Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Szőrös  #7 üzenetére

    Engem jobban zavar, hogy gyakorlatilag mindig találok valami triviális helyesírási / félregépelési hibát, mikor viszonylag "frissen és ropogósan" nyitom meg a cikkeket. Nem tudom miért nem olvashatja át őket senki futtában, mielőtt kikerülnek a címlapra (csak kéne, hogy legyen valaki Ph-n belül, aki ráér, vagy Ph-n kívül, akiben megbízhat annyira, hogy nem lopja el és teszi ki máshova egy órán belül, mert ezt meg úgyis csak egyszer tudná eljátszani az illető "barát"...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz VinoRosso #33 üzenetére

    Pár éve tanácstalanul nevetgéltem, de lassan már az undor fog el, mikor három A betűt látok egymás mellett videojátékokról szóló szövegekben. Pedig vannak kedvenceim, amiket szintén ezzel a jelzővel emlegetnek, de már az ellenkezőjét váltja ki bennem, annyira túl lett használva ez az végtermék összértékére igazából kb. semmit nem jelentő jelző. Nem is arról van szó, hogy szar játékra is rámondják és kiváló alkotásokat sem mindig fémjeleznek vele, hanem a puszta előfordulási gyakorisága már önmagában nevetségessé teszi. Egyszerűen abszurd, hogy ennyi mindenről azt állítják, hogy "kiváló". Nem is kell belemennünk, hogy valójában mennyi közülük a jó, mert eleve lehetetlen, hogy ennyi termékre igaz legyen a jelző, de közben nyilván tudjuk azt is, hogy a szórakoztat/játékiparban kimondottan gyakori, hogy a szándéktól függetlenül is furán sikerül a végtermék, sőt még inkább, hogy eleve elsősorban "butácska" közönséget céloz sok nagy cím...

    Én is csak egyetlen Unity-s játékkal játszottam (legalább is, amiről tudtam, hogy Unity-t használ és tényleg érdekelt a cucc), és egyáltalán nem voltam vele megelégedve (sajnos magával a játékkal sem, de a képminőség/teljesítmény kifejezetten borzalmas volt, viszonylag erős gépen is gyakran diavetítésbe ment át minimumra húzott beállításokkal is): Dreamfall Chapters.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Talán azért közrejátszott az az általános trend is, hogy a nagy kiadók összehúztak az égiszük alá sok stúdiót (és kivonultak/hibernáltak sokan, akik nem akartak se felvásárolódni, de akár túl sok komolyabb játékot készíteni se, csak futtatni, ami kézre esik, pl. Valve a Steam mellé néha egy-két játékkal) és ezek többnyire "bezárkóztak" a saját multiplatform/multipurpose motorjaikba, tehát eleve nem divat motorokat license-elni, csak a kis/feltörekvő csapatoknál, akiket még nem vásároltak fel, és nem is képesek gazdaságosan saját motort összehozni, de nem is feltétlenül akarnak (nincs meg az a biztonságérzetük, hogy márpedig ők hosszú éveken át nyomni fogják a játékokat előzetes ütemtervek szerint, kiszámítható profitot prognosztizálva, hogy úgy érezzék meg fog térülni hosszú távon, de rizikó az is, ha külsős, kevéssé stabil lábakon álló fejlesztőktől függenek a saját szilárd terveik...).

    Mondjuk az UE hanyatlását ettől még mindig nem igazán értem, mert lehet hogy elavult PC-re, de a Unity eleve nem nagy szám, legalább is én nem látom, hogy "normálisan" működne PC-n az ilyen kis-közepes játékokban (nem feltétlenül akartam így mondani, de szerintem a Unity 5 is szarabb, mint egy kései UE 3 - igen, három).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák