Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Sirandrish #43 üzenetére

    "nehogymár analfabéta hülyegyerek legyen az aki nemtud angolul"

    De.
    Mara az angol mar gyakorlatilag nem idegen nyelv, hanem a vilag kozos nyelve.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Sirandrish #43 üzenetére

    nehogymár analfabéta hülyegyerek legyen az aki nemtud angolul illetve nemtud angolul filmet nézni/élvezni

    Mára pedig egyre inkább ez a helyzet. Ugyanúgy analfabéta hülye, aki nem tud a Google-ben keresni, vagy kezelni egy mobiltelefont. Aki nem a 13. havi nyugdíjra vár, azzal szemben ezek az elvárások lassan alapvetőek leszenk (nem csak nálunk amúgy).

    Illetve remélem akkor te még nem néztél német/francia/cseh stb filmet csak eredeti nyelven...és ez mindenkire vonatkozik aki állitólag annyira vágja az angolt hogy nem kell neki szinkron se..

    Én minden filmet az eredeti nyelven nézek, és alárakom az angol feliratot.

    nehogymár kötelező legyen a nyelvtudás...persze..jó dolog..meg hasznos..de túlzásokba se kell esni...

    Be kell látni, hogy a mostani fiatalság körében kisebb számú az, aki kizárhatja a nyelvtudást, mint az, akinek gyakorlatilag alap. Már régen túlvagyunk a "hasznos" kategórián. Alig van olyan szakma, ahol külföldiekkel nem kerülsz kapcsolatba (és mellesleg kevesebben néznék tahó parasztnak az egész nemzetet, ha néhány pincér vagy BKV-ellenőr megtanulna angolul... igaz, páran a magyart is erős nehézségekkel beszélik, írni meg nem is tudják).

    és az itt írók akik állitólag csak angolul néznek filmet azoknak kb a 60% hazudok

    Igazad van, a Tizedes meg a többieket tényleg magyarul nézem, de nem kéne túlerőltetni ezt a "tuti hazudik" marhaságot, ha nem muszáj.

    Valahogy kizárt dolognak tartom hogy a PH-n 10 emberből 8 folyékonyan beszél idegennyelvet...

    Ez a jófajta "ha én igen, mindenki igen, ha én nem, senki sem"-féle alapvetés? :)

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák