Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz adam3 #5257 üzenetére

    Szia!

    Pl minden nap este 11-től reggel 5-ig kikapcsolja a TM-et, aztán vissza:

    0 23 * * * /ffp/bin/env PATH=/ffp/sbin:/ffp/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin /ffp/start/transmission.sh stop

    0 5 * * * /ffp/bin/env PATH=/ffp/sbin:/ffp/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/bin:/bin /ffp/start/transmission.sh start

    Nos, az már gondolom világos, hogy a második szám a cronjob-ban mindig az órát adja meg. Az első a percet (esetünkben 0, azaz x óra 00 perckor fog lefutni). A harmadik, ami csillag, az pedig a napot jelöli. Pl ha 2 lenne, akkor minden hónap második napján futtatná le a crontab a jobot. Ha pedig pl */2 lenne, akkor minden második nap futna le a cucc... Ha nem világos valami kérdezz, vagy a többinek olvass utána. Biztos vagyok benne, hogy leírják valahol...

    2. Mint láthatod, minden parancs előtt, amit a crontab lefuttat odaraktam egy env PATH=...-ot. Nos, ez azért van, mert a crontab egy "butított shell"-t használ, amiben nincsenek deklarálva a PATH-ban az FFp-s útvonalak. Ezért a szkriptek, amik ffp-re telepített binárisokat hívnak meg teljes elérési út nélkül, azok nem fognak lefutni. Ezért én egy env-es ideiglenes PATH állítással szoktam megoldani a problémát. Ezt láthatod a példámban is.

    Hajrá! ;)

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák