Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz tdd587 #22 üzenetére

    Egy ilyen Diablo-szerűségben van egy kupac képlet, amiből adódik, hogy mire mikor mennyi az esély (hogy eltalálnak, hogy egy adott sebzést kapj, stb). Ezeket azért nem triviális jól belőni (és most tekintsünk el attól, hogy a legtöbb RPG-ben erre látszólag kb semmi energiát nem fektetnek... vagy sík hülyék...), hát még ha van olyan plusz megkötésed, hogy reálisnak kell lennie annyira, hogy aztán animálható legyen. Ha meg ezt a megkötést nem nézed, és utólag akarsz rá animációt húzni... akár csak úgy, hogy lokálisan csalsz, de hosszútávon próbálod a statisztikailag elvárhatót hozni... Az szerintem halál, a büdös életben meg nem írod. Plusz mivel minden piciben és gyorsan történik és tömegesen, nem is sok látszana belőle.

    Amúgy én nem is ezt firtattam, csak hogy belemásznak mindenféle sebző dolgokba az ellenfelek, meg úgy általában iszonyat kiszámíthatóak és ostobák. Azaz az adott igen absztrakt szabályokat sem használják ki. És hogy vajon ha ezen változtatnának, az jobb vagy rosszabb Diablo-szerűséget adna.

Új hozzászólás Aktív témák