Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz janeszgol #51 üzenetére

    Örömmel látom, hogy Te is látó vagy! Meg is invitálnálak szeretettel a Látóasszonyok topikjába! Te lennél a telekommunikációs látónk! :R

    Vagy Inkább Digi-látóasszony még nagyszerűbb lenne, mert ahogy én látom, senki nem látja itt előre ennek a Diginek a sorsát.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz janeszgol #125 üzenetére

    Azóta, mivel komoly igény mutatkozott rá, megszületett a Siratóasszonyok topikja is. Talán azt kellett volna emlegetnem, ide jobban beilleszthető. ;]

    Amúgy direkt öröm, hogy a hozzászólások majd 10%-a azért legalább az indító írással kapcsolatos. Annyit a látóasszonyok nevében megemlítenék, hogy látható volt már anno is, hogy nincs itt semmi látnivaló. Úgy őszintén, az a pár éve megvett 10mHz vagy mi, az mire engedett következtetni? Azon kívül persze, hogy az semmire nem jó. Tehát akkor nem volt semmi, most sincs semmi és a jövőben sem lesz semmi. A valami az az, hogy ezek a galád tények. Mosolyogtató olvasni, hogy sokan évtizedekkel ezelőtti helyzeteket hoznak ide, hogy akkor mi volt meg mennyibe került.

    Sajnálgatjuk magunkat, hogy nem lesz fillérekért vagy inkább nulla forintért fasza hang meg adat előfizetésünk? Meg, hogy a galád T meg anyámkínja mocsokmódon hogy levitte az árait, de miért nem viszi az is nulla forintra le!

    És nem értjük azt sem, amit Aweriot kolléga próbált többször megértetni, hogy OK, leviszi a díjakat a T is meg a többi, de akkor lesz 4 fapados szolgáltató, azt meg ki szeretné? Én qrvára nem. Sok nyugati országban van olcsó szolgáltatás, az húdefasza már, de a Telekom topikba meg azt olvasom, hogy most miért korlátozza mégis a szemét szolgáltató a p2p-t!? Mert a barom mobilneten akarna éjjel nappa 8K tartalmat streamelni meg torrentezni is persze ezerrel. De ingyér legyen ám ez is, ja, ennek a fejlesztési kültségét ki a nagynéném térgykalácsa dobja össze amúgy?

    No de nem is mennék részletesebben bele, elvégre a látóasszonyok csak látnak, nem szagértők. :R

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #208 üzenetére

    senkit sem érdeklő topicot már másodszor reklámozod itt, még offba sem téve a hozzászólást.

    Már itt buktad, mivel nem másodszor. Egyszer az egyiket, utána a másikat. De jó a javaslatod, hogy miért nem tettem offba a hsz-emet. Mivel az is csak egy vélemény volt, mint a tied, Te miért nem teszed offba? Ja, hogy mivel Te szakkomolysággal írkálsz blődségeket, akkor az nem off. Értem! :R

    Sajnos nem tudsz eljutni odáig, hogy miről szól az írás, csak jössz ezzel a sületlenséggel, hogy:

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ezt szeretem, mikor ilyen nagyokat mond valaki, de ugye mivel semmit nem jelent, így ezzel nincs értelme vitatkozni sem. :DDD

    Meg azzal sincs értelme vitatkozni, aki csak izomból nyomja a saját hitelméletét és más meg kussoljon mert hülyeséget beszél.

    Nekem is régóta Digis kábelem van, teszt SIM-em is van, telóban elfér, használhatósága nulla sajnos, mivel kültéri lefedettség akkor érne valamit, ha Budapesten is csak annyi épület lenne, mint azokon a legelőkön, ahol még a birka is streamen látja a pulikutyát csak. Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni. A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás.

    Ez az Európa legdrágábbja szöveg azért is fura, mert pár hete csak lustaságból halogatom, hogy átviszek mindent Magenta1-be, vagy nem mindent, de amit szerintem nem nagyon tudnál értelmezni, az az, hogy árban ugyanott lennék, csak éppen rugalmasabb az egész.

    Ha olyan lennék, mint ti, sírnék én is, hogy miért fizetek ár/értékarányban 10x annyit, mint a giganetesek!?

    Szerintem ne válaszolj, úgysem hiszem, hogy átment, amit írtam. Inkább nyomasd a többieknek, én meg csinálok az ilyen tudományos PHdé-zseniknek is egy topikot! ;]

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait...

    Ide még hiányzik a lényeg! Ne fizesd! Na? Látod milyen egyszerű ez? Senki nem kényszerít vagy igen? :D

    (ó jaj, most olvasom, hogy azt sem érted, mire való a magas ÁFA......akkor én hiába bonyolítom itt az életed ennél jóval magasabbröptű témával) bocsi utólag is.

    Figyelj, mivel Te is Egon vagy, picit gondolkodhatnál kevésbé mereven, na mit szólsz hozzá? :N

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #212 üzenetére

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ha sületlenség, akkor cáfold, várom a linkeket, hogy ez nem így van.

    Na várjunk picit! Te kijelentesz valamit és nem támasztod alá linkekkel, csak kijelented, hogy ez tény. Ahogy linkekkel is alátámasztod, hozom én is a linkeket, bár igazad van, egy ilyen jelzős szerkezettel nem sok mindent lehet kezdeni: egyik legdrágább

    Én meg azt mondom, az egyik legolcsóbb! Na? :P

    Mindegy, szóval ha nem tudod, most leírom, az úgy nem korrekt, ha állítasz valami megfoghatatlan dolgot és ennek cáfolátára már linket követelsz. Amíg ennyire alapszintet nélkülöző vitakultúrával bírsz, sajnos nem tudunk tovább menni a témában.

    Szóval Te indítottál egy állítással, lássuk a linkeket. Köszönöm előre is, szerintem ez sokakat érdekelne. :R

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #213 üzenetére

    Ezek szerint a 16. kerben ez pontosan így van. 6. kerületben meg nulla épületen belül a digi. Voda-t nem ismerem. De nem is ez a lényeg, hanem éppen az, hogy hol van, hol nincs. Kültéren más a helyzet, ahol kék a térképen a lefedettség, de sajnos Budapest belső kerületeiben viszonylag sokan töltenek el időt épületekben.

    Azt meg nálam sokkal okosabbak tudják bizonyítani, ha a Digi megnyeri, amire szüksége van és további 100 mrd-okat beleöl, valóban fapados áron fog-e szolgáltatni és ha igen, az kinek lesz jó? Már elhangzottak persze ezzel kapcsolatban észérvek, hogy fapados árakkal nem lehet minőséget szolgáltatni, de ez talán túl bonyolult volt így......(nem direktbe neked írom ezt)

    (most off-ba teszem, hogy félnévrokonom novellisztikus hsz-e jobban érvényesüljön, de legalábbis a mérete miatt domináns lehessen)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz nuke7 #217 üzenetére

    te politikusnak készülsz?!

    Nem rossz ötlet, segíthetnél, ha már ilyen jól felismered a tehetséget, gondolom profilodba vág. Amúgy lehet az is, hogy valamit nem értettél meg elsőre, emiatt mondod, amit mondasz. Sebaj. ;)

    Az a térkép elég érdekes, mivel Németországnál relatív olcsónak írja a mobilnetet, míg nálunk drágának?

    Utóbbi két évben napokig kutattam, milyen német mobilnetet is vásároljak, kevés giga is iszonyú drága, de ezt itt is írta már egy kinn élő fórumtársunk. Bocs, de attől, hogy színes képekkel jelensz meg, sokak számára ugyan meggyőzőnek bizonyulhatsz, de mindig vannak, akik sajnos látják, hogy teljesen blőd az egész. Nem a Te hibád, félre ne érts. :N Mindenképp haladás, hogy legalább már szép színes ábrák is vannak, nem csak az ún. tények.

    Innentől kezdve minden, amit az EU legdrágább netszolgáltatásáról írtok, gyakorlatilag értelmetlen.

    (#220) Egon

    Ezt az ÁFÁ-s témát nem én indítottam, legfeljebb arra világítottam rá, hogy azt sem érted. Majd elmagyarázza neked akivel erről diskurzust folytattál.

    Megkaptad a linket mástól

    Igen, sajnos, de mint reagáltam is imént, kicsit értékelhetelen a térkép.

    illetve cáfold a hwsw cikket

    Dehogy cáfolom én, annyira nem is érdekel meg nem is értek hozzá, itt reflektáltam pár zseniális hsz-re, de láthatóan ragaszkodtok téves információkhoz, mint ez a térkép is, így értelmetlen nyúzni ezt tovább. Sőt, mondjuk ki nyíltan, komolytalan is ez így. :K

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #222 üzenetére

    Bocs, hogy megkérdezem, de meg is nézed, amiket belinkelsz? Ilyen blőd ökörségeket is ritkán látni, de még a cikk szerzője is megemlíti:

    első linked:

    "Bár tegyük hozzá a 35 euróért fél giga net elég régi adatnak tűnik." :W

    Sorry, tényleg kértem linkeket, de nem ilyen marhaságokra gondoltam.

    Szerintem hagyjuk, nem megy ez neked, másnak se könnyű hirtelen előhúzni egy témába vágó linket, ne búslakodj emiatt. :)

    Azt hiszem a következő köröket kihagyom, még így is tovább bírtam, mint páran. Megszállottság kicsit ez már. :K

    (#224) nuke7

    Csak az a tény, amit ubyegon2 ír és mond. Le kell borulnunk hatalmássage előtt. :R
    Csak ő látja az tényeket, senki más.

    Ezt azért jól esik olvasni! :D

    Egonnal kicsit ellentétesen bizonyítottátok az EU-s árakat, de ez gondolom nem zavaró annyira számotokra. :D

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #226 üzenetére

    Neked pl egyet sem sikerült

    Felesleges, mivel a kolléga első linkjét megnyitottam.....no de erre már reagáltam. Dobáljak én is be random találati linkeket? Egyébként is értelmetlen erről beszélni, mivel az alaptéma szemponjából szerintem indifferens, mert csak a vágyaitokban volt, hogy majd nyer meg majd ez lesz és sokkal olcsóbb lesz. Sajan sosem derül ki.

    amerre én járkálok a városban igaz inkább a külső kerületek ott mindenhol jó a digi van

    Tiszta, én ezt sem vitattam, d mivel tucatnyian beírkálták, hogy ilyen szuper, bezzeg más milyen szar, beírtam én is, mit tapasztaltam. Persze másik kolléga egyből letépte az arcomat olyan indokkal, amiben igaza is volt, csak éppen tucatnyi más hsz-ben is voltak tapasztalatok, miért ne írhattam volna be én is? Ezt mondjuk nem szeretem, hogy egyik fél oldaln lehet nyomni az adatokat, de ha valaki éppen nem tetszőt ír, akkor az minek írja, nem is érdekes, mert ez meg az.......

    Különben más helyeken nekem is tökéletes a Digi SIM, épp az említett helyen nulla, de nekem pont egyedül ott lenne hasznos. :U

    (#227) Egon

    Komolytalan ez így, hogy meg se nézed, amit linkelsz, de még javíthatsz, ha random leellenőrzöd az értékek felét. Különben csak annyit ér, mint Kína Cov-19 adatai. ;) Lehet, hogy nem, de a Te linkjeidet hadd ne én csekkoljam már le. Neked olyan fontos, hogy bizonyítsd, aminek amúgy túl sok jelentősége nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz nyisziati #230 üzenetére

    Ez most akkor jó? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem, de mikor nem ment a Digi SIM és wifi sem volt, akkor ajánlottak egy céget, ami Telenor alapú volt, így nem érdekelt. 6800/hó volt és 2TB adat volt hozzá, a hangalapú részére nem emlékszem.

    Igazából a mobilnet fenti melós célon kívül csak arra kell, hogy legyen, Telekom előfizetésen 1600/hó 3GB, negyede sem fogyott el, független a +20GB covid adattól. Van egy korlátlan hálón belüli hang előfizetéses is, azon is van 3GB, az se fogy el. Ez a két előfizetés cc 5eft, havi kb 350 perc beszéd szokott lenni. Még van egy Domino, ami 3500/év és a Digi SIM.

    2 telefon 4 SIM-mel EU legdrágábbjaként 5000+ ft-ért. Ja.

    Azért az iménti 35euro/félgigánál picit jobb, amit Te írsz, 2016-ban sem volt ilyen extrém áron félgiga, de én már ezen nem akarok vitázni.

    Szóval ami igazán releváns az a kb 3-5GB-os csomagok lennének, azok pedig lazán 5eFt körül vannak.

    Mint említettem, Telekom előfizetés 1600/hó és 3GB. Ez kevesebb, mint 5000.- nem? Nem értem, miért dobálóztok ilyen számokkal, mikor mindenki tudja, milyen árakon futnak ezek.

    6800.-ért már 2TB adat is van! Matekozd ki, ez lehet talán a tejútrendszerben is a legdrágább! :K

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Danex #233 üzenetére

    , simisumi pult alatti flottákat felhozni meg nevetséges, felénél még a saját telefonszamodnak a tulajdonosa se lehetsz.

    Ezt gondolom annak a kollégának írod, aki az olcsó német listát linkelte. ;]

    Telekommal amúgy egy alap beszéd + 3gb internet kapásból 4400Ft és 1ev husegido

    Nekem két előfizetésem van, a kettő 5eft alatt jön ki.

    (#234) nyisziati

    Ja OK, azt a listás dolgot értettem, annyira egyértelmű volt, hogy nem is arra reagáltam. :B

    Innentől kezdve meg durván relatív lesz, mi olcsó és mi drága.

    Ezzel is egyet tudok érteni!

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tranceplanet #238 üzenetére

    Ha Te most úgy érzed, hogy ilyen egyszerű ez az egész és átlátod, hogy mi miért történik ebben az országban jó ideje úgy, ahogy..... Mindegy, ne is mélyítsd el ennél jobban, tudod, minél többet megért valaki, annál inkább rájön, mennyi mindent nem tud még. Kicsit mindig irigyeltem azt, aki saját magáról ilyeneket gondol, mint Te is. :R

    (#240) nuke7

    Mármint Te állapítottad meg a saját hsz-edről, hogy értelmes? :D Kell az önbizalom, kár, hogy akinek bármivel kapcsolatban a Sorosozás emlegetése belefér az értelmességbe, bármelyik oldalról is.....szóval az azért az értelmes hsz-től még igen messze van. :U

    Tényleg jó olvasni, hogy mindketten megállapítottátok magatokról, mennyire értelmesek vagytok. Ebből is le lehet szűrni valamit legalább.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz janeszgol #245 üzenetére

    Tehát te jó minőségű mobilozást emlegetsz, amit meg kell fizetned, közben meg flottázol?

    Ne haragudj, de lehülyézed az embert, de mint a példa mutatja, még csak el sem olvasod, amit írtam. Szerintem egyedül én soroltam fel tételesen, milyen SIM kártyákat használok. Egyetlen flottás sincs közötte, de ez viszont így már tényleg bunkóság részedről. Még ha nem írtam volna le részletesen....... Erre mondom én azt, hogy ha nálatok ilyen a vitakultúra, akkor beszélgessetek csak egymással.

    nagymenőzől és másokat tiporsz sárba

    Nagymenőzök, hogyne, 2 előfizuval, ami 5ezer alatt van meg két másik SIM-mel, ami gyakorlatilag ingyen van. Azelőtt volt egy Tkom korlátlan hang, mert kellett, ja persze, mivel akkor még nagyobb menő voltam. Ez aztán a nagymenőzés! :Y

    Mivel össze-vissza hadoválsz erről a flotta témáról, megnyugtatlak, hogy soja nem vettem igénybe olyan flottát, ami nem jár nekem, 5 évvel ezelőttig volt nem publikus állami flottám. Tényleg fura egy szokásod van, rákiabálsz minden szemét dolgot másra úgy, hogy szerintem tudod azt is, hogy nem igaz. De ha nem tudod, hogy igaz, akkor sem tisztességes ez így. De ha téged nem zavar....... :(

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #255 üzenetére

    Telekom előfizetésen 1600/hó 3GB, negyede sem fogyott el, független a +20GB covid adattól. Van egy korlátlan hálón belüli hang előfizetéses is, azon is van 3GB, az se fogy el. Ez a két előfizetés cc 5eft, havi kb 350 perc beszéd szokott lenni. Még van egy Domino, ami 3500/év és a Digi SIM.

    2 telefon 4 SIM-mel EU legdrágábbjaként 5000+ ft-ért. Ja.

    (#257) janeszgol

    OK, én is elnézést kérek a heves válaszért! :) Ja és úgy látom a hangnemem is elég tahó volt, azért is elnézést kérek! De legalább ezt gyorsan tisztáztuk is.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #261 üzenetére

    Mutatok, mert úgy érzem, kétségbe vonod, hogy igazat írtam:

    Ez a másik előfizetés:

    Igaz, tévedtem, kicsit több, mint 5000.- :B

    Hálón kívül drága a percdíj, de arra ott a Domino vagy a Voip, arra 2 éve töltöttem fel 10 dollárt.

    Ha csak egy telefonom lenne, akkor lenne egy hálón belüli ingyenes meg egy Domino és a Voip. Ez is max 5000.- (régebbi telefonomat csak azért tartottam meg, mert néha melóban nincs wifi és ilyenkor rákötöm a notebookra, szóval ez sem menőzés miatt van - épp ebben lett volna hasznos a Digi SIM)

    Akit lehet, netes hívással oldok meg, ez 95%-a a hívásoknak. Eu-ban bárhol vagyok, tutira biztosan van elérhetőség, hívás és netkapcsolat. cc 5000.-/hó. Tényleg annyira menő ez? Szerintem nem, inkább megpróbáltam a maximumot kihozni a lehető legolcsóbban!

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #265 üzenetére

    Olyat mutattam. (ha nem is bárki, de magyar állampolgár biztosan)
    Mivel láthatod, hogy két előfizetésem van, így 15% kedvezmény van mindkettőn. Erre írtam, hogy ha csak egy mobilt használnék, akkor is 5000-ből kijönnék, egy előfizetés plusz a Domino SIM.

    Nem lényeges amúgy a második SIM, azt csak menőzés miatt vettem, ja meg talán amiatt is, mert kellett egy telefon családban és így az előfizetéssel 2 év hűségre 47000.-forinttal volt olcsóbb, a kedvezmények miatt ezzel a havidíjjal meg a kettőre kapott 15% kedvezménnyel 20000.- forinttal még így is olcsóbb lesz a telefon, a havi 3GB net meg bónusz.

    (lehet, hogy valójában ez a menőzés csak okos takarékosság.....)

    Akinek van otthoni Telekomos szolgáltatása, annak 30%-kal olcsóbb a SIM havidíja.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz janeszgol #268 üzenetére

    Engem eléggé meg is lepett, hogy idén ennyire jó áron lehet telefonokat venni, mivel múlt évben akárhogy variáltam a Mi 9 SE árával, még mindig olcsóbb volt megvenni az Alzánál, most viszont a Redmi Note 8T 75000.- helyett így 27000.-be került! Még ha csak egyetlen előfizetéssel veszi is valaki, akkor is nagyon megéri, ahogy mondod. De mint az előbb levezettem, sokkal jobban megéri, ha valaki meglévő előfizetés(ek) mellé veszi.

    Emiatt is írtam tegnap, hogy lassan már megérné átmenni Magenta1-be, mert a Digi csomaggal egy árszinten lenne. A 100/100-as netet viszont meghagynám Digisnek, azzal nem sok gond volt.

    Ezelőtt T home ADSL-em volt és az sem igaz, amit valaki írt itt, hogy semmit nem fejlesztettek, mert pár év alatt fele/harmada lett az ára és kb 20x-ra nőtt a sebessége, persze mikor megérkezett a Digi lan, az nagyságrendekkel jobb és olcsóbb volt! :) Jelenleg viszont a Telekom simán beérte, szomszédnak mindene T-s és nincs vele gondja.

    És ahogy mondod, ez alá a pár ezer forintos hang+net előfizetés ár alá már nem nagyon lehetne menni, ha valakinek fontos a stabil elérés.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz otapi #335 üzenetére

    Na az a nem mindegy, hogy a Digihez képest még ez is karcsú, náluk az 1000/300 van havi 3100-ért hűségidő nélkül, és nem akciósan csak most és csak neked, hanem ki van rakva a honlapjukra.

    :D Ez jó, náluk meg a TV reklámban..... a lakótelepi részek jelentős részében meg 2-3 éve csak a lépcsőházban van jelen a kábel és fogalma sincs senkinek a Diginél, hogy ez mikor jut be a lakásokba. Ennek fényében fura, hogy 3. éve a tizedannyi netért is ugyanannyit fizetek, mint akinek giganet-je van, az 500-as net meg még drágább is. :U

Új hozzászólás Aktív témák