Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aujjobba #1676 üzenetére

    A bíró is ezt mondta nekik. Persze Sweeney is tudja ezt, csak inkább az a célja médiaháborúzni, szart dobálni és erővel szétverni az Apple üzleti modelljét, hogy a retek store-ját ráerőszakolhassa más által felépített platformra (amiből ő is gazdagodott) a Tencent tapsikolásával. A Google is kivágta őket a Play Store-ból a feltételek megszegése miatt, a játékosok védelmezőiként tetszelgő Sweeney simán a busz alá dobta a mobiljátékosait, a nagy nyíltság és szabadság duma jegyében sorra csinálja az exkluzív játékokat a saját boltjába. Fortnite-ban árulhat más dolgokat az EG-t kikerülve? Android kapcsán is rinyál a Google sideload biztonsági figyelmeztetése miatt, szerinte az is versenyellenes. Érdekes a konzolgyártókat nem pereli ott is iparági 30% van, ott is csak a Sony által meghatározott fizetési módokkal lehet. Ja valamiből élni is kell. Steammel is játszotta ezt a cirkuszt és ultimátum zsarolgatást.

    https://old.reddit.com/r/fuckepic/
    https://old.reddit.com/r/TimCriticizesTim/

    remélem epic fail lesz a bíróságon, nem mintha akármelyik óriáscég (Microsoft, Google, Apple, Facebook...) szent lenne, mégis minél többet olvasok erről az Epic Games-ről annál nevetségesebbek. Milliárdos lett a faszi az igaz, én meg csak nokipörit ebédelek, mégis a szavát se hiszem el.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pakesz #1688 üzenetére

    Nincs Android készülékem, ezért nem tudom megnézni, de a hírekben az van a Google is kivágta a Fortnite-ot az áruházukból. (ahol a többség keresné, ne csináljunk úgy mintha a Google Play Store mellett a 3rd party áruházak akkora szám lennének és userek millió sideloadolnának...)

    Ha már rendes fogalmazást kérsz számon, magadra is figyelj: Az iPhone játékosok most csak akkor tudnak játszani, ha már fel volt rakva korábban és az új frissítéssel egyáltalán nem, de még a meglévő se olyan mint előtte.

    Szóval bizony: Sweeney a saját játékosaival cseszett ki legjobban. Mert ugye lehetne úgy is perelnek, viszont a tárgyalásig a status quo marad, hogy user ne szívjon ahogy a bíró javasolta nekik. Szartak rá. Twittert és Redditet elnézve elég sok gamer átlát rajtuk és kapják az ívet rendesen.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pakesz #1696 üzenetére

    Egyelőre ezt mondta a bíró az Epic Fail jogászainak:

    Your client created the situation. Your client doesn't come to this court with clean hands. Epic made a strategically and calculated move to breach, and decided to breach right before a new season. So in my view, you cannot have irreparable harm when you create a harm yourself.

    "mindent el lehet mondani az Epicrol csak azt nem hogy ne tajekoztattak volna az Alma hivoket"

    :D te aztán jól beszoptad Sweeney szabadságharc dumáját :D szóval azt mondod az Epic tájékoztatta előre a játékosait hogy most szándékosan megszegi az App Store és Play Store ToS-t ismerve a következményét, ezért a játékosaik játék nélkül maradnak? Mert kurvára nem így volt. A játékosok játszottak, letöltöttek, aztán egyszer csak nem. tudtak. Természetesen éppen az új frissítésre várva. Természetesen a honlapjukon és a küldött emailben elhallgatva, félrevezető dumákkal miért nincs.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #1700 üzenetére

    Ez csak a te feltételezésed. Ha jól tudom idáig évekig gond nélkül ott volt a Fortnite, mert betartották az elfogadott szabályokat.

    Az viszont biztos, hogy a bíró és az Apple is mondta nekik most, ha olyan anyagot küldenek be ami megfelel a szabályoknak ahogy eddig semmi probléma. Az Epic nem akarta. Így világos, hogy szándékosan önérdekből a busz alá dobtak a játékosaikat, akik állítólag olyan fontosak nekik.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pakesz #1702 üzenetére

    Szerintem te azt se tudod miről beszélsz. Segítek: Az Apple és a Google is kivágta őket az áruházukból, mert megszegték a feltételeket, főleg a fizetési módszerre vonatkozót. A bíró javasolta nekik folytassák az elfogadott feltételek szerint és maradjon a status quo a tárgyalásig addig se user szívjon, az Epic erre szart magasról, szóval igen egyértelműen az Epic-en múlik a dolog, ők basztak ki a játékosaikkal.

    Egyébként jah az Apple-nél guideline a normális új feature tájékoztatás. (mondjuk a kákán csomót keresés csak mellékes, ha már totál háborút indítottak ellenük, akkor az Apple is lejegyzőkönyvez minden apróságot, ami felett amúgy szemet hunynának ha csak egyedül az lenne a gond) Nem látod Sweeney célja ezzel a stunttal, hogy direkt beküldték többször úgy tudva ToS-t sértenek a beépített fizetési módszerrel és ezért kitiltják őket, hogy eljátszhassák az áldozatot? Mintha telerinyálnád a világot, hogy a csúnya rendőr bírságot és pontbüntetést adott, micsoda igazságtalanság, közben elhallgatod ja amúgy tényleg 230-cal száguldoztál.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1707 üzenetére

    Húha milyen jól jártak a felhasználók, az Epic miatt nincs ott a Fortnite az Apple és a Google áruházában.

    iOS userként én nem szeretném, ha bíróságon erővel szétvernék az Apple üzleti modelljét, köszi

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1717 üzenetére

    Milyen monopólium? Egyébként ha erővel szétverik az Apple zárt rendszerét és nyíltat csináltatnak belőle bíróságon, akkor végül is csak nyílt rendszerek lesznek, egyféle választék az nem versenyellenes? :D

    Ahhoz mit szólsz az Epic sorra intézi az exkluzív játékokat a retek áruházába, miközben kábítják a népet mindenkinek joga van bárhonnan telepíteni?

    Másodszor kérdezem: az Epic miatt nincs ott most a játék a két nagy mobil áruházban, hol jó ez szerinted a felhasználónak? :U

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pakesz #1726 üzenetére

    Erős a projekció... :D

    Te nem bírod felfogni miről van szó és miért tiltotta ki az Apple is és a Google is (!!!) az áruházukból és miért az Epic tette ellen beszélt a bíró is. Te csak epülözöl fogalom nélkül.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1734 üzenetére

    Teljesen ostoba hasonlat. Van kb. 1,5 milliárd aktivált iOS eszköz. Biztos mind hülyék és nem látják mennyire át vannak verve, mert te azt mondod. :DD Azt ugye vágod aki iOS cuccot vesz az tisztában van a zártabb világgal? És hogy meglepődj, sokan pont a zártság, Apple felügyelete miatt választják azt. Nem birkaságból mint te képzeled. És ha megunják, egyszerűen váltanak a nyíltabb Androidra. Neked az a verseny, hogy tönkre akarod vágni erővel a számodra nem szimpatikus zárt platformot? Te akarod eldönteni mások helyett mi nekik a jó? Szép szabadság. :((

    Egyébként nem tudom USA-ban melyik bíró fogja monopólium tekinteni, USA piacon hirtelen rákeresve kb. fej-fej mellett az iOS és Android, globálisan 75-25 az Android javára. (ha nem tévedek, javítsátok ki ha jobb forrást találtok erre)

    Pszt. Azért mondok a hatereknek jó hírt: nektek a Spotify EU bíróságán beadott keresetéért lehet drukkolni ott több esély van. (amúgy miért van az ahogy korábban a Samsung, a Spotify is talált megoldást az Apple-lel, hogy user ne szívjon amíg pereskednek, csak az Epic user ellenes most)

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz nyogo83 #1739 üzenetére

    Egyetértek, a what's new felhozása kipécézésnek kb. olyan mintha a lekapcsolt kokaindíler azt magyarázná az ügyészség csak azért akarja lesittelni, mert áthajtott a piroson.

    Ha nincs a fő szabályszegés Epic payment beépítése és csak a what's new formai okok lett volna, valószínűleg nem tiltana az Apple, hanem csak figyelmeztetne rendesen töltsék ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1743 üzenetére

    Apple tartja a jogot az általa árult készüléken, rendszeren milyen kód futhat, milyen adatvédelem, minőségellenőrzés, fizetési módszer. Mert ugye ha a felügyeletén kívül eső 3rd party boltban a vírusos app kárt okoz, vagy bankkártya adatokat nyúlnának le, akkor user a készülék gyártójához fordulna panaszért.

    De fordítsuk meg a kérdéseket: ha nem tetszik a zárt rendszer, nem kell használnod. De akinek megfelel, miért akarod felszabadítani elrontani más életét? Ők nem akarják elrontani a te Androidos szabadságod. A Fortnite-ben lehet külsősnek cuccokat árulni az Epic-et kikerülve?

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1747 üzenetére

    "Az epic pont olyan szemetlada a sajat piacteren mint apple a sajatjan."

    Említettem párszor. :D Azért is visszás a nagy kamu szabadságharc, userek védelmezői dumájuk. Ezt még a célcsoport tizenéves unokaöcsém is kiröhögte, pedig belőlük akarnak human botnetet csinálni a a hashtag harcban. Ha egyértelműen jófej cég lenne, nem lenne szép létszámú fuckepic subreddit és Sweeney se kapná az ívet, ahogy hülyének nézi a játékosait.

    Most lehet nem hiszed el nekem, de nem vagyok hülye, sem a pénztárcám ellensége. Tulajdonképpen a Spotify keresetében úgy gondolom van is valami, bár azt a helyzetet megoldották úgy hogy user előfizet a honlapon, az appban csak bejelentkezik. Szárnyal is a Spotify., folyamatosan növekszik az előfizetői létszám, én is köztük vagyok.

    Viszont arra hivatkozva, hogy az Apple boltban Apple Music is van, ezáltal szerintük versenyellenes, ne akarják bíróságon fundamentálisan szétverni a modellt. Valami kompromisszumot csak, pl. ha Apple szolgáltatással azonos app zene kategóriában, akkor egyforma áron kínálni. Számomra az is visszás éveken át kölcsönösen gyümölcsöző modellben szépen felfutnak, meggazdagodnak cégek más által épített platformon, aztán mire nagyra nőnek és már tőzsdei részvényesek is beleszólnak, úgy gondolják a még több pénz reményében felrúghatják az egész asztalt ahonnan eddig ők is ettek, közben user csak néz mi történik. Illetve azt sem értem, ha olyan szar és lehúzás a gonosz Apple csúnya áruháza, hogy lehet ott szereztek több bevételt a fejlesztők, nem a másik platformon.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    :DD az Apple hívőző troll agyáig még mindig nem jutott el, hogy a Google is kivágta a Play Store-ból ugyanazért...

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #1753 üzenetére

    Nem engem kérdeztél, azért ha szabad: attól függ mit értünk "nyitás" alatt. Bizonyos dolgokban miért ne, most ősszel iOS 14 is hozza a default email és browser lehetőséget. (persze ezt is ellenőrzi az Apple, akármilyen dzsunka app nem kerülhet fel a választható listára)

    iMessage: USA-ban ez nagyon népszerű, teljesen hülyék lennének önként kiadni Androidra

    Kötelező Safari motor használat: szerintem ezt se bántsa senki kívülről a verseny nevében erővel, nekem userként mostani helyzet tökéletes, ha akarom Windows 10 userként feldobom az Edge-t és szinkronizál, közben tudom teljesítményre nagy kárt nem tud okozni, mert a motorháztető alatt az iPhone-ra optimalizált Webkit hajtja

    Áruház százalékokban, módszerekben lehetne egyezkedni, tárgyalni. Viszont fundamentálisan ne akarják erővel megváltoztatni a működési modellt. Mivel iparági 30%-ról van szó, ne csak az Apple legyen közellenségnek beállítva. Nekem nem tetszenek userként ezek a durva háborúk és pereskedések.

    Amúgy alapvetően: a nyílt rendszer iránt érdeklődők választhatnak tengernyi Androidos mobil közül, nekem korábbi Nokia Lumia userként miért nem lehet meghagyni az egy zárt rendszert ami nekem előnyösebb? Köszönöm nem kell "felszabadítani" nekem az olyan dicsőséges felszabadító szovjet hadsereg feeling lenne. Ne legyen erővel nyílt rendszerek monopóliuma. :D

    Van előnye, hátránya mindkettőnek, user választhat melyik rendszerre nevez be.
    Mondok egy példát:
    szüleim Win10 gépét lekorlátoztam, csak áruházból telepíthetnek
    unokaöcsém agyontweakeli, update letiltás, kamu optimalizáló programok, registry pucolók, meghízott startup elemek, minden szart felrak adminként
    szerinted melyiket kell mennem rendberakni? a "butát" vagy a "felszabadítottat"?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #1755 üzenetére

    Fordítsd meg a kérdésed és talán feltűnik milyen abszurd. Van millió nyílt Androidos készülék, amiből választhatsz. Miért akarod erővel elvenni a mások által választott, Windows Phone halálával érdemben egy db megmaradt zárt(abb) iPhone-iOS rendszert?

    Az biztos sok iOS user szeretne nyitottabb rendszert, több lehetőséget. Sokan is jailbreakelnek, sokan átugranak Androidra, megtalálhatják az igényeiknek megfelelő készüléket. Attól még alapvetően az iPhone tábor növekszik továbbra is ami azt jelzi alapvetően elfogadják az Apple zártabb világát. Miért olyan nehéz ezt megérteni?

    Mellesleg minél több jailbreak funkciót rak be az Apple, vagy most engedni fogja a default email, böngésző választást, azzal is az Android táborból csábít át usereket.
    És a több lehetőséget kívánók se mindig radikális változtatásokat akarnak, csak bosszankodtunk évekig mikor változik már meg a kijelző közepére tett nagy hangerő ikon például. Bosszantó megkötés volt, viszont az még bosszantóbb volt amikor a rokon Androidos készülékéről a szabadság ellenére egyszerű módszerrel nem lehetett levakarni a Facebook appot. Fura módon az elvi javaslat ott is az volt ha nem tetszik a megkötés el lehet menni Samsungról, lehet venni pure Android készüléket is. iOS alatt szabadon választhatok felrakom vagy sem a Facebookot és eléggé valószínűtlen iOS-en valaha előtelepített lenne a 3rd party Facebook bloatware.

    Nekem iOS userként érdekem csak az Apple által felügyelt áruházból telepíthetek, minőségi, adatvédelmi, biztonsági, irányvonal stb. szempontból, most lehet lebirkázni vagy elgondolkodni miért tartja sok ember előnynek az Apple zártabb világát.

    Hátrány példa: nézőpont kinek mi hátrány, mi előny. Itt van az Android. Rajta a Google Play Store. Jön XY fejlesztő és kivonja a cuccát mert nem tetszik a bérleti díj és a szabályok, exkluzívan külön boltjából árul külön exkluzív játékokat külön fizetési módszerrel külön feltételekkel. Ez kényelmes usernek?
    Vagy az jobb megegyezik az áruház és a fejlesztő is, gazdagodnak mindketten ahogy eddig és user kényelmesen, biztonságosan egy helyen eléri a termékeket. Én egy hétvégi bevásárláskor is örülök, ha egy helyen meg tudom venni amit keresek, ne kelljen a teljes Spar, Tesco, Aldi, Lidl sort bejárni, mert XY termék csak itt vagy ott van.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1774 üzenetére

    Letiltás nem egyenlő egyszerű teljes eltávolítás. ;)

    Illetve vicces a szabadság földjén előre be van készítve 3rd party app Zuckerbergtől, én a választott zárt börtönömben mint "rabszolga" pedig szabadon választhatok egyáltalán felkerüljön-e. Persze, ha nem zavarja a Samsung usert pl. téged tőlem az oké én nem akarom tőled elvenni ezt az élményt.

    (#1776): az elvi különbség ott van iPhone vásárlóként tudom érkezik Apple appokkal, ha veszek egy Samsungot én nem örülnék rám erőlteti egy 3rd party appját és mókolni kelljen, na de semmi probléma nem veszek Samsungot

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Samott #1781 üzenetére

    Vigyázz, kezdesz olyan érveket mondani amivel iOS userek jönnek, ha nem tetszenek az Apple feltételek akár jailbreakelhetsz, vehetsz mást. ;]

    Amúgy nem ugyanaz, elvi kérdés: más dolog szerintem Apple által gyártott készüléken vannak Apple appok és más veszek a Samsungtól egy telefont és a droidján rajta van előre 3rd party mi közöm nekem a Facebookhoz, azért vannak buckák a szabad mezőn is úgy tűnik. Természetesen ismétlem én ezt csak megjegyeztem, engem nem zavar ha neked jó így ez a Samsung-Facebook élmény, cserébe senki ne birkázza, hülyézze, hívőzze az iOS usereket, mert számukra pedig az Apple jó.

Új hozzászólás Aktív témák