Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Viktor77 #396 üzenetére

    Igazolódni látszik észrevételed. :))

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Vesa

    veterán

    válasz wjbhbdux #400 üzenetére

    Nagyobb rendszereknél talán -a hatásfokáról nincsenek adataim-, de lényegesen több cégnél egyszerűen csak fut a gépen a rendszer. Titkárnő mucika pedig nincs felkészülve arra, ha egy frissítés hazavágja gépét. Ennél is durvább eset az, amikor pl. egy grafikus vagy kiadványszerkesztő gépe omlik össze -láttam rá példát-, aztán b*szhatja a munkáját, akár a megrendelését is.

    Mi dolgozunk a gépen és nincs sem kedv, sem idő arra, hogy az oprendszer hülyeségei miatt a fórumokat bújva órákat szarakodjunk ilyenek miatt. A seven egy stabil rendszer, 4 éve egyszer nem omlott össze. Miért kéne váltanom egy olyan rendszerre, ami rám kényszerít frissítéseket amitől instabil lehet, és kémkedik utánam minden percben? Bullshit...Kell a fenének, én dolgozni akarok, nem oprendszert basztatni

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz wjbhbdux #397 üzenetére

    Nem propagálom a 7 használatát, nekem sincs itthon. Ugyanakkor a 10-et sem bár idehaza működik, de egyszerűen nem tetszik. Azt hiába jelentem be, nem fogják visszahozni az Aero-t... Vannak rá felrakható megoldások, de azok meg max a következő frissítésig működnek, úgyhogy nem is érdemes foglalkozni velük.

    Oké, az idő nagy részében úgy sem az oprendszert hanem a rajta futó programot látom, de attól még az egész flat design a véleményem szerint egy ízlésbeli sivatag. A Windows meg sajnos nem egy KDE-s Linux, ahol megmondhatom, hogyan nézzen ki a destkop, a munkát segítő mindenféle konfigolható aprósággal együtt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • VirsLee

    őstag

    válasz Vesa #398 üzenetére

    Ne legyél már ennyire korlátolt. Céges környezetben lehetőséged van a frissítéseket a saját ütemed, kedved, tesztelésed, vagy éppen a vetőkártya alapján teríteni. Ha az a céges frissítési policy, hogy mindent feltolsz, amit a Microsoft kiadott, akkor az nagyon messze van a céges környezetben elvárható best practice-től, és nem a Microsoft a hibás érte, hanem Te. A Microsoft az Apple, a Linux fejlesztők nem tudnak felkészülni arra, hogy Te milyen egyedi konfigurációban, milyen egyedi szoftvereket használsz. Céges rendszergazdaként mindez a Te felelősséged és egyben a Te kudarcod is, ha rátoltál egy frissítést a céges infrastruktúrára, ami valamit hazavágott. Nem a felhasználó felelőssége, nem a Microsoft felelőssége, egyedül a tiéd :) Persze sokan nem szeretik, ha felelősséget is kapnak, nem csak fizetést. Több mint 10 éve foglalkozom nagyvállalati informatikával, találkoztam már nagyon profi, felkészült rendszergazdákkal és lusta, nagypofájú, tehetségtelen rendszergazdákkal is. Nagyon széles a variációk száma a két véglet között, Te döntöd el, hogy melyik részéhez szeretnél tartozni.

    Ha pedig egy kliensgép akár szoftveres, akár hardveres meghibásodása miatt egy ember néhány órai (elfelejt menteni) munkájánál több veszik el, akkor az külön megér egy misét...

  • szaszlaci

    addikt

    válasz VirsLee #404 üzenetére

    Céges rendszergazdaként mindez a Te felelősséged és egyben a Te kudarcod is, ha rátoltál egy frissítést a céges infrastruktúrára, ami valamit hazavágott.

    Az meg az ő döntése, hogy olyan rendszert választ-e, ahol mérgesgombák közül kell kihalászni az ehetőt. :)
    Hát nem? DE! Hát már megint igazam van! (Aki érti a viccet, érti.)

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • AxBattler

    félisten

    válasz szaszlaci #394 üzenetére

    Mihez képest jelentős piac? Boszniához?
    Egy adott terméket adott előállítási költségen ($$$) szállítanak le. Arról, hogy nálunk a dollár árfolyam 170-ről 270-re ugrott az utóbbi jónéhány évben, nem a gyártók sara. Aztán nálunk magas az adókulcs, nagyobb nettó árnak nagyobb az ÁFÁ-ja, országkockázati felár is van. Az, hogy 100k-ért szerinted mit kellene adni, egy dolog. Hozzáteszem: sajnos.
    A fogyasztói trendet egyébként én is szomorúnak tartom, első okostelefonomat 5 évig használtam, a mostanit a szar support miatt 2 éven belül cserélnem kell. Egyenek ráspolyt.

    + Ezt a Defenderes dolgot nem értem: Avast-ot telepítettem, utána megkérdezi, hogy ez legyen-e a default kergető, leokézom, és azóta semmi. Meg sem nyikkan a Defi.
    + Édesanyámnak is W10-et raktam, de neki sincs vele több problémája, mint a W7-tel volt.
    + A W7 sem rögtön az elején lett olyan kiforrott, mint a végére, volt ott pár szerviz csomag...

    (#395) szaszlaci
    Csak az ilyenektől óvjon az Ég! Akkor inkább a W10...
    Használt üzleti gépektől? Miért?
    Létezik jópár megbízható bolt, nagyon igényes kínálattal, 100k alatt már Ivy Bridge Elitebook-okkal, Thinkpad-ekkel, értelmes garanciával.

    Végül azt is szabadjon megemlítenem, hogy sokan, egyre többen mini PC-t használnak, ahogy én is tíz éve, és ott igen csak el kell dönteni, hogy mennyit és milyet vesz az ember, mikor van egy 20 -- 40 Wattos teljes maximális fogyasztási keret a gépre.
    Jó dolognak tartom az ilyen PC-ket, W10 remekül fut rajtuk... :)

    (#398) Vesa
    Üzleti / ipari környezet nyilván más tészta, de tudok olyan helyről, ahol rövid időn belül áttértek, és azóta vissza sem néznek.

    (#407) Vesa
    Frissítésütemezés? :F
    Azért gondolom van náluk olyan ember, aki az átlagnál picivel jobban konyít a PC-hez. Egy ilyennek nem tart tovább fél napnál, hogy utánajárjon, és megfelelően konfiguráljon 5-6db W10-et.
    Persze egy géppark teljes újratelepítése már komolyabb munka, érthető, hogyha nem muszáj, nem akarnak rá napokat elcseszni. Ez jogos. Csak ha mondjuk 2-3 évente amúgy is elkél egy újrahúzás, akkor...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Vesa

    veterán

    válasz VirsLee #404 üzenetére

    Nem rendszergazda vagyok, hanem grafikus! Ugyanakkor jópár cég informatikai rendszerére van rálátásom, és mint írtam -csak nem olvastad el rendesen-, nagyvállalati szinten valóban van megoldás arra, hogy kivédjék a microfos erőszakor frissítési metódusát, de kisebb cégek esetén, ahol adott esetben még rendszergazda sincs, katasztrofális következményekkel jár a spy10 erőszakossága! Ismerek olyan kisebb grafikai stúdiót, ahol mindössze 6 grafikus dolgozik, de nagyon komoly vasakon és elég jelentős külföldi megrendelésekre. Seven fut minden workstation-ön és semmi gond nincs, mert akkor frissítik amikor ők úgy látják jónak (pl. egy nyugisabb időszakban). Spy10 esetén ez nem megoldható, számos célhardvert eleve nem is támogat, másrészt egy váratlan befrissítés pl. render közben akár több napos munkát vághat haza.
    Én értem, hogy neked X éve van rálátásod multis IT környezetre, meg azt is értem, hogy jól megy a személyeskedés, de nyilvánvaéóan semmi rálátásod nincs az általam felvázolt típusú céges problémákra.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Dilikutya

    félisten

    válasz szaszlaci #405 üzenetére

    Nem hiszem, hogy Windows 10 feature lenne az, hogy egy frissítés összebarmol valamit - bár én ilyennel semmilyen rendszeren nem találkoztam még.
    Egyébként ez a Windows 10 előtt is alap volt, hogy nem engedünk rá mindent azonnal a hálózatra. Egy frissítés által okozott hibáért nem feltétlenül a Microsoft a felelős, minden létező szoftverre nem tesztelhetnek, erre van a céges rendszergazda.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Vesa #407 üzenetére

    Célhardverhez egyik operációs rendszerben sincs direkt támogatás, azt a hardver gyártóján kell leverni. Ha jól mennek a gépeitek Windows 7-el, és van driver, akkor nyilván fölösleges váltani, pláne ha pénzbe is kerül. De egy új generációs gépnél nem erőltetném. Az Intel sem támogatja a Windows 7-et többé, ott is megy a habzó szájú fröcsögés?

    A frissítés utáni újraindítás ütemezhető.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Zeratul

    addikt

    válasz Dilikutya #408 üzenetére

    Win7nél a szabadon választott frissítési metódus tudott olyat eredményezni hogy az egymásra épülő frissítések valamelyik lépcső hiányában összeomlasztotta rendszert, ezért váltottak ott is kumulatív frissítésre (nincs apelláta minden felmegy) és ha KEDD akkor PATCH.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz AxBattler #406 üzenetére

    Azok a piacok jelentősek, amik ugyan elmaradnak például Ámerikától vagy UK-tól, de nem lényegtelenek. Vagyis oda (ide) is igazodik a gyártó.

    Az ilyen leselejtezett használt dolgokban igen nagy a szívás veszélye akkor is, ha kvázi jót kaptál. (Főleg egy notinál, ahonnét indultunk.) Ott a tervezett elavulás, de még ha nem is lenne tervezve, nem örök életűnek gyártják. Igazi önszívatás, ha valaki ilyet vesz magának, aki meg céges-jelleggel gondol ilyesmire, arról nem is mondok semmit. A szememben ettől alig marad le a raklapos monitor helyrepofozva egy évre jó esetben, ami a fél év garancia duplája. Nem vagyok a használt HW ellen, a hulladék ellen viszont igen.

    Dilikutya / 408: Nézd, olvasom mindenhol, hogy a W10-el mennyi baj van, tipikus ostoba szívatások. (Arról nem beszélve, hogy még mindig nincs igazából előnye, csak hátránya. Oké, DX12..., meg lélekromboló GUI.)
    Egyproblémás felhasználóktól is, míg hagyják aztán a fenébe, meg aki "rendszergazda"-jelleggel felügyel gépeket is.
    A lényeg pedig az, hogy ilyenek NEM voltak a W7-nél. Persze, voltak hülyeségei, de ilyenek nem. Azzal simán megcsináltam azt, hogy jó, hát újabb rendszer, nem árt, nézzük meg. Visszatértem utána WinXP-re, amíg lehetett, mert gyorsabb volt, utána viszont nem volt fájdalmas végleg 7-re váltani.

    Ja várj, nem ezt kérdezted, hanem hogy a frissítések között miért is van annyi, ami összebarmol. Erre inkább válaszoljon az, aki használja és tapasztalja ezeket. Fogja, és felrak önkényesen egy DRÁJVERT? Nekem ennyi elég... Oké, ez otthoni felhasználó, ezért mondtam, hogy részletezze más.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Vesa

    veterán

    válasz Dilikutya #409 üzenetére

    Ezzel egyetértek!
    A vita itt azokkal van, akik szerint _mindenki_ azért ragaszkodik a 7-hez, mert maradi, hülye, elavult, lusta, rossz rendszergazda stb. A szűk látókör mindig is kiverte nálam a biztosítékot.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • AxBattler

    félisten

    válasz szaszlaci #411 üzenetére

    Igazodik, ja. Drágább, vagy ugyanolyan, mint No-ban. :U
    100x előbb vennék használt T530-at (hivatalos W7 matricával ;) ), mint akármelyiket a héten tesztelt belépő notikból. A "Milyen laptopot vegyek?" topikban kellene picit olvasgatnod.

    Thinkpad topikban írta valaki a múlkor, hogy a T510-ese tökéletesen működik W10-zel, és nincs ezzel egyedül.

    (#412) Vesa
    Személy szerint egy csomó dolgot el tudok fogadni indokként a váltás elhalasztására, és ebbe még a komfortérzet, a személyes preferencia is belefér. Csak azon nézek furcsákat, amikor azt írják, hogy "a W10 egy felesleges, mesterségesen ránktukmált, pángyártói összeesküvésen alapuló, előre eltervelten szivató, spyware bughalmaz, látom a fényt". Most persze sarkítok. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • szaszlaci

    addikt

    válasz AxBattler #413 üzenetére

    A gond még mindig a nagy tételben leselejtezett vackokkal van, akár noti, akár más. Hangsúlyozom, szvsz. Mindig lesz olyan, akinek bevált és működik húsz éve. Azt meg ne felejtsük, hogy átlag user nem fog csavarhúzóval hozzányúlni akkor se, ha ötperces probléma van.

    Engem nem érdekelnek a notik, soha nem is volt, minek olvasgatnék arról, milyet vegyek? :) Onnét indultunk, hogy a bolti százezres noti állítólag olyan hulladék, hogy szegény W10 nem tud rajta normálisan futni. Ez röhej.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Male

    nagyúr

    válasz wjbhbdux #397 üzenetére

    A Win7 már alapból ismeri az SSD-t, megfelelő eltolást alkalmaz a particionálásnál, és kikapcsolja a defragot rajta... de biztos fel sem találták még akkor.
    Kis SSD történelem arra, hogy szerinted 9 éve "még fel sem találták": Igen, a 70-es évekkel indul... a SATA csatis flash alapú SSD is bőven több mint 9 éves.

  • VirsLee

    őstag

    válasz Vesa #407 üzenetére

    Látod, pont erről van szó! :) Te magad is megerősíted a dolgot. Grafikus vagy, senki nem várja el tőled, hogy tudd, hogy működik a hatékony informatikai rendszer. Egyszerűen nem ez a munkád, nem ehhez kell értened, mint grafikus. Én sem vagyok rendszergazda, de jó eséllyel nagyobb a rálátásom, hisz én is informatikusként dolgozok, napi szinten hallok, látok olyan dolgokat, amiről Te is beszélsz. Annyi a különbség, hogy azért, mert én valamit nem tudok megoldani, nem kezdek rögtön boszorkányüldözésbe, hogy ez vagy az mennyire szar. Ez informatika. Külön szakma, számos szakterülettel. Ez az a szakma, amiben általában - megfelelő tudás birtokában - minden probléma megoldható vagy hatékonyan megkerülhető.

    Ha nem telik rendszergazdára, attól azért még egy vállalkozásnak telhet pro windows-ra, ott pedig tudod szabályozni a frissítéseket. Valóban szívás lehet, ha üzleti célra használsz home windowst. Ha néhány hozzászólást visszaolvasol láthatod, hogy olyan is van, aki 7-ről váltott vissza XP-re. Az pont ugyanez a helyzet volt. Senki nem várja el, hogy bárki is váltson a régi kis gépén, a jól bevált környezetében, ez csak egy lehetőség. A lényeg az, hogy egy 2017-ben megjelenő terméknél szerintem nem elvárható - hisz erről szól a topic - hogy támogasson egy 2009-es operációs rendszert, aminél két újabb verzió is van a piacon.

    Előző munkahelyemen a pont az általad szeretett windows 7-re váltás miatt selejteztek le százával régi PC-ket, mert ugyan a teljesítmény még elfogadható lett volna, de az egész cég windows 7-re váltott a HP pedig azokhoz a gépekhez már nem biztosította a szükséged drivereket. Egyszerűen öreg gépek voltak, support nélkül. Ez egy ilyen dolog, valaki vagy használja a régi jól megszokott HW-SW párost, vagy újít, de azt ne várja el senki, hogy az új géphez írjon valaki drivert 10 évvel ezelőtti oprendszerhez. Vagy azt, hogy egy új oprendszer fel legyen készítve minden 10-15 éves HW támogatására. Túl nagy és túl felesleges erőforrás pazarlás lenne. Van olyan scannerem itthon, ami nem megy stabilan win10 alatt, egyszerűen vistáig volt driver, már vagy 15 éves a cucc...

    Továbbá - grafikusként - benézhetsz néha az apple notebook topicba is, én ott olvastam talán 2-3 hónapja heteken keresztül, hogy mennyit szívnak az új verzióval, kinek mi nem működik épp a gépén. Ez van, meg kell várni amíg kiforrott nem lesz. Soha nem volt fájdalommentes áttérni egy új rendszerre, ehhez általában kell 1-2 év türelem :) Gondolom nem a 2009-ben kiadott windows 7-t használod, hanem számos alkalommal frissítetted azóta, annak érdekében, hogy egy stabil, megbízható rendszered legyen. Hosszú évek után könnyű elfelejteni, hogy minden egyes váltás ennyire nyögvenyelősen indult :)

  • szaszlaci

    addikt

    válasz VirsLee #416 üzenetére

    egy 2017-ben megjelenő terméknél szerintem nem elvárható - hisz erről szól a topic - hogy támogasson egy 2009-es operációs rendszert
    Ez igaz, és ez a baj. Ez a másik oldal üzleti érdekeit szolgálja, nem az enyémet, mégis sokan azt magyarázzák, hogy milyen tök jó, hogy jön mindig az új Win, mert most aztán olyan biztonságban leszünk, mellé meg olyan felhasználói élmény társul, hogy ihaj. Legalább ne legyen rosszabb, mint az előző volt, ha már újat nem igazán nyújt.
    Ha emelkedik a villany, mert új és nehezen olvasható mérőórát vezetnek be, annak is örüljek, mert új?

    Megjegyzem, egy kb. húsz éves, HP 6L nyomtatót használok, mert tudja azt, amit kell, mindezt egy ötszáz forintos kínai LPT port -> USB átalakítóval, mert nincs az alaplapon. Win7 még gond nélkül kezeli, csak ki kell keresni a driverek közül, hogy mi ez, meg ott sincs persze szem előtt, hátha valaki nem találja, és vesz újat. (A kb. ugyanez HP 4L 1992-es, 25 éves, az is ott van.)
    Persze mit várjunk, ha még a nyomtató is leáll, ha nem fizeted a sarcot...

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • AxBattler

    félisten

    válasz szaszlaci #414 üzenetére

    Engem nem érdekelnek a notik, soha nem is volt, minek olvasgatnék arról, milyet vegyek?
    vö.
    A gond még mindig a nagy tételben leselejtezett vackokkal van, akár noti, akár más. Hangsúlyozom, szvsz. Mindig lesz olyan, akinek bevált és működik húsz éve.
    Ha nem érdekel a téma, és nem vagy benne, akkor talán ne írogass tévedéseket az új 100k-s notik és használt üzleti laposok viszonylatában. Mondom: ne nekem higgy, hanem olvass a megfelelő topikban.

    Onnét indultunk, hogy a bolti százezres noti állítólag olyan hulladék, hogy szegény W10 nem tud rajta normálisan futni. Ez röhej.
    Ne, tudom, ki hozta fel ezt a sületlenséget. A driver probléma a notigyártók sara, nem a Picipuháé. Megkérdezném: a legutóbbi, témába vágó PH tesztben miért nem emeltek ki a cikkírók egyetlen ilyen problémát sem?

    (#417) szaszlaci
    Ez a másik oldal üzleti érdekeit szolgálja...
    Ezt kifejtenéd? Érdekelne...

    Win7 még gond nélkül kezeli, csak ki kell keresni a driverek közül, hogy mi ez, meg ott sincs persze szem előtt, hátha valaki nem találja, és vesz újat.
    Tehát ha egy 7 éves OS-en kicsit utána kell járnod, hogy a 20 éves perifériád rendesen működjön, az már rosszindulatú összeesküvés?

    Persze mit várjunk, ha még a nyomtató is leáll, ha nem fizeted a sarcot...
    Melyik sarcra gondolsz? A frissítés még mindig ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Zeratul

    addikt

    válasz VirsLee #416 üzenetére

    Ha nem telik rendszergazdára, attól azért még egy vállalkozásnak telhet pro windows-ra, ott pedig tudod szabályozni a frissítéseket. Valóban szívás lehet, ha üzleti célra használsz home windowst.

    Momentán azért is mert a Home Edition nem használható üzleti célokra a licensz szerződés szerint, BSA simán megmogyorózhatja érte, a NAV nál nem lehet elszámolni stb.

  • Zeratul

    addikt

    válasz AxBattler #418 üzenetére

    Onnét indultunk, hogy a bolti százezres noti állítólag olyan hulladék, hogy szegény W10 nem tud rajta normálisan futni. Ez röhej.
    Ne, tudom, ki hozta fel ezt a sületlenséget.

    Ez én voltam, a bevásárló központos olcsójános "laptopokkal" kapcsolatban, ár nélkül. Egész pontosan az írtam, hogy aki bevásárló központos olcsójános laptopot vesz a készüljön hogy oboázni fog

    [ Szerkesztve ]

  • szaszlaci

    addikt

    válasz AxBattler #418 üzenetére

    Akkor harmadszor, ha jól számolom, tényleg kezd ez így unalmas lenni: a leselejtezett cuccokkal van bajom. Attól, hogy adott topikban ajánlja valaki, engem nem érdekel; vegye meg, aki akarja.

    Ne, tudom, ki hozta fel ezt a sületlenséget.
    Akkor miért nekem adod elő?

    Te mutattál egy PH-tesztet, hogy milyen szar notik, és neked nem kéne.
    Most meg azt mondod, a cikkíró szerint (ami megint egy dolog), tök jól működnek ezek W10-el.
    Most akkor mi van? Csak azért nem kéne, mert simán szarok szerinted, meg erősebb gépet kapsz egy leselejtezésből ennyi pénzért? Ez azért nem olyan meglepő.

    Ezt kifejtenéd?
    Kifejtem: ha te új hardvert és szoftvert vagy kénytelen venni, mert egyik a másik nélkül nem megy, ráadásul hol az egyikre, hol a másikra vagy rákényszerítve, akkor azért pénzt adsz ki. Ami őket gazdagítja. A többi sallang szinte mindig átverés, majd rájössz magad is.

    "Tehát ha egy 7 éves OS-en kicsit utána kell járnod, hogy a 20 éves perifériád rendesen működjön, az már rosszindulatú összeesküvés?"
    Most már tényleg kezd kiolvasni a biztosíték.
    Csak ügyesen el van rejtve, mert ezeket a régi drivereket külön ki kell választani a windózban, nem volt ám mindig plug and play. Nincs benne a választási listában, hanem egy másik listából kell kikeresni, aminek egyébként semmi értelme, "csak" annyi, hogy azt lehetne hinni, nincs is ott. Pedig de!

    Olyan nyomtató sarcra gondolok, mint:
    -- fej egybeépítve a patronnal egy vagyonért
    -- nem lehet tölteni, mert pont a végére megy szét a fej, és NEM lenne érdemben drágább a tartós fej
    -- tonereknél (is) számolja az oldalakat, azt mondja, nem nyomtathatsz többet a saját érdekedben
    -- nyomtató mondja ugyan ezt, meg a megtelt tintatartály című átverés
    -- elfújja a tinta felét "fejtisztítás" címszó alatt
    -- ezt olvastam: utángyártott chipes cuccokkal egy előre meghatározott időben azt mondják bizonyos nyomtatók, hogy ezzel nem nyomtatunk. Érzed a sunyiságot, ugye? Nem egyből firm. frissítés után, (ami megint érdekes egy dolog), hogy más akkor kikerülhesse, hanem adott dátumkor.
    Hirtelen ennyi. Ezek mind azért vannak, hogy többet költs. A 20 éves HP lézer tud valódi 600 dpi-t, tűéles, kb. azonnal indul, nem pazarol, gyorsabb mint "bármelyik" tintás. Ezresből fel van töltve a toner annyi FF lapra (ha ez elég), amennyi otthon kb. tíz évre elég. (De az újnak tekinthető toner is asszem háromezer volt, teli.) A "korszerű" lézeres annyival "jobb", hogy kicsit gyorsabb, és tízszer annyit kell rákölteni, vagy még többet.

    Így, hogy most remélhetőleg válaszoltam minden kérdésedre, igazán megtehetnéd azt, hogy elgondolkozol azon, tulajdonképpen mi is ezzel az egésszel a célod?

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • pycur

    tag

    Azt mondjátok hogy nem hiszitek hogy a w10 lassú egy új 100 000-es laptopon?
    Épp tegnap előtt járt nálam egy ilyen reinstallra: asus x541s
    Konkrétan azt hittem az ablakon kidobom, vagy a winyó 100% bad sectoros, vagy valami. De egyik sem.
    A Win10 install nem ismerte fel a touch egeret, külsőt kellett bedugni a tekepítőnek is.
    A win7 általában 15-20p alatt felmásolja a fájlokat és eljut addig, hogy megkérdezze az user nevet és tovább, 2p és bent vagyok az asztalon.
    Na ez a gép 45 percet molyolt mire felmásolt mindent, utána újraindult, várjon karikázott 15 percet, kérte a felhasználónevet majd tovább karikázott 20 percig, mire elmondta hogy most nagyon izgalmas funkciókat telepít... :D
    Alig volt 1,5 óra amíg az installer végigment, utána 12 ismeretlen hadrvert hagyott maga után. A gyártó oldalán csak win10 driverek vannak ugyan, de hogy még egeret se vegyen be mint egy generic touchpad...
    3 óra kellett összesen mire minden felkerült rá.
    Csak ennyit akartam a win10-ről mondani. Nem általános eset, de van ilyen is.

    Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

  • PuMbA

    titán

    válasz pycur #422 üzenetére

    A mai 200k alatti laptopokba a leglassúbb 5400RPM-es vinyókat rakják, szóval nem csoda. Én is találkoztam többel. Ez igazából nem a Windows 10 hibája, hanem, hogy egyre rosszabb laptopokat adnak el ugyanolyan áron.

  • Zeratul

    addikt

    válasz PuMbA #423 üzenetére

    Jelen esetben: Két magos atom celeroncs 1,6GHz, 4GB memória szigorúan 1 modullal, valami hoki lassú raktáron porosodó HDD és kész is a bevásárló központos wunder laptop. Amin az wunder ha működik. Komolyan falhoz kellene azokat állítani akik tablet procikat raknak laptopokba.

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz Zeratul #420 üzenetére

    Yep, szívni fog, az biztos. De nem a W10 miatt.

    (#421) szaszlaci
    Nem gond, hogy bajod van velük. Van, amiből én sem vennék használtat.
    De egy normális helyen vett, használt, "A"-grade TP, vagy Elite jóval tovább, és megbízhatóan fog szolgálni, mint egy 100k-s Teszkós lapos.
    És ezt nem én, hanem nálam jóval hozzáértőbb szakik szokták írni a kapcsolódó topikokban.

    Te mutattál egy PH-tesztet, hogy milyen szar notik, és neked nem kéne. Most meg azt mondod, a cikkíró szerint (ami megint egy dolog), tök jól működnek ezek W10-el. Most akkor mi van?
    Ja, szarok. De nem a W10 okán, hanem
    - anyagminőség, összeszerelés miatt;
    - support, drivertámogatás (hiánya) miatt;
    - tervezett élettartam miatt.

    Kifejtem: ha te új hardvert és szoftvert vagy kénytelen venni, mert egyik a másik nélkül nem megy, ráadásul hol az egyikre, hol a másikra vagy rákényszerítve, akkor azért pénzt adsz ki. Ami őket gazdagítja.
    Sajnos egy bizonyos idő elteltével nem megy az egyik a másik nélkül. Nem állítom, hogy mindig azonnal frissíteni kellene, de 10 évente azért nem tragédia az újabb OS-re való átállás.
    Ingyenes W10 upgrade kit gazdagít? (Ráadásul ugye itt nagyobb frissítéscsomagok fognak kijönni, nem pedig újabb főverziók.)

    A többi sallang szinte mindig átverés, majd rájössz magad is.
    Ha Te mondod, biztosan.

    Most már tényleg kezd kiolvasni a biztosíték.
    Hogy micsinálni'? :D

    Olyan nyomtató sarcra gondolok, mint:...
    Ja, bocs! Már azt hittem, köze van a W10-témához, ezért nem értettem.
    Egyébként igen, a nyomtatós cégek trükköznek ilyenekkel - ki is dobtam pár Epson-t, meg itt van egy kukára váró HP multi...

    (#423) PuMbA
    Pontosan. Szerencsére van már ellenpélda: a Lifebook-okat 150k HUF alatt már lehet kérni SSD-vel is - ezeket viszont nem tolják az arcodba a madaras Teccsóban.
    Egy SSD upgrade szinte minden régebbi cuccból használható masinát farag.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz Zeratul #424 üzenetére

    Igen, tipikus. De ezen mindegyik Win rosszul futna... :)

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Vesa

    veterán

    válasz PuMbA #423 üzenetére

    Akkor a 7 miért megy fel 15perc alatt? Ne fárasszuk már egymást...
    És egy picit várjunk már...mi az, amivel a spy10 többet tud, hogy nem fut el rendesen 2-3 éves vasakon? A processzorok alig fejlődtek az elmúlt 5-7évben...A Dx12-t leszámítva mitől olyan marha nagy a harver igénye ennek a fosnak? Nincs benn semmi hatalmas újítás, csak zabálja a CPU-t és a Ram-ot, teljesen feleslegesen a sok idióta, semmire sem jó process (nem beszélve a spy funkciókról). Komolyan érdekelne, mitől kéne itt hanyatt esni? Senki nem rinyált anno az XP-nél mert végre kidobták alóla a DOS-t és kapott egy rendes NTFS fájlredszert az NT4-től. Azt alig vártuk. De itt? A hülye aktív desktoptól kéne elájulni, ami a kémkedéssel kiszedett adatok alapján állandóan odatolja a user képébe a célzott reklámjait?

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • derive

    senior tag

    Egy kerdes a mindenaron W10 partiakhoz: Ha szerintetek rendben van, hogy a HWgyartok nem adnak ki uj drivert egy regi OShez, akkor miert adnanak ki a regi hardvereknez uj drivert W10re?

    Na ezert szopnak itt joparan a W10el ;] Es itt nem csak a PHs masterracerol van szo, hanem az R=1 userekrol, aki nem tudja mi baja van a gepenek.

    @Vesa: A W10 barmely HDDvel nagyon lassu es ez egy feature!

    [ Szerkesztve ]

  • szaszlaci

    addikt

    válasz AxBattler #425 üzenetére

    Azt is írtam, hogy nem vagyok használt cucc ellen, de az ilyen leselejtezett dolgok általában csak szívatásra jók. Nem értek a kocsikhoz, de szokták mondani, hogy a Japán kocsi jó, amíg nem futja le az adott távot. Aztán tönkremegy ez, elszakad az, cserélni kell amazt, és ráköltesz annyit, mint egy új kocsira és csak a szívás csőstül. Ha így van, ha nem, a példa jó. Egyszerűen raklapos hulladék-szint sok esetben, hiszen végtére az is, legfeljebb raklapot nem látott. Szervizes ezt jól megszakérti, rendbe rakja (vagy nem), aztán a fél év garanciával visszajön 20 %, javítgatja vagy cseréli, neki megéri. Te meg szívsz vele, esetleg egy év múlva majd, akkor már gar sincs. Ha épp noti, abban annyi minden el tud romlani, amit hozzáértéssel is nehéz és drága javítani. Én két monitorral fizettem meg a tanulópénzt, az egyik tíz kilós, nem ősrégi, masszív cucc volt, amolyan "örökkévalóságnak". De nem csak ez alapján mondom, amit.
    Egyszerűen nem olcsóbbak annyival, hogy megérje. (Nem csak Tescós cucc van. Egyébként meg csodálkoznék, ha ennyiért csak Atomot lehetne kapni. /Mi az a Celeron Atom, Zeratul? :D/)

    Atom és az új cucc rád kényszerítése: öt éve volt már az, hogy a gagyi GPU-val kevés volt, erősebbel (Ionok) meg jók voltak netre. HD Youtube ment a gagyin is (GMA950), ma meg mit művelne, te Atyaúristen... E-350 Brazosom van, amit egy éve cserélni akarok, 5 éve az nagyon is frankó gép volt ilyenre, ma meg tényleg siralom már.

    Ha Te mondod, biztosan.
    Igen, nagyrészt sallang, attól, hogy mondasz egy kivételt, csak a szabályt erősíted.

    Az meg, hogy SSD nélkül nem lehet élni, nettó baromság. Jó cucc, de pl. egy Atomból az sose csinál használhatót, még mindig a nyers CPU erő, ami a leginkább adja a rendszerteljesítményt. (Plusz a gyorsítások YT-hoz.) Meg az elégtelen RAM, ami elkaszálja, ha kénytelen vagy virtuális memóriát használni.
    Az 5400 rpm meg csak adatra, szintén marhaság, és eléggé beette magát a fórumokra jó régóta.
    Vagy esetleg a W10 képes volt ezen is változtatni? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • PuMbA

    titán

    válasz Vesa #427 üzenetére

    A Windows 10 elég sok mindent máshogy kezel és lassú vagy régi gépeken megpusztul valamiért. Az nem számít, hogy 2-3 éves a gép, ha olyan processzor van benne direkt, ami alig jó valamire és a teljesítménye egy régi Athlon 64 X2 processzoráét verdesi. Manapság is adnak el ilyen laptopokat, de talán már kevesebbet. Fogalmam sincs, hogy miért, mert tényleg használhatatlanok így. Ezen felül lehet BIOS és driver gond is. Amint aláraksz egy kicsit erősebb gépet, már pörög rendesen a 10.

    (#428) derive: Nálam teljesen jó a Windows 10 egy 4 éves 7200rpm-es laptop HDD-n. Múltkor kérdezték, hogy nem akarok-e SSD-re cserélni, de nem sürgős, mert bőven elég ez a sebesség.

    [ Szerkesztve ]

  • Zeratul

    addikt

    válasz szaszlaci #429 üzenetére

    Azt is írtam, hogy nem vagyok használt cucc ellen, de az ilyen leselejtezett dolgok általában csak szívatásra jók.

    Ezek laptopok át vannak nézve, nem csak úgy kerülnek eladásra (már csak azért is mert nem maradhatnak rajta adatok). Általában még akku is jó de legalább közepes állapotban van bennük. Az átlagos otthoni felhasználásra még mindig jobbak vasügyileg mint 100k be kerülő bevásárló központos förmedvények, nem beszélve hogy mivel ezek üzleti felhasználásra nem pedig home/office tervezett masinák, a maradvány életük is eléri/meghaladja a bevásárló központos olcsójános gépekét.

    Nem értek a kocsikhoz, de szokták mondani, hogy a Japán kocsi jó, amíg nem futja le az adott távot.

    Akkor még mindig jobbak az EUs gyártóknál mert azok az előírt távon belül is már szarok :D

  • Bici

    félisten

    válasz derive #428 üzenetére

    Szerintem az a fő gond, hogy a régi hardverek támogatását olyan módon csinálják, ami vitát generál a júzerek között, hiteltelenné teszi azokat, akik panaszkodnak, illetve azokat is, akik szerint nincs gond.
    Ugyanis, van egy csomó régebbi hardver, amihez van Win10 driver (vagy műxik egy korábbi OS verzióhoz való), de csak elsőre műxik megfelelően, hosszabb távon nem stabil, vagy nem teljes funkcionalitású.
    Pl. régebbi GPU-hoz hiába van működő driver, ha pl. képhibát produkál sok esetben, vagy pl. nincs HDMI audio, vagy ehhez hasonló dolgok.
    A szakértő utánanéz, hogy márpedig van driver, tuti a júzer a hülye, a júzer meg tapasztalja, hogy nem jó a driver, tuti MS fanboy a szaki. :U
    Nálam is ez volt, hiába van w10 driver támogatás a DAC-omhoz, midi billentyűzetemhez, ha simán rosszul szól vele, persze jobban mint egy alaplapi kártya, így a szaki, aki a laptop hangszóróhoz van szokva engem néz hülyének. Meg a 10 évvel ezelött fél millába kerülő rajztáblám is működik, és működik is a nyomásérzékenység, de csak 0 vagy 1 értéket tud felvenni, 256db állapot helyett. Ugyanez a dőlésérzékeléssel.
    Én látom, hogy szar, az MS support meg addig próbálja ki, hogy megy, vagy sem - gondolom nem szoktak spéci szoftvert (photoshop) telepíteni a tesztelők - és szerintük "műxik minden".
    Vagy ne legyen egyáltalán támogatás, vagy legyen teljes értékű. Köztes állapotot nagy felkiáltójelekkel kellene jelölni, hogy mindenki számára világos legyen, hogy nem százas, de ha elég ez is, akkor azért van.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #25068288

    törölt tag

    válasz szaszlaci #395 üzenetére

    Nekem nincs is több kérdésem...

    ■■■■■ szaszlaci.blogspot.hu -ról egy szösszenet (KÉP):

    :Y

    :R :R :R

    A virágokat, bálványt, gyümölcstálakat és a feláldozandó szüzeket hova vigyem uram?

    [ Szerkesztve ]

  • ,

    addikt

    válasz Zeratul #386 üzenetére

    "Win10-en a defender automatikusan inaktiválja magát ha 3. féltől származó antivírust érzékel"
    Nálam sajnos ezt nem tette meg.

    Illetve így 1 napnyi "kemény" Win10 használat után a sok probléma mellett még egy meglepő érdekességet vettem észre: hiába használom naponta többször is a Számológépet, azt valami miatt nem teszi be a Leggyakrabban használt programok listájába. Olyan programot viszont beletett, amit se én, se senki más (a Win10 sem) indított el sohasem. Apróság, de bosszantó, mert megszoktam már, hogy a Win7 normálisan működött.
    Ez (és a többi) probléma csak nálam jönnek elő folyamatosan, vagy másnál is vajon így vannak?
    (Pl. folyamatos HDD kerregés, megmagyarázhatatlan késlekedések bizonyos műveletek előtt, párszáz/ezer fájlt tartalmazó Lomtár kiürítésének az előkészítése jóval tovább tart, mint Win7 alatt a komplett törlés folyamata, stb., stb.)

    Én kényszerből telepítettem Win10-et, muszáj lesz együtt élnem vele, de van egy olyan érzésem, ha ennyire agresszívan nem kényszerítették volna rá az emberekre a 10-est, ez is a 8 vagy a Vista sorsára jutott volna, azaz bekerült volna a "futottak még" kategóriába. Reméljük a 11-es jobb lesz, az elsők között fogok rá váltani, az biztos. Hacsak ki nem adnak valami normális javítást addigra, ami után végre rendesen fog működni a Win10 is.

  • AxBattler

    félisten

    válasz szaszlaci #429 üzenetére

    Magyarul lövésed sincs a használt üzleti laposokról. Oké, nem gond, a helyén kezelem a véleményed.

    A táblagépemben az Atom még most is simán viszi a 1080p-s YT videót... persze az már nem a a GMA950.

    Igen, nagyrészt sallang, attól, hogy mondasz egy kivételt, csak a szabályt erősíted.
    Értem. Tehát mert csak. Magyarul hozhatnék még pár példát, ezzel az erővel mindent le lehet húzni a WC-n. Így könnyű érvelni.

    Az meg, hogy SSD nélkül nem lehet élni, nettó baromság. Jó cucc, de pl. egy Atomból az sose csinál használhatót, még mindig a nyers CPU erő, ami a leginkább adja a rendszerteljesítményt.
    Magyarul az SSD-k hasznáról, előnyéről sincs segédfogalmad. Jó.

    Asszem' én itt be is fejezem. Teljesen fölösleges bármilyen észérvet, külső forrást felhozni neked, mert Te úgyis megmondod a szitut, meg átlátsz a szitán. Legyen, ennyit nem érsz meg.
    Sok sikert a W7-hez, meg a 10-20 éves hardverekhez.

    (#435) Scorp2011
    Reméljük a 11-es jobb lesz, az elsők között fogok rá váltani, az biztos. Hacsak ki nem adnak valami normális javítást addigra, ami után végre rendesen fog működni a Win10 is.
    Nem lesz 11-es, legalábbis nem egyhamar, hanem rendszeresen nagyobb update-ek, javítócsomagok jönnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • ,

    addikt

    válasz AxBattler #436 üzenetére

    Az is megfelel.
    Vagy már kezdem azt hinni, hogy a mostani kiadás (1607) az "only-SSD" verzió lett, legalábbis ha az ember normális sebességgel szeretné használni. Kb SSD-vel lehetne olyan gyors, mint a 7-es volt a mostani HDD-mel. Azon még azonnal történt minden. Most meg a Start menütől kezdve, a Total Commander elindításáig, minden előtt van egy kis késlekedés. Nem sok, olyan 0,5-1 mp. A 7-esen viszont azonnal indultak a fenti dolgok is.

  • ,

    addikt

    válasz pycur #422 üzenetére

    Nem a legújabb, 1607-es verziót tetted fel? Mert az nálam is ezt csinálta, mondjuk én úgy frissítettem rá a régebbi verziójú Win10-re. A régi fölment kb negyedóra alatt. Ez a frissítés meg talán még 6 óra is volt (csak maga a telepítés, tehát nem letöltéssel együtt). Akkor legalább nem vagyok ezzel egyedül.

    Megjegyzem, azóta is furcsa dolgokat művel. Pár eset:
    - program vagy játék indításakor néha visszaállítja a háttérképet az eredeti gyárira (nincs beállítva, hogy változtathassa, mégis, és nem is minden esetben csinálja ezt)
    - a Leggyakrabban használt programok közé nem teszi be azt, amit tényleg gyakran használok, ellenben olyan program szerepel ott, ami még soha nem volt elindítva
    - a legutóbb telepített programok között olyan program is szerepel, amit már rég töröltem a gépről
    - folyamatos HDD használat (Feladatkezelő szerint csak a Windows-folyamatok használják a HDD-t)
    - bármit csinálnék, minden előtt van egy kis késlekedés (0,5-1 mp), holott a Feladatkezelő szerint semelyik érték nem ugrik fel ilyenkor (se processzorhasználat, se HDD-használat, se semmi)

    Kb mintha valami béta verzió lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz szaszlaci #411 üzenetére

    "Az ilyen leselejtezett használt dolgokban igen nagy a szívás veszélye akkor is, ha kvázi jót kaptál. (Főleg egy notinál, ahonnét indultunk.) Ott a tervezett elavulás, de még ha nem is lenne tervezve, nem örök életűnek gyártják. Igazi önszívatás, ha valaki ilyet vesz magának, aki meg céges-jelleggel gondol ilyesmire, arról nem is mondok semmit. A szememben ettől alig marad le a raklapos monitor helyrepofozva egy évre jó esetben, ami a fél év garancia duplája. Nem vagyok a használt HW ellen, a hulladék ellen viszont igen."

    Sz*rt nem szabad venni, oké, lassan tizenX éve használt laptopokat vásárolok otthon, cégnek, stb. egyetlen egy consumer belépő szintű ment tönkre. Ráadásul azt újonnan vettem, 3 év +2 hónapra halt meg.
    Valamiért az összes üzleti és consumer 8+ éves laptopom működik még. Igaz, van, amit már kb. semmire nem tudok használni, mert annyira eljárt felette az idő.

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz , #437 üzenetére

    Sajnos nem látom az adatlapodon a konfigodat, ezért erre nem tudok mit mondani.
    Nekem nem tűnt fel - igaz, hogy már a W7-et is SSD-ről indítottam.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • VirsLee

    őstag

    válasz MongolZ #439 üzenetére

    Ezzel egyetértek. Nagyobb cégek a hardveres vagy szoftveres elavulás miatt szórják ki ezeket a gépeket, nem meghibásodás miatt. Ismeretségi körömben öt használtan vásárolt lenovo thinkpad üzemel, illetve egyik csak üzemelt, mert az a gép se bírta a 3 deci billentyűzetre öntött sört...

  • madgie

    titán

    válasz , #438 üzenetére

    A HDD használat nekem is az idegeimre megy, szinte kerreg a WD Red, miközben semmi érdemlegeset nem csinál a rendszer.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #25068288 #434 üzenetére

    Szóval még az iróniát se érted...

    AxBattler: oké, még mindig éjszaka a beszólogatás a gép mögül.
    "Asszem' én itt be is fejezem."
    Örülnék, ha most az egyszer tartanád magad a szavadhoz, és tényleg nem szólítanál meg többször. Unalmas és fárasztó gyerek vagy, tényleg nem szeretnék veled beszélgetni. :R

    Többiek, ami a leselejtezett notikat illeti, szerintem pont ez lehet könnyen az Olcsójános megoldás, mert igazából nem is olcsó, és főleg akkor nem, mikor elkezd tönkremenegetni és jön a toldozgatás. Hiába üzleti, ami megélt (vagy nálad meg fog élni) tíz évet, az sok, az is csak a legendákban örökéletű. Elöregszik a ragasztó, az anyag, COF kábel elenged, csövek elöregszenek, (ennek köszönhetően is) a nagyfesztrafó átég, használt akkut csak meggondoltan és nem csodát várva, a kondik száradnak, vinyó csak idő kérdése, stb. stb. Alkatrészt se olyan egyszerű szerezni. És mint végig írom, szerény véleményem szerint. Pár éves, megkímélt cuccot én is vennék olcsón, garanciával, megbízható helyről. De ilyennel még nem találkoztam, mert kiderül, hogy azért csak nem passzol valamelyik.
    Az meg, hogy vannak, amik működnek jól, örömmel hallom, de nem győz meg. Inkább vadászok egy jó minőségű használtat magánszemélytől, ami nem régi és bolti garanciás, mindezt egy kicsit többért.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • BiP

    nagyúr

    válasz szaszlaci #443 üzenetére

    Tök jó, hogy leírtad, hogy magad mit preferálsz, mert így legalább kis képet kaptunk róla.
    Viszont azzal nem értek egyet (a szerény véleményeddel), hogy az az opció, amit a többiek vázoltak (használt üzleti noti vagy refurbish fél év garival) az csakis szar lehet.
    Te lehet, hogy nem találkoztál olyannal, ami ezek közül beválna, de ettől még ne írd le, mert ez bizony egy valós, és jól működő opció. Én is inkább veszek használtan jót ugyanannyiért, mint új, de olcsójános verziót.
    De linkelték is az olcsó új notik tesztjét, a fórumában rengetegen pártolták az "ennyiért inkább használt üzleti noti" elméletet.
    Szóval annyira szar nem lehet. Sajnálom, hogy neked nem voltak pozitív tapasztalataid.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Bici #433 üzenetére

    "Vagy ne legyen egyáltalán támogatás, vagy legyen teljes értékű. Köztes állapotot nagy felkiáltójelekkel kellene jelölni, hogy mindenki számára világos legyen, hogy nem százas, de ha elég ez is, akkor azért van."

    Ezzel már mennénk valamire, idegi károsodás nélkül :R

    [ Szerkesztve ]

  • szaszlaci

    addikt

    válasz BiP #444 üzenetére

    Én is inkább veszek használtan jót ugyanannyiért, mint új, de olcsójános verziót.
    Ez két opció, nézzük, mi van még:
    -- új, drágább, jobb, vagyis egy jó ár/érték vétel
    -- magánszemély használtja, leginkább bolti garral. Ez ritka, de jó esetben közel azt tudja, mint az előző, viszont jelentősen olcsóbb, ha épp nincs elgurulva az eladó gyógyszere, ami persze gyakori.
    -- refurbish a gyártótól: ezt írtad is, de ácsi, ezzel nekem sincs bajom! Bár általában nem olcsóbb annyival, hogy megérje mondjuk 3 év gari helyett fél évvel venni. Ha olcsó, azért nem, ha meg drága, azért. Szóval ilyet csak kevésbé tönkremenő perifériánál. Egy notinál nem, hisz az egy rendszer.
    -- magánszemélytől jót, amire vigyázott, nagyon olcsón*

    Tényleg nem voltak pozitív tapasztalataim, és ez elég is volt, hogy állást foglaljak, mégis próbáltam objektívebb szemszögből indokolni. Ezalatt rájöttem, hogy nekem sokkal inkább a "raklapos" az Olcsójános. Megoldjuk, okosba, jó lesz az, olyan baromi jó, te! Ez még abból a korból van, ahol minőséget gyártottak, neeem ez a fröccsöntött kínai szarság, ennek lelke van, ez kitart melletted, míg lélegzel! Fogd meg, mondom, fog meg b+, de le ne ejtsd, mert baja nem lesz, de a lábadnak igen, mert azt fogja összetörni, ha ráesik. Na, érzed már, miről beszélek? Marha nagy cégtől hoztuk el, mert valami szoftverbuzi lecseréltette ilyen sznob izékre, megint tosz, vagy mikre.
    :DDD
    Csak viccelek, persze.

    *Mint említettem, a nyomtatóm régi, bő öt éve vettem, használt, kitűnő, 1750 Ft-ba került (!), és még a jó állapotú tonerben is volt egy kevés, összesen ennyit futott. Megtisztítva újnak néz ki, előtte meg közelíti a százezret, amit a tintasugaras vackokra elszórtam. Ugyanez "raklaposban" lett volna 5 – 10 ezer, ami még nem is gond, viszont ki tudja, melyik irodából agyonhasználva. Mert szerintem nem az a jellemző, hogy azt selejtezik le, ami jó.

    Jó monitort 2.5 év garanciával találtam 40-ért, pont, amilyet szerettem volna, boltban kb. a duplája lett volna. Újszerű, természetesen. Ha ez nincs, akkor ennyiért veszek újat, egyszerűbbet, de jót. (Ennyiért volt már, ami nem TN.) Az előző kettő jó, de kisebb tudású raklaposra költöttem 50 ezret, másfél év volt az egyesített futásidejük. Még jó, hogy a második garanciában ment tönkre; el is adtam egyből olyannak, akit nem zavar az előélete. Üzleti kategória volt, tíz kiló és nem őskövület. Típusra nem emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Zeratul

    addikt

    válasz , #437 üzenetére

    Kb SSD-vel lehetne olyan gyors, mint a 7-es volt a mostani HDD-mel.

    Persze, persze, mutass nekem 0.2-0.5 ms elérési idejű alatti HDDt. :DDD

    Most meg a Start menütől kezdve, a Total Commander elindításáig, minden előtt van egy kis késlekedés. Nem sok, olyan 0,5-1 mp. A 7-esen viszont azonnal indultak a fenti dolgok is.

    A program indulásának késleltetése állítható. Nem feltétlenül lag. Másik a Win10 nagyon aktívan indexel és használja a média fileok katalogizálására és albumba rendezésére is, valamint prefetch is darálja folyamatosan a háttértárat.

  • BiP

    nagyúr

    válasz szaszlaci #447 üzenetére

    Persze, van még lehetőség. Vásárlásnál ezeket is mindig meg kell vizsgálni, mert ki lehet fogni jókat.

    Nem tudom, konkrétan mit értesz "raklapos"-on, nem ismerem a szlenget, de a leírt szituációval még nem volt szerencsém, az ilyen kilométerekről kerülön, de az ilyet kerülni is kell, ez tényleg nem jöhet szóba. De szerintem a többiek sem feltétlenül erre gondoltak, mint használt üzleti noti.
    Úgy látszik, nem a használt üzleti notival van a baj, hanem a "raklapos" üzleti modellel. Ahol nem megbízható az eladó. De erről nem a noti vagy a monitor tehet.

    Tintasugaras: Hááát, én tuti nem öltem volna tintasugarasba a pénzem, ha van lehetőségem alternatív módon megoldani. Asszonynak, amikor kellett, inkább költöttünk rá többet, de lézert vettünk. Régóta tudni, hogy a tintasugaras az bizonyos helyzetekben megoldás lehet (pl. olcsóbban, jó minőséget tud, akár színesben), de drága fenntartani (patron,javítás), gyakran kell használni (szintén növeli a fenntartás költségeit).

    [ Szerkesztve ]

  • ttt1

    őstag

    válasz #25068288 #353 üzenetére

    Te meg gondolom istencsászár és zseni vagy,mert haverod haverja azt mondta jó. Idestova 20 éve foglalkozom számítástechnikával (hálózatépítéssel stb. és tudom ez azért nem garancia a sikerre, de hogy látatlanba lehülyézz valakit ahhoz azért pofa kell). Gratulálok ezzel be is fejeztem a veled való beszélgetést. Én első kézből mondom a tapasztalataim, (és biztos én irtatom le a daemon toolst a windowsdal és teszem ki a körbe körbe karikát - fél éves gép és tiszta telepítéssel ment fel a win10, de gondolom indez nem számít mert TE tudsz mindent.

Új hozzászólás Aktív témák