Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz venember83 #33 üzenetére

    Ez az egész DX10 dili a M$ miatt meg a $-jaik miatt van. A Vista egyetlen fontos újítása a DX10 lett (a GUI újításit ne emlegessük itt fel, azt XP-re is simán meg lehetett volna írni), az is kimerül annyiban hogy végre nem ékelődik annyi réteg a program és a hardware közé (OpenGL alatt ez úgy tudom eddig sem volt gond), szóval iszonyat nagy marketing vihart kellett keverni, hogy el lehessen adni a népnek valahogy a Vistát. (annó az XP is több mint egy évig használhatatlan volt, főleg a játékosoknak)
    Ezt szívják most a gyártók, az AMD-nek meg nagyon nem jött be a számítása. (1GHz-re lett tervezve az R600, de 80nm-en nem tudták elérni vállalható fogyasztással, erőlködtek de hiába, a 65nm meg nem volt elég kiforrodt hogy idejében kezdjék el rá áttervezni az R600-at, de szerintem fél év múlva jön a HD2950XTX meg a HD2700XT 65nm-en, aztán majd jól odaver, nVidia meg csak pislog majd mert olyan messze vannak a 65nm-től hogy azt nehéz szavakba önteni :D)
    Elinte reménykedtem hogy a M$-nak engednie kell, lesz pl. XP-re DX10, de rá kellett jönnöm hogy ez nem így megy, végső soron a gyártóknak is jól jön ez a hiszti, amint jönnek a játékok DX10-re újra fellendül majd a forgalmuk, az utóbbi fél-egy évben ugyanis stagnált a VGA piac. (ebben szerintem a WoW-nak meg a Sims-nek is nagy szerepe van, egyik alá sem kell izom VGA, a TOP10-es listákon meg ált. 6 helyet elfoglalnak...)

    Abu85: Azért az R600 is elég felemás lett, a 16 ROP 1GHz-en lehet hogy elég lett volna, de jelen állás szerint kevés, az RV630 8 ROP-járól meg ne is beszéljünk...

    [Szerkesztve]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák