Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Bei81 #1181 üzenetére

    Én nem szoktam zavarba jönni a gyümölcsöktől. Persze cukor és fruktóz, oké. De most ha lemegy 50 g cukor fél kg gyümölccsel akkor mi van? Semmi. Én most küldtem le majdnem 400 g kék áfonyát, ami állítólag 10% cukortartalom körül van.
    Ahogy elégeted úgy állsz is vissza ketózisba.
    Edzés mellett - főleg ennyi mellett amit írsz - én nem izgulnék a gyümölcs miatt. Hamar ledolgozod.
    Sőt, ha lehet akkor időzítsd edzés előttre a ch bevitelt és még jót is fogsz edzeni tőle! ;)
    (A versenysportolók akiknek robbanékonynak kell lenni, ők 30-50 g gyorsan felszívódó ch-t esznek verseny előtt. Ezt a végére el is égetik és szinte azonnal visszaállnak ketózisba.)
    Ha megvan a mérték, akkor szvsz teljesen nyugodt lehetsz.
    Most ha egyszer megugrik az inzulin, attól még nem fognak visszaváltani a sejtek rögtön ch-ra.
    Olyan 2-3 nap alatt vált vissza a szervezet ch-ra elsődleges tápanyagforrásként. Egy-egy cheat day után nem kell megijedni, hogy jön a keto flu, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • tlac

    nagyúr

    válasz Bei81 #1181 üzenetére

    A másik, kissé kényesebb téma: mindnehol azt olvasni, hogy a kevés zöldség/rost fogyasztás szorulást okozhat keto alatt is. Nálam meg pont az ellenkezőjét váltotta ki ez az étrend.

    mivel hónapok óta ketózol, szerintem már hozzá kellett volna szokni a gyomrodnak
    viszont ha a probléma gyakori és valóban nagyon az ellenkezőjét váltotta ki, akkor elgondolkoznék rajta, hogy inkább abbahagyom ezt az étrendet

    egyébként meg van olyan élelmiszer vagy valami összetevő, adalékanyag, amit most nagyobb mennyiségben fogyasztasz, mint korábban?

    gondolok főként az édesítőszerekre

    de lehet szimplán túl sok zsírt eszel
    mennyit eszel belőle?

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Bei81 #1181 üzenetére

    Minden kommentből tanulok én is :R Kérdésekből meg főleg, mert nem egyszer van, hogy elkezdem írni a választ, aztán rájövök, hogy oké nagyjából sejtem mi a válasz erre, de nem tudom alátámasztani. Aztán akkor rendesen utánajárok a témának és így bennem is jobban kikristályosodik :)

    "de most hogy itt a jó idő, érnek a gyümölcsök képtelen leszek a 20 g környékét tartani. Eddig egész jól megvoltam ezzel az étrenddel, néha 10g körül volt csak a ch, nem voltam éhes (csak pár alkalommal éreztem azt, hogy még ennem kellene, de elértem a napi limitet). Gondolkodtam ciklikus ketoban is, ami az edzésem miatt is talán jobb lenne (izomépítésre inkább ezt javasolják a sima ketogén helyett), meg azon is, hogy most váltok egy alacsony ch-s étrendre (100g alatti ch), aztán ősszel újra visszaállok ketogénre. Tudnátok tanácsot adni?"
    Egyénfüggően akár 40-50g ch-ig is fel lehet menni keto mellett. Nőknél általában valamivel alacsonyabb, de aktív sportolással meg valamivel magasabb.
    Szóval ha csak a gyümölcsök a lényeg, próbáld meg beleszorítani a 40-50-be (gyümölcstől függően abba elég sok beleférhet). Ha kevés, akkor meg lehet próbálni növelni, aztán figyeld a szervezeted reakcióját, ennyi idő ketozás után már úgyis érezni fogod ha nem tetszik neki valami, aztán akkor vissza lehet venni. Csak arra figyelj, hogy ne ess át a ló másik oldalára, vagy hogy ne menjen át olyanba, hogy "á ma úgyis ettem egy csomó gyümölcsöt, akkor már úgyis mindegy alapon jöhet egy pizza is", mert úgy könnyű kiesni a rutinból és nehéz újra visszaállni.

    "A másik, kissé kényesebb téma: mindnehol azt olvasni, hogy a kevés zöldség/rost fogyasztás szorulást okozhat keto alatt is. Nálam meg pont az ellenkezőjét váltotta ki ez az étrend. Más is tapasztalt ilyet?"
    Rost hiány nem okozhat szorulást. Bár erről volt némi vita itt a topicban is, de ami létezik kutatás az azt igazolja, hogy krónikus szorulás esetén a rostbevitel csökkentése a megoldás.
    Másik oldalról kérdés mit értünk az ellenkezője alatt. Ha azt, hogy rendbe jött a széklet, akkor ok minden.
    Ha azt, hogy most meg a ló másik oldalán vagyunk, ott valami nem oké. Nagyjából nekem is azok jutnának eszembe amit tlac írt, főleg az édesítőszer, az nagymennyiségben hashajtó lehet. Illetve túl sok étrendkiegészítővel bevitt magnézium is okozhat ilyet.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Bei81 #1197 üzenetére

    "Az egyértelmű hogy a nemtől, magasságtól, kortól változik a számítás, de az ativitástól miért?"

    Mert az aktivitás zsírégető zsírfogyasztó hatású. Ha látsz egy elhízott maratoni futót, fényképezd le nekem.
    A reggeli futás, üres gyomorral, nagyjából 20%-al emeli, az étkezés után elérhető zsírégető hatást.
    Az egészséges életmód alapja heti három alkalommal, legalább egy órányi és folyamatos mozgás lenne.
    Futás, úszás vagy kerékpározás.
    Ha a többi napon, legalább 90 perc mozgás, 6-8 ezer lépéssel összejön, nem kell számolnod jó néhány népbetegséggel. :DDD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák