Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz K82 #2227 üzenetére

    Hmmm... Lehet, hogy én látom rosszul, vagy nem vagyok elég tájékozott a témában, de ezek nekem elég sületlenségnek hangzanak. Persze, hallottam én is ezekről a dolgokról, hogy 20 és 80% közt érdemes tartani a töltöttséget, de a személyes tapasztalatom ezt sehol nem támasztja alá. 25 éve mobilozok kb., és eddig a természetes öregedésen kívül nem volt akksi gondom. Persze lehet, hogy csak valamit jól csináltam, a nélkül, hogy tudtam volna... Amit én tudok, hogy a régi (nimh) aksikkal ellentétben a li-ion, illetve li-po akksikat nem szabad (tilos?) teljesen lemeríteni, a nimh-ket pedig le kellett... Ezen kívül én úgy csinálom, ha lemerül 20% környékére, akkor feltöltöm. Néha hamarabb is, de a 20% a jellemző nálam. Az ilyen monitorozó appoknak meg nem sok értelmét látom. Még rootolt droidnál talán, ha valaki erre izgul fel, de ios-nél szerintem semmi értelme. De biztos én vagyok maradi, vagy ilyesmi... Mit számít, hogy épp hány amperrel tölti? Úgysem pontos, csak egy becsült értéket kapsz. Az meg olyan, mint a kutya vacsorája. Pontos értéket csak műszerrel lehetne mérni, de az meg nem igazán életszerű. Innen meg mi értelme?

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák