Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #621 üzenetére

    Hát tőle éppen nem, (bár arra kiváncsi leszek, hogy mikor lesz meg a pénz) de akadt egy ennél is meredekebb eset még 2004 januárjában :
    Éjszakai műszak után elmentem az egyetemre és este meg szülinapra voltam hivatalos, a kettő között aludni akartam. Haza is mentem, de rögtön becsengettek hozzám, hogy nézzek meg egy gépet. Nagyon nem akartam, de az emberek ilyenkor végtelenül erőszakosak tudtak leni, szóval a rendben ránézek 15percből, az lett, hogy egy akkor ősöreg vackot álltam neki telepíteni amit épp frissen szereztek be, de vájjá' mert egér sem volt hozzá. hazamentem elvittem a tartalék egeremet, azzal h majd ez is behajtom rajtuk. Végül ott bóbiskoltam Win telepítés közben, mire megcsináltam az egészet volt vagy 2 óra hossza.
    Érdemes egy gyors leírást adnom a környezetről : Egy régi rossz állapotú parasztház, gyakorlatilag egyetlen szoba volt az egész (egy minimális verandával), pottyantós budival. Bent rendetlenség és kosz, eszembe se jutott levenni pl a cipőmet. vénasszony nagy pofával, rikácsoló hangon (már éreztem h semmi jót nem jelent), tesze-tosza 17 év körüli fiú, neki kellett az egész kóceráj, és a sarokban apuka aki lehet h néma volt de soha sem szólalt meg, ellelbne egyik cigit a másikról gyújtotta szó szerint és amúgy odabent a biciklit neki lehetett támasztani a füstnek, de a család többi tagja is elszívott óránként legalább 3-4-5 szálat. Erre volt pénz.
    Na, már a vénasszony kezdte telepítés közben h a kis Józsikának nincs melója, pedig megvan mind a nyolc osztálya (igaz 17 éves korára, tovább tanulás totál nuku) és hogy szerezzek már neki valami jól fizető munkát. Mondtam nekik, h én nem tudok, csóró egyetemista vagyok.... Na mikor fizetésre került a sor mondtam h 2000ft (ebből csak az egér megért vagy 1500-at) erre megkaptam, hogy :
    mekkora sóher vagyok, hogy 2000ft-on rugózok.
    Mondtam nekik h nem, de nem ingyen csinálom, erre jött a duma, hogy "tudjuk mink, hogy tik ilyen maffiások vagytok". (jah, apám újságíró volt, anyám háztartásbeli, én meg csóró egyetemista, akinek mindig üres volt a zsebe).
    De előjöttek azzal, hogy "nagy amerikás autókkal" járok meg harci terepjárókkal. (nos valóban láthattak egy régebbi Cadillacben, meg egy terepjáróban is, de egyik sem az enyém volt, ismerősöké, csak vezettem egy próbakörre őket.) De ezt hiába magyaráztam, a nagyhangú vénasszony már nyomta tovább a rizsát, hogy 2000ft-on mit akadok fel, mikor biztos százreket keresek ott a maffiánál, de bezzeg a kisfiának nem szereznék munkát "ottan". Végül egy fillér nélkül távoztam, ráadásul az esti bulit is lemondtam mert aludni akartam.
    Pár hét múlva mikor nagyon kellett a pénz, akkor egy haverommal (totál véletlen volt h ő is jött velem, haver amúgy vasággyal együtt volt 50kg) elmentünk a pénzért. Na ezek mikor megláttak minket, akkor ijedten rohangálni kezdtek, majd előkerítettek 500ft-ot h ennyi van esküsznek nincs otthon több, meg ígyis elvittük az összes pénzüket.
    Na pár nap múlva hallom vissza, hogy mentem a "maffiás" verőlegényekkel ( xD ) pénzt behajtani rajtuk és kiraboltuk őket. Szegény Józsika még a fejlődésben is megállt. Még szerencse h a falu ismerte őket, meg minket is, és mindenki tudta, hogy a történetet hol kell a helyén kezelni.
    Mindenesetre a nagy sóherségben csak kapott egy ingyen egeret.
    A poén az, hogy az évek során ezután még többször is hívni akartak h jajj nem jó a gép, de mondtam h a "család" nem engedi, meg mennem kell bűnözni ezért most nem érek rá. :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák