Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz ubyegon2 #71 üzenetére

    :D
    Tavaly olvasgattam azt a fórumot. Ilyenkor szükség van a humorra, mert a maradj otthon az új maradj talpon. (Saját, nem fikázni.) :)

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #206 üzenetére

    Azóta, mivel komoly igény mutatkozott rá, megszületett a Siratóasszonyok topikja is. Talán azt kellett volna emlegetnem, ide jobban beilleszthető. ;]

    Tök jó, hogy ezt a saját magad nyitott, meglehetősen felesleges és gagyi, nagyjából senkit sem érdeklő topicot már másodszor reklámozod itt, még offba sem téve a hozzászólást.

    Amúgy direkt öröm, hogy a hozzászólások majd 10%-a azért legalább az indító írással kapcsolatos

    Mindez a siratóasszonyos offolás fényében különösen bájos... :C

    Annyit a látóasszonyok nevében megemlítenék, hogy látható volt már anno is, hogy nincs itt semmi látnivaló. Úgy őszintén, az a pár éve megvett 10mHz vagy mi, az mire engedett következtetni? Azon kívül persze, hogy az semmire nem jó. Tehát akkor nem volt semmi, most sincs semmi és a jövőben sem lesz semmi. A valami az az, hogy ezek a galád tények.

    Igen, ezek a tények - mivel a hatóság eléggé el nem ítélhető módon kizárta a Digit, ráadásul azt sem vette figyelembe, hogy a Digi ezt a döntést bíróságon támadta meg, tehát a minimum az lett volna, hogy megvárják a döntést. Ezért háborog (joggal) a Digi, erről szól(na) a topic. Jóreggelt... :U

    Sajnálgatjuk magunkat, hogy nem lesz fillérekért vagy inkább nulla forintért fasza hang meg adat előfizetésünk?

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait... :U

    És nem értjük azt sem, amit Aweriot kolléga próbált többször megértetni, hogy OK, leviszi a díjakat a T is meg a többi, de akkor lesz 4 fapados szolgáltató, azt meg ki szeretné? Én qrvára nem.

    Jah, persze, igazad van, hiszen a vezetékes fronton is ez történt: a Digi színrelépésével lett 3 fapados szolgáltató ugyebár... Oh wait... :U :W

    Menj csak bele részletesebben: érdekelne, hogy az eddigieket sikerül-e felül (alul...) múlnod... :C

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    Már itt buktad, mivel nem másodszor. Egyszer az egyiket, utána a másikat.

    Jah, hogy két gagyi, senkit sem érdeklő topicod is van, az más... :C

    De jó a javaslatod, hogy miért nem tettem offba a hsz-emet. Mivel az is csak egy vélemény volt, mint a tied, Te miért nem teszed offba? Ja, hogy mivel Te szakkomolysággal írkálsz blődségeket, akkor az nem off. Értem

    Én legalább érintettem az eredeti témát, ami rólad nem volt elmondható, legalábbis az első háeszedben semmiképp.

    Sajnos nem tudsz eljutni odáig, hogy miről szól az írás, csak jössz ezzel a sületlenséggel, hogy:

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ha sületlenség, akkor cáfold, várom a linkeket, hogy ez nem így van. Egyébként láthatólag neked nem jött át, hogy miről szól az írás, ez világosan kiderül a folytatásból.

    Ezt szeretem, mikor ilyen nagyokat mond valaki, de ugye mivel semmit nem jelent, így ezzel nincs értelme vitatkozni sem. :DDD

    Az, hogy konkrétan Európa egyik legdrágább mobil díjait fizetjük, ne jelentene semmit? LOL. A valóság az, hogy a tényekkel nem tudsz vitatkozni, nem csoda, hogy meg sem próbálod. :C

    Meg azzal sincs értelme vitatkozni, aki csak izomból nyomja a saját hitelméletét és más meg kussoljon mert hülyeséget beszél.

    Tényekről írtam, nem "hitelméletről".

    Nekem is régóta Digis kábelem van, teszt SIM-em is van, telóban elfér, használhatósága nulla sajnos, mivel kültéri lefedettség akkor érne valamit, ha Budapesten is csak annyi épület lenne, mint azokon a legelőkön, ahol még a birka is streamen látja a pulikutyát csak. Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni.

    Ember, olvasd már el a 202-es háeszt. és az abban szereplő linket. Lassan írom, hátha átjön: pont azért nincs lefedettség, mert a Diginek nincs elég frekisávja, és ez az aukció, amiről kizárták őket, pont az esély lett volna arra, hogy ez MEGVÁLTOZZON. Remélem így már átjött valami... :U

    A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás.

    Ember, az iróniát sem tudtad értelmezni az előző háeszemben, leírom akkor világosan. A vezetékes vonalon sem az lett, hogy a Digi színrelépésével lett 3 fapados szolgáltató, hanem az lett, hogy pl. többletszolgáltatásokat nyújtanak a drágábbak plusz pénzért (mondjuk a műsorok rögzítésének lehetőségét). Ergo ezen aggódni minimum megmosolyogtató.

    Ez az Európa legdrágábbja szöveg azért is fura, mert pár hete csak lustaságból halogatom, hogy átviszek mindent Magenta1-be, vagy nem mindent, de amit szerintem nem nagyon tudnál értelmezni, az az, hogy árban ugyanott lennék, csak éppen rugalmasabb az egész.

    Ha olyan lennék, mint ti, sírnék én is, hogy miért fizetek ár/értékarányban 10x annyit, mint a giganetesek!?

    Ennek túl sok köze nincs az alap témához, ugyanakkor szerintem te sem tudod megmondani, hogy mire is akartál kilyukadni (az utolsó mondattal főleg).

    Szerintem ne válaszolj, úgysem hiszem, hogy átment, amit írtam. Inkább nyomasd a többieknek, én meg csinálok az ilyen tudományos PHdé-zseniknek is egy topikot! ;]

    Igen, érzed, hogy nulla érved van.

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait...

    Ide még hiányzik a lényeg! Ne fizesd! Na? Látod milyen egyszerű ez? Senki nem kényszerít vagy igen? :D

    Egyrészt elég cinikus hozzáállás a mai világban, hogy egy alapszolgáltatásnak tekinthető, de amúgy kartellezve meglehetősen túlárazott szolgáltatást ne vegyek igénybe, ha "nem tetszik", de hát az előzmények után nem is vártam többet... ;] Egyébként én nem is veszem igénybe tulajdonképpen: a céges korlátlan telefon + 7 giga net nekem bőőőven elég.. :P Azt a párezer forintot, amibe pedig a privát számom fenntartása éves szinten kerül, nem igazán sajnálom. Viszont a családtagjaim által fizetett összeg is kiveri a biztosítékot.

    (ó jaj, most olvasom, hogy azt sem érted, mire való a magas ÁFA......akkor én hiába bonyolítom itt az életed ennél jóval magasabbröptá témával) bocsi utólag is.

    Oké, várom a magasröptű magyarázatot, hogy miért is jó a 27%-os ÁFA: hajrá... :C

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Sgr_A

    addikt

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    Akkor a munkahelyeket alapul véve a digi egy filléres minőségi szolgáltató, a voda meg egy drága megbízhatatlan Bp 16. Ker

  • nuke7

    veterán

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    te politikusnak készülsz?! :Y
    (van a forumon pár ilyen ember, akinek fáj "egyenesen" írni... :K - nyissatok politikai kommunikáció topikot, szívesen benézek néha... ;) )

    A nagyokat mondásról pedig 2019-es EUs felmérés a mobile broadband (mobilinternet) árakról:

    "Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni. A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás."
    ez meg mi akar lenni? :F

    Ki beszél itt megbízhatatlan szolgáltatásról? A neted szar? Ha nem, akkor nem jellemző a DIGI-re a rossz szolgáltatási színvonal, szóval azért, mert egy teszt üzem nem megbízható, mert nincs elég sávszél, te rögtön azt gondolod, hogy a rendes szolgáltatás is, tornyokkal meg sávszéllel szar lesz... miért? :F
    A másik meg annyit fizetsz amennyit szeretnél, HA LENNE VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉG A PIACON. De a DIGI kizárásával pont az nincs, hogy valaki fapados, olcsó szolgáltatást választhasson magának, ami működik országszerte - mert nem kap frekvenciát, nem tud kiépíteni hálózatot.


    És amúgy én nem fizetném eu egyik legdrágább mobilnetét, de nincs választásom, mert nincs olcsóbb szolgáltató... Ez neked bonyolult..? :F

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #214 üzenetére

    Megkaptad a linket mástól, itt az ideje hogy reagálja vastagbetűs részre, illetve cáfold a hwsw cikket. Ja meg hogy megmagyarázd a világbajnok áfát.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #221 üzenetére

    Aha, persze.
    [link] [link] [link]

    Az első link pont arról szól, hogy nálunk és a németeknél a legdrágább a net. Az a közös a linkekben (a korábbiakban is), hogy Magyarország mindig a legdrágábbak között szerepel, akármilyen összehasonlításban... :U
    Egyébként az utolsó mondatod helyett nyugodtan lehet ám cáfolni linkekkel, ha már tőlem azt vártad, hogy linkeljek... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • nuke7

    veterán

    válasz ubyegon2 #221 üzenetére

    :))
    figyelj, én ezt nem reklámoznám, hogy németországban nem találtál jó mobil előfizetést...

    Amellett, hogy ott magasabb az átlag fizetés, hol kapsz magyarországon 3600.-forintért 8GB mobilnetet és korlátlan belföldi hívásokat..? :F

    A tényekkel rohadtul hadilábon állsz, igaz? :D sebaj, magyarázd ki valahogy...
    Pl. Úgy, hogy a színes ábra, az nem egy tény :D ügyes, ügyes. Nyolc általános alatt biztos el is hiszik :K ;)

    Nyilván az EU hazudik, és/vagy nem tudod használni az internetet, és/vagy nem ismersz egyetlen külföldi nyelvjárást se.
    Már csak az hiányzik, hogy: SOROS! ;)

    https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/mobile-broadband-prices-europe-2019


    tegyük hozzá, hogy a telekom németországban is drága...

    (#222) Egon : neméééééérted!!! :W
    A linkek, meg a színes képek azok nem tények!! Azok liberál bolsevik összeesküvések!!
    Csak az a tény, amit ubyegon2 ír és mond. Le kell borulnunk hatalmássage előtt. :R
    Csak ő látja az tényeket, senki más.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Sgr_A

    addikt

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Neked pl egyet sem sikerült
    amúgy a harmadik link az frissebb adat 2019
    ez 2016-os amit felhoztál
    kicsit régi de igaz volt kicsit javult a helyzet de így is az utolsók között vagyunk az eu-ba

    amerre én járkálok a városban igaz inkább a külső kerületek ott mindenhol jó a digi van ahol jobb mint a voda és ott sok időt töltök, ha egyszer elindulnak a voda megy vissza feltölősbe

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Figyi, cáfolj már linkekkel, azt nem tudsz, ugyebár? Linkelj már egy összehasonlítást az árakra, ami szerinted hiteles, és már el is van döntve a vita! Jah, hogy azt nem tudsz? :U
    Egyébként ennek megint kevés köze van az eredeti témához, de nem véletlenül terelsz: a hwsw-s cikkekre és a vastag betűs tartalomra a korábbi hozzászólásomból továbbra se reagáltál - ha kérhetnélek, kezdd ezzel... :U

    Jah, és tessék egy 2019-es kutatás azért mobilinternetdíj témában: [link]

    The expensive countries are: Hungary, Portugal, Cyprus, the Czech Republic, Greece, and Slovakia.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • nyisziati

    veterán

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Én most novemberben váltottam a Telenornál közepes csomagra. 10 ezer / hó, 100 GB adat van benne (+ 120 perc).
    Ezzel kapásból utolsóból elsők leszünk.

  • Danex

    addikt

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Vodafone-t néztem...

    , simisumi pult alatti flottákat felhozni meg nevetséges, felénél még a saját telefonszamodnak a tulajdonosa se lehetsz.

    Nem az a kérdés hogy hol lehet a legjobban elsunnyogni, hanem hogy egy egyszerű vevő átlagosan a szolgáltatóknál mennyiért tud hozzájutni a szolgáltatáshoz.

    Telekommal amúgy egy alap beszéd + 3gb internet kapásból 4400Ft és 1ev husegido

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy jó vagy sem, hanem az összehasonlítási táblázatban utolsóból hirtelen első lesz (és nem kis különbséggel).
    Ráadásul szintén hatalmas különbség van egy publikus feltöltőkártyás csomag és egy flottás előfizus között, akár több, mint tízszeres (!) különbség is lehet a fizetendő összegben.
    Innentől kezdve meg durván relatív lesz, mi olcsó és mi drága.

    Megkockáztatnám, hogy a tudatlanság és a tudatos fogyasztói magatartás közti különbség többet számít a végösszegnél, mint az adott szolgáltatók kínálata.

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #229 üzenetére

    Ha olyan lényegtelen, és nincs jelentősége, akkor miért lovagolsz ezen a mobildíj-témán már vagy féltucat háesz óta? :U
    Miért nem vagy képes, sokadszori kérdés után sem, reagálni a lényegre: a 202-es háesz-ben linkelt tartalomra, és a vastagbetűs összefoglalómra, ami cáfolja mindazt, amit ideálmodtál az első hozzászólásaidban? Miért nem vagy képes érvelni a saját blődségeid mellett, pl. hogy mire alapozod azt a kijelentést, hogy "de akkor lesz 4 fapados szolgáltató" stb., ami persze már cáfolva lett a vezetékes piacból hozott példával? :U

    Egyébként kibukott a a szög a zsákból: "csak a vágyaitokban volt, hogy majd nyer" Ilyet csak az ír, aki nagyon durván nem látja a fától az erdőt (mi a gond a versennyel?), vagy akinek érdekeltsége van valamilyen módon a kartellező hármasban... :C

    Részemről kiszálltam: majd ha írtok bármi konkrétumot, egyetlen épkézláb érvet a felhozott csacskaságok mellett, akkor lesz értelme eszmét cserélni - így most az van, hogy mi írunk konkrétumokat, hozunk linkeket, ti meg dobálóztok és vagdalkoztok, mindenféle alap nélkül, így értelme nincs a hozzászólás-gyarapításnak.

    Még egyszer, mivel a lényeget folyamatosan ignorálod: majd ha cáfolod, amit idéztem vagy írtam, avagy ha érvelsz a saját állításaid mellett, akkor lesz értelme a vitának.

    Mint említettem, Telekom előfizetés 1600/hó és 3GB.

    Erre jó lenne egy link, mert pár hónapja kerestem ilyesmit a lányomnak, de nem igazán találtam, így a végén egy Telenoros flottában kötöttünk ki, de az sem volt ilyen olcsó (3K körül kapott ha jól rémlik 4 gigát, bár ezt mintha azóta emelték volna, meg 200 perc lebeszélhetőséget).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • tranceplanet

    addikt

    válasz ubyegon2 #206 üzenetére

    Pont az ilyen gondolkodásmód, -amit te képviselsz -miatt tart ez az ország itt ahol. Az a legjobb, ha beletörődünk mindenbe és amit elénk tálalnak a "jóakaróink" azt minden kritika nélkül szépen elfogadjuk és nagyot nyelve leküldjük a gyomorba. Csak nekem gyomorforgató ez az egész? Van egy szolgáltató, aki próbálna innovatív, úttörő és fejlesztői hozzáállással vásárlókat szerezni. Erre a többi pöffeszkedő, profitban úszkáló szolgáltató felhúzza a szemöldökét, hogy mit akar ez a kis senkiházi fel akarja borítani a jól tejelő zárt ökoszisztémánkat? Hiszen fejlesztés nélkül is dől a lé! Nehogy bárkinek is felnyíljon a szeme, hogy lehet ezt másképpen is csinálni. Mindenesetre a népbutítás folyik ezerrel, a gép dolgozik, önálló értelmes gondolatokra képes ember nem sok marad ebben az államban sem...

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • janeszgol

    félisten

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Ha már ilyen nagy mellénnyel vagy itt remélem úgy beszélsz, hogy lakossági előfizud van és nem flottád. Vagy úgy járatod a szád, nagymenőzől és másokat tiporsz sárba, döntöd el a lakossági árakat, helyzetet, hogy flottázol? Tehát te jó minőségű mobilozást emlegetsz, amit meg kell fizetned, közben meg flottázol? Mari néni Martfűn mikor fog flottázni? Ő azt az árat fizeti, amit a Digi adott volna.
    Ennyi eszed nem lehet...

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz ubyegon2 #255 üzenetére

    Ennek tükrében elnézésed kérem a bunkó hangnemért. :R

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #255 üzenetére

    Telekom előfizetésen 1600/hó 3GB, negyede sem fogyott el, független a +20GB covid adattól. Van egy korlátlan hálón belüli hang előfizetéses is, azon is van 3GB, az se fogy el. Ez a két előfizetés cc 5eft, havi kb 350 perc beszéd szokott lenni. Még van egy Domino, ami 3500/év és a Digi SIM.

    2 telefon 4 SIM-mel EU legdrágábbjaként 5000+ ft-ért. Ja.

    (#257) janeszgol

    OK, én is elnézést kérek a heves válaszért! :) Ja és úgy látom a hangnemem is elég tahó volt, azért is elnézést kérek! De legalább ezt gyorsan tisztáztuk is.

    [ Szerkesztve ]

  • Sgr_A

    addikt

    válasz ubyegon2 #258 üzenetére

    Mutass nekem ilyen 1600 ft-os csomagot
    csak 1890-ért látok
    és a hálon kívül mennyi a pecdíj?
    nem mindenki akar 2 telóval meg 4 simmek baszakodni
    ha mindezt egy simmel akarod megoldani akkor az mennyi?
    Ugye a digi sim nagyon sok embernek nem elérhető

  • janeszgol

    félisten

    válasz ubyegon2 #267 üzenetére

    Igen, a Telekom most ráment erre a százalékos kedvezményekre. Amúgy ahhoz az 1890 forintos csomaghoz most tök jó áron adnak telefont.
    Nokia 2.2 10k
    Nokia 4.2 20k
    P Smárt Z 30k
    Nokia 7.1 40k
    Honor 10 Lite 30k (ez a P Smárt 2019, ami 60k boltban)

    Szóval a telefon árán minimum 1 évi díjcsomagot megspórolsz. Én is erre fogok hosszabbítani, de még nem tudom melyik telefonnal (a 2.2 nem kell). Szóval ha innen nézzük, nem rossz deal, ez alá felesleges menni, mert értelmetlen, akkor már a szolgáltatás minősége látja kárát.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #269 üzenetére

    Látom, az offolás továbbra is megy (offba tétel nélkül), de az érvelés (lásd az utolsó, neked címzett háeszt) továbbra sem... :C
    HAzudnék, ha azt állítanám: meglepődtem... ;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák