 5400as noti vinyóról i3 procival 10 sec alatt az asztalon vagyok. A win7 nekem ezt a sebességet ssd-vel sem nagyon karcolgatta. Az hogy megfigyelne és arra recskáznak amire én... pont nem érdekel. Ne gondoljátok hogy a win 7 nem küldött ugyanígy adatokat a szokásainkról. Vagy hogy pl az androidos telefon nem pont ugyanannyi infót küld. A váltás csak annak fájhat aki tényleg szereti a 7-et és nincs 40ezer forintja egy új os-re, de szerintem megéri kigazdálkodni. Számomra a win 10 sokkal smoothabb és jobb élményt nyújt. Szerintem az erőforrásokkal is jobban gazdálkodik (érzésre) mint a 7. Én üdvözlöm az amd döntését. Minél kevesebb környezetre kell optimizálni valamit, azt annál pontosabban lehetne megtenni. Ha millióféle rendszerre kellene támogatást csinálni, az sokkal több buktató\idő\erőforrás.

    "Egy kísérlet többet ér, mint ezer szakértői vélemény."

  • Tidus

    addikt

    válasz laceszgamer #122 üzenetére

    Én nem győzködöm, és bizonygatok. Csak a tényeket írom.
    Konkrét példa.
    Prohardveres tesztek.
    Tesztkörnyezet: konfiguráció, op. rendszer, minden esetben Win. 10 Pro.
    Vajon miért?
    Nem azért mert a teszt készítője azt szereti, nem azért mert az van neki. Hanem tudatosan, azért mert az futtatja az összes szabványt, és az kezeli a DX12-őt. Az API-kra még ki sem tértünk.
    A Ryzen tesztet is Win10 pro. alatt fogják elkészíteni ha eljön az ideje. Kettő okból. Az AMD sem készít, és az Intel sem készít szabványokat a korábbi Windows operációs rendszerekre.
    Kaby Lake és Ryzen kizárólag a Win. 10 fogja támogatni, mivel ez az operációs rendszer az, amivel teljes mértékben kiaknázható az újdonság.
    Így megint ott tartunk mint fentebb, miért kell erőltetni a Win7-et. Aztán akinek ez kell az éljen vele továbbra is. Viszont akkor minek csúcs konfiguráció ha tudatosan ki sem akarod használni.

  • Graphics

    Jómunkásember

    Windows 10 + Classic Shell , nekem még mindig ez a kombó jött be a legjobban :)

    A Ryzen-re viszont egyre kíváncsibb vagyok.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • nullpoint

    senior tag

    Kurva jó lesz ha esetleg tényleg, de most már tényleg kijönnek egy jó processzorral, akkor nem fogod tudni munkára használni mert win10 only. :((( Anyjuknak a ..... azt.

    Vagy felrakod a win10-et és szopsz amikor renderelés vagy modellezés közben újraindul mert szerinte az jó, és utána örülsz ha újra tudod kezdeni a munkát ha nem épp nem vágta haza a rendszert az új frissítés. Sok ismerősöm szívott ezzel és tették vissza a win7-et mert megbízhatóbb.

    [ Szerkesztve ]

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • laceszgamer

    addikt

    válasz Tidus #161 üzenetére

    De mint írtam én játékokról beszélek.... ott jelenleg se a DX12 se a Win 10 nem hoz semmit se

    Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

  • Dilikutya

    félisten

    válasz doooo #151 üzenetére

    Hány gépen láttál Windows 10-et? Kissé meredek (és dilettáns) kijelentés, hogy aki szerint nem csak 1-2 szerencsésnek jó a W10, annak a véleménye nem releváns. Ezzel a kijelentéseddel a tiéd sem lesz az.

    Egyébként szép szó az, hogy stabil, de mit értesz alatta? Mert az, hogy valami böszme szar program nem fut rajta jól, nem a Windows hibája.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz nullpoint #163 üzenetére

    Milyen munkára nem jó?

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Eclips21

    őstag

    most már tudom hogy nem veszek se AMD-t se Intel-t marad a gép míg a 10-t jobbá nem teszik(volt a gépemen, anyámén meg alapból az van már egy éve)

    [ Szerkesztve ]

  • nullpoint

    senior tag

    válasz hobizoli #164 üzenetére

    Na látod az nem lett próbálva, arról nem tudok véleményt mondani :(

    (#167) Duliee

    Semmi olyan munkára nem való ahol követelmény a megbízhatóság.

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • mattricra

    csendes tag

    A Ryzen még ki sem jött, az intel máris 2 új procival reagál, hogy betömje a réseket:) Legalább most kicsit megrázza magát mindkét cég. Ideje volt. A 2. Core széria óta csak ül az intel is a babérjain, érdemi gyorsulást nem hoz. Én várom a Ryzeneket. Nem értem miért fájt kihagyni a win 7 támogatást, a windowsokba is mindig tesznek kékhalált ;) előbb utóbb úgyis vált az ember.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz nullpoint #169 üzenetére

    Értem, hát amire használom, nos azzal semmi problémát nem tapasztaltam :)

    Eddig bőven megbízható számomra.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • martonx

    veterán

    válasz nullpoint #163 üzenetére

    Hehe, mennyi helyről hallottam, hogy van olyan ismerőse, akinek az ismerősénél márpedig mennyiszer meghalt a szar win10. Csak épp személyesen még az elmúlt 18 hónapban nem találkoztam olyannal aki valóban panaszkodott volna, és személyes tapasztalatán alapult volna a dolog. Vagy pedig ő volt az idióta, és mindenféle szar security programmal agyon nyomorította a win10-ét, amit ráadásul kellemesen öreg inteles rég támogatatlan hardveren hajtott.

    Én kérek elnézést!

  • Blax

    tag

    Hát ez csodás. Egy újabb cikk, ahol lehet siránkozni a Win7 miatt/után.

    Nem arról van szó, hogy nem lehet majd feltelepíteni a W7-et egy Ryzen-es konfigra... csupán csak arról, hogy hivatalosan nem lesz rá support. Ez közel sem jelenti azt, hogy nem fog vele működni!

    Ahogy egy zsír új laposra is csak W10-hez találsz drivert az official oldalon, ettől függetlenül fel lehet rá erőszakolni akár egy XP-t is! (az persze megint más kérdés, hogy jópár hw komponens nem fog benne működni.)

    Ennek fordítottjára is van példa, épp egy nem is olyan régi cikk hozzászólásai között láttam, az egyik fórumtárs csak azért szarozta a W10-et, mert képtelen volt feltelepíteni az 5 éves laposára. Ez is csak azért ragadta meg a figyelmem, mert nekem ugyanolyan laposom van és tökéletesen fel lehet telepíteni, minden működik, még az ujjlenyomat olvasó is. (Oké, én mondjuk power user vagyok.)

    Win 2.0 óta használok windows-okat, a Win 7 is egy atomstabil rendszer, ahogy a Win 10 is. Csak a 7-est már el kellene felejteni a francba végre. Szép volt, jó volt, haladjunk.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rottenbull #135 üzenetére

    Teljesen fals ilyen kijelentéseket tenni, miután nem tudhatod, hányat tett tönkre az amerikaiak ipari kémkedése. Mindegy, részemről ez a szál befejezve, aki nem érti, ringassa magát csak nyugodtan abba a hitbe, hogy az ipari kémkedés nem káros, sőt. Csak tudnám, akkor miért büntetőjogi kategória, ha olyan fasza dolog...

    https://www.coreinfinity.tech

  • doooo

    veterán

    válasz Dilikutya #166 üzenetére

    "Hány gépen láttál Windows 10-et? Kissé meredek (és dilettáns) kijelentés, hogy aki szerint nem csak 1-2 szerencsésnek jó a W10, annak a véleménye nem releváns. Ezzel a kijelentéseddel a tiéd sem lesz az."

    Valamennyire jogos, fél szemmel írtam a kommentet, aztán már nem volt időm átfogalmazni. Arra céloztam, hogy tagadhatatlan, hogy számtalan hiba van benne (amik vagy kiütköznek egyeseknél, vagy nem, de attól még nagyon is vannak).

    Stabilitás alatt azt értem, hogy valami nem működik olyan kiszámíthatatlanul, hogy állandóan a gépház körül kelljen kutakodni, meg a netes fórumokat böngészni napokon keresztül, megoldások, vagy ötletek után (dolgok, amelyekre nem lenne megoldás a fórumokon, ha nem jelentkeznének számos embernél). Nem, nem jártam így non-stop, de sokkal több ilyenbe futottam e kevés idő alatt is, mint a 7-es esetében jó pár éven éven keresztül. A legkülönbözőbb driverekkel jelenkezik néha kellemetlenség... a frissítések néha megjavítanak valamit, de ugyanúgy sokszor el is csesznek dolgokat (nem nagy öröm mindig rettegni a frissítésektől, nem igaz?) stb, stb.
    Tökéletes rendszer természetesen nincs, de ez határozottan tökéletlenebb, mint a többség (értsd: instabilabb).
    "Böszmeszar" programokat pedig nem használok, köszönöm a célzást.

    [ Szerkesztve ]

  • rottenbull

    senior tag

    válasz sh4d0w #174 üzenetére

    Ember, itt nem ipari kemkedesrol van szo. De ha arrol lenne szo, az sem erdekelne, mint fogyasztot. Annak a termeket veszem, akie tetszik, nagy ivben teszek a hatterére. Az sem erdekel, ha völgyeket árasztanak el, az sem, ha fiatalkoruak szerelik össze, es az sem, ha lopott technologiara épül.
    Sőt, az sem, ha lejelenti, hogy mit és mikor nézek.
    A cég, ahol dolgozok rendelkezik az ujjlenyomatommal, a beszédhangommal, az altalam irt emailek nagy reszevel, sőt, azt is tudjak, naponta hanyszor megyek budira es milyen hosszan, mit eszek a kantinban, milyen cigit szivok es a ceges bulik miatt a kedvenc piamat es kajamat is ismerik. Banja a franc. Emlitettem mar az orvosi adatbazist? Elmegyek a vidamparkba, minden attrakcio vegen lonek egy fotot, amit megvehetek, igy ismerik a csaladomat, es tudjak mikor es kivel voltam ott, mar ha az iskolai es anyakonyv vezetoi, illetve szuletesi adatbazis lekerese nem eleg. Internetre kapcsolt mobillal a zsebemben jarkalok szinte mindenhova, es minden lepesem kamerak rogzitik kozteren es munkahelyen is. Hasznalok szamitogepeket online es publikalok olyan nick nevvel, amihez hozzam kotheto adatokat adtam meg, ha az ip nem lenne eleg. Van kocsim, amivel szinten szerepelek vagy 10 adatbazisban, es bankolok is, tobb accontom es kulonbozo kartyaim vannak. Regisztralt vizumom van az usa-ba. Rendszeresen utazok europaban es az egyesult allamokban is. Folytassam?

  • pycur

    tag

    Én amondó vagyok, hogy mindenki azt használ ami neki bejött. Senkit sem kényszerítenek arra, hogy azonnal a legújabb rendszert használja. Kivéve úgy, hogy a legújabb brand laptopokra nem ad ki a gyártó már csak win10 drivert. De ezt most ne vegyük ide. Tegyük fel hogy az aktuális gépre minden os rátehető a win7-10-ig. PC egyéni konfiggal.
    Én azért veszek időnként újabb gépet, hogy gyorsabban ki tudjon szolgálni az a program, amit használok. De ha az új géphez új os is kell, akkor az mindenképp teljesítménycsökkenést fog hozni. Ennek az ellenkezőjét nem lehet bebizonyítani. Mert minél újabb egy program annál több kódsor van benne, annál több parancs, annál több elágazás, annál többmindenre van felkészítve. Ami lehet hogy szakmailag jobb, de technikailag nem lehet jobb ugyanazon a hardveren. Az újabb hardver ugye erősebb, gyorsabb mint az előző, néha többszöröse is, aki régebbi gépről újít. De valahogy, ha régi gépről és régi OS-ről újítunk az új gépre és új OS-re sokszor mégsem az az érzésünk, hogy negyed annyi idő kell neki hogy betöltsön, hanem majdnem annyi mint eddig, vagy 1-5 másodperccel kevesebb... Az nem elegendő hogy a smart fast boot-al előtölti az os-t egy ramfájlba amit bekapcsoláskor nagyjából betölt és örülsz neki hogy 10 mp múlva láthatod az egeret, utána pedig vársz hogy bejöjjenek a progijaid, addig tekereg a karika: vírusirtó, skype, driver ikonok a tálcára, és ez abban a 10 mp-ben nincs benne. Szóval ez csak etetés.
    És én úgy gondolom, hogy az emberek szeretik a fejlődést, és ha valami határozottan jobb mint a korábbi dolog akkor egyértelmű, hogy mikor váltunk az új cuccra(amint csak lehet).
    Példaként volt említve a lyukkártya. Igen az valóban működött, de mégis csak ott vagyunk ahol, és azért amit írtam. Mert az újítások tényleg jók voltak. Ezért szerettünk váltani.
    A tv is elsőnek fekete-fehér volt és lám a színes tv 100%-ban kiütötte, és miért? Igen, mert jobbnak bizonyult a fekete fehérnél. És ha már tv, azok átestek még egy fejlődésen, lapos LCD tv-k lettek a menők. Miért? Mert jobbak mint a sima 'kocka' tv-k. Kevesebb helyet foglalnak el, könnyebbek, sokkal nagyobb képméret, kevesebb áramigény, és a szemet sem rongálják már közvetlenül a kilőtt elektronsugarak.
    De most ezt hagyjuk is.
    A lényeg, hogy a fejlődés jót hozzon, akkor önként fognak az emberek váltani. De a részmegoldások, és a kötelező pénzbehúzások nem fognak akkora tömeget meghatni, mint szerintük kéne.
    Első sorban azért jövögettek új windózok, mert nyilván kereskedelmi program, de ha már mindenki vett belőle akkor mégegyet nem fognak venni, és nem hoz több bevételt. Kell egy új kinézet, hogy rá lehessen fogni, hogy ez egy új verzió, vegyétek mert ez új és jó. Itt ott javítgatnak az új verziókon, de a sok csicsa újítás hazavágja az egészet általában. De valahogy azt nem hangoztatták sose, hogy mindegy melyik verziós os van a gépeden, ugyanazt az excelt fogod rajta futtatni (na jó néha az is újul), de ugyanazt a feladatot csinálod meg benne, számolás, kimutatás, ugyanazt a firefoxot vagy chromeot fogod futtatni amivel netezel. Ugyanúgy töltesz le videót, zenét stb...ehhez nem kell új windóz.
    Muszájak voltak kitalálni valamit. Ha más nem marad, akkor a hardver fejlesztéséhez kötötték az új wineket. Lásd, csak a win7-be van dx10, ami az xp-ben nem elérhető sehogy. Csak a win10-ben van dx12 ami régebbi winbe szintén nem beletehető. Nem engednek(akarnak?) a régebbi winhez drivereket írni az új hardverekhez.
    Ezzel csak oda jutunk, hogy új HW új WIN.
    De ha a win10 lészen az utolsó, az ilyen téren abba lesz jó, hogy a 10 éves hw 10 év múlva a win10-en ugyanúgy fog működni, mert lesz hozzá driver(ha ma létezik, az örökké jó lesz, nem kell többé scannert, nyomtatót, egyebet kidobni mert nincs hozzá driver az új winhez.)
    Hirtelen ennyit az újításról.

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

  • pycur

    tag

    válasz #32839680 #179 üzenetére

    Mint mondtam a boot idő látványban kevesebb. De a boot akkor teljes, amikor a rendszer betöltött mindent ami az indítópultban van. Az egy dolog, hogy hamarabb van háttérkép, meg egér, de valóban annyival hamarabb neki is állhatsz használni a gépet? Mondjuk belőni a böngészőt és netezni? Vagy arra hány mp-t kell várnod mire megjelenik, mert azzal van elfoglalva hogy a háttérben betöltsön mindent.
    Amit az előbb leírtam személyes 15 éves tapasztalatom. Az új winek általában nem azt hozták magukkal, hogy sokkal egyszerűbb használni, gyorsabb és kevesebbet eszik...ezért óckodunk a frissítéstől. Az updateken keresztül jövő frissítések más kategória, de ott is van rá példa, hogy egy update hazavágja a rendszert, hol kicsit, hol nagyon. Jó, ritka de létező jelenség.

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

  • Vesa

    veterán

    Hahaha...
    Mecsoda meglepetés...Az MsFos pedig hiába nyenyereg, akkor sem fogja tudni kiirtani a seven-t.
    Spy10-et meg kenje a hajára.

    Pycur
    "Az új winek általában nem azt hozták magukkal, hogy sokkal egyszerűbb használni, gyorsabb és kevesebbet eszik...ezért óckodunk a frissítéstől."

    Meg azért, mert eddig soha nem látott módon kémkedik a nyavajás! A frissítőjét meg nem lehet kikapcsolni, ami eleve kizárja, hogy akár egyetlen percig ez a fostalicska legyen a gépemen.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • hokuszpk

    nagyúr

    fura.
    amikor olvasgatom, hogy nvidia vs radeon, akkor mindenkinek nvidia kartyaja van, es leszolja a dx 12 -t, hogy nemhoz semmi javulast ; most meg hirtelen mindenkinek w10 lett a gepen, az az isten dx12 -vel karoltve.

    amugy van par szoftver, ami nem megy nemhogy w10 de meg w8(.1) alatt sem megy.
    Eddig legalabb amd vasat lehetett alatenni, most majd az is megszunik, orulok neki, de valahogy majd meggyozom a nepeket, hogy ideje megvenni egy masik szoftvert, ami ugyanazt tudja csak mar w10 alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • PrometheusX

    aktív tag

    Ez eléggé szomorú, többet vártam az AMD-től. Ha a validáláson átment a Ryzen, akkor nem értem miért nem lehet a "régi", de jó rendszereket támogatni. (Persze a jó rendszerek szó erősen szubjektív, sok ismerősöm azért nem használ Windows 10-et hanem Windows 7-et, mert idegen számukra az ökoszisztémája. Bevallom én is sokkal egyszerűbben találok meg benne például beállításokat vagy apró-cseprő dolgokat amiket eldugtak a Win10b-en, de inkább használok 10-et a support miatt. Na mindegy.)

    Mindenesetre ennyi erővel be is jelenthetnék, hogy csak Windows 10-et fognak támogatni, más oprendszereket nem. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Blax #173 üzenetére

    "Csak a 7-est már el kellene felejteni a francba végre. Szép volt, jó volt, haladjunk."

    Ha 2.0 óta használsz windowst, akkor pontosan kéne értened, miért ragaszkodunk _nagyon sokan_ bizonyos verziókhoz. Ugyanis, a microfosnál sajnos nem azt láttuk az évtizedek során, hogy az új rendszer jobb, éppen ellenkezőleg. Nagyítóval kell keresni az igazán jó verziókat. Multitask előtti verziókat már hagyjuk -bár az is megérne egy hosszabb esszét-, de w95 tragédia, 98 lemegy kategória volt, W2000 rettenet, NT4 szuper volt, de sajnos nem átlag usernek, XP először rettenet majd SP2-től iszonyat jó rendszer lett. XP 64Bit nem az igazi, VISTA KATASZTRÓFA, W7 szuper, 8 sz*r, 8.1-et nem teklintem külön rendszernek. És itt a 10, amit -ismerve az itt felvázolt előzményeket, plusz az eddig látott teljesítményét-, miért is kéne automatikusan úgy tekinteni, mint egy jobb rendszerre??? Mikor korábban is az járt jól, aki maradt XP-n és nem váltott az ultraszar Vista-ra?? Ez itt nem a templom ahol hinni kell nemlétező dolgokban. Én is csak egzakt tényekkel tudok dolgozni, ezek pedig egyelőre nem győztek meg arról, hogy érdemes 10-re véltani...sem stabilitását tekintve, sem kompatibilitását, sem az erőszakos frissítési metódusát, sem a spy hülyeségeit illetően.

    Hidd el, sokan örülnénk, ha a M$ a minőségéről lenne híres és alig várnánk az új technológiákat. De éppen az elmúlt 20+ év mondatja azt, hogy stop, maradjunk csak a bevált rendszernél addig, amíg az új nem bizonyított..

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • derive

    senior tag

    válasz Vesa #185 üzenetére

    "miért is kéne automatikusan úgy tekinteni, mint egy jobb rendszerre???"
    Mert paros windoooz ;]

  • mekker

    őstag

    Nálam három különböző korú gépen és kb. egy tucat reinstallon rendszeresen előjöttek hasonló bugok. Van ami a Win7 éra óta nem lett javítva, van ami új. Méghozzá elég kellemetlen, a mindennapokat megnehezítő hibák. Open beta óta használom a rendszert, azaz 2,5 éve. Inkább a megszokás és a jövőbe látás miatt (driverek, dpi) maradtam ennél, nem a kiemelkedő minőség végett.

    Nem emlékszem már annyira a Win7-re. Felület -- W7-en is skint használtam,a gyári felülethez képest szebb W10. Nem értem a rívást, nem átlátszó a fejléc, azon kívül semmi kötelező új elemet nem kell használni, csak ha valóban akarod. Nem mondom, a mostani felület is elég gány a telefonomhoz képest. Anno a javított DPI skálázódás miatt is váltottam (TV).. hát a réginél jobb, illetve még ígérnek egy javítást mostanában, de érződik, hogy az egész platform vonszolja maga után a sok legacy hagyatékot. Még 4-5 évig nem várok forradalmi változást UI terén.

    Továbbá vártam egy rendes csomagkezelőt is. Nos, van egy bloatware Store, meg egy elfeledett, PS-es OneGet. Ebből sem lesz semmi, ahogyan egyén userbarát funkciók is váratják magukat. Jól mutatja a helyzetet asz Edge, amire ma sincs értelmes addon támogatás, pedig már másfél éve ígérgetik. De még mondhatnék ezer példát, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy ez egy forradalmi váltás legyen.

    Azt a hatalmas előrelépést nem látom W7-hez képest. Úgy nagyjából követtem, mi változott a motorháztető alatt, de erős túlzásnak érzem, hogy ócskázzák itt a W7-et. Sokkal gyorsabb, stabilabb azért nem lett, a biztonsági foltozásokat pedig a régi rendszerek is kapják még egy darabig. Új funkciókban pedig nem bővelkedik. Most csak azért is felrakom az egyik gépre, egyébként is ráfér egy reinstall - úgy látszik fél év update nem szüntette meg a betegségeit. Ha nálam van a hiba, nem jöttem rá mi az.

    Összeségében szeretem az "új", de ne nézzük már sík hülyének azt, aki régebbi verziónál ragadt. Nem jó összehasonlítás az XP-W7 (meg)váltás.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • Dr. Romano

    veterán

    Abban a kiváltságban van részem hogy nekem mindegy 7,8,10 van a gépen. Bármelyikkel elvagyok mindennemű probléma nélkül.

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Blax

    tag

    válasz Vesa #185 üzenetére

    Te is hidd el, én pontosan értem, hogy miért ragaszkodtok "nagyon sokan" bizonyos verziókhoz. (NEM kizárólag) azért, mert arra (is) lusták vagytok, hogy legalább a ph fórumán olvasgassatok kicsit és 10 kattintás után megtaláljátok, hogy hogy lehet kikapcsolni az összes Win10 verzióban a frissítést, a telemetriát, a bing szolgáltatásokat, meg minden olyan dolgot, amitől üldözési mániátok van.

    Ahogy fentebb 'rottenbull' fórumtárs felvázolta, naponta annyi adat megy rólad különböző helyekre... Az persze a kutyát nem érekli, ugye? Az viszont már gond, ha a felhasználói szokásaid egy fejlesztő cég arra próbálja használni - ismétlem, ezt ki LEHET kapcsolni - hogy tovább finomítsák az operációs rendszert a visszajelzések alapján. Leszarják, hogy te épp pornót töltesz vagy hímzési praktikákat olvasol. Ráadásul te, én, mi... nagyon jelentéktelen felhasználók vagyunk.

    Off
    Persze, hogy ez nem templom és nem hit kérdése. Mint említettem, power user vagyok. (Microsoft Solution Expert, Windows Specialist and tester. Ez a szakmám, nyilván tudom mit kell kattintani ebben a kurva windowsban, hogy az úgy is működjön, ahogy én szeretném.) Itt a showstopperek egyszerűen csak nem értenek hozzá és abban hisznek (tehát valahol hívők), hogy a seggükbe is benéz a MS, mert mindenáron tudni akarja, hogy milyen abrosz van a konyhaasztalon ésatöbbi.

    Baaah.... Inkább elengedem a témát. -.-

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz #32839680 #187 üzenetére

    sosem ertem ezt baszki

    egy uj hardvert, ne 2gennel korabbi oprendszerrel akarjon mar hasznalni senki
    akkor a f.sznak fejleszti/korszerusiti a sz.rjat?

    15+ eve is azon szenvedett nemelyik balf.szkiraly, hogy a Win3.1/3.11 ala miert nincs AGP driver
    'nyadé :U

    több drón kell ;P

  • Mercel

    senior tag

    válasz pulutodurumo #6 üzenetére

    Az XP tábor a Windows Vista-t húzta le. Nem pedig a Win7-et. (Teljes joggal egyébként mert nagyjából 3 év után lett többé kevésbé használható a rendszer - amibe a menet közben felfejlődő hardver háttér is beletette a magáét.)

    A Windows 7-nek szinte az első pillanattól kezdve jó volt a sajtója és az elfogadottsága is - ezt a Vista soha nem mondhatta el magáról.

    Marcel

  • troviko

    senior tag

    Ezzel akkor nagyjából el is dőlt, hogy i7 lesz az új gépemben. Persze ha az AMD tudja adni azt a teljesítményt 70K-ért, amit az i7 110K-ért akkor valszeg mégis AMD. De ez is valószínűtlen.
    Részemről leszállok az AMD vonatról.

    https://www.oldtech.hu/

  • Male

    nagyúr

    válasz Blax #191 üzenetére

    Honnan veszed, hogy akiket zavara Win10-es adatgyűjtögetés, azokat nem zavarja a többi cégé?

    Amúgy a felhasználók érdekében kémkedéssel pl épp most bukott meg egy TV gyártó... biztos ez is csak paranoia volt, azért is büntették meg őket.

    A frissítésre meg egyelőre nem ismerek megoldást, pedig nem voltam lusta, kerestem... nem teljesen akarom letiltani (erre találtam leírást), csak annyit, ahogy Win7-nél is volt: majd én eldöntöm mikor legyen miatta újraindítva a gép, és nem, az aktív időszak beállítás erre nem megfelelő, mivel reggel 8-tól éjjel 1-ig mennie kell a gépnek, ekkora időtávot pedig nem enged beállítani.... ha te tudod a megoldást, akkor légyszíves, oszd meg az itteni fórumozókkal ezt az infót, amit te tudsz... ( Win10 Pro-ra, az Enterprise verzió megoldása nem oké... )

    [ Szerkesztve ]

  • papasoft80

    tag

    válasz [CsuCsu] #43 üzenetére

    Ez azért szerintem kétélű fegyver. Ugyanis eddig a driver fejlesztőknek egy adott Windows verzióra kellett fejleszteniük, most meg minden nap tesztelhetik, hogy az aznapi Windows10-el hogyan megy a cucc. Eddig csak a saját hibáikat javították, most meg a Windows változásokra is reagálniuk kell, ha érinti a fejlesztésüket.
    Ki tudja, hogy melyik a jobb?!

  • Blax

    tag

    válasz Male #198 üzenetére

    Nem tudom, hogy perpill melyik build-et használod, de ez talán segít rajtad:
    Start menü -> Futtatás
    gpedit.msc <enter>
    Számítógép konfigurációja -> Felügyeleti sablonok -> Windows-összetevők -> Windows Update
    Jobb oldalon katt az Automatikus frissítések konfigurálására
    ... és itt megadhatod a számodra megfelelő időpontot.

    (működnie kell, hiszen ezt is próbáltam már)

    Ja igen, paranoia... Reflexből ragasztom le az összes notebook beépített kameráját. Ez pl. az én hülyeségem. Mindenkinek van valami tikkje. :D

Új hozzászólás Aktív témák