Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #453 üzenetére

    "Ott vannak a linkek, a kikeresett források, Google-ből."
    aminél egyértelműen bebizonyosodott, hogy ami nem 2 éves hír, hanem 12, azt nem találod meg

    "Ez már nagyon izzadságszagú."
    tehát megint ott tartunk, hogy lusta vagy keresni...
    a legutóbb meg a grafika nem tetszett, mert olyan 90-es évek.. hűha..90-es években 2018-as grafikát akartál, és nem kaptál, nahát..

    "Újabb személyeskedés érvek helyett, bárki olvashatja én ilyet nem írtam sehol."
    de igen, több helyen is előadtad, hogy 2018 előtt nem volt realtime raytrace, holott évtizedekkel ezelőtt is volt.

    "A konzol gyártók már tudják előre mit fognak legyártani, a piacon lévő és piacra készülő hardverekből."
    persze hogy tudják, miután beszéltek a game engine fejlesztőkkel, és csináltak egy teljesen más rendszert, mint PC-t amit most össze tudtak volna legózni. Ezért hasonlít jobban a konzol egy apple M1-re, mint egy pc-re, de ez ne zavarjon össze.

    "elfogadható a sebesség."
    mert ki határozza meg mi az elfogadható sebesség?
    a kezdeti 3d-s játékban a 15fps se volt már rossz egy közepes gépen, C64-es szimulátorok meg sokszor az 5 fps-t ha elérték. A kezdeti realtime RT-s játékokban pedig részegységek voltak RT-sek, pl statikus háttér előtt dinamikus RT árnyékok. Amit az aktuális gép tudott, azt kihozták belőle.

    "Miután lett hardver, ez megváltozott. Jöttetek a játékok."
    előtte is voltak, 30 évvel előtte is, de tudjuk, mivel pixelesek voltak, emiatt te ezeket letagadod.

    "Plusz ugye a kiindulópont az volt, hogy a szoftverek/játék folyásolták be a készülő hardvereket, ami megint nem jön ki."
    hát persze, ezért fejlesztette a sony is a PS5-öt az epic-kel mert nem volt rá befolyásuk :D, de ne zavarjanak össze az érintettek nyilatkozatai, állítsd az ellenkezőjét, az a biztos.

    "hazugság, %-osan a DOOM köröket ver még most is bármely AAA játékra"
    Sohase éri utol egyik mostani játék sem pc-n, kb képtelenség a doom akkori népszerűségét megközelíteni a pc-s piacon belül.
    Mit nem értesz azon, hogy veheted bármely mostani pc-s játékot, sohasem fogja %-osan utolérni a doom csúcs elterjedését?

    ""A DOOM mindenen is fennvolt és most is fennvan"
    most is fent van minden platformon, segítek, ha nem érted. Nem, ilyenkor nem az újhullámos doomra gondolok, hanem a doom 1-re.

    "Tehát ha most is, akkor egyértelmű hogy nézhetjük a máig tartó helyzetet, azt pedig a már linkelt top 50 lista feketén fehéren megcáfolva. Tehát már hazudsz is."
    tehát beteszel egy listát, ami nem arról szól, amit én állítok. Az akkori %-os elterjedésről beszéltem, csak imádod úgy előadni, mintha arra reagáltál volna, amit állítok, holott szándékosan terelsz helyette. Tehát nézd meg akkor mennyi pc volt, és most mennyi van. Akkor ami elérhető gép volt, arra felrakták (sok esetben a gép tulajdonosának tudta nélkül akár). Nem véletlen idéztem azt, amit.

    "Te tekinted max annak, egyéni vélemény."
    hát persze, hisz itt egyedül neked lehet egyéni véleményed, aki szerint 2018 előtt realtime rt nem is létezett, és nem zavarnak össze a tények.

    "Én adtam elő."
    és a saját mondatodat se olvastad végig.. vérprofi

    "Most akkor ki tanulja meg a Google-t?"
    neked nagy szükség lenne rá, akkor talán rátalálnál néha 2018 előtti cikkekre/tanulmányokra/programokra. Arról nem is beszélve, hogy csak egy - jel letiltani, hogy ne az RTX-es cikkeket dobálja a raytrace-ről, és már bentebb vagy. Bónuszként segítség: jobb oldalon van egy menü, ahol akár megadhatsz időintervallumot is, és akkor nem 2022-ben kezdődik a számítástechnika.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák