Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz Vistaboy #38 üzenetére

    SPOILER
    azon meglepődtem, hogy te Merillel laktál, és az ő házában voltatok vagy a te nagy High Towni előkelő házadban ? Én ott laktam egyedül és nem is kellett eljárnom alkemistához, vagy enchantért, mert ott a házban ott volt a két törpe és ott csinálta nekem, és az egyik asztalon meg a rúnákat és a potika/poisonokat tudtam saját magam csinálni

    May the Force be with you!

  • kovsol

    titán

    válasz Vistaboy #47 üzenetére

    SPOILER
    én ahogy tudtam nyomultam Avelinere, erre egyszer rosszat mondtam neki és otthagyott és lefeküdt a másik őrrel akivel próbáltuk a küldetésben is összehozni és végül össze is házasodtak :U és végül nő nélkül maradtam :((( Merilnél is próbálkoztam utána, de a közeledésemet teljesen elítélte és már majdnem teljesen riválisig ment le a csúszka :F még az ajándékom után is -15 befigyelt nála :((( Nálam az elf warior azt a spéci kardot nem fogadta el és végül az lett a legjobb fegyver amit találtam.

    más: én amúgy nagyon keveseltem a rúnák számát, vagy csak én találtam kevés receptet ? :F

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • HaaS

    addikt

    válasz Vistaboy #56 üzenetére

    Könyörgöm, írj egy tesztet a Two Worlds II-ről, kérlek:O. Minden benne van, ami kell... és szerintem a grafikája is sokkal jobb, mint a DAO2-é. Csak kéne egy olyan gép, mint a tied, amin be lehetne kapcsolni azt a sok izét, amihez én nem értek...

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • HaaS

    addikt

    válasz Vistaboy #77 üzenetére

    "Állítom, hogy vannak bőven olyanok, akik még ennyit sem adtak volna rá."

    Én is;]!

    Meg ne haragudjatok, de én nem tudom felfogni, miért kell reklámozni a lávákat... és _ragaszkodnak_hozzá_!!! Az én pénzemet erre ne költse senki emberfia, az hétszentség... erre megy el a fejlesztési idő? Ezzel foglalkozik sok-sok ember, hogy jó sok lehetőség legyen melegnek lenni egy szerepjátékban (vagy miben)? És én fizessek érte? Ez röhej.
    Csinálják más pénzéből.

    A több csillagos a jobb cucc. Aha. Az a baj, hogy ez a játékukkal nem jött be, hiába vették meg az értékeléseket.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • waithEard

    őstag

    válasz Vistaboy #77 üzenetére

    A cikk jó, és hasznos.
    Főként azoknak, akiknek meg kell fontolni, melyik játékot veszik meg.
    Számomra a 6 pont , és az RPG "kiherélése" azt jelenti, hogy nem veszem meg. Talán majd, budget kategóriában, 2 év múlva....ha a Mass Effect 2 előtt olvastam volna egy ilyen cikkett, akkor sok bosszúságtól mentettem volna meg magamat.
    Úgy tűnik, bioware-ék fel akarták találni a spanyolviaszt, "megreformálva" az RPG-t, de ami ebből kisült, az szánalmas. Pont azok a dolgok tűntek el, amitől jó egy szerepjáték. Nagyon sajnálom, mert az origins után többet vártam...

    "The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

  • Kansas

    addikt

    válasz Vistaboy #77 üzenetére

    Legnagyobb tisztelettel, de nem értek egyet veled.
    Mégis mondd, a "taktikai nézet"-en kívül mit vettek ki a harcból?
    Nálad hangulati mínusz az, hogy az előző részből nem sok dolog köszön vissza? De utálhattad a Morrowind után az Oblivion-t(TES3 vs. TES4 ugyebár)...
    A karakterek öltöztetésével kepcsolatos fenntartásaiddal egyet kell értsek, meg azzal, hogy a varázsló ne közelharcoljon már(bár, valami Gandalf itt felrémlik...)

    Amiben viszont jelentősen eltér a látásmódunk az az, hogy mitől lesz valami RPG. Szerintem ugyanis a történettől és a választási lehetőségektől. Utóbbi téren ugyan lehetne szabadabb a DA2, de a sztori szvsz elviszi a hátán.
    Az RPG nem sakk, aki taktikázni akar, az játsszon valamelyik RTS-sel. Van mögöttem 15+ év PnP szerepjáték múlt, és ott is mindig azoktól másztam a falra, akik mást sem láttak a karakterükből, mint a statokat meg a képességeket, és taktikai játékot csináltak belőle ahelyett hogy szerepet játszottak volna.
    Szerintem ami számítógépen a legjobban megközelíti a (PnP) RPG élményt, az elsősorban a Morrowind, másodsorban az Oblivion.

    Épp tegnap este végeztem a játék végigtolásával, nálam úgy nagyjából 10/8 a játék, annak ellenére is, hogy tényleg úgy tűnik, mintha átlagolták volna a DAO-t a Demon Stone-nal(enyhén a DAO felé súlyozva). És aláírom, tényleg rövidke... viszont alig várom, hogy extra tartalomra költsem azt az 1600 BW pontot, amivel bónusz megdobtak... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Vistaboy #87 üzenetére

    Ok, akkor még egyszer visszaolvasok, hogy megtaláljam a harcra vonatkozó észrevételeidet... nekem eddig csak a taktikai nézet hiánya tűnt fel, mint számottevő különbség... ja igen, meg az innen-onnan előpattogó extra ellenfelek - ott a pont... de tényleg csak ennyi.

    Mint ahogy a "The Elder Scrolls"-os példámból is láthattad, pusztán attól, hogy eggyel nagyobb számot írnak egy játék neve után, a sztorinak nem feltétlenül kell akár csak kapcsolódnia sem. Vagy említhetném a Neverwinter Nights 1-2-t is, ott sem emlékszek arra, hogy a sztori kapcsolódna...
    Szerintem egy kicsit rabja vagy az eddigi BioWare játékok alapján kialakult előítéleteidnek.

    "amennyiben nem DA2 lenne a címe, akkor simán 8 pontot kapott volna"
    Tehát akkor az előítéleteken túl a játék önmagában vett értékelésében gyakorlatilag egyetértünk :)

    Most indultam neki másodjára, rugó után harcossal, meglátjuk, mennyi értelme van az újrajátszásnak...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Zoli133

    őstag

    válasz Vistaboy #77 üzenetére

    csak annyit fűznék hozzá hogy igen ha reálisan nézzük akkor a 6/10 eg yközepesnél jobb játékot takar, viszont sokan megszokták hogy a nagy lefizetett oldalakon 6 pontot a legalja játékok kapnak mert ott minenre dobálják a 8-9 pontokat (szvsz helytelenül)

    "It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

  • HaaS

    addikt

    válasz Vistaboy #172 üzenetére

    Most mondjam, hogy TW2-ben egy gombnyomással alakulsz át három kaszt között;]? Nem a szkillek változnak persze, hanem a gear a bónuszokkal... nem mondom:D!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Vistaboy #172 üzenetére

    A 6. A receptek és rúnák használata, legutolsó bekezdése.

    A bővebb megfogalmazással már egyértelmű számomra is mit érdemes megtartani és mit nem.

    Zoli133 #170 Köszönöm az információt :R

    Folytatva ott, ahol abbamaradt az előző hozzászólásom:
    A 7. oldalon a negatívumok felsorolásának bevezetőjében említed:
    "ezért inkább én is pontokba szedtem azokat a készítők szerint pozitív változásokat, amelyek az én meglátásom szerint nem azok"

    Bevallom őszintén, hogy már előzőleg olvastam a linkelt írást és úgy rémlett, hogy egy "magazin" munkatársától származnak a hivatkozott pontok, így most újra beleolvastam és z eredeti forrásoldalt is megnéztem. Én nem találtam sehol utalást arra, hogy a 10 pont a készítőktől származna. Ez lehet csak az én szűkült látókörömből adódik, de ha tudod légyszíves linkeld már be az ehhez kapcsolható anyagot.

    Egyébként én személy szerint pozitívan értékelném a receptekhez szükséges alapanyagok "beszerzésének" megoldását. Maga a játék a kialakítása miatt nem igényli az "egyenként szedegessük össze" az alkotóanyagokat, amit szerintem nagyon ötletesen valósítottak meg, igaz ezzel kiesik 1-2 óra játékidő, de legalább nem lesz unalmas.

    Természetesen a negatív/pozitív erényekhez egyelőre semmi közöm nincs (sem ezzel, sem az előzményével nem játszottam még), de ugye az már messziről látszik, hogy a DA2 értékelése az Origins fényében történik. Ami persze nem baj, de nagyon sok emberben a felsorolt negatívumok hagynak majd mélyebb nyomot, ami ugye az előbbiekből kiindulva nem lehet elfogulatlan. Bár az utolsó oldal utolsó bekezdése bátorítja a játék kipróbálására azokat akik odáig eljutnak.

    De valljuk be, hogy ennyi negatív hangvétel után nem sokan fognak szaladni megvásárolni a játékot, hogy kipróbálhassák.

    Lehet nekik lesz igazuk? Ez azért eléggé személytől függő. Magam részéről nagyon remélem nem ablakon kidobott pénz volt amit a DA2-re költöttem és jól fogok szórakozni vele, még ha nem is kimondottan a vérbeli RPG vonalat követi is.

    read-only mode on the forum

  • Misály

    addikt

    válasz Vistaboy #214 üzenetére

    Nem hiszem hogy elbasztak, inkabb nem felel meg az izlesednek. Nalam csillagos otosre vizsgazott eddig ( Mass Effect fantasy kontosben )

Új hozzászólás Aktív témák