Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    ebben a kategóriában a linuxosoknak 25+ év tapasztalatuk van.
    ők mostanában vezetik ki ezt.
    de semmi probléma, a google elég nagy cég ahhoz, hogy lábon kihordjon egy ilyen veretes buktát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #18 üzenetére

    de nem az a kérdés, hogy a google tudja-e alacsony késleltetéssel szolgáltatni ezt.
    a valódi kérdés az, hogy az itthoni upc, matáv, digi meg a többi tudja-e.

    szerintem egyébként jó dolog, hogy most sokan otthon valódi eredményt kaphatnak a felhő használatáról, és rádöbbenhetnek, hogy mekkora kamu az egész.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #26 üzenetére

    rtt-re egyik isp se szerződik. tehát az, hogy mennyi a latency, nem szerződéses paraméter. az meg, hogy mennyi a latency szórása, pláne nem az.
    sávszélesség bajok is lehetnek, főleg csúcsidőben. meg olyan bajok is, hogy amikor elkezd optimalizálni az isp központja, akkor széthullik az egész játékmenet.

    (#30) b. "Azért Magyarország elég jól áll szélessávú internet terén az EU többi országához képest is.": egy bizonyos felhasználási szokás szerint mérve. például mérsz egy upc fiberpoweren multithreadelve 500 Mbps-t, majd jön a singlethread játék, és lesz belőle 25. egyébként meg ha mi jól állunk, mekkora botrány lesz ebből ott, ahol nem állnak ennyire jól, de legalább sokan vannak és van fogyasztóvédelem is?

    (#35) Cyberboy42 "Azt kell mondjam hogy eléggé bizakodik a google tehát.": a marketing managerek soha nem hisznek a mérnököknek. erre az egyre lesz jó, belerohannak egy olyan mértékű pofonba, ami fel fogja nyitni mindenkinek a szemét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #59 üzenetére

    melyik részét fejtsem ki?
    "ebben a kategóriában a linuxosoknak 25+ év tapasztalatuk van.": ez az architektúra erősen hajaz a unixok X Window System-ére, a linuxok mostani grafikus felületére. Ezzel sokak szerint (szerintem nem) bajok vannak. (élesebb szemű megfigyelők közbevethetik, hogy a vlc-re jobban hajaz)
    "ők mostanában vezetik ki ezt.": pár éve kezdődött a próbálkozás, hogy az X-et lecseréljék, így lett wayland, mir, meg hasonló projektek. az aktuális debian testingben már van X mentes grafikus felület. tehát mostanában vezetik ki az X-et.
    eztán következik a magánvélemény: ebből bukta lesz. majd bizonyítás nélkül egy állítás: a google-nek van elég pénze ahhoz, hogy egy ilyen buktába ne menjen tönkre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz awexco #212 üzenetére

    szerinted miért tenne ilyet egy szolgáltató?

    "Alapvetően pár szarul megtervezett , alul méretezett hálózatot tekintve mondjuk a az esetek 99% -ben a sávszélességgel nem lehet gond.": hmm. ha te ennyire ismered a magyar szolgáltatókat, akkor lehet hozzád fordulni tanácsért?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz awexco #214 üzenetére

    hát persze, és a pénz az csak úgy terem a fán.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz awexco #216 üzenetére

    ha még nem találkoztunk volna: internet szolgáltatóknál dolgozom.
    tehát amikor ilyen hülyeségeket beszélsz, akkor az én zsebemben turkálsz. az mellékes, fel se veszem, mikor outsiderek magyarázzák, hogy milyen technikai lehetőségek vannak.

    tehát fuss neki mégegyszer, de ne csak fotelfizikusok szintjén, hanem erőltesd meg magad és adj valami elfogadható véleményt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ripla #227 üzenetére

    ehhez hozzá kellene tenni még azt is, hogy 25 Mbps *dedikált* sávszélesség igény órákon át.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz l.skywalker #236 üzenetére

    jó lesz az a játékélmény, amit 3 perc stream becachelésével produkál majd a kliens... a háborúnak régen vége, az ügyfélnek még mindig az előző játékmenetes robbantásokat mutatja a monitor.

    merthogy nálam a tecső így működik (gigás ffth digi), hogy a tecső vagy képes cachelni, vagy szakad.

    ráadásul a játékról a véleményt nem az fogja kialakítani az emberekben, amikor működik, hanem az a pár eset, amikor nem, és emiatt elbuktak valami nagynak gondolt dolgot. márpedig olyan lesz, hogy a hálózaton éppen csúcsterhelés van, és ettől akad rajta *minden*.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz l.skywalker #241 üzenetére

    lanon. ráadásul az itthoni hálózatom se gagyi cuccokból van összerakva.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #249 üzenetére

    "reklámot nézek és ez után bevétele van a Google-nek, minél többet lógok a YT-on, időarányosan annál több reklámot nézek és ezért a Google markát arányosan több bevétel üti.": engem ez a dolog is érdekelne egy kicsit... nézek egy hosszabb "filmet" a tecsőn, és közben 8x leadják ugyanazt a reklámot, amit minden esetben az első 4 másodperc után skip ad-dolok. Ez akkor most reklám volt? hajtottam valódi hasznot? és miért gondolja a tecső, hogy 8x ugyanazt a reklámot le kell adja, ha elsőre is skipeltem?

    most mindegy, hogy milyen filmet nézek, feltöltött mozifilmet vagy rövidebb videót, vagy havas vonatvezetést vagy ostobenkó amcsik által lejtő alján feltornyozott autóhalmot...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    egyébként ez a történet most arról szól, hogy hogyan lehet majd játszani a chromebookon?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kelna91 #326 üzenetére

    attól, hogy a hozzászólók egy része göcsösen tagadja a tényeket, a téveszmékből nem lesz valóság.

    például a kábeltv.s hálózatból sosem lesz mesh, mert fizikailag lehetetlen. például amíg a digi egy központi pppoe szerverben végződteti a kapcsolatokat, ráadásul gponon keresztül (t-home dettó), addig sosem lesz mesh a hálózat.

    így álmodozni egy olyan feltételrendszerről, ami nincs, nem lesz, kb. annyi értelme van, mint sajtreszelés közben Scarlett Johanssonról fantáziálni.

    az internet szolgáltatásban a last mile jelenleg alkalmatlan ilyen szolgáltatásra gazdasági és műszaki okok miatt. miután a google-nak egy centi last mile-ja sincs, így nem tud hatást gyakorolni a leendő szolgáltatás azon részére, amin bukni fog. vagyis bukni fog. majd kukázzák a többi tévedésükkel, mint pl. a google gyártmányú facebook.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz PitLee #348 üzenetére

    én meg nem tudok elképzelni olyan csomagot, ami annyival drágább, mint amennyivel költségesebb és van rá érdemi mennyiségű fizetőképes kereslet.

    az isp-k igen magasról fognak tenni arra, hogy mit akar a google, meg milyen fejlesztéseket vár el az isp-től azért, hogy neki több bevétele legyen. kompletten tojni fognak rá, így hiába lesz egy-két ember, aki játszana, nem fog tudni hova menni, mert sehol nem fognak vele foglalkozni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #354 üzenetére

    te nagyon fordítva ülsz a lovon...
    "ha jelentkezik egy igény akkor az ISP dolga ezt megoldani.": ahhh... tehát ha te pl. azt szeretnéd, hogy az isp bevásároljon neked, azt is köteles az isp megoldani? én láttam pár isp callcenterét, tehát ha azt szeretnéd, hogy az isp orális szexben részesítsen, akkor ez valószínűbb, mint azt gondolni, hogy az isp minden felhasználói igényt meg kell oldjon.

    "az ISP a világ teteje": mert a fizikai valóság az, hogy akinek drótja van, az a világ teteje, a többi meg kibic és max. annyit tehet, hogy hülyeséget kommentel a fotelből.

    "Az ISP feladata lefedni azokat az igényeket amiket a fogyasztó támaszt.": a kapitalizmusban minden cégnek, nem csak az isp-nek, egyetlen feladata van: a tulajdonosi kör elvárásainak megfelelni. pont. persze van olyan tulajdonosi kör, ahol azt gondolják, hogy minden felhasználói igényre ugrani kell és megoldani, de fogadd el tőlem az állítást: zömében nem erről van szó, a gazdasági társulások elsöprő többsége pénzt akar keresni. tehát a felhasználói igények akkor lesznek kielégítve, ha az gazdaságilag megéri, vagy még akkor se.

    ráadásul a világ már legalább 30 éve afelé mozog, hogy nem a felhasználói igényeket elégítik ki, egy piacon se, hanem a felhasználók igényeit irányítják, hogy azt igényeljék, amit a cég el akar adni. a reklám kifejezés megvan?

    ettől független, másik vita tárgya lehetne, hogy amit kiolvasni vélek felhasználói igényként a mondataidból, azt valószínűleg fizikailag lehetetlen megoldani. de előtted a lehetőség, alapíts isp-t és kezdd el behúzni a saját drótodat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #357 üzenetére

    "Ez nyilván terelés": nem terelés volt, ez egy célzás volt arra nézve, hogy attól, hogy a felhasználók igényeket támasztanak, azok az igények még nem lesznek kielégítve. pláne nem akkor, ha irreális a költsége.

    "Az ISP egy szolgáltató": így van. vagyis nem egy idióta, meg nem egy szeretetszolgálat, hanem szolgáltató. Ennek az állításodnak következményei vannak:
    - nem te fogod megmondani, hogy mit csinálnak, mit szolgáltatnak.
    - bármihez fognak, annak meg kell térülnie. ami nem térül meg, abba soha nem fognak belefogni.

    emellett időnként kialakulhatnak kartellnek tűnő állapotok, amikor valami olyasmi történik, amivel kapcsolatban minden szolgáltatónak ugyanaz az érdeke, és ezért egyformán reagálnak rá. tehát pl. jön az igény a dedikált szolgáltatásra ugyanannyiért, mint az osztott szolgáltatás, és akkor nem csinálják meg.

    "Mi ebben a fura számodra?": az, hogy időnként pár hozzászóló úgy nyilatkozik, mintha ő lenne az isp. miközben csak egy előfizető.

    "A felhasználók igénye pontosan arra a szegmensre van irányítva amit te nem akarsz biztosítani , mer költség, mégpedig a stream. Netflix , spotify , most már apple tv channel , twich , youtube , és nyilván egyre inkább majd a gaming is. Tehát akkor miről is beszélünk ? Teljesen mindegy , hogy a felhasználó akarja a streamet , vagy 30 éve affelé irányítják , attól még ez van.": csak itt más erőlteti a streamet, nem az isp. és ebből záros határidőn belül háború lesz, mert az nem működik, hogy egyik cég fejleszt, másik cég meg bevételt generál belőle.

    "T modelltől is elmentük valahogy a Tesla-ig , akkor miről beszélünk ? Majd mostantól minden fejlődik tovább ugyan úgy , kivéve a net mert hát az milyen kényelmetlen": ebben azért van egy kis csúsztatás, de mindegy. elmentünk a tesláig? úgy érted, annyiért kapsz 600 kilométer hatótávolságú tesla méretű villanyautót, mint tesla méretű dízelt vagy benzinest? a teslát azért lehet eladni, mert jelenleg annyit gyártanak belőle, amennyit a hipszterek képesek felvásárolni, de messze vannak még a tömeggyártástól. jelenleg teslát olyan magas áron vehetsz, amivel arányos árú távközlési szolgáltatást nem venne meg csak párszáz előfizető az országban.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #368 üzenetére

    lehet itt gyerekeskedni, de a világ úgy működik, hogy ha vettél valamit, előbb-utóbb érkezik egy számla, amit ki kell fizetni.

    a fejlesztéseit, működését meg akkor tudja az előfizetőiből finanszírozni, ha azok megfizetik az igénybe vett szolgáltatást. ezt nem akarja itt egy csomó fotelhuszár megérteni, pedig annyiszor elmagyaráztam már, hogy már én szégyellem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #370 üzenetére

    "Mindenki fizeti szépen az előfizetését": komolyan, mint az aranyhal.
    mit kellene leírnom ahhoz, hogy felfogjátok, hogy a dedikált szolgáltatás nem ugyanaz (költségben sem), mint az otthoni felhasználás?

    a digi bruttó 3100 forintért ad 1 giga otthoni felhasználású netet. Most meg nem nevezett szolgáltató 1 giga nem garantált dedikált netet egymillió fölött bruttóban.

    tehát én, mint isp, bárkinek adok boldogan olyan szolgáltatást, ami ehhez a cucchoz kell, az ára 150+fa/hó.
    kifizeted? nem fogod kifizetni. én meg biztosan nem fogom kifizetni helyetted.

    azt is nézd meg, hogy amikor csak 3100 forintot fizetsz egy gigáért, akkor este bizony nincs meg sem a giga, sem a stabil késleltetés, az alacsony stabil késleltetés meg pláne nincs meg.

    szerk: "Az ISP is meg fogja, ha talpon akar maradni.": nem fogja, de ezt is leírtam már párszor. egyetlen egy normális vállalkozás sem fog bevállalni üzembezárási pont alatti fejlesztést. ezt max. a tanulatlan fotelközgazdászok álmodozzák ide, akik azt hiszik, hogy minden cég azért van, hogy az ő hülyeségeiket kiszolgálja.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz narumon #373 üzenetére

    "Szerintem te félre érted": hát igen, én értem félre, aki insider, mindenki másnak meg igaza van, akik outsiderek... szerintem meg ti értitek félre, akik a saját álmaitokat belemagyarázzátok a valóságba.

    Csak azt kellene megérteni végre, hogy 20 Mbps otthoni netről váltani 1000 Mbps otthoni netre az nagyon sokkal olcsóbb költségoldalt figyelembe véve, mint 1000 Mbps otthoni netről váltani 50 Mbps garantáltra.

    példa: 20 Mbps otthoni net az egy turistaosztályra szóló repülőjegy egy közepes kategóriás légitársaságban. A gigás otthoni net meg ugyanezen légitársaságnál az első osztály. A dedikált 50 mega pedig a bérelt magángép. Ahogy fejlődik az ipar, meg halad előre az idő és a technológia, kategórián belül minden kicsit jobb lesz. Jobb lesz turistaosztályon utazni, mert az újabb gép gyártója is beszállt a versenybe, kicsit alacsonyabb fajlagos áron adta a kicsit jobb repülőjét, hogy a légitársaság tőle vegye. a légitársaság is foglalkozott a versennyel, tehát a kapott előnyből valamennyit átadott az utasnak, jobb helyet, az alacsonyabb üzemeltetési költség miatt pár százalék árcsökkentést, stb.

    tehát kategórián belül szépen folyamatosan javul a helyzet. ettől még nem fog az megtörténni, hogy egyik kategória díjazásáért kettővel feljebb levő kategóriás szolgáltatást kapsz üzemszerűen. 12 ezer forintos fapados díjazásért nem fogsz úgy utazni, mint Tony Stark a vasember 1-ben, 3 bepiált sztyuvival.

    "Az Invitel meg vagy fejleszteni fog, vagy lemarad, elmennek az előfizetők aztán game over. Ez ílyen egyszerű.": ez így van. és ha megérted, amit fent írtam, akkor azt fogod látni, hogy mindenki fejleszt a kategórián belül, mert a piaci verseny erről szól, és majd tesznek magasról az álmodozó ügyfelek hülyeségeire. Illetve nálunk még majd az is előfordulhat, hogy lesz gamer csomag, gombokért, amiről majd kiderül, hogy nem teljesít rendesen a szolgáltató.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #372 üzenetére

    "Van az a pénz, amiért van megoldás.": ezt nem tagadtam én sem.
    "És ha van rá igény, ki lesz fizetve.": hogy érted, hogy ki lesz fizetve? az isp kifizeti? aligha. a kérdés az, a felhasználó, tehát pl. te, hajlandó-e kifizetni.

    "2000 körül álmodoztunk arról, hogy Netflix, Youtube meg egyebeket fogunk orrba-szájba nézni, közben meg alacsony ping-gel multizunk. Ma ez a valóság. ": azért ebben van még egy kis csúsztatás: Magyarországon a netflix még nem terjedt el tömegesen. Annyi tartalék minden hálózatban van, hogy pár százalék nagyobb felhasználót elbírjon. Majd amikor az ügyfelek fele ilyet akar, akkor mi marad a hálózatból? az az armaggeddon, amit jósoltam, még nem jött el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz narumon #383 üzenetére

    "Én csak azt mondom, hogy miért gondolod, hogy ehhez ilyen garantált dolgok kellenek.": talán azért, mert már láttam szolgáltatói hálózatot belülről.

    "Várjuk már meg mi lesz belőle, szerintem bőven elég lesz ha a szolgáltató pl erre ad prioritást.": az már garantálás felé megy. másrészt miért is adna prioritást? harmadrészt, és talán ez a legnehezebb kérdés: mennyi prioritást kell adni mekkora forgalomnak?

    "Azóta meg csak tán nem lett szarabb a net.": egyrészt a net nem lett rosszabb, de nem is lett nagyságrendileg más. Alapvetően a kapacitás nőtt, de a technológia nem változott gyökeresen (leginkább semennyire se). És mivel az összes isp-nél osztott felhasználású közeget használnak, ezért soha nem fogod tudni megmondani, hogy egy adatcsomag mennyi idő alatt ér oda. a jelenleg használt alkalmazások zöménél ez nagyjából mindegy. a streamingelésnél elvileg nem lenne mindegy, de mivel nem látja a szemed, hogy késleltetés van, ezért buffereléssel a probléma kezelhető. játéknál viszont nem mindegy, pláne az nem mindegy, ha egy többjátékosos meccsben nagyon különbözik a résztvevők késleltetése, és az sem mindegy, ha ez a késleltetés változik. Annál, hogy magas a késleltetés, csak egy rosszabb dolog van, ha egyik csomagnál alacsony, a másik csomagnál meg magas. Ilyenkor fordul elő, hogy a tisztelt user hátba lövi magát.

    "a googlenél nem lennének ebben képben": nem tudjuk, a google-nál mennyire vannak képben, de az biztos, hogy a google egy rendkívül gátlástalan cég, és egy másodpercig sem habozik, ha lenyúlhatja mások pénzét. ebben a sztoriban az lesz a vicces, hogyha a google szolgáltatása nem használható rendesen, azért nem a google-t fogják csesztetni a júzerek, hanem a helyi netszolgáltatót, miközben a helyi szolgáltatónak lesz a legkevesebb hatásköre a témában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz l.skywalker #390 üzenetére

    addig értelmetlen bármiféle valós felmérést csinálni, amíg nem tudod az árakat.
    velem a ph!-n is gyakran előfordul, hogy olvasok valami bemutatót, tetszene, utolsó oldal alján ott van az ár, és akkor megy a levesbe.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák