Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pooka

    csendes tag

    válasz atee #118 üzenetére

    Gratulákok, Neck!

    Fogj kezet az anonim alkoholistákkal, és örülj, hogy végre sikerült gyenge akaratodon felülkerekedve végre egy határozott lépésre elszánnod magad. :C

    Már csak gerincet kellene keresned, mert még mindig nem tudod felvállalni a tetteidet, és egy programra fogod önön jellembeli hiányosságaidat. Számomra te pontosan olyan vagy, mint egy alkoholista... van aki megiszik egy pohárral egy bulin és remekül érzi magát, és persze van, aki nem tud megállni itt, és saját mocskában fetrengve ébred egy árokszélen. Utána pedig megpróbálja megmagyarázni, hogy ő ugyan abbahagyta volna, de az üveg a szájára tapadt.

    Ugyan már! Ne bohóckodjunk.

    Én is játszok WoW-ot. Remekül összerakott játék, szórakoztat... beloggolok heti 3-4 alkalommal, egy-egy estére, és kikapcsolódok vele. Mi több, még a barátnőmet is megragadta. De nem hagytam, hogy a WoW ossza be az időmet, nem hagytam, hogy a WoW hazározza meg az egészségemet. Ahogy nem hagytam, hogy más hobbik tegyék ugyanezt.

    De nézzük más oldalról. A WoW a sátán... tehát minta ember az, aki hazamegy, ledobja magát a fotelba és megnéz pár filmet, teszi ezt éjfélig, majd ledől aludni? Ejha, perspektíva. Nem hiszem, hogy a játékok több elmebeteget termeltek volna ki, mint a filmek, vagy esetleg a zenék. A probléma szerintem ott keresendő, hogy az önnön ''józanságukban'' tetszelgő, ''gyerekes játékokkal'' nem foglalkozó, a számítógépet ördögi misztériumként kezelő tömegek, amúgy felvilágosult középkori péepszként, égetnék amit nem ismernek.

    Mert ezt a legegyszerűbb.

    Nyilván a számítógépnek, az internetnek megvan a veszélye. Szélesebb kaput nyit, mint egy szűrésen már átesett TV csatorna. Valóban. Meglehet, még több interakciót is követel (ilyenformán hamarabb szül indulatot, vagy örömöt, ami addiktív lehet.. naná). De megintcsak kit veszélyeztet ez? A gyenge akaratúakat, Neck. Akik nem tudják, hol a határ. De az ilyen embereknek veszélyes lehet bármi... bulik, TV, zene, koncert, szex, pókerpartik, játékautomaták... és persze, akár a WoW is.

    Summázva hát, mértékkel minden lehet szórakoztató, amíg nem ártazs vele másoknak... ha valahol valami elcsúszik, az nem az időtöltés hibája, hanem az emberé. Ezzel takarózni gyengejelleműségre utal.

    Mindemellett sok sikert az élethez. Reméljük, WoW nélkül értékesebb lesz... mert abban biztos vagyok, hogy a WoW ''társadalom'' csak nyert a ''veszteségen''.

    Pooka

    A repülés titka, hogy teljes erőből a földhöz csapod magad és elhibázod.

  • Pooka

    csendes tag

    válasz sghc_toma #124 üzenetére

    Természetesen elolvastuk, Toma! Mint ahogy Neck további relfektálásait is. Az, hogy a végére odabiigyeszti, a jószándék vezérli, még mindig nem emntesíti egy ténytől. Nem vállalja fel a dolgot.

    Ha csupán egy áryalatnyival másképp fogalmaz, ha azt mondja, gyerekek, a WoW egy klassz produktum, de ÉN nem voltam képes határt húzni, akkor fejet hajtok és azt mondom, igen, felvállaltad a gyengeséged, és meg tudtál lépni egy nehéz lépst... szép volt.

    Így azonban, bár nyílván nem bök a WoW-ra véres ujjakkal, mégiscsak az a végzöngéje, hogy a WoW a hibás. A címről nem is beszélve. NECK - WoW Szenvedélybeteg már jobb cím lett ovlna. Lett volna benne kurázsi.

    Ami a 0 napos hozzászólásokat illetti... nyílván te rögtön veteránként írtál. Egész elképesztő kunszt. Hogy miért ehhez szóltam hozzá, igen egyszerű... ez érdekelt. Az is tény, hogy rámuttatak a linkre, hisz normál, dolgozó embernek aligha van ideje minden órában rákeresni, vajon ki mit írt a játékokról, az internetről, vagy akár a WoW-ról. Így működik ez, nem nagy varázslat.

    És végül nem a WoW-ot, az MMORPG-ket, a számítógépes játékokat, a netet védem... vagy nem csak. Csak nem szenvedhetem azokat, akik mással takaróznak, próbálván ezzel ''máásá'', jobbá tenni gyengeségüket

    [Szerkesztve]

    A repülés titka, hogy teljes erőből a földhöz csapod magad és elhibázod.

  • Pooka

    csendes tag

    válasz ollie #138 üzenetére

    Valóban nem azok, Ollie... Bár utolsó görények, mert olyan terméket árulnak, ami nyílvánvalóan káros, akár egyszeri használat után is (amit ugye nem mondhatunk el a WoW-ról, bár erről neked saját bevallásod szerint nincs tapasztalatod), Mindazonáltal én még egyel sem találkoztam, mert nem vagyok drogfüggő (még füves cigit sem próbáltam soha, bármennyire trendi), ha én nem keresem őket, és nem veszek drogot, aligha tudnak velem mit kezdeni. Szóval igen... az ember a hibés.

    De ha jól értelmezem a szavaidat, minden Blizzardos játékfeljesztőt, nagy-, és kiskereskedőt lakat alá kellene verni, mert ''addiktív'' terméket készítenek, forgalmaznak.Mint ahogy illegálissá kellene tenni a számítógépet, tévét, alkolholt, internetet, szexet, játékautomatákat, testépítést, sprotot, könyveket... bármi, ami függővé tehet. Gratulálok, Ollie... szerencse, hogy nem te írtad az élet forgatókönyvét

    Ezúttal Face-nek igaza van és jól szólt. Egyetértünk.

    De nem akarok eltérni a témától. Remélem, Neck megtalálja a maga útját és igazát. Bízok benne. hogy mérsékletességet tanult (ennyire legalább jó volt a WoW). Szintén remélem, hogy elfeledi a ''mit adott nekem'' frázist... mert minden, amivel foglalkozol, ami érdekel, ami szerzett néhány jó pillanatot (még ha nem is materiális javakat), már adott valamit.

    A repülés titka, hogy teljes erőből a földhöz csapod magad és elhibázod.

Új hozzászólás Aktív témák