Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Duree #11 üzenetére

    Ez még csak egy PR esemény. Majd a valós tesztek megmutatják.

    Annak ellenére, hogy derekasan le van maradva az Intel gyártástechnológia, bizonyos esetekben "csak" ~20% lemaradást mutat a teljesítmény/fogyasztás. Pl. 12700k vs 5900x.
    Ez szerintem azt mutatja, hogy az E-core elég sokat javít a gyártástechnológia lemaradásán.

    Régi sztori már, hogy anno agyba-főbe ajnározta a tömeg az AMD-t már a Zen és Zen+ korszakban is, miközben az intel meg "temették" a szar gyártástechnológiájával.
    Pedig az i5-8400, i5-8600k, i7-8700K, i9-9900K, ezek mind ott voltak teljesítmény/fogyasztás hatékonyságban (cinebench) az élvonalban a technológiai lemaradás ellenére is.


    És ráadásul nem kamu a TPU mérése, mert itt egyesek szeretik egyoldalúsággal vádolni. De a Gamers Nexus szintén szokta mérni a Cinebench multi teljesítményt és a render alatti avg. fogyasztást. Anno számoltam a hatékonyságot a GN számai szerint és nagyjából egybevágnak a TPU méréseivel.

    Na, ezt csak azért szabtam ilyen hosszúra, hogy felejtsük már el végre a PR bemutatók utáni azonnal őrületet... :DDD Szépen lassan majd kiderülnek a valós tesztekből, hogy mit tudnak.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák