Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz voyager4.4 #38 üzenetére

    "Nagy csatolmányos e-mail-ek. MS Office. Netbank és egyéb online fizetés"

    -Nem gondolnám, hogy egy netbankolás, mail csatolmány, vagy egy sima online fizetés ennyire proci függő lenne. Szerintem nálad nagyon más a baj.
    Főleg, hogy ezt egy tabról is meg tudom csinálni simán. Vagy a nem mai telefonomról dettó.
    Egy notinál a leggyengébb láncszem általában a háttértár, vagy a kevés memória. A legelső dolog, hogy egy notiban, ha a kezembe kerül és van rá keret a megrendelőtől, azonnal beleteszek egy ssd-t. Ez a problémák 90 %-át már meg is oldja. Ha van benne elég RAM, a másik gond is megoldva, bár nagyon sok minden megoldható (főleg Linux alól) 4 GB RAM-al is, de én is inkább - kicsit előregondolva - 8 GB-ot szoktam javasolni minimum. Láttam dolgozni 4 magos Celeront és merném állítabi, hogy a korai (3 számjegyű) i3-i5 architekturával szerelt notikat megeszi reggelire. Az N4000 az ugye csak 2 maggal operál, de az N4100 már dupla annyival, ami szerintem azért egy SSD-vel 8 Gb DDR4-2400Mhz-es RAM-al megtámogatva elégnek kell hogy legyen általános használatra. Arról nem beszélve, hogy kainek számít, az biztos örül annak, hogy a notija nem 35-41W TDP tartományban, hanem mondjuk max 6W TDP-vel működik, mert mondjuk az akku esetleg tovább használható. Sajnos ezt több gyártó valóban kihasználja és inkább sokkal kisebb akkut tol a verd alá. :D.

    Összehasonlításképpen ez a cerka 1.1 Ghz alapfrekin tud annyit szintetikus tesztekben, mint pl az i5-520M tudott 2.9 Ghz-.en anno. :U És volt azoknál sokkal szarabb i3 os. :D.Mégsem köpködte azokat akkor senki. :D.

Új hozzászólás Aktív témák