Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz narumon #296 üzenetére

    Globálisan 5millió userért sztem kár a gőzért. Mondjuk az is betyáros igényeket támaszthat, ha egyszerre ugrik félmillió felhasználó csúcsidőszakban a gépek elé. De legyen ilyen kedvező a helyzet: továbbra is rejtély hogy visznek el például nálunk Budapestről országosan 10.000 felhasználóhoz fejenként egy minimum középkategóriás PC-t... mi történik azzal az internettel ahol ha egy ház alól ketten vagy többen akarnak játszani?

    Hogy oldják meg azt a helyzetet amit a GS egyszer a dupla magos CPU-k hajnalán oly szépen leírt: "Egy PC-n a család legifjabb tagja játszik, az apa HD-TV adást néz, a többiek pedig barangolnak a neten." Mekkora netet számoltak ki ehhez, hogy ha a gyerkőc stadiázik, apucinak HD-TV megy és a többiek meg szörfölnek? Komolyan érdekel.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz narumon #306 üzenetére

    Azért a helyedben rámérnék és lehet meglepne az eredmény. A TV adással egyébként is az a gond hogy ha nem bírja a net, időnként legfeljebb megakad ha puffere kifogyott. Amíg van pufferred lényegében mindegy hogy a késés 50-500ms között van, az a lényeg hogy ne fogyjon ki.

    Na most ez játéknál már húzós probléma, néhány szolgáltatónak még az is feladja a leckét hogy azt a pici szálat amit valamennyi játék most igényel egybe tartsa folyamatosan és ne kússzon fel a késés 100ms fölé ami még mindig jobb, mint ha 10-100ms között ugrálna. Erre jön a stream fokozott adatéhsége és az hogy szervernek adott esetben több usert is szolgálnia kell.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz narumon #373 üzenetére

    "Szerintem te félre érted": hát igen, én értem félre, aki insider, mindenki másnak meg igaza van, akik outsiderek... szerintem meg ti értitek félre, akik a saját álmaitokat belemagyarázzátok a valóságba.

    Csak azt kellene megérteni végre, hogy 20 Mbps otthoni netről váltani 1000 Mbps otthoni netre az nagyon sokkal olcsóbb költségoldalt figyelembe véve, mint 1000 Mbps otthoni netről váltani 50 Mbps garantáltra.

    példa: 20 Mbps otthoni net az egy turistaosztályra szóló repülőjegy egy közepes kategóriás légitársaságban. A gigás otthoni net meg ugyanezen légitársaságnál az első osztály. A dedikált 50 mega pedig a bérelt magángép. Ahogy fejlődik az ipar, meg halad előre az idő és a technológia, kategórián belül minden kicsit jobb lesz. Jobb lesz turistaosztályon utazni, mert az újabb gép gyártója is beszállt a versenybe, kicsit alacsonyabb fajlagos áron adta a kicsit jobb repülőjét, hogy a légitársaság tőle vegye. a légitársaság is foglalkozott a versennyel, tehát a kapott előnyből valamennyit átadott az utasnak, jobb helyet, az alacsonyabb üzemeltetési költség miatt pár százalék árcsökkentést, stb.

    tehát kategórián belül szépen folyamatosan javul a helyzet. ettől még nem fog az megtörténni, hogy egyik kategória díjazásáért kettővel feljebb levő kategóriás szolgáltatást kapsz üzemszerűen. 12 ezer forintos fapados díjazásért nem fogsz úgy utazni, mint Tony Stark a vasember 1-ben, 3 bepiált sztyuvival.

    "Az Invitel meg vagy fejleszteni fog, vagy lemarad, elmennek az előfizetők aztán game over. Ez ílyen egyszerű.": ez így van. és ha megérted, amit fent írtam, akkor azt fogod látni, hogy mindenki fejleszt a kategórián belül, mert a piaci verseny erről szól, és majd tesznek magasról az álmodozó ügyfelek hülyeségeire. Illetve nálunk még majd az is előfordulhat, hogy lesz gamer csomag, gombokért, amiről majd kiderül, hogy nem teljesít rendesen a szolgáltató.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • l.skywalker

    félisten

    válasz narumon #373 üzenetére

    Psszt.. az Invitelt felvásárolta a Digi

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz narumon #373 üzenetére

    Ehhez viszont verseny kell.

    Hogy egy példát mondjak ott van a UPC, aki orrba-szájba tolja a tervezési hibás Connect Box-ot, 500Mbites nettel karöltve. Az egyszeri felhasználót csak az érdekli, hogy papíron meg a SpeedTest-en meglegyen az 500MBit/s, hogy közben milyen hálózati problémák vannak a háttérben, arról az elsöprő többségük nem tud, nem is érdekli őket, csak ha beüt a gebasz, akkor kezdenek el utánanézni, és jönnek rá, hogy ez már nem újkeletű dolog.

    Nagyon kíváncsi lennék, mekkora a valós felhasználói igény a Google Stadia-ára, és hogy adott esetben mekkora felárat lennének hajlandóak eme felhasználók fizetni. Élek a gyanúval, hogy egy hangos többségen túl meglehetősen kevés valós felhasználót tudna megfogni a Google. Aztán ez is megy a többi innovatív, de besült tervük bellé (Project Ara, Daydream, stb...).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz narumon #384 üzenetére

    anglia épp elég rossz példa, ahol ismerősnek büszkén dicsekedett a főbérlő egy lakás megnézésekor, hogy villámgyors 4 megabites net van :DDD coventry nem egy london, de azért elég cink, hogy kb 50megabit a max, amit szolgáltatnak a városban... ha ez egy családon belül még osztódik, elég gyengén fog muzsikálni... ja és london sem büszkélkedhet az egyetlen virgin-ükkel, ami értelmes netet képes adni...

    oké, lehet nem 1-1 igények lesznek, hanem egy 20-30lakásos panelban 2-3 lakást is újra kell húzni, így csökkenhet a költség, viszont akkor sem reális szerintem erre építeni... kicsit olyan érzésem van, mintha pl afganisztánban szeretnénk bugatti veyron-okat kínálni bérleti konstrukcióban, ahol normális út sincs alá és arra apellálnánk, hogy "a helyi közútkezelő majd megoldja, mert az ő feladata"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz narumon #383 üzenetére

    "Én csak azt mondom, hogy miért gondolod, hogy ehhez ilyen garantált dolgok kellenek.": talán azért, mert már láttam szolgáltatói hálózatot belülről.

    "Várjuk már meg mi lesz belőle, szerintem bőven elég lesz ha a szolgáltató pl erre ad prioritást.": az már garantálás felé megy. másrészt miért is adna prioritást? harmadrészt, és talán ez a legnehezebb kérdés: mennyi prioritást kell adni mekkora forgalomnak?

    "Azóta meg csak tán nem lett szarabb a net.": egyrészt a net nem lett rosszabb, de nem is lett nagyságrendileg más. Alapvetően a kapacitás nőtt, de a technológia nem változott gyökeresen (leginkább semennyire se). És mivel az összes isp-nél osztott felhasználású közeget használnak, ezért soha nem fogod tudni megmondani, hogy egy adatcsomag mennyi idő alatt ér oda. a jelenleg használt alkalmazások zöménél ez nagyjából mindegy. a streamingelésnél elvileg nem lenne mindegy, de mivel nem látja a szemed, hogy késleltetés van, ezért buffereléssel a probléma kezelhető. játéknál viszont nem mindegy, pláne az nem mindegy, ha egy többjátékosos meccsben nagyon különbözik a résztvevők késleltetése, és az sem mindegy, ha ez a késleltetés változik. Annál, hogy magas a késleltetés, csak egy rosszabb dolog van, ha egyik csomagnál alacsony, a másik csomagnál meg magas. Ilyenkor fordul elő, hogy a tisztelt user hátba lövi magát.

    "a googlenél nem lennének ebben képben": nem tudjuk, a google-nál mennyire vannak képben, de az biztos, hogy a google egy rendkívül gátlástalan cég, és egy másodpercig sem habozik, ha lenyúlhatja mások pénzét. ebben a sztoriban az lesz a vicces, hogyha a google szolgáltatása nem használható rendesen, azért nem a google-t fogják csesztetni a júzerek, hanem a helyi netszolgáltatót, miközben a helyi szolgáltatónak lesz a legkevesebb hatásköre a témában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák