Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz {Zodiac} #131 üzenetére

    Az első nap értékesített MW2-nek, ha jól emlékszem a 2%-a (de lehet, hogy 5) volt PC-s...ez ám a nagy szám! :C

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dabadab #163 üzenetére

    Mindenesetre édeskevés ahhoz, hogy ezzel pélálozzunk. A többiről sajna nincs adatom, ráadásul még azt a hírt sem találtam.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz CptMisi #166 üzenetére

    Nem hiszem, hogy bárkinek ürügy kell ahhoz, hogy ne csináljon olyat, ami gazdaságilag veszteséges. Senki nem tart stukkert a fejükhöz, így ha úgy döntenek, nem lesz CoD7...ennyi. Aztán majd lehet mondogatni, hogy pedig a 6 is milyen jó volt, azt is vagy 4szer végigvittem, mert tök jól ment a crack-el...

    Nem személyes, félre ne értsd!

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz moongoose #213 üzenetére

    Nem kell megilyedni, nem fog csődbe menni a cég.

    Ezt megmondanád, hogy mire alapozod? Csak úgy kíváncsi lennék...egy másik topicba annó már bírtam, lehet elkreült e figyelmed, a 2009-es adatok:

    Electonic Arts:
    1 milliárd dolláros veszteség
    12 stúdió bezárása
    11 ezer ember elbocsátása

    Microsoft:
    15 ezer fő elbocsátása
    3 stúdió bezárása

    THQ:
    440 milló dollárso veszteség
    26%-os leépítés
    3 stúdió bezárása

    Midway:
    Chicago-i részleg-et megvette a Warner (20%-át a dolgozóknak elküldték)
    San Diegó-it a THQ (60%-át küldték el a dolgozóknak)
    Az európai részleget lapátra tették

    CD Project:
    50%-os leépítés

    Csődbe mentek:
    Blue Omega
    Deadline Games
    Empire Ineractive
    Transmission Games
    Ascaron
    Replay Sudios
    Lighthous Studios
    GRIN
    3DRealms

    Felvásárlások:
    CryTek megvette a Free Radical Designt
    Zenimax megvette az id Softwaret
    Disney megvette a Marvelt
    Square megvette az Eidost

    Körbe lehet nézni, hogy ki, milyen játéko(ka)t csinált...sok volt közte sikeres, és migis ennyi. De, ha Te tavaly megígérted volna nekeik, hogy nem fognak csődba menni, akkor biztos nem mennek... :U

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz moongoose #269 üzenetére

    Hogy ész érvvel válaszoljak:
    Várnám a javaslatod olyan vállalkozásokra, amikba ha berakom a pénzem "biztos meghozza a gyümlcsét, biztos, hogy lesz belőle sok pénzem, és nincs vele probléma". Évek óta ezt a vállalkozási formát keresem. 0 kockázattal, 0 problémával magas haszon elérése. Ez nekem való. Segíts nekem, hogy mi ez!

    Inkább járnád a biztos utat, és ha majd jó sok zseton van már otthon ,akkor kezdenél pocsékolni.

    Mi is lenne a "bizos út"?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #234 üzenetére

    Nem is a warez volt a lényeg, hanem annak a téveszmének a megdöntése, miszerint a játékkiadók és/vagy fejlesztők olyan világuralomra törő mamutcégek, akik igazából kedvtelésből, puszta jószándékból készítenek játékokat, és e mellett a sok meg nem vett játékból pedig dollármilliárdokat söpörnek be naponta, és soha, semmilyen anyagi gond nem lehet, illetve persze a a játékok fejlesztésének e költsége is ingyenes. Tehát egy olyan vállalkozásról beszélünk, ami lényegében akár szánt szándékkal is csődbe vihetetlen. Mert kb. így van beállítva. Vagyis, ha készít valamit a vállalat, amibe belerak X millió dollárt, attól nem lesz neki rossz, ha ezt nem veszi meg senki.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #283 üzenetére

    Valaki dobálózott fentebb ilyen stúdióbezárásokkal, meg elbocsátásokkal, meg veszteségekkel. Khm, a dolog neve gazdasági világválság, hello, jó reggelt.

    Tehát egy normál, jól működő gazdaságban nem mehet csődbe...mmm. Érdekes felvetés. Talán ha hajlandó lennél tovább olvasni, és nem csak írnál, akkor értenéd. Próbáld meg!

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz moongoose #287 üzenetére

    Egy rövid sztori. Van egy ismerősőöm. 20 évvel ezelőtt volt kicsit több, mint 25 éves, volt egy lakása, 2 gyereke, és elvált, felszolgálóként dolgozott. Adüdott egy lehetőség, hogy beszálljon egy vállalkozásba. Nem tudod róla semmit, de jól hangozott. Eladta a lakást, felvett hitelt, és beszállt. Ma (nem csak ma, már elég régóta), a HAVI jövedelme 8 számjegyű összeg. Azzal a mentalitással, amvel Te gondolkozol még ma is gyertyával világítanánk, és kőtáblára karcolgatnánk. Egyszer hallottam egy érdekes mondást:

    A biztos, az mindig kevesebb!

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #305 üzenetére

    Egyrészről úgy gondolom, hogy egy vállalati stratégiát 2 hónap után elkönyvelni sikeresnek vagy sikertelennek botorság.

    A másik meg, hogy veled együtt sokan úgy gondolkoznak, hogy 'arra kötelez, hogy...'. Ku*vára semmire sem kötelez.

    Amikor megvetted a játékot, ezt elfogadtad, de nem köteleztek rá. Ha meg így gondolod, akkor arra is köteleznek, hogy monitort vegyél, vagy olyan VGA-t, procit, ami bírja a játékot...ez megint egy olyan dolog, amiért megy a durrogás, aztán majd mindenki megszokja.

    Félre értések elkerülése végett: nekem sem szimpatikus a megoldás, de nem érzem úgy, hogy engem bármire is köteleznének. Ott állok a boltba kezemben a pénzzel, és DÖNTEHETEK. Senki nem monja hogy nekem ezt MEG KELL VENNI, és ha már megvettem, akko JÁTSZANOM KELL vele.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #319 üzenetére

    Az a baj, hogy Te nagy tévedésben vagy. Továbbra is úgy állítod be, mintha:

    A. Ezt a játék megjelenése utánaf él évvel találták volna ki, és jól átb*sztak volna, és most nem tudod használni.

    B. Minhta nem dönthetnél, hogy játszol-e a játékkal, vagy sem.

    C. Mintha a 8-10K-s játékot vásárlók (akinek van olyan gépe, amin megy a játék) 99%-ának nem lenne nete.

    Fogadjunk, hogy neked is van...ja, hogy ettől függetlenül vérig vagyunk sértve, mert mi lenne, ha nem lenne....meg egyébként is, régen lehettt már valamiért jól háborogni. Sőt, mi lenne, ha áram se lenne otthon? Mert az is feltétele a játéknak, és azt még rá sem írták.

    Nem csak 2 féle játék van, a single meg a multi. EZ egy olyan játék, amihez KELL a net. Nem általánosságban kell beszélni, hanem konkrétan erről a játékról. Ennyi. Nem köteleznek a netre, de ehhez kell. Úgy, ahogy vannak bizonyos játékok, amihez meg más kell. A táncos játékokhoz táncszőnyeg kell. Rá van írva a dobozra, hogy a nélkül nem tudod használni, ehhez meg net kell. De nem köteleznek, hogy vegyél táncszőnyeget, vagy kötesd be a netet, de a játék FELTÉTELE, hogy ezek meglegyenek. Lehet széllel szemben pisálni, de ez van. Nem kell úgy csinálni, mintha ez gond lenne. Miért olyan érthetetlen ez? Annó, amikor megjelentek az első CD-s játékok, ahhoz CD olvasó kellett.

    Olyan nehéz felfogni, hogyha ÉN csinálok egy játékot, akkor ÉN döntöm el, hogy mi szükséges a játékhoz?

    A siker/sikertelenség már kiderült, adott. Megint jósolsz. Tehát már tudod, hogy az elkövetkezendő években megjelenő UBI játékok E MIATT nem lesznek sikeresek. Ez nem egy játékról szól.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #326 üzenetére

    Olyan nehéz felfogni, hogy nem te döntöd el, hogy mi kell a játékhoz? Tehát véleményed szerint Te fogod megmondani, hogy mi kell hozzá? Nem. A védelem ugyan úgy része a játéknak, mint a küldetések, vagy az átvezető videók. És úgy, ahogy az átvezető videók megfelelő futtatásához kell a jó vga, úgy a védelem megfelelő futtatásához kell a net. Ennyi. Ez megint egy olyan dolog, hogy Te akarod megmagyarázni, hogy mi kell. Nem. Ezt ők döntik el. Biztos meg lehett volna úgy is írni a játékot, hogy ne kelljen hozzá net, vagy elég legyen egy 7600GT a futtatásához, de nem így történt. Azt is megpróbálhatod megmagyarázni, hogy ez a játék elfutott volna win95-ön is, akkor miért úgy írták meg, hogy ne menjen, és ezért milyen ge*ik, de értsd már meg végre, hogy egy kész terméket veszel, aminek ez is a része. Komunikálva van, hogy a felhasználásnak vannak feltételei, amelyeket elfogadsz. Vannak jogi, és fiziai feltételei. El kell fogadnod a felhasználás feltételeit, ha játszani akarsz, kell hozzá számítógép (megfelelő) és kell hozzá net. Ennek a játéknak ezek a feltételei.

    Táncszőnyeg "kell" a táncos játékhoz, mert a földön nem működik.

    Ehhez meg kell a net, mert a nélkül nem működik. NEHÉZ MEGÉRTENI? A táncos játékot is meg lehett volna úgy oldani, hogy ha nincs szőnyeged, akkor nyomogathasd a billentyűzetet megfelelő ütemre. Miért nem csinálták meg úgy? Kit érdekel? Így csinálták meg, az ő döntésük, ha nem tetszik, nem veszed meg, de senki nem kötelez rá, hogy te táncszőnyeget vegyél. Az AC2-t meg így csinálták meg. Miért? Csak.

    Net NEM KELL a single játékhoz, arra külön kényszerítenek, hogy ha játszani akarsz az övékkel akkor legyen neted is.

    Pedig látod, hogy nincs igazad. Itt van ugye rögtön a Assassin's Creed 2 példája, hogy kell. Vagy ott van a Dragon Age...tehát a fenti állításod NEM IGAZ, fogd már fel. Akárhányszor leírhatod. Lehet, hogy 1-2 vagy 5 éve igaz volt, de ma már nem igaz.

    Szerk.:
    Ja, és bocsánat, ismét leírom. Nekem se tetszik, de nem háborgok. Ha nem tetszik és annyira nem tetszik, akkor nem veszem meg, mert úgy gondolom hogy nekem nem ér meg annyi macerát, mint amennyit. Ezt majd mindenki eldönti magában. Senki nincs rákényszerítve, hogy megvegye.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #332 üzenetére

    Nagy tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy én így látom.

    De kérdezek tőled valamit:

    Véleményed szerint hány olyan ember nem vette meg e miatt az Assassin's Creed 2-t, aki egyébként megvette volna?

    Szerintem nem beszélhetünk tömegekről. Biztos volt, de nem tömegek.

    Véleményed szerint hány ember vette meg, mert azt hitte, hogy sosem fogják feltörni, illetve egy feltételezés képpen, hány ember vette volna meg akkor ha ténylegesen sosem lehet feltörni.

    Ha a második kérdésre adott szám akár 1 db-al is nagyobb akkor már megérte. Miért? Mert mert akkor kb. ugyan ott vannak, viszont előbb-utóbb az emberek megszokják a rendszert, és a 2 év múlva megjelenő AC3-nál már nem lesz hőbőrgés, és az 1. szám egyenlő lesz a 0-va (vagy legalábbis szinte 0 lesz), míg a második szám meg valószínűleg stagnál.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #333 üzenetére

    Tudod mit? Igazad van. Legyen. Nem kell net, használd crack-el, és írj a UBIsoftnak, hogy szedjék le dobozról a felíratot, miszerint kel net a játékhoz, hiszen nem kell, mert egy kalóz írt egy programocskát, ami módosítja a játékot.

    Akkor húzd ki az egeret meg a bill-t a gépből és úgy indítsd el a gépet. XBOX-hoz az sem kell. :W

    Rádaásul nem veszed észre, hogy Te akarod megmagyrázni, hogy nem igaz az, ami rá van írva dobozra és benne van a felhasználási feltételekben? Ezek szerint hazudik az UBI, ugye?

    Ha szerinted nem igaz, akkor pereld be a CDGalaxist is:
    A játék használatához folyamatos internet-kapcsolat szükséges.

    Hiszen a fogyasztókat megtévesztve olyat álljtanak, ami nem igaz, mert TE, FefeeX
    , azt mondtad, hogy nem KELL.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #337 üzenetére

    Valóban, én "védem a védhetetlent". Nézzük a tényállást:

    Van egy játék, aminek a dobozára rá van írva, hogy a játékhoz folyamatos net kell. Én azt mondom, hogy ez igaz.

    Erre jössze Te, és közlöd, hogy nem igaz, hiszen, van egy kalóz csapat (a törvényeket megszegve), aki belepiszkált a játék fáljaiba és megoldották, hogy a játék hivatalaos védelmét kikerülve a játék működjön net nélkül is.

    Valóban. A Te érvelésed a helytálló. Nem igaz, hogy kell net. Úgy ahogy a játék futtatásához eredeti játék sem kell. Ugyanis, ami nékül meg az csak kényszer. Ez Te írtad. És megy eredeti játék nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #341 üzenetére

    Az a gond, hogy ezzel kezdtem az egészet. Valós problémát nem jelent, se neked, se itt senkinek, mindössze kellett valamit találni megint, amiért lehet elégedetlennek lenni. Sajnáltam mindig az ilyen embereket, akik abban lelik örömüket, hogy mindig találnak valamit, amiért lehet háborogni.

    Pont Te vagy az az ember, akit nem érint a dolog, mégis vérig sért. Gondolkoztál már azon, hogy miért? Mert ilyen vagy. Valamiért úgy gondolod, hogy azzal, hogy veszel valamit 8.000 Ft-ért már jogot formálsz arra, hogy egy közösség nevében kiállj, és hőzöng, hogy ez így szar, meg úgy szar. Pedig vásárlás előtt szolnak, hogy ilyen. Nem tudodm, hogy megvetted-e, de igazából nem értem a felháborodásod okát továbbra sem. Nem kényszerít senki, hogy játsz ezzel. A warezosok is mindig ezzel magyarázzák, hogy "ha játszani akarok a gépen..." pedig senki nem kötelezi őket arra, hogy játszanak, úgy ahogy téged se, hogy játékot vásárolj tőlük. Vagy valaki pisztolyt nyomott a fejedhez, hogy el kell menned, megvenni ezt a játékot, sőt játszanod kell vele?

    De leírom érthetőbben hátha megérted:
    Én elmegyek a boltba és megveszem. Hazamegyek (van netem) feltelepítem és játszom. Nekem nem fáj az élet. Miért? Mert megvettem, játszom, és lesz@rom, hogy kell-e net, vagy sem, mert van. A felhasználók 99%-a így van ezzel, csak valamiét hőbőrögni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    Igen, még 1 dolog:

    Jelentkezzen legyen szíves az az ember, aki szívesen megvette volna a játékot, de azért nem vette, mert nincs nete, tehát neki problémát okoz a netkapcsolat. Mert itt annyian háborognak, biztos 10-20 ember van ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #352 üzenetére

    Ha trend lesz belőle, akkor trend lesz belőle. A saját erőforrásaik felhasználásával készített játékba azt és úgy csinálnak, ahogy akarják, maximum Te (vagy még sokan mások) nem veszik meg. Ha meg nem jön be, akkor majd jól csődbe mennek, és akkor nem jött be a dolog. Ennyi. De az ő termékük, ők döntik el, hogy hogy forgalmazzák.

    Téged személy szerint bánt, hogy (véleményed szerint) rákényszerítenek valamire. Akkor miért akarsz bárki mást (jelen esetben egy céget) rávenni arra, hogy valamit a saját pénzéből ne úgy csináljon, ahogy Ő jónak látja. Majd ha a Te pénzeded szórják olyanra, amit nem tartasz jónak, akkor háboroghatsz. Pedig ez egy létező probléma, ez engem sokkal jobban bánt, mert itt tényleg nincs választásom. De abban van, hogy mit veszek meg, vagy mit nem. És ha egy céggel, vagy a termékeiel nem vagyok elégedett, akkor nem vásárolom meg, és kész.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #353 üzenetére

    Na látod, ez a lényeg. Ha elég sok embernek nem tetszik, és e miatt nem veszi meg, az már jelzésértékű lehet.

    De egy dolgot sokan elfelejtenek. A kiadó sz@rik rám, rád, és mindenkire. Ez egy üzleti vállalkozás, és semmi több. A játék (egyik sem) nem érted készül, hanem azért készül, hogy valaki piszok gazdag legyen belőle. Tehát ez a mondat: ha egy játék nem az én érdekemben működik, az rég szar lényegében az egész játékra igaz. Mert nem a Te érdeked az első, hanem az övék. Csak van egy bizonyos pontja a dolognak ahol ez összefonódik: ha szart csinálnak, te nem veszed meg, ezért ők nem kaszálnak. De ha a szart is megvennék, akkor azt csinálnák.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #360 üzenetére

    Felszólítottad őket arra, hogy ne kényszerítsenek...ez eléggé annak hangzott.

    És egy szóval sem mondtam, hogy nincs igazad. Az amiért háborogsz, igaz. Az, hogy háborogsz érte, viszont nem jogos. A kettő két különböző dolog. Te egy olyan dologért háborogsz, ami egy olyan dologban van, amit pénzért LEHET megvenni, és nem alanyi jogon jár, és ELDÖNTHETED, hogy megveszed-e, és ha már megvetted - de csak onnantól - jogosult vagy a használatára, ezért használhatod, amennyiben rendelkezel a készítő által előírt feltételekkel. Mindezekre még a vásárlás előtt felhívják a figyelmed.

    Háborogni nyugodtan háborogj, a Te dolgod, már leírtam, hogy mindig lesznek emberek, akiknek muszáj valamiért, attól nem lesz jogos a háborgásod.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #361 üzenetére

    Jericho szerint meg nincs jogom erről saját véleményt formálni.

    Idézd légyszíves, hogy hol írtam ezt!

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz HaaS #381 üzenetére

    Hiszen Te magad mondtad, hogy nem is játszol single játékokkal

    De nem is veri az asztalt, hogy mekkora szar a rendszer.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #384 üzenetére

    Az a baj, hogy nem a véleményed írod le (mert az maximum az lenne, hogy ez vagy az, szerinted nem jó, vagy jó), hanem folymatosan a tényeket próbálod meghazudtolni, illetve úgy próbálod csűrni-csavarni a szavakat, hogy téged igazoljanak.

    Többször (vagy százdszor) leírtad, hogy a játékhoz nem kell net, pedig látod hogy kell. Próbálod csűrni, csavarni, hátha valaki elhiszi.

    Az, hogy szerinted a követelmény = kényszer, az megint egy érdekes dolog (mert ezt is leírtad, és erre írtam a szó csűrést-csavarást).

    Ha dolgozol akkor adót kell fizetned. Ez kényszer.

    Amennyiben autót szeretnél vezetni, abban az esetben szükséges a jogosítvány. Ez követelmény. A magyar törvények szerint ahhoz, hogy autót vezess, KELL a jogosítvány. Nem kényszerít senki, hogy letedd a jogosítványt. Éééééérted?

    Mondok még példát a kettő közötti különbségre, hátha megérted.

    Ha magyar állampolgár vagy, akkor be kell tartanod a magyar törvényeket. Ez kényszer.

    Ha magyar állampolgár szeretnél lenni (mert nem vagy az), akkor bizonyos követelményeknek meg kell felelned. Ez pedig követelmény.

    Végre valahár megérted már a kettő közötti különbséget?

    A kényszer az, amikor a Te döntésedtől függetlenül kell megtenned valamit. A követelmény az, amikor ahhoz, hogy valamit megtehess, teljesítened kell valamit. Azonban az, hogy ezt megszeretnéd-e tenni, vagy megetszed-e, az a Te döntésed. Remélem végre valahára megérted, hogy a kettő nem ugyan az.

    És úgy, ahogy nem jár senkinek alanyi jogon jogosítvány, úgy senkinek sem jár alanyi jogon a játékhoz való jog, legfőképpen nem olyan játékhoz, amit ő elképzelt. Lehet, hogy nem tetszik ez a játék (vagy egy része), ettől ez a játék ilyen, és ha még 100 ilyen játék lesz, akkor neked 100 nem fog tetszeni, de senki nem kötelez arra, hogy ezzel, vagy azzal játsz, sőt arra sem köteleznek, hogy egyáltalán játsz. Amennyiben viszont szeretnél, akkor választhatsz (nem kötelező!) a kínálatból.

    Most utoljára ezt is leírom: a játék az Ő tulajdonuk. Még abban az esetben is, ha te megveszed, akkor is Te csak a használat jogát kapod meg. Tehát a saját tulajdonukkal azt csinálnak, amit akarnak. Felfogtad?

    Ha ezek után sem vagy képes megérteni a a KELL, a KÉNYSZER, a KÖVETELMÉNY szavak jelentését, akkor már szerintem ne is próbálkoz vele...

    U.I.: valóban mi vagyunk akik kötekszünk. Mi írtuk le, hogy ez, az meg amaz úgy szar ahogy van, nekem nem tetszik, és külnben is ehhez a játékoz NEM KELL internet. Tudod, a végére még itt egy kis szösszenet, ami jól példázza a hozzáállásod:

    Székely bácsi sétálgat az állatkertben. Hirtelen megáll a zsiráf előtt, csípőre rakja a kezét, s öntudatosan megszólal: Na, ilyen állat márpedig nincs is!

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dabadab #387 üzenetére

    Csak a DRM a játék része. Úgy, ahogy nem tudod megvenni a játékot a 2. pálya nélkül, úgy DRM nélkül sem, illetve a játék "felhasználásának" feltétele.

    Szerk.: és most ide lehet írni, hogy de menne e nélkül is, meg hogy nem szolgálja a a játékos javát...és bla-bla. Csak ez nem változtat a tényeken. Benne van. Ha kell, ezzel együtt megveszed, ha nem, akkor nem.

    A legtöbb játékos nem akar játékot venni, de ha vesz is, akkor lesz@rná a DRM-et, ha fele ennyibe kerülne. Forcsa dolgok ezek, nem? Ha kint lenne a polcon, hogy AC2 DRM-el 3K, DRM nélkül 8K, szerinted melyik fogyna jobban?

    A játékosok véleménye ebből a szempontból pont lényegtelen, és ez az amit megint sokan nem értenek meg. A felháborodottak 99%-a sose venné meg a játékot, se így, se úgy. Aki megvette, az meg nem panaszkodik. Vagyis aki megvette (volna) nem panaszkodik, akit meg nem érdekel a játék, az meg panaszkodik. Vajon a kiadónak melyik vélemény a fontosabb? :F

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dabadab #387 üzenetére

    Ja, bocs, az lemaradt, hogy senki sem mondta, hogy techinkai szükségszerűség. Úgy, ahogy a autódon sem szükségszerű a zár, mégis van rajta. Miért? Mert meg szeretnéd védeni ami a tied. És ha azt valakinek bérbe adod, ha tetszik neki, ha nem az a zár ott marad, mert a Te tulajdonod, bár ő használja, de attól szeretnéd megvédeni a tulajdonodat. Sokkal egyszerűbb lenne neki használni, ha nem lenne rajta zár, mert nem kellene azzal bíbelődni, meg nem kellen a kulcsot hurcibálni. Pedig ő is fizet érte, mégis le van sz@rva a véleménye, mert a Te autód, a Te pénzedből, és ha ellopja valaki, téged ér kár. Sőt, ha az autóban GPS követő van, az is benne marad.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #390 üzenetére

    Idézet egy jogi fórumról:

    Nem minden szoftverhasználó van teljesen tisztában azzal a ténnyel, hogy egy program megvásárlásakor azon tulajdonjogot nem szerez, hanem csak korlátozott felhasználói jogai keletkeznek.

    Véleményed neked is lehet, nem biztos, hogy az enyém jó, örülök, hogy megosztottad velem, részemről ennyi, de csak a stílúshoz hozzáfűzve. Ilyenkor hol voltá? Ezek a mondatok még mindig itt vannak, mégsem szúrt szemet. Ezek után ugye nem probléma, ha egyszerűen túllépek bármilyennemű regáláson és egyszerűen azt mondom, hogy legyen igazad? Nekem címzett mondatok a "vitapartneremtől":

    Szerintem amúgy te is tudod, hogy hülyeségeket irogatsz és azon élvezkedsz, csak neked ez esik jól.

    nem akarok személyeskedni, meg a többiek értelmi állapotát megkérdőjelezni, ezért inkább feltételezem, hogy direkt beszélnek mellé.

    Na, ezt nehéz felfogni????

    Azért majd' megfeszülsz, hogy bemagyarázd a hülyeséget...

    Nem veszed észre, hogy egyre nagyobb baromságokkal próbálod még mindig védeni a védhetetlent, ugye? Ezekre már inkább nem is válaszolok annyira szánalmas próbálkozás volt.

    Erre egy régi tanárom kb azt mondaná, hogy "ne játszd a hülyét, fiam, mert úgy maradsz"

    Leírom mégegyszer, hátha egyszer eljutsz arra a józan szintre, hogy megpróbálod felfogni is amit írnak.

    nem is nekem válaszolgatsz, hanem hülyeségeket hajtogatsz.

    Ők nem kötekedni járnak ide, ellenben veletek

    Viszont a tartalmi részhez:
    Megmondanád, hogy melyek azok az állitásaim, amik nem állják meg a helyüket jelen törvényi környezetben?

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #392 üzenetére

    Fogalmazzunk úgy, hogy eddig bírtam, most egy kicsit elszaladt a ló. Talán így a "vitapartneremnek" is feltűnik, hogy eddig milyen stílusban kommunikált. Az utolsó megjegyzése már egy kicsit sok volt, finoman szólva is tele lett a f@szom a megjegyzéseivel.

    Ha az utolsó bekezdésre válaszolsz, akkor konkrétan tudok válaszolni a kérdésedre, addig minössze annyi, hogy azért írtam, mert azt írtad, hogy amit írok (vagyis, hogy nem vásárolsz tulajdont a szoftverrel, mert a szoftver tulajdona a kiadó/fejlesztőjé marad), az nem állja meg a helyét jogilag, pedig, amint látod - és elismerd - de.

    Vagy, ha nem ez, akkor melyik állításom nem állja meg a helyét jogilag?

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #395 üzenetére

    Attól, hogy a tulajdon nem fizikai, még az ővé, mivel ő hozta létre, és mivel a sokszorosításra, terjesztésre, felhasználásra stb. vonatkozó jogokat védi a törvény. ezek mind olyan dolgok, amit csak ő csinálhat, ezért jogosan szeretné a tulajdonát (mert az ő szellemi tulajdona!!!, ha más szabályok is vonatkoznak rá, akkor is az) megvédeni.

    Az meg, hogy azt csinál vele amit akar, azt úgy értettem (lehet, hogy nem így kellett volna írni, csak már többször leírtam), hogy mivel ő készítí, az ővé, úgy csinálja, ahogy akarja, max nem lesz jó. A filmesek is olyan filmeket csinálnak amilyet akarnak, maximum nem engedik forgalomba, vagy veszteséges lesz, vagy tököm tudja, de azt és úgy csinál vele, amit akar, mert ő alkotta. És nem az értékesíésről volt szó. Mert az értékesítéshez semmi köze. Egy kész játékszoftver, aminek része a védelem. Ez így komplett, amikor megveszed, azt is megveszed. Jelenleg ez törvénybe nem ütközik, és az én erkölcsi szabályaimba se, hogy megvédik azt, amibe egy valag pénzt fektettek.

    Az, hogy ez nekem, vagy neked kényelmetlenséget okoz, ez annak a velejárója, hogy a sok warezos letölti. Ha nem lenne warez (abszúrd) akkor nem lenne védelem. Tehát ok-okozat szerint ezt meg lehet köszönni azoknak, akik töltögetik a játékokat. Nehogymá' az UBI legyen a hibás, mert a sok ****** nem fizet a játékért. Nem sajnlom őket egyáltalán, de ha én készítek valamit, amibe időt, energiát, pénzt fektetek, én sem adnám oda senkinek ingyen, és mindent elkövetnék, hogy megvédjem a tulajdonom.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #397 üzenetére

    Csak az a gond, hogy sem a "közkincsé tételhez" sem az árukapcsoláshoz nincs köze. Ennyi erőel ide lehet sorolni a kárteltörvényt is, de akár a szervezett bűnözés elleni törvényt is. Egyik eset sem áll fent.

    Érdekes felvetés ez a "minden védelmet fel fognak törni". Egyrészről biztos tudták, de nem mindegy mikor. Másrészről az az állítás, hogy minden üveget be lehet törni egy kővel, egészen addig volt igaz, amíg meg nem jelent egy olyan üveg, amig viszont nem. Harmadrészt, ha ebből a gondolatból indulunk ki, akkor lényegében csinálhatnának egy, a STEAM-hez hasonló rendszert, ahonnan ingyenesen letölthető a játék, és aki úgy gondolja, az fizessen, aki úgy gondolja, az ne. Ugyanis nagyjából most erről van szó. Mivel úgyis feltörik, így minek raknak rá védelmet? Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

    Az meg a dolgok "normális" menete, hogy mindig a tisztességes ember szív a teisztességtelen miatt. Igaz az adózásra, a közös költségre, de akár arra is, hogy azért kényszerülsz drága riasztót venni a lakásodba, mret vannak akik be akarnak törni. Valóban a rendszer a hibás, aki minden eszközt megragad, hogy védje, ami a övé (az, hogy ez most neked szimpi vagy nem, egyéni probléma, hiszen nem vagy kötelezve a vételére) vagy azoknak van a fejében gond, akik mindezért hőőrögnek?

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #397 üzenetére

    Ez lemaradt, mert többször említetted, hogy a magyar törvényben nincs szellemi tulajdon:

    Szellemi tulajdonjog: Az 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 86-87.§-aiban, valamint a kapcsolódó jogszabályokban védett szellemi tulajdonjog tárgyát képező jogosultságok rendszere. (Pl. 1995. évi XXXIII. törvény (szabadalom), 1997. évi XI. törvény (védjegy), 1999. Évi LXXVI. törvény (szerzői jogvédelem) stb.)

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz HaaS #399 üzenetére

    ....és még mindig ugyan az a téma. :DDD Én meg még mindig itt vagyok. Bár jó kevesen vannak, így ráérek.

    A játékról? Beszerzés alatt van még, úgyhogy sokat nem tudok mesélni. De biztos, hogy megveszem, mert rohadtul mozgat.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #403 üzenetére

    Nem hiszem hogy egy termék "kényelmetlen" használata miatt a fogyasztóvédelemhez kellene rohangálni. Akkor lehetne, ha ez nem lenne feltüntetve, de ezt ugye te sem gondolod, hogy mert szerinted kényelmetlen, azért már fogyasztóellenes?

    Ugyan ez van egy multi játékba. Annyi a különbség, hogy ott megérti a felhasználó, hogyha többen akarunk játszani, az máshogy nem lehetséges, mert fizikailag képtelenség. Ezt már sikerült felfognia nagyjából a többségnek. Megértették, hogy ha nincs net, akkor nincs WoW, pedig fiezetek (És nem egyszer, hanem havonta!!! ). Miért értették meg? Mert felfgoták. Ez egy ilyen játék, amit úgy találtak ki a készítők, hogy internet kelljen hozzá. Ha ilyet akarsz játszani, akkor ezt elfogadod, ha tetszik, ha nem, mert ez van.
    Azt kellene felfogni, hogy ez pedig egy olyan védelem, amit így találtak ki a készítők, ha ilyet akarsz játszani, akkor elfogadod, hogy ez van és kész. Neked ez lehet, hogy kényelmetlen személy szerint - mármint hogy net kell - én meg utálom a sok CDKey-t bepötyögni. Jogos a felháborodásom? Saját problémám. Szerintem rajtam kívül jóval többen mondanának végleg búcsút a CDKey pötyögésnek, mint akit érint ez az AC2-es mizéria. Sőt utálom hogy 20 GB-ot telepít egy játék. Nehogymá' arra kényszerítsenek, hogy akkora vinyót vegyek, amire ez ráfér. Meg lehetet volna oldani úgy is, hogy a CD-ről olvassa be. Ez az én problémám. És itt jön a lényeg:
    Az, hogy TE vagy bárki más úgy gondolja, hogy meg lehett volna csinálni úgy, hogy ne kelljen, na ez az ami a kutyát sem érdekli, mert nem Ti csináltátok. Ők úgy csinálták, hogy kell hozzá net.

    Konklúzió: tehát amit meg lehet oldani, hogy ne kelljen, az nem is kell? Mert nagyjából ez a következtetés a Ti érvelésetek. Most bebizonyította egy crack-er csapat, hogy a játék futtatásához nem kell internet, tehát az internetfüggőség a játékban felesleges macera.

    Mit bizonyított már be ez előtt 1000 ember? Hogy a játék futtatásához nem kell cd kulcs, cd, dvd, sőt tovább megyek eredeti játék sem. Tehát ezek szerint jogos a felháborodás, ha azért hőbörgök, hogy miért kérnek pénzt egy olyan dologért, aminek a megléte nem szükséges a játékhoz.. Hiszen nem szükséges megvennem a játékot akkor is tudok játszani. Akkor mi is ezzel a baj? Az, hogy törvénybe ütközik, hiszen a felhasználói feltételek azok, amiket el kell fogadnom (ami minden játéknak egyedi), ahhoz, hogy használjam, és ebben benne van, hogy jogot kell vásárolnom. Az AC2 esetében meg mi van benne? Hogy a játék futtatásához internet kell. Akkor mi a különbség a kettő között? Az, hogy véleményed szerint az szív aki becsületesen használja.

    Akkor nézzük melyik a nagyobb szívás:
    Úgy játszani a játékkal, hogy net kell hozzá, míg a szomszédnak nem kell, mert megoldja, ezért idejövök hőbörögni
    vagy
    Úgy játszani a játékkal, hogy kifizettem érte 8K-t, míg a szomszéd nem?

    Mert szerintem a második nagyobb szívás. Pedig be lett bizonyítva, hogy a játék futtatásához nem kell megvenni az eredeti játékot, tehát annak, hogy tudjak AC2-zni, nem technikai feltétele, hogy megvegyem a játékot. Ezen lovagolt mindenki, hogy a net nem technikai feltétel. Hát kérem a játék megvétele sem az...tehát e miatt is lehet hőbörögni.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz WN31RD #406 üzenetére

    Azzal a különbséggel, hogy én a tényeket írtam le, ti meg azt, hogy mi lenne a jó...arról, hogy mi lenne jó, nekem is vannak elképzeléseim. Tudod mennyi mindennel nem értek egyet? :(

    Mindenesetre a jó magyar mentalitás megmaradt. A lényeg, hogy lehessen hőbörögni valamiért, ha érint engem, ha nem. Ha hátrányos nekem, ha nem . A csordaszellem a lényeg, meg a hőbörgés. Örök elégedetlen egy nép vagyunk. És megint leírom: nem azok hőbörögnek, akiket érint a dolog. Hanem önjelölt szószólók, akik elmondják, hogy miért rossz azoknak, akik viszont elmentek megvették és nem panaszkodtak.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz janos666 #407 üzenetére

    Lényegében ezeknek az embereknek ez az életük (hogy másoktól lopnak, vagyis megutatják, hogy el lehet lopni az ellophatatlant), miért lenne szent egymás "tulajdona"? És úgy gondolom hogy mindegyik valamiféle szenzációhajhászásra, vagy arcoskodásra vágyik csak. Szerintem ez az egész erről szól, s nem többről.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #411 üzenetére

    A veled való "vitát" már 2szer próbáltam lezárni, mindkétszer egy másik embernek szóló hsz-ben tettél rám, vagy a mondandómra megjegyzést. Ez a tipikus "hátulról mellbe" esete. Úgyhogy IGAZAD VAN. Jó? Ennyivel remélem befejezed.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz band1103 #415 üzenetére

    Helyesen így lenne:

    Mit szólnál ha a tejet csak akkor vehetnél meg ha felhasználás közben a tej autómatikusn lejelentené hogy "épp most iszom a tejet" és közben te semmi hátrányosat nem tapasztalsz.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dabadab #417 üzenetére

    Miért? Miért kellene elfogadni? Mi kötelezne erre bárkit is?

    Ezt most komolyan kérdezed? Nem muszáj elfogadni, de egy értelmes ember általában elfogadja azokat a dolgokat, amik nyilvánvalók.

    Ő azt írta. hogy el kell fogadni, hogy ők csinálták a játékot, és olyanra, amilyenre ők gondolták. Neked melyikkel van a bajod, vagy melyik az a része a mondatnak, amin tudsz változtatni?

    Ha képességeid lehetővé teszik, hogy változtass azon, hogy:
    A. Nem ők csinálták a játékot
    B. Nem olyanra csinálták, amilyenre akarták...

    ...akkor mutass valamit. Egyéb helyzetben, ha változtatni nem tudsz rajta, akkor el kell fogadnod, mert ezeket a magyarban úgy hívják hogy tények.

    mintha az önérdek valamiféle minden egyéb szempont felett álló dolog lenne
    Ami szintén nyilvánvaló, hogy ennek az ellenkezője sem igaz, hogy a közérdek minden esetben az egyén érdeke felett áll. Pedig itt nagyából már ebbe az irányba megy el a vita...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #419 üzenetére

    De mindenz ingyen lenne, mert korlátlan hívást bonyolíthatsz. És mindez ugye ez nem probléma, mivel mindenkinek van telefonja, így nyugodtan ihatok tejet, nem zavar, hogy a tej lejelenti, hiszen ebből semmilyen hátrányom nem származik. Sőt! Ha bármi miatt gond lenne a tejjel, akárhová utazok, vagy akárhol vagyok autómatikusan azt a tejet kapom, amit szoktam inni, mert a rendszer emlékszik rám, és folytathatom a tejivást akárhol a világon.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz band1103 #421 üzenetére

    Bocs, ezek szerint akkor a példa többi része nem csúsztatás. Tehát ma a világon lévő "tejfogyasztó" emberek száma hozzávetőleg megegyezik az AC2-es játékosok számával? Kicsit erős volt a csúsztatás...de javíts ki ha tévedek.

    És ezek után belekötsz abba, hogy mindenkinek van telefonja. Ez már így eléggé a vicc kategórája, nem gondolod?

    Vagy akkor csak az alap példa volt egy nem kicsit csúsztatás...szerintem az UBI örülne neki a legjobbam, ha a játékuk fogyását a tejfogyáshoz lehetne hasonlítani ahogy te tetted.

    És ha a példádnál maradunk, akkor ugye ott ahol probléma a telefon megvétel, akkor nagy valószínűséggel nincs is igény a tejivásra. (Hogy szó szorosan értsd: ahol komoly probléma az internet, ott nagy valószínűséggel nem az a legnagyobb gond, hogy a 200K-s gépen 10K-s AC2-t hogy fog játszani szegény gyerek).

    Az hogy tejfogyás és a telefon lett a példa alapja, sajnálom, egyik hülyeséget sem én találtam ki...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz band1103 #424 üzenetére

    Jó mesterem voltál...a legjobbaktól tanulhat itt az ember! :R

    Szerk.:
    És áldozok majd neked, ó, a csusztatásmentes példahozatal nagy istene! :R

    Szerk.2..
    Ez a hsz-ed kimeríti az aláírásomat...most tettem be, de gyorsan találtam rá megfelelő példát. Ha ésszel nem megy, megy majd sértéssel. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    Csak úgy bele közepébe:

    Itt egy tipikus eset arra, amikor valaki készít valamit, majd valakinek nem tetszik, és úgy gondolja, hogy bármi joga van belep*ázni abba, hogy ki, mit csinál a saját pénzéből.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #429 üzenetére

    Meg fogsz lepődni, de nem is beszélünk el annyira egymás mellett...tudom furcsa, de:

    Neked tetszik? Őszintén.

    Többször leírtam, hogy nem.

    De ha te egy netkimaradás alatt egy szükségtelen, agyonbonyolított másolásvédelem miatt nem tudnál épp játszani a termékkel amit kifizettél, egyetértően bólogatnál, hogy "hát, ez a szükséges rossz", "én megértem, semmi baj", "majd legközelebb"?
    Mert ha igen, akkor te bizony nem vagy normális. De komolyan.

    Akkor nem vagyok normális. Amikor megveszem a játékot, akkor ezzel tisztában vagyok. Úgy, ahogy bosszant, ha TV-t akarok nézni, és nincs adás, és bosszant, ha netezni akarok és nincs net. De valóban én nem vagyok normális, vagy az, aki ilyenkor dürohamot kapva üvöltözik? Ne, ne válaszolj. Mert itt nagyjából ez van. Csak tudod mi a különbség? Az, amit már százszor leírtam. Az, hogy ÉN DÖNTEHETEK, hogy vállalaom-e ezt a rizikót(?) ami ezzel a játékkal jár. Tudatában vagyok, amikor megvesze,, hogy ez megeshet.

    Itt arról van szó, hogy egy szórakoztatóipari termék használatát kényelmetlenné és bizonytalanná teszi egy olyan beépített védelem, ami nem a te, a termék vásárlója, hanem az eladó érdekeit szolgálja, a bevétel maximuma fölötti bevétel elérésének reményében.

    Ezt a maximum fölötti bevétel dolgot nem igazán értem. Egy kicsit kifejtenéd?

    Aki nem akarja megvenni, nem veszi meg akkor sem, ha lézerágyúk védik.

    Nem is az a cél, hogy az vegye meg, aki nem akarja, hanem az vegye meg, aki játszani akar vele. És azt ne mond nekem, hogy nem lenne olyan ember, aki így nem veszi meg, de ha sehogy sem lehetne letölteni, akkor megvenné. Ugye, hogy van... :K

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FefeeX #431 üzenetére

    Úgy, ahogy már elöttem is írták:

    Ha a tejes példánál vagyunk: jelen esetben viszont több száz vagy ezer tejből választhatok. Van olcsó tej, aminek rosszabb az íze, van olcsó, aminek jobb, van málnás, kakaós, van drágább szar, van közepes, van piros, kék, van olyan ami ingyen iható, de gyatra a minősége, van hideg, meleg, és van olyan, amihez a telefon térereje kell. Amikor odaállok a polchoz tejet választani, minden lehetőséget számbavetve döntök, hogy mire adom a pénzem. Ha úgy gondolom, hogy az a tej annyira jó, hogy megéri a kockázatot, hogy félbe kell hagynom, akkor megveszem, ha nem nem. Röviden ennyi. Ettől nem érzem úgy, hogy ez rákényszerítenek valamire, vagy hogy egy összeesküvés része vagyok. Egyszerűen tudatában vagyok, hogy ez egy fogyasztói döntés, és én dönthetek.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz band1103 #442 üzenetére

    Értem amt mondasz, és teljesen jogos is, azonban van 1 dolog, amit kihagytál:

    -Pistike látja, hogy megjelent az AC2 és olvas róla. Nagyon tetszett neki az első, így szeretne vele játszani. Megjelenik, de nincs fent a torrent oldalaon se ma, se holnap, se jövő héten. Utána kérdez, hogy miért nem, erre kiderül, hogy azért, mert nem sikerült feltörni. Kiderül, hogy ezt meg kell venni eredetibe. Hiddd el sokan voltak így.

    -A másik: mivel a játékot regelni kell, így lényegében - amíg egy játék van még nem, de amikor már lesz 10-20 ilyen DRM-es játék akkor - megszűnik a használt játék kereskedelem. Ugyanis vagy egybe, vagy sehogy sem adod el. Ezzel (szerintem) szintén elég komoly profitra lehet szert tenni.

    Egymás között szólva engem a 2. pont sokkal jobban zavar. Azoonban amikor megveszek egy ilyen játékot (pl. steam), nagyon meggondolom, és tisztában vagyok azzal, hogy ezt úgymond "örök életre" veszem.

    Értem én a gondolkodás módod, illetve ahogy a gyártó szemszögét nézed, de az éremnek két oldala van. És ha ez a rendszer rohamosan terjedne, hidd el, hosszú távon (nekik) kifizetődőbb lenne. Ha holnaptól minden játék ilyen lenne akkor egyszerűen elfogadnák ezt az emberek ugyan úgy, ahogy elfogadták a STEAM-et, vagy, hogy Mo-n nincs LIVE.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz band1103 #457 üzenetére

    Akkor min is vitázunk?

    Pontosan azon, amit leírt az előző hsz-ben. Itt mindenki elismeri, hogy a rendszer nem szerencsés, kényelmetlen, és nem jó. Azonban vannak akik megértik, hogy ez egy játék, ha kell, megveszed a hibájával együtt, ha nem, nem. Vannak akik ezt nem hajlandók megérteni, és úgy állítják be ezt a dolgot, mint a személyiségi jogok korlátozása, vagy valami új, világuralomra törési kísérlelet, illetve az emberek kényszerítése akármire. Ez meg nem igaz.

    Az első pillanattól kezdve ez volt az én - mint hülye barom, troll, értetlen - és még 1-2 ember problémája. philoxenia 1 mondatban leírta az egészet. Ez nem bűn, maximum hiba.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #458 üzenetére

    Válaszolok, ha már te is válaszoltál nekem:

    1. A Te döntésed, hogy mobil netet választottál, albérletbe is lehet normál netet bekötni. Az hogy 5-10 percenként megszakad, azt jelenti, hogy úgy sz@r, ahogy van, és még netezésre sem alkalmas. Ennyi erővel bármelyik játékra panaszkodhatnál, mert a patch-eket sme tudod letölteni normálisan.

    2. Látod, hogy nem a technikai feltételekkel van a baj? Ha lenne normális neted, akkor sem vennéd meg. Nem azzal van a gond, hogy az embrek 99%-a nem rendelkezik megfelelő internettel, egyszerűen elvből problémáznak. Ezt is leírtam párszor, hogy az emberek 99%-át ténylegesen nem érinti a probléma, de mégis problémáznak. Erre te vagy a legjobb példa, aki azt mondja, hogyha minden technikai feltétel adott lenne, te akkor sem...

    Azokat a cégeket, amelyek árukapcsolást hajtanak végre, mindörökre hanyagolom.

    Ez nem meríti ki az árukacsolás fogalmát. Vagyis nem jobban, minthogy a számítógépes játékhoz zsámítógép kell. Egy net alapú DRM-el elláttott programhoz meg internet. Ez nem árukapcsolás. Talán meg lehetne őket vádolni, ha mondjuk csak UPC nettel menne...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #467 üzenetére

    Csak ennyi:
    Nem kötelező hűségnyilatkozattal internetet bekötni. A többi pedig tényleg magánvéleményed, a véleményeden nem tudok és nem is akarok változtatni.

    De ha ettől függetlenül úgy érzed, hogy az 1%-ot "gazdagítod", akkor rendben, te vagy az 1%, akit gyakorlatban is érint a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #467 üzenetére

    Ezt már nem tudtam beleszerkeszteni, de érdekelne, semmi köze a témához:

    Ahogy látom budapesti vagy. Hol ilyen szar a helyzet? Mert írtad, hogy lehet szar, szarabb, vagy mégszarabb? Ha nem titok, persze.

Új hozzászólás Aktív témák