Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    Most egy történet, amikor én voltam a dolgok másik végén... vagy mégsem?
    A Szuperakciós 250GB-os HDD esete :

    2007-et írtunk, épp akkor kezdtem egy számtech boltba melózni, még tört hónapban voltam az elején. Egyik nap délelőtt mondta a főnök h írjam ki a weblapra, hogy a 250GB-os HDD-re szuper akció van, mert túl sok van belőle most készleten (12db volt, azt mondta, hogy elég ha 4-6db marad), és ezért 12500ft-al mindennel együtt ennyiért kínáljuk. Ki is írtam a weblapra annak rendje módja szerint.
    Később, kora délután megjött a (tört havi) első fizetésem. Emiatt megindult a fantáziám, és elkezdtem játszadozni a gondolattal, hogy hát végülis ha nagyon nagyon összehúzom a nadrágszííjat... meg itt dolgozom, csak ideadja 11-11,5-ért, de még ha az utcai árat kell kitokolnom is nagynehezen valahogy majd csak megoldom... Mert otthon 120+80GB van, ideje lenne fejleszteni valamit a gépen, és végre megoldódnának a hely gondok... de jön a hétvége szóval lenne időm a Windowst is átrakni rá... Addig játszottam a gondolattal, hogy munkaidő végére megszületett az elhatározás, hazaviszek magamnak egy akciós winyót, lesz ahogy lesz.
    munka után odamentem a főnökhöz és mondtam neki h hazavinnék egy 250-es winyót, persze úgy h itt helyben azonnal kpban kifizetem. Azt mondta h semmi akadálya. Lekapott egye a polcról megnézte a cimkét rajta, majd közölte, hogy nekem akár 15ezerért is ideadja. Mondom neki, hogy főnök ne csináld már, ma írtam ki, pont a te kérésedre, hogy 12500ft bárkinek, mert akciós.
    Erre mutatja nekem, hogy nézzem meg a beszer árat, 14000ftért jött darabja, és hát ez így veszteséges lenne, meg azért egy 1000-est még rádob mert ugye haszon is kell. Mikor mondtam h utcára meg 12,5? akkor azzal jött h bejön a vevő aztán vesz sok mást is, és akkor így belefér ennyiért.
    Na ekkor kellett volna azt mondanom, hogy ok, adok most egy 10-est az 5-öst meg vond le a köv fizumból.... ehelyett azt mondtam (újonc friss mazsola voltam a cégnél mondjuk, kb az első hetem vége volt) hogy jó, ezesetben akkor köszönöm nem kérem.
    A hétvégén aztán költöttem a pénzből, azzal h akkor most úgy sem lesz winyó. Hétfőn elmeséltem havernak aki közölte velem h imért nem szóltam hamarabb, beesett volna ő mint vevő az utcáról, és elvitte volna ennyiért nekem a winyót. De eddigre már mindegy volt.
    Aztán köv hónapba is közbe jött valami, ami miatt nem volt annyim rá (akkor mondjuk már 15-ért ment megint) aztán elkezdtem a 320-as majd a 400-as felé kacsingatni, aztán lassan jöttek az 500-asok is ... én meg végül majdnem 2 évvel később egy 1TB-osra csaptam le végül. (nem mellesleg ez az 1TBos mai napig megvan és működik, pedig e hónap elején volt 10 éve, hogy megvettem. (2009 okt 5-én vettem)
    Amúgy ettől az esettől eltekintve nagyon jó főnököm volt, és végül évekig maradtam a cégnél, és amikor váltottam pár év múlva visszahívtak, és visszamentem és szerettem. Szerintem mai napig ott dolgoznék, ha nem zár be a bolt :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #98 üzenetére

    Nekem ez ilyen volt ex-melóhelyen, titkárnéni, férje olya helyen, hogy jófizu, korlátlan cégeas autó, stb., minden hétvégén mentek kvamessze kirándulni, nyáron nyaralás, stb., mondja, hogy a lánya gépe lassú + nem megy.
    Valami Atom. Lap ki, vettem helyette egy C2D lapot, stb. 20-ból megvolt. Az Atom lapot eladtam neki 10 körül. Nem kértem érte semmit, jóban voltunk, de azért húzta a száját, hogy 20 ezer.
    Mondom magamban, wtf, a lányodnak kell az iskolai dolgokhoz, egy hétvégén szállásra többet eltoltok, mint ez itt egyben... Nemá'

    Ja, másik kollega : Bemegy dolgozni, leül a helyére, bejelentkezik, sb. Kb. 11 körül szólt, hogy nem találja a cuccait a gépén.
    Megyek oda, látom, 2 (asztali) gép van az asztalon.
    Volt közben ünnepnap, akik akkor is dolgoztak, azok addg odaültek egymás közelébe, csak elfelejtették visszatenni a gépet nap végén.
    Ez meg bekapcsolta az egyiket, az se tűnt fel neki, hogy 2 van ott.

    Ugyanez gyárban, néni megy be dolgozni, odamegy a munkaállomásához, majd 6.00-kor hívja a technikust, hogy nem működik a gép.
    A gép alapját adó PC, ami amúgy a melós feje előtt helyezkedett el, nem volt a helyén, mert éppen nálunk volt, előtte 10 perccel hoztuk el. Ez nem értette, hogy ha nincs ott a doboz, miért nem működik :D

    Másik, gyár : Kihívnak, hogy zizeg a doboz.
    Mondom a mi? A doboz.
    Megyek ki, zörög a PC ventije.
    Venticsere után ráírtam a gépre, hogy ZIZEGŐ DOBOZ.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KROK640

    veterán

    Amúgy lehet, hogy úgy kéne a dolgokhoz állnom, (főleg h sokan mondják h gyere át "nézd meg a gépet", nem azt mondja h csináljam meg) ahogy itt falun sok "mester".
    Ezt amit most leírok itt csinálja kőműves, vízvezetékszerelő, asztalos, gázos, stb.
    Kihívod, mert valamit megakarsz csináltatni. Azt mondja ok, jön "megnézi". Már azóta megtanultam ez jót nem jelent... Mond egy időpontot, késik minimum fél órát. Ekkor jön a "megnézi" fázis, ami az elvégezndő munka előtt/munkaterületen hümmögve sétál és nézelődik egy 10-60 percet. Ezután időpontot egyeztet veled, hogy mikor jön elvégezni a munkát. A pofátlanabbjai ezután tartják a markukat 3-4-5 ezer ft "megnézésre" meg ha anyagár is van akkor ezenfelül minimum előlegre. A kevésbé pofátlanabbja főleg ha nincs anyagár, csak csendben elkullog. Mindkettő mond egyébként egy árat, amiről biztos lehetsz benne, hogy NEM fogja betakarni a munkát, hanem a végeredmény több lesz, ez csak egy irányár, mindegy mit mond.
    A megbeszélt időre, természetesen nem jelenik meg, nem jelentkezik. Ekkor jön az a fázis h te felhívod, szabadkozik h sok a meló, elfelejtette, nem ér rá, közbejött valami stb. Megbeszéltek másik időpontot. Erre eljön, persze a minimum félóra késés az ismét alap. Ezután elvégzi a munkát, bár sok az olyan, aki közben lelép 1-2 órára "anyagért", "szerszámért" akármiért, közben persze szigorúan ketyeg az órabére. Mikor végzett a munkával, akkor közli veled az általa előre megállapított összeg 15-30%-al overclockolt változatát. A pofátlanok között van aki ilyenkor tarja a markát még pluszba a megnézésrt is.
    És érdekes h még egy ilyen embernek sem fordul meg a fejünkbe, hogy ne fizessünk, vagy hosszasan veszekedjünk, alkudozzunk.
    És ez az a réteg aki ezzel a mentalizással is szép házban él, 1-2 autója van, és gyakrabban jár nyaralni mint mi.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Sethdobaloah #16 üzenetére

    Óriási!
    De sajnos egyszer mikor bevetettem (tényleg pont ilyen fűrészelős eset volt) akkor közölte h nem ér rá, mert más dolga van. Amúgy méltatlanul elfeledett módszer!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    fordított eset: még azokban az időkben, amikor sok munkahelyen 286 volt a divat, egy kolléga azt a feladatot kapta, hogy gyorsítsa fel a nagyon fontos programot. kolléga bement, megnézte a cuccot, megállapodtak 50 rugóban. a feléből vett egy 5x86-os alaplapot, belerakta, a felét meg eltette.

    mindenki boldog volt, hogy milyen ügyes a csávó, nem csak a nagyon fontos programot gyorsította fel, hanem a játékokat is :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz cbmfan #49 üzenetére

    Helyes!
    Nekem is lenne sok, de már a 90%-ára nem emléxem :D

    @KROK640 : Nemtom, én most újítok fel, meg volt egy ilyen akció 2010-ben is, egynek sem fizettünk kiszállást. Jött, megnézte, mit kellene, esetleg kértünk árajánlat, akkor adott, és amikor esedékes lett, szóltunk neki

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #106 üzenetére

    Itt sajnos nincs konkurenciájuk, ezért van ez szerintem.
    Sokan még örülnek is, hogy "de jó Pistikém te nem mentél el külföldre dolgozni". És ez fel is bátorítja őket erre a viselkedésre.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Lenry

    félisten

    volt egy srác, akivel a legközelebbi kapcsolatom az volt, hogy ugyanabból a szűlővárosból ugyanabba a nagyvárosba mentünk egyetemre, sokszor ugyanazzal a távolsági busszal. ő is WoW-ozott, én is, elbeszélgettünk néha.
    még az egyetemi évek alatt 1-2-szer elhívott ha valami nyűgje volt, meg írt, ha kérdése volt, nem gáz.
    sok évvel később, tavaly kapom tőle az üzenet:
    "hali, este nem jönnél át újratelepíteni a gépemet meg ki is kellene takarítani, 1000ért?"
    fél napig gondolkodtam, hogy most tényleg ekkora gyökér vagy csak elírta és 10k-ra gondolt, de akkor meg én leszek a gyökér.
    aztán arra tippeltem, hogy komolyan gondolta, úgyhogy megírtam neki, hogy napi 8 óra meló után jobb elfoglaltságot is ki tudok magamnak találni, mint az ő szarját istápolni annyiért, amiből a vacsorám nem jön ki.
    erre nekem esett, hogy ő nem ilyennek ismert engem, meg nekem csak a pénz számít, meg hogy ő akár 20k-t is simán kifizetett volna, ha más hangnemben írok, stb.
    letiltottam.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Silεncε

    őstag

    Nemrégi sztori: ZH időszak közepén éppen tanulás közben rámír haver, kellene neki segítség. Oké, mondom mesélj. Újságolja nagy boldogan, milyen jó üzletet csinált: 15k-ért vett gépet monitorral egérrel billzettel. Kéne neki segíteni újrarakni. Küldött képeket, pontosan nem láttam mi volt, de az IDE kábelnél és az XP-nél (ez tavaly télen volt) már tudtam hogy baj van. Írom neki, hogy sry, de nekem most erre nincs időm, millió dolgom van, tanulás kötprogok etc. Nyilván sértődés stb. Másik havert sikerült rádumálnia, hogy elmenjen megnézni. Eltelik 1-2 nap, jön az üzenet a másik sráctól: kéne nekik segítség, mert nem boldogulnak a géppel, nem bootol a win7 telepítő. Egy ideig próbálkoztam távolról megoldani, de mivel nem igazán láttak el infóval, elengedtem a dolgot. Ahogy haver is, azóta az előző tulaj XP-jét használja. Hát lelke rajta....

    A korábban említett másik haver is szokott néha segítségért jönni hozzám. Általában a legváratlanabb helyzetekben szegezi nekem a kérdést 0 infó társaságában, persze oldjam meg neki azonnal.

    Barátok szoktak tőlem néha segítséget kérni, mit vegyenek, nekik szívesen szoktam segíteni (a legtöbbje szintén infós, csak nem nagyon követik a piacot, stb), de van egy határ...

    hcl: persze, hogy mégjobban elcsessze :D

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Lenry #108 üzenetére

    "ha elírtad és 10e-re gondoltál akkor megyek, ha nem, és az ezer ft-ot gondolod reálisnak ezért a munkáért, viccet ma már hallottam ( : "
    tőlem valami ilyet kapott volna ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    Nemrégiben mentem volna valahonnét hazafelé, aztán láttam még az ablakból, hogy a kettővel mellettem parkoló autósnak letépte a padka a lökhárítóját, aztán mikor vagy 10 perc múlva kiértem a kocsihoz még mindig ott totyogott tanácsatalanul. Felajánlottam a segítségem, kb 3 percig tartottam ő meg valami zsineggel felkötözte annyira hogy el tudjon vele gurulni valameddig. Nem volt egy nagy meló, de érdekes mód mivel nem informatikáról volt szó, hanem rendes kézzel fogható munkáról (bár 5 kilónál többet nem kellett fogni), akár még némi fizetséget is érdemelnék mert anélkül még állhatott volna ott kitudja meddig a mozdíthatatlan kocsija mellett. Persze ilyenkor az illem úgy kívánja, hogy érjem be egy barátságos kézfogással (be is értem), de ahogy a színéből néztem nem a legkisebb címletet húzta ki a tárcájából.
    Ehhez képest ha informatikai jellegű segítséget kér valaki, többnyire még azt a lehetőséget sem adja meg, hogy én tetszeleghessek a jófej képében, aki visszautasít bármilyen ellentételezést.

  • IO.sys

    őstag

    Fizet az autószerelőnek, vizesnek, fodrásznak, péknek, de "neked ez csak pár kattintás". Amikor már 2x8 órát mérgelődtem a szrja felett, még cseszegetni is kezd, hogy neki ez már kéne, mert munkára kéne és a gyerek nem tudja nézni az X vírusos weboldalon a sorozatját se. 18 év info tanulás, 11 év programozás és 4 év vállalati üzemeltetés alatt megtettek velem mindent, amit egy segítőkész, rendes emberrel meg lehet. A végére olyan minőségű munkákat végeztem (2-5 napos munkák), hogy vállalkozást alapítottam, mert merem adni hozzá a nevem. Most, amikor szívességet kér tőlem, mert képzeljem, nagyon lassú a laptopja (dolgozzak már neki 3 napot egy köszönöm szépenért), én nyújtom az árlistám és hozzáteszem, hogy számla gari minden van, neki EKKORÁRA kikerekedik a szeme és mondja, hogy ja azt köszi szépen, de annyira azért nem.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • _drk

    őstag

    Nekem is van pár sztori.

    Kedvencem:
    Unokatesómék, tescoban volt egy csoda össze állítás egy gyagyi notebook és nyomtató egyben. Szuper olcsó, hülyének is megéri!
    De persze semmi win meg ilyenek, annyira nem vagyok laptop szaki hát rá is ment a délutánom mire minden felment rá amit gondoltam alap felhasználásra.

    A csattanó akkor jött mikor beüzemeltem nekik és kerdően néztek rám hogy akkor most mit csináljanak vele!?
    A helyzetet az akkor 8 éves lányuk mentette meg aki egyből megnyitotta a paintet és elkezdett rajzolgatni.

    De persze otthon internet minek... előzményeket majd össze szedem, mert a férje nagyon olcsón akarta nagyon okosan megoldani a net kérdést is, akkor az össze verbuvált gépeket gondolhatjátok...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Silεncε #109 üzenetére

    Másik jó stratégia tényleg az, hogy hozza el a gépet (laptopot főleg), ott kell hagyni nálad, mert ugye mondjuk holnap du. fogsz ráérni. 90% nem hozza, nem hagyja ott.

    @Silence : Hozzá se tudna szagolni :D

    @Lenry : Az a baj ilyenkor, hogy ő tényleg csak annyit tudott, hogy te bármikor. Az nincs meg, hogy közben nem tartotta a kapcsolatot, stb... Imádjuk az ilyen one purpose embereket...
    Nekem is szokott lenni ilyen, hogy olyan arcok rám írnak, hogy örültem, hogy megszabadultam tőle, de évekkel később eszébe jutok.
    Jön jópofizni, én meg a 3. sorban, hogy mondjad, mi kell :D És általában nem esik le neki, hanem mondja.

    Volt olyan ex-kollega is, akinek monitort kellett javítani, őt bírtam, normális volt, elhozta csak a tápegységet, megjavult, megköszönte, pénzt nem fogadtam el, hozott egy olyan bort, hogy az ára szerintem a monitorral vetekedett 8-O
    De ez az első mondatból látszik, hogy milyen jellegű a megkeresés.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • koby11h

    aktív tag

    válasz hcl #114 üzenetére

    Nekem is volt olyan, hogy ismerősöm apja vett egy laptopot, pislogott a FreeDOS-ra, jött haver, hogy kéne már valami, segítettem amit tudtam mert jó srác, pénzről nem volt szó.
    Évekig semmi gond nem volt a géppel, aztán net-et cseréltek, wifit nem ismerte fel, ki tudnék-e menni a szomszéd faluba.
    Hááát, ok, de nem tudom mikor érek rá. Nem gond, kijön elvisz, csak nézzem meg hátha 5 perc és utána visszahoz. Na jó, a régi időkre, jött, Passat CC, mentünk, szokásos bazi nagy ház, net-el az volt a gond, hogy 5 GHz wifi kódot írták befelé a 2.4 GHz kód helyett, eszükbe sem jutott, mert szerelő megmutatta a pasi 250000-es telefonján 5 GHz, de a laptop meg nem tudta. Nevettünk egy jót. Hát köszönik szépen, hát nincs mit, ok akkor hazavisz. Na mondom legalább ennyi haszon, hogy buszozni nem kell.
    Megyünk kifelé veszem fel a cipőt, anyuka ott áll szatyorral a kezében, köszönik szépen és hagy hálálja meg: pezsgő, bor, 2 sör, 300 gr Milka csokik, kávé, és 2000 Ft a munkáért. Mondom 5 percért, nem már, legalább a pénzt ne akkor! De amikor vették sem adtak semmit, mert akkor indult a cégük, de most már megy, és sosem késő. Szóval utólag de ki lettem fizetve rendesen. Azóta sem volt ilyen ismerősöm... szóval remény és normális ember mindig van!

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • koby11h

    aktív tag

    Hogy "vicces" is legyen, összeszerelési díj. Sokáig nem volt a boltban, mert ha már egy egész gépet vesz az már jó. De bejött több nagyobb boltnál is, főnök mondta ok, akkor mi is, mondjuk a Budapestiek feléért.
    Eltelt kb. 1 év, már mindenki megszokta, srác jön, mi? összeszerelési díj?, hülyék vagytok? eddig nem volt, de volt, csak betudtuk a gép árába. Meg úgyis mindig csak alkatrészt vettél, honnan láttad volna. Tényleg ram, egér, bill, optika, ilyeneket vitt, de amúgy is tenyérbemászó stílusa volt.
    Hát na Ő nem, majd Ő otthon összerakja. Ok, 3 nap múlva jött vissza a lesarkazott AMD procival. Mondtuk ok, vegyen újat, de hát garis, de nem szakszerűtlen összeszerelésre!
    Visszahozott mindent és kifizette az 1000 Ft-ot. A proci kb. valahol 10000 körül volt. Évekig ott tartottuk vitrinben a boltban, és ha szóba jött az összeszerelési díj, akkor megmutattuk.

    Voltam a másik oldal is, akkor már rendszergazdaként, 12 gép megrendelve, összeszerelve-tesztelve, telepítve mert így kaptunk támogatást. Kihozzák, 2 gép nem indul. Az egyikben az alaplapra nem volt rádugva a 24 tűs tápcsati - biztosan letesztelték alaposan. A másikból ki volt esve a proci, rajta a hűtő és az egész a hűtő tápkábelén lógott. Ezt így ahogy volt kihívta Őket a főnököm és visszaküldte. Enyhén vörös volt a srácok feje. Azért sajnáltam Őket.

    [ Szerkesztve ]

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hcl #114 üzenetére

    itt cégnél egyik raktáros hozott legutóbb egy rokkant laptopot, amire nem töltődött be (vagyis csak mocsok lassan) a win7 és sürgősen kellett vele valamit kezdeni: szó szerint csökkentett módba kb fél óra alatt lépett be... sok dolgom nem volt vele, csináltam a dolgom, néha ránéztem, 8 órás műszak végére lement nagy nehezen rajta a chkdsk és javított egyet-mást... onnantól indult normálisan a win7 és tudta használni... 1 mars csoki és 1 tábla mogyorós csoki volt a fizetség, pedig nem vártam volna el, mert tényleg nem sok teendő volt ezzel... vázoltam neki, hogy valószínű a hdd sz@rakodik: lehet elmegy most vele 1 napig/hétig/hónapig, de az is lehet évekig nem lesz vele probléma (ha legközelebb ilyen jellegű hibát tapasztal, valószínű cserés lesz)

    volt már, hogy segítettem neki ebben-abban, de soha nem vártam el semmit, mert ránézésre nem vasvillával hányják otthon a pénzt :D ...volt, hogy megkért, hogy segítsek meghirdetni a platós barkasukat a zinterneten, mert nem használják: szép állapot, valami valós 70ezer km... olyan 80ezer forintra gondolt (nem volt tisztában az árakkal, mellesleg nem is ő a legélesebb kés a fiókban) mentem vele, körbefotóztam a gépet, közben pár soron megitatott sörrel :D ...hazamentem, körbenéztem hahu-n: nem vagyok autóguru, láttam milyen áron mennek hasonló állapotúat és felraktam majdnem 300ért :D ...ő számát adtam meg, napokkal később mondta, hogy már keresték páran, 1 héten belül elvitték minimális alkuval... ezért sem vártam el semmit, viszont nem tudnám összeszámolni, hogy utána hányszor hozott literes üvegben a saját pálinkájukból :D

    ...ez ellenpélda, viszont jól mutatja, hogy akinek kevés van és segítséget kap, előbb viszonozza a lehetőségeihez mérten legjobban, mint akik el vannak eresztve anyagilag... :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • pn4hvq

    senior tag

    Félig off:
    Az én munkahelyemen az az elképzelés néhány személy részéről, hogy az informatikus mindenhez ért:
    -komplett hálózat üzemeltetés, építés, bővítés, stb
    -intézményi szinten az összes informatikai termék, eszköz működésének, gyenge pontjainak ismerete (olyan eszközök esetében is, amik nálam csak bedobozolva jártak, azóta 200km-re használják)
    -mindenféle számítógépes grafikai munkát illene tudnom végezni (2 nap alatt semmi kiindulás és forrás nélkül egész kiadványok megszerkesztésétől kezdve a fotók korrigálásán át a logok megtervezése, stb.)
    -mindenféle számítógépes videós munkát illene tudnom végezni (lásd előző csak mozgókép esetében)
    -illene ismernem az összes speciális (pl. bérszámfejtés) program működését is, hogy kérdés esetén segíteni tudjak (pl. nem von le ilyen-olyan beállított kedvezményeket az adóból)
    -eseményeken fotózás (ez szerencsére megoldódni látszik)
    -nagyobb eseményeken videofelvétel készítése
    -emellett alap a teljeskörű support
    -egy elég komoly weboldal felépítése nulláról úgy, hogy a kiindulás annyi volt, hogy a "mostani nem megfelelő" -> megtervezni, színek, design, stb és a végén összerakni. Külsős árajánlat alapján ez 2 havi munkaidő és 7 számjegyű összeg az ár olyan helyről, ahol ez a fő profil.
    Félhangosan megemlítettem, hogy ha a könyvelő megbetegszik, akkor attól függetlenül, hogy a könyvelőprogramja is számítógépen fut, nem fogom tudni helyettesíteni, valamint a következő épületbővítésnél sem fogom tudni megtervezni én az épületet, hiába fut számítógépen a tervezőprogram.
    Természetesen az "azonnalra kell" és a (ki nem mondott) elképzeléseknek meg kell felelni...

  • Lenry

    félisten

    válasz pn4hvq #118 üzenetére

    ó, ilyenek nálunk is vannak.
    én vagyok a rendszergazda a cégben, ami azt is jelenti hogy
    - épületfelújításnál én csinálom a gyengeáramú hálózatot (nem csak az irodában)
    - az irodaházban épületüzemeltetek (bár erre van emberünk, de ha ő épp nincs, akkor én vagyok a következő a sorban)
    - árut szállítok
    - ha olyan az áru, akkor felszerelem és beüzemelem az ügyfélnél, illetve utána természetesen engem hívnak ha baja van
    - kiállításokra kiviszem és felépítem a standot, tehát festek, csiszolok, cipekedek
    - a céges autókat szervizbe viszem
    - általános IT supportot nyújtok minden kollégának, az irodai és otthoni gépükre és ha van a gyerekük iskolájában digitális tábla, akkor arra is.
    mondtam is egyszer a főnökömnek hogy ha ezt egyszer összeírom az önéletrajzomba, senki sem fogja elhinni :DDD

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koby11h #115 üzenetére

    Na igen, ez így még egész korrekt.

    Next business day garis gépeink voltak melóhelyen, volt, hogy szerencsétlen technikus Pestről elautózott 1 ventivel. Utána lett helyi partner szerencsére.
    Onnan meg olyan tekik jöttek, hogy néha én mondtam neki, hogy szedje szét a laptopot...

    @mephi666 : Ilyenekkel szerencsére sokszor összeakadtam én is :)

    @Lenry : Dehogynem, minden főnök, aki volt már KKV-nál infós :D
    Előző melóhelyemen, multicég kis telephelye, én voltam ez, bár 220-hoz keveset kellett nyúlni, meg festeni se kellett, de bármilyen műszaki probléma esetén engem hívtak fel, mert a recis azt se értette, mi van.

    Mostani melóhelyen meg elég hamar összevesztem a supporttal, mert ahol én helyi IT voltam, ott a usereknek ki volt nyalva, fényesre - az volt a dolgom, hogy ők tudjanak dolgozni, ez teljesült is. Itt meg ilyen kábeleket, egeret, stb., ami máshol nem is leltári tárgy, nem adnak. Meg a userekkel leltároztatnak...

    Ja, recis. Ők voltak azok, akik toldacuccot.hu -n akartak elküldeni valami céges cuccot a céges fileszerver helyett... Bár ez akkor még kiakasztott, a mostani helyen már meg sem lepett, amikor egy arc a Google Drive-ra backupolta a teljes céges gépét. Szerencsére már nem nekem kell betartatni a céges szabályokat...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • dugo_

    veterán

    válasz hcl #120 üzenetére

    Ja, recis. Ők voltak azok, akik toldacuccot.hu -n akartak elküldeni valami céges cuccot...

    Ehhez kapcsolódóan, kicsit offban:

    Az előző munkahelyen, a közös szerveren publikus volt a titkársági mappa, ahova iktatták a számlákat, szerződéseket, belépési adatlapokat, bérpapírokat, orvosi papírokat/igazolásokat, igazolványokat, de még a tulajdonos/ügyv. ig. bankkártyája is ott volt két oldalról scannelve.
    Ugyanitt a gyári belső használatra kapott OEM szoftvereket a saját mediafire accomon toltunk át a partnernek, mert a helyi IT-t nem érdekelte, nem foglalkozott a problémával... :D

    Meg persze alap volt, hogy az összes gépen KMSPico futott... :C

    [ Szerkesztve ]

  • koby11h

    aktív tag

    válasz pn4hvq #118 üzenetére

    Egyszer egy több tengelyes vágógéphez kellet volna lemennem az üzemcsarnokba mert valamit kiírt a gép. Mint rendszergazda. Hát kellene hívni a szervizt! De csak nézzem meg, mert mire azok kijönnek, meg drágák, meg hát biztos a számítógépnek van csak baja.
    Lementem, lengyel szöveg, google translate, egyik tengely mozgás hiba. Ez nem a számítógép! De akkor is rendszergazda munka mert biztos a számítógép, a gépnek semmi baja!
    Ok, melyik, z, tehát lefelé, mozgasd a fejet, tényleg fura a hangja, motor oknak tűnik mert ugye zúg, de az a fogas rúd furán mozog ott rajta. Kikapcsoltattam, bemászta a gépbe, kézzel megmozgattam, alig mozog, jobb-bal ok, előre-hátra ok, fel-le alig.
    Adj egy kefét meg egy rongyot, motor letisztogatva, kis tartály hátul, mi ez? Zsírozó! Hoppá, gépzsír henger üres, többi tengelyen félig. Hozzál ilyet a raktárból, tömítőt is hozzávalót, meg imbusz kulcsot! Üres tartály levéve, új tartály és tömítő berakva, megint minden letisztítva.
    Próbáld, akad, akad, működik, szépen jár fel, le.
    Felmentem a főnökömhöz, úgy poros, olajos farmerban pulcsiban és közöltem vele, hogy kenési probléma volt, a számítógépnek semmi baja. Én most megyek haza, átöltözöm, a ruhámat beadom a mosodába ,mert ezt be nem rakom a többi közé. Kérek számlát róla, és legközelebb nem nyúlok hozzá csak ha a számítógép nem kapcsol be!!!
    Nagy hallgatás volt a válasz, de mire visszaértem kaptam egy pizzát :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • refrigerator

    csendes tag

    Műszaki üzlet; digitális földfelszíni tévé átállás időszakban. Vevő beállít,és szeretne vásárolni egy beltéri egységet, a régi képcsöves tévéjéhez.
    -Jó napot kívánok!
    -Jó napot! Miben tudok segíteni?
    -Szeretnék kérni egy deteroxot.
    -Bocsánat, miről is lenne szó?
    Itt elbizonytalanodik kicsit, de nem adja fel.
    -Ööö, egy dekumlátort!
    -Huhh.. Pontosan mire akarja használni ezt a valamit?
    -Hát mire, mire! Tévét akarok nézni, mert már csak digin megy!
    -Jaaj értem már. Ön egy dekódert szeretne,a Mindig tévé műsoraihoz :D

    [ Szerkesztve ]

  • koby11h

    aktív tag

    válasz dugo_ #121 üzenetére

    Olyan cégnek mi is adtunk el gépeket, ahol nem "tudták" mi az a jogtiszta szoftver.
    Minden gépen Windows, Office, AutoCad, Creo, WinRar, Total Commander, KMSPico szintén meg kulcsgenerátorok dögivel. ESET-hez egyik srác minden hónapban végigjárt és beírta az új kínai kulcsot. Tucatnyi mappa excludolva- ESET-ben, közös tárolón több volt a friss film mint a céges anyag. Egy baráti társaság volt.
    És még büszkék is voltak rá! Nem szívesen supportáltuk volna Őket.

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • tothl

    addikt

    válasz koby11h #122 üzenetére

    Tehát megcsináltál egy pizzáért egy b.szott drága gépet, ami nem a Te dolgod lett volna, hanem a szintén vélhetően b.szott drágra technikusé. No ezért szoknak rá a népek, hogy majd az IT mindent megold.

  • koby11h

    aktív tag

    válasz tothl #125 üzenetére

    :K Igen, vagy mehettem volna a munkakönyvemért is ha mindenre nemet mondok.
    Tudom, mi kapatjuk el a vezetőséget, de hát az elején próbáltam tiltakozni, de nem ért semmit. Egy idő után azért kinyílt a szám és behúztam a féket. Ha nem tudtam a számítógépet felhozni az asztalomhoz akkor az nem a dolgom.
    Most meg hogy öregszem lassan megint mindenre igent kell mondani, ha jót akarok :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz tothl #125 üzenetére

    Na ja. Én az összes ilyet a nem a "nem része a munkakörömnek" frázissal szoktam lezárni, kivéve ha olyan ami nem része, de szeretném hogy egyszer az legyen. (Szakterületemhez tartozó egyel magasabb fizetéssel járó beosztás.) De azt is csak úgy mutatóba, hogy lássák, hogy meg tudom csinálni, de azért érezzék, hogy puszira az nem fog menni. :D Persze ehhez nem árt, ha az embernek van kinyomtatott, két példányban aláírt munkaköri leírása.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz dugo_ #121 üzenetére

    Bázz, milyen cég volt ez? Elég pro... :D
    Nekem csak ilyen volt egy multinál, hogy bejött valami vírus, és mivel a csoda céges SAV nem találta meg, a szerveres csapat osztotta a generált Kaspersky kulcsokat... Telepít, vírus kiirt, Kaspersky töröl.

    @koby11h
    Azért ez kemény, én addig csináltam volna meg, hogy a motornak van baja, többi az aktuális cucc üzemeltetésének a dolga... Már ha van...
    Meg volt ilyen :
    Csörög a telefon.
    - Tessék
    - Itt sípol ez a szaaaar (BÍÍP BÍÍÍÍÍP BÍÍÍP a háttérben)
    - De mi?
    - A stencilmosóban vagyok, jöjjön már ide BÍÍÍP BÍÍÍP BÍÍÍÍP
    - De ott nincs is számítógép
    - De sípol!!!!
    - OK, a technikusok száma ....

    Mutogatni való hater díszpinty

  • koby11h

    aktív tag

    válasz hcl #128 üzenetére

    Aha, nem húztam gyengeáramot, de legtöbb munkahelyemen (kis cégek, IT 1 max 2 fő) hálózat, telefon, gépek költöztetése, minden szir-szar amin kijelző vagy bekapcsoló gomb van, mobilok, kifogyott a festék, papír, villog, sípol, begyűrte a lamináló fóliát, nem a lámpa sem világít de nem tudom hol a kismegszakító...
    A kisebb cégeknél sajnos nincs kinek passzolni, akár a tiéd akár nem!
    Volt aki fél év ott dolgozás után megkérdezte, hogy jó-e TMK-snak lenni? = nem tudta, hogy a rendszergazda vagyok! NEM VAGYOK TMK-S CSAK MINDEN SZART ÉN CSINÁLOK MEG!
    Nem értett miért lettem ideges :) Utólag én sem. Mikor kiléptem inkább megnyugodtam.

    Azért volt olyan is ahol én basztam el, még kezdő koromban:
    - főnököm gépe, valamit gépelt már vagy 2 órája és csak egy formázást akart Word 2.0-ban kérdezni, megmutattam majd megkérdeztem a turbó miért nem világít? gyorsabb lenne a gép! és megnyomtam, csak valami marha felcserélte a reset és a turbó vezetékét az alaplapon. Megegyeztünk, hogy nem nyomkodom a gépét ha nem kéri, majd elment ebédelni én pedig 30 perc alatt újra gépeltem a teljes szöveget.
    - üzemi számítógépek, csupa por minden, jó ötletnek tűnt, hogy a gépeket elviszem az ajtóhoz és kifújom levegővel. Első gépnél kifogtam a vizes vágó melletti hideg vizes pisztolyt a légpisztoly helyett (egymás mellett voltak, a szín rég lekopott, a dolgozók tudták melyik-melyik) így telibe fújtam a gépe hideg vízzel. Szétkaptam, lerázás, levegő, szárítógép - leizzadtam mire kiderült, hogy túlélte!
    - BNC háló, új gép, kábel széthúz, T csati és kábel összedug - majd vörös arccal bocsánatkérés mindenkitől aki azon a szálon volt és elszállt a hálózata

    Szóval nem mindent oldottam meg én sem :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • Lenry

    félisten

    válasz koby11h #129 üzenetére

    "a turbó miért nem világít? gyorsabb lenne a gép!"
    a TURBO gomb valójában lassította a gépeket

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • koby11h

    aktív tag

    válasz Lenry #130 üzenetére

    Aha, mikor sötéten kikapcsolva kiírja hogy 12 Mhz és ha benyomtam a gombot led kigyulladt és 16 Mhz, teljesítmény érezhetően javult, és nem azért mert a kijelzőn hátul ez van jumperrel beállítva.

    [ Szerkesztve ]

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • szebe

    őstag

    válasz koby11h #129 üzenetére

    "hálózat, telefon, gépek költöztetése, minden szir-szar amin kijelző vagy bekapcsoló gomb van, mobilok, kifogyott a festék, papír, villog, sípol, begyűrte a lamináló fóliát, nem a lámpa sem világít de nem tudom hol a kismegszakít"

    Multinál pár irodista költöztetve lett néhány hétre, amíg átépült az ő részük. Kollegina hozza kiskocsin a cuccokat (lapos, dokkoló, monitor stb...), kirakja az asztalra, és kért volna hogy hívjuk az IT-t mert össze kéne rakni.
    Néztünk rá furcsán, majd összedobtuk neki azt a 3-4 kábelt, ő meg úgy nézett ránk mintha a világot váltottuk volna meg.

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • Tikakukac

    titán

    válasz koby11h #131 üzenetére

    A TURBO gomb valóban inkább a lassításra szolgált, mivel a gép nyilván arra az órajelre lett tervezve, amin futott volna gomb nélkül is. Ezzel viszont ha olyan játékot futtattál, ami szétkente volna a nagy órajelen az egészet, megint normális lett.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • koby11h

    aktív tag

    válasz Tikakukac #133 üzenetére

    Az ok, de a bekapcsolva/kikapcsolva minden általam látott 286/386/486 gépen így volt, On-ra gyorsabb volt, Off-ra lassabb volt.
    "Disengaging turbo mode slows the system down to a state compatible with original 8086/8088 chips."
    Tehát ha kivolt kapcsolva lassabb volt a gép. Nem hülye vagyok, csak nem értem mit nem értetek :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • Tikakukac

    titán

    válasz koby11h #134 üzenetére

    Értsd: ez nem valamilyen alap órajelhez adott rá extra kakaót, hanem amikor be volt tolva a gomb, akkor volt igazándiból a base frekin/cache bekapcsolva.

    Meg is találtad azt, hogy ezt miért kellett. Most maga a gomb bekötése ebből a szempontból... igen. Marketinges. 90-es években minden TURBO feliratos volt, ezért is lett ez ilyen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • koby11h

    aktív tag

    válasz Tikakukac #135 üzenetére

    Igen, visszaolvastam, hogy rosszul emlékszem-e és tényleg a benyomott állapot volt a slow, és az égő led. Én kérek elnézést! A lényeg, a lassabb állapotban volt a gép, de tudtomon kívül a reset-et nyomtam...

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    szerintem régen se kellett volna olyan dolgokat megcsinálni, amihez nem ért valaki, ma meg, amikor sok cégnek van iso-ja, kifejezetten tiltott. ha például hozzám jönne a főnök, hogy csináljak meg valamit, amihez nincs közöm, megkérdezném, hogy látta-e már a szükséges hatósági engedélyeimet, certjeimet, képzési igazolásaimat, stb. mert ilyenjeim nincsenek. tehát ha a komplett iso-ját kukázni akarja, akkor szívesen megcsinálom, de ha nem, akkor hívjon olyat, aki ezt megteheti.

    szerk: az összes általam ismert gépen a turbó gyorsította a gépet. soha nem láttam olyat, hogy lassította volna. ha lehúztam a drótot, akkor lassabban ment, ha rádugtam és a kapcsoló rövidre zárta, akkor gyorsabban.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koby11h #129 üzenetére

    Ezért nem szeretek kis cégekhez menni, mert ott ez van. Multinál kevésbé.

    A Turbo gomb kijelzője amúgy bekötés kérdése volt, azaz jumperelhető volt a gomb két állásában :D

    A gyárban, ahol dolgoztam, a Fi-relé volt ilyen instant kill switch :D Bármlyen állomás kikapcsolása után lehetett izgulni, hogy levágja-e az egész 220-as sínt, amikor visszakapcsolod (és hogy éppen mi van arra a sínre dugva... :D )

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #137 üzenetére

    A Turbo gyorsított a gépen, de nem az alap frekit növelte fölfelé, hanem ezzel volt alapon, kikapcsolva lassított.

    Kicsit BlackFriday százalékos trükközés volt ez is, de mint írtam, ez korszakos dolog volt.

    koby11h: Default ON állásban de, gyorsabb volt. De nem ez volt a lényeg, hanem, hogy extra sebességet adott-e a gépnek, vagy csak szemfényvesztés volt, hogy ez "turbo". Utóbbi, ha azt írod fölé, hogy Normal, az lett volna a teljesen egyenes szöveg.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • koby11h

    aktív tag

    válasz bambano #137 üzenetére

    Nem, tényleg nem kellett megcsinálni, lehetett máshol dolgozni. Fiatal kezdőként sokszor az ember belekényszerül olyan dolgokba amiket 5-10 év távlatából nevetségesnek tart.
    Most, 15 évvel később én sem másznék be abba a gépbe, lehet nem is bírnék :)
    Senkit nem érdekelt a végzettséged, meg a skilljeid és a GDPR nevű "szarság" sem. Vagy megcsinálod vagy nem. Vagy kapsz fizetést, vagy nem. És ha nem tetszik, jön a helyedre más.

    Most kicsivel talán jobb, de még mindig 5-10 évre vagyunk attól hogy tényleg megbecsüljenek valaki, nem a kora, vagy a végzettsége hanem a napi munkája miatt.
    És akkor is csak a bizonyos létszám fölötti cégek. A maszek akkor is szarba fogja nézni a melóst. Tisztelet a kivételnek!

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • updog

    senior tag

    válasz koby11h #140 üzenetére

    Én még tejfelesszájú vagyok, "csak" 10 éve vagyok az iparban, de attól még egyetértek azzal, hogy felelősen nem vállalok olyan dolgokat, amiket nemhogy nem vagyok köteles, de nem is lenne szabad, ha erre azt mondják viszlát, akkor visszaintegetek az ajtóból miközben becsukom magam után, aztán legyenek boldogok azzal, aki erre hajlandó.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • cappa72

    nagyúr

    válasz koby11h #140 üzenetére

    A maszek akkor is szarba fogja nézni a melóst. Tisztelet a kivételnek!
    Én szerencsére ismerek ilyen kivételt.
    Maszek, és folyamatosan ismeri, tanulja és tanítja a melósait az újabb és újabb anyagora, használatukra, technológiákra.
    Nagyon örülök neki, hogy létezik ilyen.
    Szobafestők (apa és fia).

    Viszont cseppet sem olcsóak, ámde igényesek, összepakolnak, összetakarítanak maguk után minden nap, és persze a munka végeztével is.

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • szebe

    őstag

    válasz koby11h #140 üzenetére

    "Nem, tényleg nem kellett megcsinálni, lehetett máshol dolgozni"

    Ez véletlenül nem olyan munkahely, ahol a fizetés bizonyos hányadát a mai napig borítékban kapja az illető? No offense, csak érdeklődöm...

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • koby11h

    aktív tag

    válasz cappa72 #142 üzenetére

    Ritka és becsülendő! Ismerőseim burkolók, már saját cégen gondolkoznak, csak hát ahhoz pénz is kellene. Minden főnökük vagy fővállalkozó üti vágja őket. Bunkó, paraszt, naplopó - mindennek hívják Őket, pedig a két srác igényesen és normálisan dolgozik, nem isznak, ott vannak napi 9-10 órát, időre megvannak a részükkel, besegítenek, de nem becsülik meg őket. És már a harmadik ilyen főnököt fogták ki. Külföldre nem akarnak menni család miatt, így keresgélnek ha már nagyon elegük van.
    Sógorom pékségben 1 nap után mondott fel, vele úgy a tulajdonos se beszéljen mint az a pasi. Délben megkérdezte a többieket hogy hogy bírják, vagy megszoksz vagy megszöksz. Pali bácsi mindenkivel ezt csinálja az első pár napban, bírd ki. Nem bírta, kib@szta a tésztát az ajtón a keverőt meg az ablakon.

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • koby11h

    aktív tag

    válasz szebe #143 üzenetére

    Nem, 15 éve volt, és akkor felénk ilyen mentalitás volt. Fizetni normálisan fizettek értékben is és utalással.
    Volt olyan nap, hogy az kaptuk a tulajtól, hogy ha nem csináljuk meg akkor mehetünk, behív bárkit az utcáról megcsinálja. Linux és Novell szerver üzemeltetés, 90 gép Windows XP-vel, 2000-el, hálózatos nyomtatók, szalagos mentés, proxy szerver, mail relay. Biztos meg tudta volna csinálni :) Persze 10 év gyakorlattal igen, de nem akárki. De mi sem találtunk volna normálisabb helyet a környéken.

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • koby11h

    aktív tag

    Haverom mesélte szintén kb. 8 éve. Ismerősöm két ottani akkori igazgató és titkárnő, így ők megerősítették a sztorit.
    Tárgyalóban vezetői értekezlet, minden igazgató ott ült, az ottani PC-ben meg meghalt a táp. Laptopot senki nem vitt be, havert behívták, van 3 perce megcsinálni. Haver mondta, hogy hoz egy laptopot inkább, mert az több lesz mint 3 perc - be volt építve asztalba, táp pont nem hozzáférhető...
    Főnök közölte, hogy mit keres itt ha nem tudja 3 perc alatt megcsinálni???
    Haver állítólag ránézett, aztán nézett vagy 5 másodpercig maga elé, majd mondta a tulajnak, hogy tényleg nem tudja mit keres még itt!
    Kiment, ajtót sem csukta be, fogta a hátizsákját és hazament. Nem ment be többet a céghez, még a papírrjait is kérte hogy postázzák ki. Pedig vissza akarták hívni.
    Lehet párszor nekem is így kellett volna, de sosem volt hozzá bátorságom.

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • IO.sys

    őstag

    válasz koby11h #146 üzenetére

    Tudom, mi az a Novell, Linux, 90 gép, stb. Akkor Neked/nektek is így kellett volna, koppant volna a faszi elég nagyot. Persze nagy a szája az embernek messziről, a jövőből.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

  • nyisziati

    veterán

    válasz updog #63 üzenetére

    "Valamiért ilyen téren az informatikával foglalkozókra rájár a rúd."
    "míg a burkoló, az asztalos, a műkörmös, stb. azok "tényleg" (látványosan és kézzelfogható eredménnyel) dolgoznak, így őket cink lenne ingyenmunkára kérni."

    Én azért ezt cáfolnám. Mindkét területen tudok alkotni, és az a haver, aki simán bekéredzkedett "némi" segítséget kérni a gépéhez (egy délután+egy délelőtt), ugyanúgy kőművesmunkára is megkért volna.
    Mondjuk nem ingyen (egyiket se), de minimális összegért (piaci ár / 3) körülbelül.

    Úgyhogy ez inkább egyénfüggő szerintem.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koby11h #146 üzenetére

    Ez nagyon helyzetfüggő, hogy mikor mit lehet - de azért ha bármi esély volt, hogy más munkahelye legyen az embernek utána, akkor nem érdemes sehol sem lemenni kutyába.

    @nyisziati : Barátoknak más, de full ismeretlen szakival, vagy olyannal, akinek kb. a nevét tudod, már nem sokan játsszák ezt el.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz Tikakukac #139 üzenetére

    Ez valószínűleg abból ered, hogy az első 'Turbo' PC-k a gyorsabb frekvenciában különböztek az alapmodellektől, de vissza lehetett 'butítani' őket az alapmodellek sebességére a kevésbé igényesen megírt szoftverek miatt.
    Az első IBM kompatibilis PC-m (úgy 30 éve) egy Turbo XT volt, ami a 4.77 MHz-es alap XT sebességéhez képest 8 MHz-et tudott Turbo módban (pedig ez volt, ugye, a normális sebessége).

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák