Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Gothmog #88 üzenetére

    Az esportolókat inkább a dartsosokhoz, snookeresekhez, érdemes hasonlítani. Ők csinálnak komoly szem-kéz koordinációt és azért némi gondolkodást is igénylő tevékenységet. A sakk meg inkább a póker rokona a sportok között.

    És megint mondok egy példát, bár eléggé egyedi. Azért a csúcselit sakkban sincs elveszve. Anno karácsony környékén szokott lenni a tévében egy szuperbajnok című műsor. Ez egy sport/ügyességi vetélkedő volt, amiben az aktuális top sportolók (olinpikonok, világbajnokok) versenyeztek. A Lékó Péter emlékeim szerint a mezőny első felében szokott végezni.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • edward2

    addikt

    válasz Gothmog #88 üzenetére

    Ott tévedtek a sport megítélésével kapcsolatban, hogy attól mert valami szellemi teljesítést igényel ugyanúgy igényli a test megfelelő állapotát. Póker nem sport. Hát bocs de pokereztem elég sokáig és pl egy komoly tournamenten amikor bent maradsz final tableig és asztalnál kell ülnöd 12 órát mondjuk déltől éjfélig azt ne hidd hogy nem igényel fizikai állóképességet. (persze ott tud ülni mindenki 12 óráig, de tested fáradásával fizikai teljesítőképességed is iszonyatosan hanyatlik...) Más kérdés hogy nagyon sok ember ezt nem hajlandó elfogadni és nem értik miért nem tudnak teljesíteni egy-egy versenyen.

    Bizony minden szellemi sportot űző embernek fel kell fognia hogy rendesen edzenie kell hogy a teste is rendben legyen. Én a wemadeFoxról láttam videót és bizony az SC/CS/etc playereknek kötelező a napi kondizás.

Új hozzászólás Aktív témák