Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #13 üzenetére

    Érdekes, nekem az első rész jobban átjött. A második kicsit rövidebb is volt (vond le a hülye ásványszkenner előtt leizzadt órákat), kevesebbet vitt előre a fő történeti szálon, és kevesebb izgalmat/meglepetést rejtegetett, mint az első rész.
    Persze a 2. rész is nagyon jó a maga módján, és tényleg kicsit töményebbnek, némileg jobban komponáltnak, kiforrottabbnak hat. (De ez nem is csoda, ha a második részre már jobban belejönnek a készítők, csak szerintem épp ez a középső rész a kitöltő pizód az első és befejező harmadik rész közt.)
    De a trilógiáknak rendszerint a közepe a leggyengébb. Az első még mindig több új és izgalmas dolgot rejt, mint a második, de nem szaladhat túlzottan előre, hogy lelőjje a poénokat, hanem arra kell koncentrálnia, hogy elvarrja a szálakat, amit nem akarnak sokáig tovább hurcolni, de kellően magalapozza a befejezést.
    Ezért én egy bámulatosan jó harmadik részre számítok. (Bár a BioWar trendje mostanában zuhanó minőséget jelez elő. :DDD )

    Az invertory butítás pedig szerintem erős lett. Én is bajban voltam néha az első rész első végigjátszásakor a kazalnyi cuccal, de a kettőből kicsit hiányzott, hogy most már abszolút nem lehet babrálni a kiegészítőket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #16 üzenetére

    Igazából nincs is inventory

    Néha lehet új technológiákat szkenelni küldetés közben. Szóval szegényes, de minimális szinten ott van még a nyoma (utána a hajón megrendelhető vagy boltban megvehető upgrade-ekkel).

    Nekem az volt még nagy sérelem, hogy behozták ezeket az "univerzális hőtároló betét"-eket a korábbi "fokozatosan melegszik és visszahűl" helyett.
    Pedig bámulatos ötletnek találtam, hisz annyira reális dolog, hogy minden idegen helyen épp kellő számú "univerzális hőtároló betét" (vagy akár elsősegélycsomag, lőszerek, stb.) van széthajigálva minden sarokban. És erre visszjöttek a szerteszét hajigált tölténytárak, amik kicsit irracionálisak az első rész folytatásában, ahol nem kellett hőtároló betét, csak maguktól hűltek a fegyverek. Ennyi év alatt mindenki eldobta a régit, és áttért erre?

    Ja, a bolygóletapogatás meg egy vicc,
    Főleg ha elsőre játszod és maximalista vagy, úgyhogy mielőtt megutálod, még lelkesen szkennelghetsz ott órákat. :DDD

    Mint pl a sw-nek? Ahol a régi trilógiából pont a középső rész az ami igazán értékelhető.

    Aha, kisgyerekknénk rongyora néztem az eredeti trilógia gyűjtői változatának VHS szalagjait. Kivéve a 2. részét. Azt láttam legkevesebbszer.
    Bár mikor beizott ez a HDTV dolog, és hozzájutott az ember 1080i metériához, hogy legyen okom még egyszer újranézni, akkor már nem tűnt feketebáránynak a második rész. Sőt, inkább a harmadik rész vette át a szerepét. (És ezzel a két harmadik rész viszi a fekete zászlókat.)
    Bár mai fejjel már nagyon kiábrándítónak tartom úgy cakk-pakk az egész SW-t, ahogy van. Kisgyermekként, akkoriban még lenyűgözött, mai fejjel, és a mai világunkból nézve már nem igazán. (Akkor még bapapiztuk, mint egy éhező afrikai a száraz kenyeret egy pohár vízzel. Itt meg eleve gyenge eresztés még egy jól összerakott vajas-sonkás-sajtos szendvics narancslével is. Reggelre még elmegy, de ebédre rendes étel kell... :DDD )

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz volvoguy #20 üzenetére

    A bérgyilkos már megint más, de egyesek számára a virágpollen lehet orrgyilkos is. :DDD
    (#18) Kevinmaster - Nekem is van egy olyan érzésem, hogy ez túl egyszerű és szép lenne, ezért kötelességüknek érzik majd megcsavarni egy kicsit.
    "A tömegmezők határán" vagy "Univerzum végveszélyben", netán "Az űr kaszásai" :N
    Még jó, hogy nem nézek szinkronos filmeket, ha van alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    és mindezek miatt sokkal reálisabbnak tűnik az egész
    Dehát a SW is lehet reális: az egy "messzi, messzi galaxisban" játszódik, szó sincs emberekről, a humanoidok külse csak a véletlen műve (és amúgy sem látjuk őket teljesen fedetlenül, hogy tényleg 100%-e az azonosság). :))
    De az implantátumos biotika vs megmagyarázhatatlan, mindent átható erő kérdésre már nem tudom a pontos választ. Bár ott is mérik műszeresen is, hogy ki mekkora jedi. (A kisgyerek vérét is lecsekkolják a IV részben, de nem véralkoholra és LSD-re, hanem vilami még ütősebb cuccra :DDD)

    Ha erőltetni akarjuk, akkor szerintem az ME nem SW koppintás, esetleg újragondolás. Mint mikor abból a hulladék BSG1978-ból összehozták a BSG2003-at. Rengeteg a hasonlóság, nem is tagadják (több, mint itt), a különbség mégis ég és föld.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #22 üzenetére

    Ja, és a Jedi Knight II-ben volt róla pár szó, de én máig nem értem hogy működnek a lézerkardok. (A tömegmezős lőfegyver emészthető, a bitokus implantátum meg hát... belefér.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz volvoguy #24 üzenetére

    Én is azért nem írtam le, mert nem tudom hogy kell. :DD
    De csak megnevezik, az nem derül ki, hogy mik ezek és mit csinálnak. Ezek egyaránt lehetnének természetes vagy mesterséges képződmények (nanobotok, vagy valamiféle spróák). Ha kézi eszközökkel mérik a számukat a vérben, akkor biztos meg tudják nézni közelebbről. De még azt sem tudjuk, hogy ettől lesz a gyerekből superman vagy a született jedik vonzzák őket, mint vasport a mágnes (és akkor nem is ezek fokozzák a képességeket, hanem élősködnek rajtuk, mint a paraziták :DDD).
    Szóval ebben is van fantázia, csak sokkal kevésbé bontják ki a SW-t, mint az ME-t. Ha a saját fantáziámra akarok hagyatkozni akkor nem kell se játék, se film, se könyv, csak csend és nyugalom (meg esetleg valami legális hallucinogén szer :D)

    (#25) Kevinmaster
    Maradhatna az angol cím, de a szó szerinti fordítás sem lenne árvágás (Tömeghatás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák