Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Somatom #688 üzenetére

    Szerintem te nem erted a cikket.
    Egyreszt a userek fele' valoban van egy uzenet, hogy ne a maximalis akkut "az a biztos" alapon valasszak, hanem a hasznalathoz illeszkedot.
    De masreszt, hogy legyenek is a hasznalathoz (mar ahol tenyleg jo az elektromos, ahhoz a hasznalathoz!) illeszkedo e-autok. A mai ujakbol nem tudnek olyat venni mint az Ion! 3.5m hosszu, ujonnan 100km akku, ma legyen 200, csak eltelt 9 ev. De nincs. Vannak suv-ok, vannak tavbajnokok, vannak "igazi autonak kinezok", de nincs varosban "barhol" megparkolok, napi 50km allando, 100 neha tavra meretezettek.
    Igy a mai uj elektromos autokat tenyleg nehez azt mondani, hogy "ez a legjobb", a valasztek nem az e-autozas indokoltabb felet fedi - nyilvan itt egy olyan pillanat van amikor a piac (me'g) nem szabalyozza magat arra hogy egybeessen az igennyel, csomo minden torzit. [Es en 5 ev mulva ebbol akarnek a hasznaltam cserejere valasztani...]

    [ Szerkesztve ]

  • Rolly

    veterán

    válasz Somatom #688 üzenetére

    más élethelyzet ha otthon valaki nem tud tölteni ne vegyen tényleg elektromos autót... Én most itthon ddolgozok és tölt az autó. nem kell semmit sehova vinnem még benzinkútra se kell mennem se sima kútra...

    esetleg ha elmegyünk bevásárolni a lidlbe, akkor ott fél órára rádugom a töltőre az autót (talán még ingyenes) ha messzebbre kell menni akkor is országon belül +30 percről beszélünk ami kell a töltéshez (mondjuk szerencsére mi pest környékén lakunk így kb minden egyforma távolságra van :).

    De abban igazad van, hogy aki keveset megy vagy nem tud otthon tölteni annak nem éri meg az elektromos autó. Viszont a régi mobilok és a mai csúcsmodellek is drágák telefonból... aztán eltelik 5-6 év és már elérhető áron lesz hajlítható telefon ha azt akarunk venni... (most az is drága)

    Pont ezért dotál(t/j)ák a zöld autót mert anélkül a mostani kellemetlenségek nélkül lassabb lenne az átállás és komoly gondok vannak már így is a városokban és igazából mindenhol a levegő minőséggel... Tehát autóknak zöldülni kell ahogy az új házak építésénél is egyre szigorúbbak a követelmények.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák