Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    Nálam három különböző korú gépen és kb. egy tucat reinstallon rendszeresen előjöttek hasonló bugok. Van ami a Win7 éra óta nem lett javítva, van ami új. Méghozzá elég kellemetlen, a mindennapokat megnehezítő hibák. Open beta óta használom a rendszert, azaz 2,5 éve. Inkább a megszokás és a jövőbe látás miatt (driverek, dpi) maradtam ennél, nem a kiemelkedő minőség végett.

    Nem emlékszem már annyira a Win7-re. Felület -- W7-en is skint használtam,a gyári felülethez képest szebb W10. Nem értem a rívást, nem átlátszó a fejléc, azon kívül semmi kötelező új elemet nem kell használni, csak ha valóban akarod. Nem mondom, a mostani felület is elég gány a telefonomhoz képest. Anno a javított DPI skálázódás miatt is váltottam (TV).. hát a réginél jobb, illetve még ígérnek egy javítást mostanában, de érződik, hogy az egész platform vonszolja maga után a sok legacy hagyatékot. Még 4-5 évig nem várok forradalmi változást UI terén.

    Továbbá vártam egy rendes csomagkezelőt is. Nos, van egy bloatware Store, meg egy elfeledett, PS-es OneGet. Ebből sem lesz semmi, ahogyan egyén userbarát funkciók is váratják magukat. Jól mutatja a helyzetet asz Edge, amire ma sincs értelmes addon támogatás, pedig már másfél éve ígérgetik. De még mondhatnék ezer példát, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy ez egy forradalmi váltás legyen.

    Azt a hatalmas előrelépést nem látom W7-hez képest. Úgy nagyjából követtem, mi változott a motorháztető alatt, de erős túlzásnak érzem, hogy ócskázzák itt a W7-et. Sokkal gyorsabb, stabilabb azért nem lett, a biztonsági foltozásokat pedig a régi rendszerek is kapják még egy darabig. Új funkciókban pedig nem bővelkedik. Most csak azért is felrakom az egyik gépre, egyébként is ráfér egy reinstall - úgy látszik fél év update nem szüntette meg a betegségeit. Ha nálam van a hiba, nem jöttem rá mi az.

    Összeségében szeretem az "új", de ne nézzük már sík hülyének azt, aki régebbi verziónál ragadt. Nem jó összehasonlítás az XP-W7 (meg)váltás.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák