Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K Norbi

    addikt

    válasz agyarka #2917 üzenetére

    A linkeknek mi köze van a zselés akkuk hosszútávon optimális töltéséhez?
    Egyértelmű jó hozzá.. Vagy te mit olvastál?

    Nem ismerem a Ctek szabályozását, de nem szívesen engednék rá ellenőrző mérés nélkül egy 7A es töltőt a 45 Ah Prius akkura. Ez egy marhaság.

    Azért, hogy ez ne történjen meg, biztonsági ráhagyással 14,2V ban állapították meg a zselés akkumulátorok töltési végfeszültséget. Ahogy ez is.

    Ezek már rég megdőltek.

    Azt, meg, hogy a 7A töltő optimális közeli áramerősséggel tölti a 14 Ah akkut, akkor hiszem, ha látom lerajzolva vagy ellenőriztem a töltési karakterisztikáját.

    Ezek nem orosz töltők.. :U

    A Ctek 7 nél akárhogy nézem nem látok választható 14,2 V ot, akárcsak az 5 nél.
    Az, hogy hosszútávon nem biztos, hogy jót tesz egy töltő egy bizonyos akkunak az nem azt jelenti, hogy biztonságosan nem lehet vele tölteni.

    Ezt gondolom csak viccnek szántad..

    [ Szerkesztve ]

  • Kernel

    nagyúr

    válasz agyarka #2917 üzenetére

    Azt, meg, hogy a 7A töltő optimális közeli áramerősséggel tölti a 14 Ah akkut, akkor hiszem, ha látom lerajzolva vagy ellenőriztem a töltési karakterisztikáját.

    Ezek tudható, szakmailag kitalálható dolgok. Először is, az a töltő nem való a másik fórumozó által írt 11 Ah kapacitású akkuhoz. Nem csak azért, mert laikusok részére külön közlik is:

    Itt látszik, hogy a 20 Ah-s akkut is igen gyorsan tölti, egyáltalán nem kíméli:

    Nem orosz töltő, laikus fanok ezt bizonyára úgy képzelik, hogy a Ctek valamilyen mágikus csodaárammal belelát az akku lelkébe, de ez csak ilyen butaság-alapú dolog, már akinek fogalma sincs a fizikáról.

    ( 7. fázis 5A a gyártó honlapján, LOL)

    Ezt legfeljebb úgy lehetne értelmezni, hogy egyszerűen be van állítva ilyenkor 13,6V CV-korlát és 7 A CC-korlát. Tehát tartja a 13,6 V-ot, amihez ilyenkor már nem kell különösebb áram. Ha azonban bekapcsolnának az autóban valamilyen fogyasztót, azt 7 A mértékig kompenzálni tudná, CC-módban.

    Hasonló, mint tegnap írtam az Optimate töltőnél, ahol 200 mA-t adnak erre a célra.

    Ez meg, amit máshol kifogásoltak is:

    Pedig megvan a logikája, csak a 2. szakaszt nem úgy kell elképzelni, hogy végig 7 A és 12,6 V (ami fizikai képtelenség általában, de minimum állapot- és kapacitásfüggő).

    Csak addig 7 A, amíg eléri a 12,6 V-ot. Utána ezen a szinten tart, csökkenő áram mellett. Tehát ugyanaz a CC/CV feltétel, mint fentebb.

    A 3. lépcső is hasonlóan működhet csak, de 14,4 V korláttal.

    Az alkalmazott rövidítések, hátha nem mindenki érti:

    CV - Constant Voltage
    CC - Constant Current

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák