Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz BiP #15483 üzenetére

    Sose volt az normális, hogy vadidegenek kezdtek illemtanárt játszani. Aki ott a lakótelepen meg a környéken ismert engem, vagy anyámat az így vagy úgy, ha úgy érezte, besegített a felnevelésembe. Aki csak úgy névről ismert az legfeljebb anyámnak szólt, hogy oké, hogy én megtanultam a játszón a nagyoktól egy levegővel fél percig káromkodni négy évesen, de az ő gyerekének ne adjam már tovább ezt a tudást. Akikkel meg inkább együtt töltöttük az időnket azoknak a szülei meg inkább személyesen engem terelgettek a jó irányba, ha épp úgy gondolták, hogy szükséges. Vadidegen legfeljebb akkor, ha valami magunkat vagy másokat is veszélyeztető hülyeséget csináltunk, de amúgy nem.
    Persze volt olyan is, de az nem is természetes és soha nem is volt az. Az soha nem is nevelő célzattal történik (még ha az is a látszat), hanem valami midlife crisisos szerencsétlen kiválasztott engem a tizenkevés éves gyereket mert úgy gondolta, hogy én vagyok az akivel szemben ha (többnyire teljesen minősíthetetlen hangnemű) vitát generál valamilyen mondvacsinált f...sságon (mondjuk az ülésen hagytam a táskámat a félig üres buszon), akkor hosszú idő után végre újra megtapasztalja, milyen élmény amikor valakivel/valamivel szemben nyer az életben.

Új hozzászólás Aktív témák