Új hozzászólás Aktív témák

  • Franklin

    addikt

    válasz Woodslave #308 üzenetére

    Mondjuk ebben van valami, én se vagyok se orvos, se biológus, nem tudhatom, hogy melyik tanulmány és kutatás hol ferdít vagy hol néz el valamit.

    De azok az érvek, amikkel a paleó vagy ketó mellett érvelnek, logikusnak tűnnek a számomra, főleg, ha összevetem ezeket a saját megfigyeléseimmel (családi körben, munkatársak között, az utcán, stb), ki mit eszik, mennyit mozog, hogy néz ki.

    De ismerem a testépítés érveit is, magam is testépítek, sokat olvastam ebben a témában is, látom és tapasztalom is, hogy a szénhidrátos kajálás is működik, megvan az előnye (bár már itt is látom a változást, egyre több testépítős cikkben jön elő, hogy óvatosan a szénhidrátokkal, pl. kreatin kúrát ne szőlőcukorral csináljunk, vagy hogy gyorsan felszívódó szénhidrátos turmixot csak edzés után igyunk, stb.)

    Szóval nem mondom, hogy mindenki ketózzon, de abban 100%-ig biztos vagyok, az átlagember nem tesz magával rosszat, ha átáll egy low-carb étrendre - de legalábbis törekedik rá, hogy abba az irányba mozduljon el a kajálása.

    Nyugodtan próbálja ki mindenki, nem lesz semmi baja, de rengeteg pozitív változást hozhat (pl. megszűnő allergiás és ízületi problémák, stb. sorolhatnám sokáig).

Új hozzászólás Aktív témák