Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dare2Live #69 üzenetére

    Nem annyira tartozik a témához, de az a jegy azért 2500Ft, mert venni kell hozzá minimum 30eFt-ért mindenféle covid-teszteket (+ ha hétfő előtt érkezel még karanténba is zárnak) ezenkívül nem ám a city reptérre tesz le, hanem világvége Lutonba pl. De persze értem a mondanivalót, az utazás valóban megfizethetőbb lett.

    Az ellaposodásban valszleg az is benne van, hogy a régi exkluzív "várunk a kényelmes ülésekben a felszállásra" helyett baromfitelepnél zsúfoltabb egymás taposása folyik, a "repülőtársaságra" meg bírósági végzéssel behajtót kell küldeni, ha összezúzták a bőröndöd/babakocsid/stb. Ehhez jön még persze 9/11 hozadéka, ami óta minden utas gyanusított.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Dare2Live #69 üzenetére

    "Értem én ellaposodott málta, kanár szigetek, london és szicilia na de már ez rossz?"

    Igen, szerintem ez rossz.

    "Jobb volt talán az én koromban amikor 20+évesen repültem először akkor is meló miatt és 2havi!!! minimálbér volt egy BP-London repjegy?"

    Ha most nem csak a szűk kényelmi szemszögedből nézed, akkor nem volt baj, mert például nem leptek el - és tettek élhetetlenné - csendes helyeket szelfiző hordák, szeméttengert meg letaposott utcákat hagyva maguk mögött. Meg persze a repülés környezeti hatásairól nem beszélve.

    "A másik prolémád, hogy nem javítunk hanem cserélünk. Ennek is egy fő oka az, hogy ezen a területen elképesztően gazdagok lettünk. Első keresés. [link] Nézd végig. Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden ennyire drága lett volna pedig emlékszem, hogy igen. Na mind1.
    Ez ember vonalon talán rossz? (Környezetvédelem szempontjából persze katasztrófa)"

    Igen, sok minden olcsóbb ma. És ezzel párhuzamosan a minősége is ugyanannyit (ha nem többet) zuhant a termékeknek (legyen az ruha, bútor vagy más tartós cikk). Ha csak az árcímkét nézed akkor becsapod magad, mert azt is vedd hozzá, hogy ma megveszel egy X terméket és dobod is ki "hamar", mert tönkrement. Mondjuk ha megnézed 10 vagy 20 év alatt mennyit költesz egy adott funkciót ellátó termékre, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbbra jön ki. Régen vettél egy kávéfőzőt vagy szekrénysort és kibírt 20 évet (anyámnak van például 30+ éves kávédarálója), ma veszel egyet és 2-3 év után kb kuka. A környezetre pedig katasztrófa a hatása és ha más nem is, de ez már önmagában elég indok ellene.

    Az emberi oldalát meg leírtam, hogy mennyire felületes lett, mintha az emberi kapcsolatok terén is ez a fogyasztói mentalitás érvényesülne.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák