Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • worxland

    addikt

    válasz Egon #199 üzenetére

    " (sőt: annál zöldebb nincs is sehol a kozmoszban, mert az már csalás lenne ugyebár...)," - szerintem a szuperzöldre gondoltál :)

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #198 üzenetére

    Bocsánat, biztos elkerülte valami a figyelmem. Mi is a "lényeg" pontosan?

  • vicze

    félisten

    válasz Egon #205 üzenetére

    Az ÁFA arra jó, hogy segítse fizetni a(z) egészségügyi dol... stadionok építését.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #208 üzenetére

    senkit sem érdeklő topicot már másodszor reklámozod itt, még offba sem téve a hozzászólást.

    Már itt buktad, mivel nem másodszor. Egyszer az egyiket, utána a másikat. De jó a javaslatod, hogy miért nem tettem offba a hsz-emet. Mivel az is csak egy vélemény volt, mint a tied, Te miért nem teszed offba? Ja, hogy mivel Te szakkomolysággal írkálsz blődségeket, akkor az nem off. Értem! :R

    Sajnos nem tudsz eljutni odáig, hogy miről szól az írás, csak jössz ezzel a sületlenséggel, hogy:

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ezt szeretem, mikor ilyen nagyokat mond valaki, de ugye mivel semmit nem jelent, így ezzel nincs értelme vitatkozni sem. :DDD

    Meg azzal sincs értelme vitatkozni, aki csak izomból nyomja a saját hitelméletét és más meg kussoljon mert hülyeséget beszél.

    Nekem is régóta Digis kábelem van, teszt SIM-em is van, telóban elfér, használhatósága nulla sajnos, mivel kültéri lefedettség akkor érne valamit, ha Budapesten is csak annyi épület lenne, mint azokon a legelőkön, ahol még a birka is streamen látja a pulikutyát csak. Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni. A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás.

    Ez az Európa legdrágábbja szöveg azért is fura, mert pár hete csak lustaságból halogatom, hogy átviszek mindent Magenta1-be, vagy nem mindent, de amit szerintem nem nagyon tudnál értelmezni, az az, hogy árban ugyanott lennék, csak éppen rugalmasabb az egész.

    Ha olyan lennék, mint ti, sírnék én is, hogy miért fizetek ár/értékarányban 10x annyit, mint a giganetesek!?

    Szerintem ne válaszolj, úgysem hiszem, hogy átment, amit írtam. Inkább nyomasd a többieknek, én meg csinálok az ilyen tudományos PHdé-zseniknek is egy topikot! ;]

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait...

    Ide még hiányzik a lényeg! Ne fizesd! Na? Látod milyen egyszerű ez? Senki nem kényszerít vagy igen? :D

    (ó jaj, most olvasom, hogy azt sem érted, mire való a magas ÁFA......akkor én hiába bonyolítom itt az életed ennél jóval magasabbröptű témával) bocsi utólag is.

    Figyelj, mivel Te is Egon vagy, picit gondolkodhatnál kevésbé mereven, na mit szólsz hozzá? :N

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #212 üzenetére

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ha sületlenség, akkor cáfold, várom a linkeket, hogy ez nem így van.

    Na várjunk picit! Te kijelentesz valamit és nem támasztod alá linkekkel, csak kijelented, hogy ez tény. Ahogy linkekkel is alátámasztod, hozom én is a linkeket, bár igazad van, egy ilyen jelzős szerkezettel nem sok mindent lehet kezdeni: egyik legdrágább

    Én meg azt mondom, az egyik legolcsóbb! Na? :P

    Mindegy, szóval ha nem tudod, most leírom, az úgy nem korrekt, ha állítasz valami megfoghatatlan dolgot és ennek cáfolátára már linket követelsz. Amíg ennyire alapszintet nélkülöző vitakultúrával bírsz, sajnos nem tudunk tovább menni a témában.

    Szóval Te indítottál egy állítással, lássuk a linkeket. Köszönöm előre is, szerintem ez sokakat érdekelne. :R

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #202 üzenetére

    Látom benned is egy újabb fotelszakértőt tisztelhetek (ténymegállapításnak és nem sértésnek szánom). Az iparágban, sőt a sajtóban is közös álláspont volt az elmúlt 5 évben, hogy nem kívánnak annyit beletenni, hogy érdemi konkurenciát állítsanak az inkumbens szolgáltatóknak. A Voda is infrabérletből indult de komolyan gondolták a honi piacot és tettek is bele elég pénzt. Diginél ilyenről szó se volt soha...

    Kíváncsi vagyok milyen “eredeti” ötletet tudsz még beletenni a témába, nem lesz könnyű dolgod, mert az összes felszínes baromságot ellőték már a itt “képzett” kommenthuszárok.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #222 üzenetére

    Bocs, hogy megkérdezem, de meg is nézed, amiket belinkelsz? Ilyen blőd ökörségeket is ritkán látni, de még a cikk szerzője is megemlíti:

    első linked:

    "Bár tegyük hozzá a 35 euróért fél giga net elég régi adatnak tűnik." :W

    Sorry, tényleg kértem linkeket, de nem ilyen marhaságokra gondoltam.

    Szerintem hagyjuk, nem megy ez neked, másnak se könnyű hirtelen előhúzni egy témába vágó linket, ne búslakodj emiatt. :)

    Azt hiszem a következő köröket kihagyom, még így is tovább bírtam, mint páran. Megszállottság kicsit ez már. :K

    (#224) nuke7

    Csak az a tény, amit ubyegon2 ír és mond. Le kell borulnunk hatalmássage előtt. :R
    Csak ő látja az tényeket, senki más.

    Ezt azért jól esik olvasni! :D

    Egonnal kicsit ellentétesen bizonyítottátok az EU-s árakat, de ez gondolom nem zavaró annyira számotokra. :D

    [ Szerkesztve ]

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #227 üzenetére

    Jah, és tessék egy 2019-es kutatás azért mobilinternetdíj témában:
    —- Nem kutatás, gyűjtés. És ha elolvastad volna amit linkeltél, tudnád, hogy a gyűjtés alapja az országban fellelhető szolgáltatók weboldalán talált árak. Gondolom ez elárul valamit a relevancájáról.

    Folytasd csak a keresztes hadjáratot, engem szórakozat. Köszi.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Egon #212 üzenetére

    Én csak azt nem értem, mit ugrál itt, amikor sokan nem is a lakossági előfizetést veszik igénybe, hanem valami flottát. Flottát mégpedig úgy, hogy nem is járna nekik. De pénzért is lehet csatlakozni elég sok flottához Nem hiába küzdenek azon a szolgáltatók, hogy a sok flottás, akik igazából külsősök, átváltsák lakosságira az előfizetéseiket.

    Szóval szerintem az mentegesse ezt a helyzetet, meg beszéljen kiváló szolgáltatásról drágábban, és az milyen jó, akinek lakossági előfizetése van.
    Én is voltam flottás, tök jó volt havi 3500 forintért a 100 giga internet, és az 5 forintos percdíj másodperc alapon (flotta tagokkal ingyenes beszélgetés ofc), de ugye na. Még lakossági megtartó flottában is igen csak rosszabbat kapsz.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Egon #237 üzenetére

    Lakosságiban is-is van. Telekomnál van nulla perc+3 giga net havi 1890 forintért. Én is abba megyek át, mert a flottát vissza kell adnom. Viszont 35 ft a percdíj! Szóval csak netezősnek ajánlom. Ha mobilneten néz videókat, akkor viszont kevés. Én örülnék annak, ha ezért az árért lakosságiban a nulla perchez nem 3 giga net, hanem 10 giga lenne. Arra már azt mondanám kiváló.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Egon #205 üzenetére

    Az ÁFA a legdemokratikusabb adó -- és sokaknak pont ez a bajuk vele.

    Egy olyan környezetben, ahol komoly hagyományai vannak az adóelkerülésnek, az adómixben a könnyen kijátszható jövedelemadókat érdemes a nehezebben megkerülhető forgalmi és vagyonadókkal helyettesíteni.

    A vagyonadók veszélyes jószágok egy olyan környezetben, ahol a vagyonokat brutálisan megadóztatott jövedelmekből hozták össze. (Persze a becsületesek.)

    A forgalmi adó viszont barátságos, mert eloszlik a terhelése, ráadásul pontosan a hozzáadott értéket adóztatja meg, tehát jól beállítja magát.

    A gond vele az, hogy szociálpolitikai célokra nem alkalmas, mivel adóalanyok között nem skálázható -- de én személy szerint sokkal jobbnak és igazságosabbnak tartom a magas ÁFÁ-t és mellé az alacsony jövedelmi adókat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák