Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz DigitXT #96 üzenetére

    "Türelmet és önfegyelmet azoknak a bringásoknak kéne gyakorolni, akik reflexből zúznak át a piroson"

    Az autósok is ezt csinálják állandó jelleggel. A piros eleje az új sárga. De akkor már ne is beszéljünk az irányjelzés teljes hiányáról, sokan úgy váltanak sávokat, úgy állnak ki a forgalomból vagy csatlakoznak be, hogy csesznek használni, kedvencem amikor a jobbkezes kereszteződésben sem használják sokan, aztán megy az anyázás, hogy kinek van elsőbbsége.

    "És hát van, aki ezt autóval is előadja. Elvileg papírral a kezében"

    Már rögtön ellent is mondtál magadnak, hiszen jogsihoz kötnéd a bringázást, közben leírod, hogy a jogsisok is szabálytalankodnak. Az általános közlekedési kultúránk van túlságosan keletire hangolva és ez ivódik bele az emberekbe gyerekkoruktól fogva. Aztán persze mindenki a saját közegét tartja a közlekedés morális csúcsának, te talán éppen az autósokat. De aki gyalogol, bringázik és autózik is, az pontosan látja, hogy mindegyik tábor tökegyforma, ahol meg kulturáltabb a közlekedési morál, ott az összes tábor egyformán kulturáltan viszonyul egymáshoz és végül mindenki gyorsabban, hatékonyabban, idegbaj nélkül jut el a céljához.

    "Épül bicikliút, azt meg basznak használni."

    Sok helyen a kerékpárút életveszélyes, akár a frissen átadottak is. Olyan huplik, gödrök, kátyúk vannak rajtuk, hogy kiverik alólad a bringát és a frissen átadottak is ilyenek lesznek egyetlen szezon után. Hajtottam már akkora kátyúba kanyarban, hogy az egy dolog, hogy kivágódtam a bokrok közé, de az első villám is eldeformálódott, nem mentem többel 30-nál. Ugyanez igaz arra is, mikor nincs kerékpárút vagy sáv és a bringás nem hajlandó az út legszélére lehúzódva tekerni, pokoli ott az útminőség és ami fontos: Sok autóst csábítja ez arra, hogy megfelelő oldaltartás nélkül, sávon belül előzzön, veszélyesen megközelítve a bringást.

Új hozzászólás Aktív témák