Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz #72042496 #46 üzenetére

    Igen, papíron így működik, a gyakorlatban meg szivatva vagy ott is. Pl. elkezdenek pampogni hogy látszik rajta hogy ki volt bontva, ami tök nyilvánvaló mivel a gyár szándékosan olyan csomagolóanyagokat használ amiken látszik ha már bontva volt... aztán nagy nehezen visszaveszik, és közlik hogy ja barátom pénz nincs, tessék kupon, vásárold le az árát.

    Online vásárlásoknál sem egyszerű, egyrészt a postaköltségeket folyamatosan bukod, másrészt van hogy csak 1-2 hónapos (!!) késéssel utalják vissza a termék árát, ill. mindenféle kifogásokat is keresnek ők is. Pl. higiéniai okokból nem veszik vissza (pedig tökre nem vibrátor volt) és társai...

    Szoftvereknél a demo/trial már sokkal kevésbé divat mint régen volt, vagy ha véletlen mégis van akkor ügyesen úgy van benne lezárva minden, hogy a hibákat és aljas marketinghúzásokat elfedje. A Battlefront 2-nél nem is kell messzebb mennem...
    Ezen felül pl. összetettebb és/vagy online játékoknál 2-3 óra alatt nem derül ki hogy jó-e, ha annál többet játszol vele akkor meg már nem veszi vissza pl. a Steam sem.

    Minden arról szól hogy mielőbb fizess valami (sokszor félkész vagy összegányolt) termékért, aztán meg légy vele boldog és örülj neki, akármilyen is... Ha meg nem tetszik akkor te vagy a bunkó vásárló és szégyelld magad, mer a másik 100-nak bezzeg jó volt.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz #72042496 #179 üzenetére

    "Ami újabb az jobb" ezt elfelejteni!"
    Én ezt úgy értelmeztem, hogy örökérvényű igazságként kell elfelejteni, mert úgy nem állja meg a helyét.
    Egyszerűen arról van szó, hogy a fenti állítás(miszerint ami újabb, az jobb) hamis. Ettől még előfordul hogy az újabb a jobb és az is, hogy a régi a jobb.
    Én pont ugyanígy gondolom ezt, mert találkoztam már jónéhány emberrel, aki mániákusan vált mindig az újabbra, mert úgy véli, hogy az csak jobb lehet. És teszi ezt azután is, hogy már többször megégette magát emiatt. Mert na jó, becsúszott egy kis gixer, a mégújabbnál ilyen már nem lesz, aztán dehogynem:D
    Az ő dolga, csak nekem furcsa, hogy pénzt ad ki azért, hogy szarabbra váltson :D (Néha tényleg jobbra vált, olyankor nagyon elégedett).

    Szóval:
    Ami újabb, az nem (feltétlenül) jobb, hanem újabb.

    Más: Régi Orionból pl a hifi toronynál ugyan tudsz ma jobbat venni, de bele kell nyúlni a zsebedbe. És az, hogy belenyúlsz a zsebedbe, még korántsem garancia arra, hogy jobbat veszel. És itt visszakanyarodunk a topic egyik legforróbb témájához, hogy ha nem nézel alaposan utána és nem vagy nagyon-nagyon képben a témában, akkor szinte biztosan szarabbat fogsz venni, de a placebó tudat talán meglesz. Azt fogod hinni, hogy jobbat vettél miközben hallgatod az ikszmilliós "hájend" sznobhifit, aminek a pl harmonikus és modulációs torzítása is 2 nagyságrenddel nagyobb, mint a régi Orionnak. ;] Hogy csak egy példát említsek.

  • vicze

    félisten

    válasz #72042496 #188 üzenetére

    Nem feltétlen erről van szó, amikor első LCD TV-m vettem, akkor első dolgom a fórum túrás volt, megérteni hogy mit kell venni mire kell figyelni mire van nekem szükségem. Na most ekkor realizáltam hogy TV-t venni óriási szopás, mert teljesen zsákbamacsak. Végül egy olyan odellt vettem, aminél a kódszámok alapján 100%-ig biztos voltam, hogy az van benne amit szeretnék, na most ez a TV 10év után is tökéletesen minden hiba nélkül működik, úgy hogy nem keveset van használva.
    Ez a nem mindegy, hogy ahhoz hogy még azonos modellen nélkül is a lehető legjobbat kapd "tudatos vásárló" kell legyél, és ez nem jó nagyon nem.
    Valahogy nem azt erzem, hogy okosabb vagyok másnál mert utánajárok és kitúrom, hanem inkább azt kérdezem, hogy mi a ***nak kell ezt csinálják és időt és energiát ölni bele? Miért nem kaphatok az adott termékből a legjobbat a legjobb?
    Az még szomorúbb hogy sajnos tudom a kérdésekre a választ és tisztában vagyok, hogy működik a gazdaság maga a gyártás, és semmit nem tehetünk ellene, sőt idővel ez csak rosszabb lesz.

    Most itt a kommenteket hatására vissza is jöttek a flasbackek, ahogy hétvégén nem tudom a rajzfilmet nézni, mert megint szerelőt kell hívni az Orion TV-hez, és jó emlékszem, hogy évente többször volt. :) "Régen minden jobb volt." :P

    [ Szerkesztve ]

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz #72042496 #188 üzenetére

    Hát most nem fogom kikeresni, mert annyit nem ér. Szerencsére nem vagyok otthon az audió sznobvilágában, csak néha látok egy-két gyöngyszemet, így bukkantam rá egyszer egy olyan erősítőre is(Nem lifestyle, nem kompakt. Ránézésre szép nagy csicsás dög.), aminek az ára millió fölött volt, a harmonikus torzítása pedig 5%.
    Ami egy középkategóriás lapostévénél elmegy, de egy "minőségi" erősítőnél nem. Mondjuk nem is állították, hogy minőségi, vagy hogy stúdiófelszerelés, csak hogy hájend ;] Bármit is jelentsen:D
    De amúgy akkor úgy láttam, hogy ez nem egy ritka holló, hanem lapozgattam egy kicsit egy ilyen sznob webshopban és bizony szép számmal voltak erősítők és egyéb eszközök hasonlóan nevetséges áron hasonlóan nevetséges paraméterekkel. Orion oldalról itt felhoznám példának az SE260-at, aminek mint írtam is, ennél két nagyságrenddel kisebb a torzítása.
    Nyilván egy hozzáértő talál nála jobbat millió alatt, sőt akár százezer alatt is! De itt ugye arról lenne szó, hogy a laikus bemegy a boltba, elkölt 1-2 milliót és kap egy szart 5% torzítással.
    Ezzel támasztanám alá az állításomat, miszerint:
    "az, hogy belenyúlsz a zsebedbe, még korántsem garancia arra, hogy jobbat veszel"

Új hozzászólás Aktív témák