Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Mr Dini #3983 üzenetére

    Igazából anno a céges Syno-t anno így csináltam meg. Cég domain neve, 1 aldomain, ami cname segítségével megy a synology.me címre az meg ugye mindig az adott ip címre, amit kap a benti router a szolgáltatótól. Ha a sub.domain.hu-n keresztül lépek be, akkor azt írja, hogy privát, ha a név.synology.me-n keresztül, akkor jön a rinya. Bár lehet azér, mert a certifikáció a céges domainhez szól, hibába van a NASos a kulcs ugyanúgy. (Mondjuk azóta a céges domainhez van fizetős certificate, viszont fix ip továbbra sincsen a telephely adottságai miatt.)

    Nekem anno nemigazán akart menni a no-ip, meg még pár ingyenes, mindegyikkel volt valami gond, ezért gondoltam, hogy az egyik domainhez hozzádobok egy subdomaint, ami a gyári cloudos címre mutat, így kikerülöm az ingyenes DDNS szolgáltatásokat. Vagy ez így hülyeség? :F (A Zyxelnél rajtad keresztül még látok reményt egy certbotos megoldásra, de az otthoni Qnaphoz szerintem marad a startSSL, mert a Qnap fórumon csak x86hoz találtam megoldást).

    Ilyen esetben akkor gyakorlatilag addig él a titkosítás, amíg át nem ugrik a cname segítségével? (Mondjuk nem sokszor használtam külső elérésre az admin felületet, eddig kb. a 2 év alatt 2x kellett.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák