Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz LámaZ #82862 üzenetére

    penész gyakran nem ott lakik, ahol látod :) pl. fali penész gyakran a festés alatt, a vakolatban tanyázik, csak szaporodni jár ki a falfelületre. fali penésznél tipikus, hogy a falon látható hálós-felhős penészfoltot ha megbontod, akkor a festék alatt egybefüggő, vastag fekete réteg tárható fel. ebből kifolyólag nem egyszerű elbánni velük... a klór színteleníti a penészfoltokat (sokkal kevésbé bántja őket, mint látszik, ezért is veszélyes csak a klórra alapozni a védekezést), az oltott mész is hasznos ellenük (meszelés...), de az igazi ellenségük a száraz, levegős, meleg környezet, meg mindenféle gombaölő vegyszerek (sokukkal elbánnak a réz alapú szerek, pl. rézgálic, de attól meg kék lesz a fal... persze ha amúgyis kékre akartad... :D ) természetes gumikat (pl. a lentebbi latex szalagot) nem csak gombák, hanem baktériumok is támadhatják és lakmároznak belőle. szerintem inkább ez lehetett itt a szűk keresztmetszet: valami izzadságban lakó jószág tenyészett el rajta. gumik jó részére nincs pozitív hatással a zsíros/olajos környezet (pl. fogdosás). talán érdemes lehet némi hintőporral áttörölni és úgy elrakni, az kihúzza a felületéről a nedvességet/zsírt, és megnehezíti a rajta telepet vert jószágok víg életét.

    Zola007, ha a villantók meg egyebek olyan felületkezelést kapnak, hogy keresztülballagnak a pecásdobozon, akkor szerintem azonnali hatállyal üldözendő cselekedetté szükséges minősítenünk az élővízbe való mártogatásukat, pláne ha ez az élővíz még ivóvíz tározó is egyben ;) aki a halat megtiszteli azzal, hogy pontymatracon fekve szereli ki belőle a horgot és fertőtleníti a sebet, attól elvárnám, hogy az élőhelyét se szennyezze semmivel. persze ez is egy hobbi... szeretek én is horgászni, de csak a dolog még természetesnek mondható szintjéig -- eszembe nem jutna például mindenféle vegyszerezett-aromásított csalitápot vödörszám borigatni a vízbe. Persze a bojli/etetőanyag árusoknak is meg kell élni valamiből :P

Új hozzászólás Aktív témák