Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malák

    aktív tag

    válasz Geller72 #40 üzenetére

    Persze, hogy nem köpködte senki ilyen szinten, hiszen annál nem volt a picit drágább kategóriában többször jobb proci. Ezek ár/érték arányban rossz procik, rossz notik, mert picit drágábban már jelentősen jobbat lehetne kapni. Erre irányul a sarazás.

    De ne felejtsük, hogy az ~10évvel ezelőtt volt, azóta még a web is rengeteget fejlődött, ma már sokkal több erőforrást használ, mint régen. 20éve meg tiszta rá voltam gizdulva a pentium 4-re, de azért ma már nem kéne, pedig akkor tök jól ment, még játszani is simán lehetett vele jókat.

    Igen, használható ma egy celeron, DE légyszi ne vásárolja senki, mert nem éri meg és nagyon gyorsan kevés lesz. Ezzel ellentétben (a példádnál maradva) a 10évvel ezelőtti i5-520M még mindig a "még használható, de már csereérett" kategóriát képviseli, ellentétben az akkor megjelent atom/celeron szeméttel. Most akkor ennyi év távlatában mi éri meg jobban?

  • voyager4.4

    senior tag

    válasz Geller72 #40 üzenetére

    "A legelső dolog, hogy egy notiban, ha a kezembe kerül és van rá keret a megrendelőtől, azonnal beleteszek egy ssd-t. "

    Mondjuk ebben nagyon egyetértek.

    "Összehasonlításképpen ez a cerka 1.1 Ghz alapfrekin tud annyit szintetikus tesztekben, mint pl az i5-520M tudott 2.9 Ghz-.en anno."

    Nem tudom milyen összehasonlítás... a cpubenchmark.net szerint pl. mindenben veri az 1.gen i5 azt a cerkát.

    "... ezt egy tabról is meg tudom csinálni simán. Vagy a nem mai telefonomról dettó."

    Milyen operációs rendszer alól ? Mert ezek az soc-k maradjanak csak a mobil op rendszerek mellett, akkor valóban nincs baj.

    no fate but what we make

Új hozzászólás Aktív témák