Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Egon #297 üzenetére

    A két idézetet egybe akartam linkelni, csak a PH motorján fura a megjelenítése és úgy tűnik mintha két link lenne.
    Végigolvastam. Pont arról szól, hogy hogyan kell torzítani a személyiséget, hogy elérjék a 90%-os ölési hajlandóság.

    További idézetek (a durvább kísérleti jellegű kondicionálásokat ki is hagytam):

    "Ősi módszernek számított ezenkívül az ellenség démonizálása is. Ha a másik oldalon lévők gyakorlatilag nem is emberek, hanem primitív barbárok, szörnyek vagy állatok, a katona sokkal könnyebben és nagyobb kedvvel képes vért ontani. "

    " A modern módszerek a katonák kondicionálására törekszenek, vagyis igyekeznek reflexszerű, pozitív érzetet kialakítani a fegyverhasználattal kapcsolatban."

    "A kiképzés alatt viszont végig fontos szempont, hogy bár a katonák levetkőzik gátlásaikat az ellenség életének kioltásával kapcsolatban, de a bajtársak felé fokozott felelősségtudatot alakítanak ki."

    De nyugodtan idézheted azt a részt, ami arról szól, hogy teljesen természetes az ölési hajlandóság, vagy hogy nem szükséges ehhez torzítani az ember személyiségét.

Új hozzászólás Aktív témák