Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bei81

    újonc

    Sziasztok! Először is szeretném megköszönni kedves Cathfaern, hogy egy ilyen korrekt, hiánypótló cikket írtál a témáról (ami engem is elindított az úton), és hogy még mindig itt vagy a fórumon a tanácsaiddal! :R

    Február közepén kezdtem el a ketogén diétát, azóta 6 kg ment le, 25,7%-ról 23,7%-ra csökkent a testzsírom (66,5 kg induló súly, 161 cm magasság). A fényképek, a tükör, na meg a ruhák nagyon jól visszaadják az eddig elért eredményeket, de természetesen cm-ben is folyamatos a naplózás. Hihetetlen, hogy már majdnem lapos a hasam, hogy a szülés előtti nadrágjaim újra jók. Mindezt éhezés mentesen, különösebb kínlódás nélkül! Szerencsére a húsokat mindig is szerettem, nem éreztem túl nagy lemondással járónak ezt az étrendet (a rizs volt az egyetlen, ami nagyon hiányzott/hiányzik). Napi szinten naplóba írom az ételeket grammra pontosan, majd pedig beviszem a Kalóriabázis app-be, így mindig látom, hogy jó-e az irány, na meg persze a kalória deficit is meglegyen. Elképesztő volt arra rádöbbenni az elején, hogy korábban mennyit is vihettem be egy nap, amikor még nem mértem az adagot!

    Az étrend váltással egyidőben elkezdtem edzeni is: az elején 1 óra ellipszistréner közepes intenzitáson, majd ahogy folyamatosan olvastam szakcikkeket, fokozatosan áttértem H.I.I.T.-re és elkezdtem súlyzózni is. Szerencsére volt szerelhető szettem, így tudok otthon is edzeni kora reggel, mielőtt a család felkel. Az elején persze beleestem én is abba a hibába, hogy sokat akartam edzeni, heti 5 napra osztottam el a súlyzózást, plusz 3 X H.I.I.T., de már ezt csökkentettem, ill, a Super Slow módszert alkalmazom súlyzózásnál, kevesebb gyakorlattal. Mivel 4-5 kg-s súlyzókat használok, nem érzem hátrányát edzés szempontjából a ketonak, izmosodtam is ( bàr a kezdők/újrakezdők még szinte mindentől erősödnek). A H.I.I.T. -nél annyit érzek, hogy kb. a 20-25.mp-ben mintha "kiürülne"az izmom, nem tudom máshogy megfogalmazni azt az érzést, de 30 mp. pihenő után újra tudok intenzív szakaszt teljesíteni, szóval ketóval sem gáz. Ch-s étrenddel még nem próbáltam, de majd arra is sor kerül egyszer.
    Most igazából kissé dilemmában vagyok, hogy hogyan tovább. Még pár kg-t/zsírt/cm-t le kellene adnom ( kb. 21-22 testzsír% ra szeretném), de most hogy itt a jó idő, érnek a gyümölcsök képtelen leszek a 20 g környékét tartani. Eddig egész jól megvoltam ezzel az étrenddel, néha 10g körül volt csak a ch, nem voltam éhes (csak pár alkalommal éreztem azt, hogy még ennem kellene, de elértem a napi limitet). Gondolkodtam ciklikus ketoban is, ami az edzésem miatt is talán jobb lenne (izomépítésre inkább ezt javasolják a sima ketogén helyett), meg azon is, hogy most váltok egy alacsony ch-s étrendre (100g alatti ch), aztán ősszel újra visszaállok ketogénre. Tudnátok tanácsot adni?
    A másik, kissé kényesebb téma: mindnehol azt olvasni, hogy a kevés zöldség/rost fogyasztás szorulást okozhat keto alatt is. Nálam meg pont az ellenkezőjét váltotta ki ez az étrend. Más is tapasztalt ilyet? Hétvégén szülinap miatt picit átléptem a ch limitet ( diós epres paleo tortàt sütöttem), és utána "normalizálódott" a bélműködésem. Kicsit úgy tűnik nekem, hogy a sok zsírt talán nehezebben emésztem meg, függetlenül attól, hogy nem okoz gyomorpanaszokat. (Bocs, hogy ilyet kérdezek, de hol, ha nem itt? :B )

  • Bei81

    újonc

    válasz tlac #1184 üzenetére

    Igyekszem tartani a 75-20-5% arányt 1600 kcal mellett, kb 120-130g a zsír, 90g körül a fehérje és 20g vagy alatta a ch . Néha eltolódott az arány, több lett a fehérje, kevesebb a zsír, ch limittel inkább az utóbbi egy hétben gyűlt meg a bajom, de ez a lazázasnak köszönhető. A mai a 97.napom, összességében teljesen jól érzem magam, nincsenek éhségrohamaim, csak azt érzem, hogy lassan jó lenne valamit ennem.

  • Bei81

    újonc

    válasz Arpee78 #1189 üzenetére

    Ezek a mérlegek sem pontosak, csak egy közelítő értéket adnak. Nekem is van egy, így azért a korábbi mérésekhez viszonyítva lehet látni a változást. Viszont azt nem teljesen értem, hogyha az aktivitás szintet változtatom, mint paramétert, a többi változatlan, akkor miért lesz más pl a testzsírszázalék?! Átlagos aktivitáson 23,4%, ülő életmód esetén mindjárt 35%. A két mérés között csak az átállítási idő telik el. Az egyértelmű hogy a nemtől, magasságtól, kortól változik a számítás, de az ativitástól miért? Na mindegy, ezer éve az átlagosra van beállítva, csak az életkort kell módosítanom, és így nagyjából reális képet kapok.

    Valahol olvastam, hogy az Inbody mérés adja a legpontosabb eredményeket, ennél már csak a NASAnak vannak jobb technikái :DD

  • Bei81

    újonc

    válasz Teasüti #1196 üzenetére

    Nem, ill nagyon ritkán, bár ez inkább az alvás mennyiségétől függ. Általában 5.30kor kelek, 5.45-től edzek max 1 órát (súlyzózás vagy hiit), aztán indul a nap. Ez átlag heti 5x, de néha előfordul, hogy nem nyílik ki a szemem, na akkor tudom, hogy a testem pihenni akar, és megadom magam :) de azért nem ez a jellemző. Heti egyszer, ha belefér az időmbe, egy órát futok a közeli erdőben is, hihetetlenül fel tud tölteni. Ezek után esténként nem szokott gond lenni az elalvással...

  • Bei81

    újonc

    válasz Hieronymus #1204 üzenetére

    Félreértettél. A testzsír mérésnél más más eredményt ad, ha más aktivitási szintet állítasz be. Viszont a testzsír adott pillanatban állandó, ahogy a súly is. Olyan nincs, hogy ha aktívabb vagy, akkor most 23%, ha kevés a mozgás akkor meg 35% (ugyanabban a pillanatban mérve, csak a beállítást változtatva)

Új hozzászólás Aktív témák