Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz danan #286 üzenetére

    Szia!

    Olvasom amit leírsz, és teljesen olyan mintha magamra ismernék 3/4 évvel ezelőtti állapotomban, azzal az eltéréssel, hogy nekem a jobb oldalam vacakol.
    Nekem mind az L5-s1 közti, és az l4-l5 közti porc is ki van domborodva.
    A strory pont ugyanúgy kezdődött nálam is, alhasi fájdalom, csípőfájással, ráadásul én a rossz oldalon amikor felfelé nyújtottam a kezem, az erősítette a fájdalmat.
    Megvolt urológia, hasi UH, vérkép, gerinc röntgen is volt, és mind negatív volt, mindenem tök jó volt, csak fájt. Később erre rá 2-3 hónapra egy csapásra jöttek az erősebb fájdalmak, meg hozzá a lábújj zsibbadás, és most a térdnél a láb hátsó része is már hozzá, meg a comb felső része inkább kívülről. Mindehhez egy a vádli külső oldalon tapasztalható időnkénti meleg érzés is társult már.

    Röviden annyi, hogy nekem is az említett fájdalmakkal kezdődött, és majd idővel jönnek a többi ráutaló tünetek is. Szóval mielőbb úszni, kezeltetni kell.
    Pl engem 3 hétig vesekőre kezeltek :D Vicces....

    Én most még bevállalok sztem egy szteroidos injekciót az l5-s1 közé. Hátha még segít vmeddig. Nekem az MR nem mutatott ki foramen nyomási tünetet. Egyenlőre csak úgy szép szimmetrikusan középen a gerinc felé van kidudorodva mindkét porckorong. Az alsó széles alapon 2-3mm -ert, a felette lévő 5-6mm -ert domborodik ki. Pont úgy néz ki, mintha oda tervezték volna. Ez is vicces...

    Amúgy én is ezen a műtétes témán filózok. Mondjuk ha nem kellene melózni, akkor én nem filóznék, hogy műtét vagy sem, mennék egyből a kés alá, mert elég kellemetlen ez a fájdalom. Szóval ha van rá időd, meg utánna felgyógyulni is van rá 2 hónapod, amíg nem kell ülnöd folyamatosan, akkor irány a műtét, és jobban leszel. Esélyek valahol 95% -nál vannak, ennyi ember 100%-osan gyógyulva jön ki a műtét után. Azért ez egész jó arány, és ha nem olyan komoly a sérv, akkor valószínű a 95-ben benne vagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák