Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz KROK640 #2079 üzenetére

    en ugy vettem azt a gepet, hogy lecsereltek egy akkor megjelent Opteron miatt es 80k volt a gep az alaplap a ket novicsento uj 2400+-l 1024MB ECC DDR266-l, meg a GlobalWin CAK38 rezhutokkel, igazabol kerhettem volna 2600+ CPU-kal is +10k-ert
    a ket 2400+ is ket kis muanyag tokban jott vele, en raktam bele oket eloszor
    igen, az volt az a 60mm-s huto, amin 8100rpm-t porgott a venti
    es abbol volt 1-1 hozza
    csak ez egy szerver szobaban senkit nem szokott zavarni

    a regi alaplap KD7-Raid (KT400), Tbred-B 2100+, 512MB DDR400 eladtam 75k-ert, ugyhogy tul sokban nem volt a csere addig, de kellett ket lakas kompatibilisebb hangu huto ezek helyett :K

    na elvittem magammal a varosba, hogy erre kene ket olyan 80mm-s huto, ami elfer egymas mellett
    be a Vaci uti Mistral-ba, mondom a mukinak a szituaciot, mondja hogy a chipset-re nem szoktak olyan nagy hutot tenni... azon amugy volt is egy kicsi egyebkent is, de nem ertette elsore
    OK, akkor mutatom mirol van szo: kiraktam oda a pultra neki a deszkat a taskabol, benne a ket CPU-val, hogy na erre kene a megoldast megtalalni
    a pult mogott a 4 elado meg a tobbi vevojelolt korbe, hogy uuuuuuuu
    aszondja nem tudjuk odaprobalni melyik fer ha csak ha megveszem elobb
    aha,de...
    at az E-connect-be Lehel ter mogott volt, mondom mi van, igen, nezzuk meg, leveszi a polcrol a ket Thermatake rezhutot es pont jok is oda, OK ezt kerem, beszelgetunk mi lesz a gepben mellette 3-4HDD 2 DVDRW, Radeon 9700Pro, hutoventik... meg kene egy ATX20->24 atalakito, mert ehhez olyan tapcsati kene
    volt egy Enermax 365AX-VE tapom, de mondta, hogy haaaat nem javasolja azzal ezt a konfigot, van egy berendelt, de at nem vett Enermax 651P-VE 24P-s tapjuk, amiert 3-4 hete jon a vevo, az egybol 24P-s is meg 4+8eres ATX12V csatija is van, meg 4 HDD 2 DVDRW 2 CPU melle szerinte a 365-s mar lehet nem lenne annyira nagy otlet
    azt is megvettem joarasitva, ha mar csak ott kerulgettek, a 365-st meg eladtam 12k-ert
    ugyhogy kb +35k-bol lett a Abit KD7Raid, K7-XP2100+, 512MB RAM, Enermax 365AX-VE-s tapos dolgobol a MSI K7D Master, 2xK7-MP2400+, 1024MB RAM, meg Enermax 651P-VE 24P-s dolog
    annyit szerinem siman megert a csere :DDD

    a DVD iras kozben siman csinalhattal akarmit vele, az nem akadt meg

    meg egyszer elmentem vele egy PH-n szervezett LANparty-ra es ugy volt ez a gep a szerver egy jatekhoz, hogy en kozben egy masik game-val jatszottam masik emberekkel, csak igy nekik jobb volt vmiert, mintha az egyik gep lett volna az a szerver, ami jatszik is
    volt benne ket PCI-s LAN kartya is, az egyik az ADSL-s net miatt volt benne, masik a belso halozatunk miatt, amit csinaltunk a 4 emeletes hazban, ugyhogy nem volt para vele
    OK, ez most ebben a 2-8 core CPU-s vilagban mar teljesen alap nomalisnak tunik, de akkoriban azert ez nem feltetlenul volt igy

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák