Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Belemagyarázni én is bármibe bele tudok bármit. Oda nem az van írva, amit te mondtál. Oda nem az van írva, hogy tartsd be isten törvényeit, hanem az, hogy imádjak egy istent. Ezt nagyon el kell torzítani arra, hogy azt lássam bele, hogy tartsam be a törvényeket.
    Az evangélikus fordítás még jobban ezt szemlélteti: "Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!"

    A második pont meg szintén nem erről szól az eredeti környezetben sem, hanem tényleg Isten nevének használatáról akár pozitív értelemben is. (pl isteni lett ez a pörkölt)
    Ráadásul az alpári beszéd erkölcsi értelemben teljesen rendben van. Mások szidására meg ott van a 8-as pont.

    Az úr napját szenteld meg, az megmondja, hogy vasárnap ne dolgozzak. Nincs apelláta, az az úr napja. Ha nekem éppen kedd jobb lenne, akkor így jártam. Ráadásul had döntsem már el, hogy most 2 hétig egyfolytában dolgozok utána meg 4-5 napot nem.

    4.Atyádat és anyádat tiszteld!
    Az első linkedet el is olvastad?
    "Az 54 éves férfi egy késsel megsebesítette 18 éves fiát, valamint bántalmazta élettársát is. A lánya ez után egy késsel megszúrta, a férfi pedig olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette. A fiút kórházba vitték, a 48 éves nőt a helyszínen ellátták a mentők."
    Pont erről beszéltem, semmiféle tiszteletet nem érdemel az ilyen ember. Ráadásul önvédelem volt, ami elég megalapozott kivétel még a ne ölj parancshoz is amivel alapvetően egyetértek.

    "Úgyhogy egy kicsit nehéz így megítélni a dolgokat, utólag, más kulturális háttérrel..."

    Tisztában vagyok, hogy az adott korban miért, miként jöttek létre ezek a szabályok.
    Viszont ez volt az eredeti állítás: "Igazából a tíz parancsolat, ha jól megnézi az ember egy értelmes erkölcsi útmutató, nem kell hozzá semmiféle felsőbb lény. "
    Ennek a cáfolatára készült a hozzászólásom.

Új hozzászólás Aktív témák