Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz TheProb #70822 üzenetére

    Ugyan nem olcsó, de nekem az ilyen szikékből egyedül az Olfa AK-1 jött be. 2500Ft-ért már lehet venni, és adnak hozzá 25db valóban-retekmód-éles-és-hegyes japán pengét (olyat kell venni, aminél ott a sárga doboz és a nyelecske is). Végülis, ha azt vesszük, akkor itt 100Ft/penge, a gearbestes meg 85Ft/penge, és random márkátlan... persze lehet, hogy korrekt, mivel nem ismerem, így nem szólom le, de az olfa azért mégiscsak olfa :) Annyit kell ezekről tudni, hogy *finom* munkára valók, tehát pici műanyagok, max. mondjuk 120g-os papír vagdosására, kartonra már inkább a 9mm-es javasolt. Ha keményebb dolognak mégy neki vele, könnyen letörik a hegyecskéje. Persze ettől még simán borotvaéles marad a többi része, csak nagyon finom (pl. mikroszkóp alatti) munkára már nem lesz jó. Szerencsére az olfa pengetartója alkalmas a "hulladék" pengék gyűjtésére, így ha letört a hegye, de még használnád kevésbé precíz dolgokra, akkor oda be lehet csusszantani.

    @(#70752) Tomi0703:
    Intelligens gyurmáról itt írtam, van ott egy link is. Szerintem mindenki ugyanazt árulja, keress olcsót :)

Új hozzászólás Aktív témák