Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Masooo

    aktív tag

    Háááát.

    Amikor a 9t pro kijött, úgy éreztem az lesz a telóm, mert a korábbi kihalt alólam.
    Többször volt kézben, olvasgattam tesztet, véleményt itthon, külhönban. Végül úgy döntöttem várok kicsit, lassan csak lesz utódja, addig mentem a régi sonyra. Mikor a k30 verziók kijöttek, tetszett nagyon és a zoom kiadást vártam is Eu-ba nagyon. Mikor tegnap láttam hogy nem oly rég ideért, örültem, mert végre veszek új mobilt, dejó. Erre látom, hogy ez a pro kiadásból született :(
    Most hezitálok kicsit és nem tudom merre tovább.
    9t pro talán kapható még, de nem éreztem a magaménak annyira.
    ez tetszik külsőre, de igazából van pár hiányossága ami mondjuk nem az IP vagy a 90hz számomra, de fotózni is általában géppel szoktam, telóval csak ha olyan a pillanat, így OIS nélkül talán ellennék azért, pláne mert eddig sem volt.
    Közben a BS3 telót is néztem a gyártótól, ami talán alternatíva lehetne
    Ott van még a 1+ 7 pro, ami nem volt rossz gép, de a lekerekített panel nem a kedvencem.
    Várjak a mixre? tavaly is azt vettem volna, erre semmi sem lett belőle.

    Á, ötletem sincs merre tovább, a 7pro jó döntés lehet talán.

    franc

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz SamiCsillag #165 üzenetére

    7T pro? ez miben tér el a 7től? asszem kicsit lemaradtam a 1+ evolúcióról :(

    Ami vonzott kicsit a 9t 7pro k30pro vonalon, az főleg a front kamera megoldás. Nem gyakran használom és nem kedvelem a lyukas meg cseppes meg almás előlapi kamera megoldásokat még akkor sem, hogy ezzel a faceid és társai buktás. Kényelmi szempontból a hátlapi feloldó szenzort is jobban kedvelem mint a kijelző alattit, de ez nem döntő szempont.
    A fotózás sem annyira, a lényeg hogy elviselhető legyen. A sonym után kb minden az, épp egy xiaomi 7a került a szomszédba, még az is jobb kéepekt ont mint a sonym, bár ez korosabb darab.
    A vezeték nélküli lehetőségnek örültem volna.

    végül pedig mindegy. Nehezen szoktam dönteni ha magamnak kell valami és túlgondolom, szerintem mot is ez van

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Hopkins95 #168 üzenetére

    Nem talált semmi negatívumot? Szerintem a 955 is bőven sok főleg nekem aki telón nem játszik, így ha csak a chip akkor az nem lényeg nekem. Oneplus még csak a kezemben sem volt, az os-t sem láttam vagy ismerem sajna. Még mindog zavar ez a teló ókádás ami a gyártókra jellemző, de lassan kell valami, viszont több évre, már amennyiben kibírja a teló.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Azon elmélkedtem, hogy lehet e olyasmire számítani esetleg, hogy a k30pro lett a pocof2 de lesz mi 10t és ez pedig a zoom verzió lesz esetleg? A xiaomi kb szemeteli a piacot telókkal, ezt is el tudnám képzelni tőlük.

    Amúgy megvilágítaná valaki, hogy miért nem áll rá a kínaiak zöme arra a módszerre, hogy eleve minden telót b20 sáv képes állapotban adnak ki és amikor bemutatnak valamit ott, akkor az már jó itt is és nem kellene annyi sz-rt átnevezni legyártani és káoszt teremteni. :W

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Ezekiell #182 üzenetére

    Konkrétan tiltanám. Ráadásul több dolog miatt is sokaknak az anyjuk jut az eszébe a káosz kapcsán amit kavarnak.
    Nem tudom, persze számokat és adatokat kéne látni, de kijön vmi ott jan1, b20al mire kijön az 03.01 kb. eddigre bejelentettek 4 másik vasat is, ami szerintem akadályozza kissé az eladási számokat is, mert elfog az érzés, hogy igen jó ez ami most kijött, de a másik jobban bejön, kibírok pár hónapot még amíg az megjön. És a ciklus kezdődik előlről.
    Másodszor pedig pont ez ami miatt sokan dzsunka gyártóként hivatkoznak rájuk, mert kavarják a szalámit ezen a téren.
    A zöldek is biztos szeretik őket a nyersanyag pazarlásért, mikor kijön vmi aztán megint az a valami 2 alkatrészt kicserélve. (sajnos ez sok gyártóra igaz)
    A gyártó régen szimpatikus volt, de mára sok dolog nem tetszik sem a szemléletben sem a marketingben amit képviselnek. Évi 5 szemetet elég lenne minden gyártónak a piacra dobni, persze szerintem. Így is hatalmas a választék.

    Thom:
    A 90es frissítés nélkül szerintem el tudnék lenni, nem a mobilomban élek. Az ois sem tudom mekkora hátrány, kéne 2 vas a kezemve, egyik ilyen a másik meg olyan és tesztelgetni őket. Viszont ha ezek belemennek, lenne vezeték nélküli töltés meg mondjuk ip védettség és mindenféle akkor mi10 lenne a neve ennek is. A xiaomi felfelé akart menni a topba mindig, azért is volt jó a minőség, legalábbis a közvetlen konkurenseinél jobb, ez jellemzi a felfelé tartó gyártókat. Amikor felér, no akkor szokott kezdődni a silányítás a nagyobb haszon miatt, amíg tart a népszerűség. Mint a német autóipar pl. Most azt hiszik, felértek. A huawei kiütve, és a számok mellettük szólnak sok piacon. Nézzünk is rá az árra.... A piac most fog dönteni, felértek e, vagy csak az ár érték arány vitte őket előre? Elválik. Viszont ha a huawei a gondok ellenére nem akar ejteni az áron, vajon mit várjunk ezektől?

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Graphics #189 üzenetére

    Hááát.

    Ez az ár a tavalyi op7pro ára, ami kora ellenére a procit kivéve jobb még panelban is mint ez, felteszem kamerában is, legalábbis ami teszteket eddig néztem, nálam az vezet. A tavalyi proci viszont nem rosszabb annyival, hogy csak ez váltást generáljon, vagy arra késztessen, hogy ne azt vegyem a kettőből. A panelje az op7nek szintén ütősebb mint említettem már. Van ois ami itt sokaknak fontos ahogy láttam. Ip védelem is van, komolyabb mint itt.
    Az első kamera elrendezése is rokon, akinek fontos, ott is megvan. Ami gond talán, hogy az op7 képernyő panel kerekített kicsit, amit én pl nem szeretek, de azért nem kizáró ok.
    Ráadásul 200 felett ugye legyen OIS már és azért némi zoom képesség is az optikai fajtából.
    Ezeket teszed serpenyő1be akkor ez a teló olyan 160-170. A serpenyő2ben a xiaomi arca van. Meglátjuk :)
    Hmm, meg is győztem magam asszem az op7pro felé :D :C :DD :Y :R

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Amúgy azt olvastam vmi külhoni lapon, hogy ezen poco ui van. Ez miui vagy vmi tök más?

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Kolondrum #393 üzenetére

    Sziasztok

    Kolondrum, mivel úgy látom, hogy neked van ilyen készüléked, tőled szeretnék kérdezni pár dolgot.

    Gcam működik e és mit tud vele a teló?

    OIS - tudom, hogy téma így téma úgy, de részint azért nem elhanyagolható a mai világban egy mobil esetén még akkor sem, ha amúgy én is milcet viszek ha fotózni akarok. A gondom inkább az, hogy több oldalon azt olvasom van, pl a napidroidon is ami persze nem mérvadó, de külföldi oldalakon is találkozom ezzel és van ahol pedig azt olvasom, hogy nincs, jó lenne tudni, hogy pontosan mi az ábra.

    Elégedett vagy e vele, betekintési szögek, láthatóság nappal, ilyesmik?

    A gond, hogy már tavaly óta telót akarok váltani, de belestem abba a hibába, hogy xiaomira gondoltam és mire kiválasztottam egyet, kivártam a globált, jött egy másik, ami jobban tetszett. A mi 9T-re akartam váltani mert nem szeretem a cseppes és lyukas megoldásokaat, de nem éreztem, hogy az enyém az a vas. A poco f2 nem lenne rossz, de a kamera összeállítás nem a kedvencem, a zoomos variáns tetszene, reméltem, hogy mi10t néven elhozzák esetleg némi + javítással, de csak nem akar megjelenni. Sokat már nem akarok várni.

    Esélyes lenne nálam egy másik teló is, mégpedig a Vivo x50pro+ ami még mindig vállalható feláras vas.

    Esetleg tudja valaki, hogy az egyből globálos vagy ott is megy a marhulás ezen a téren?

    köszönöm!

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Kolondrum #434 üzenetére

    Szia

    Köszönöm a leírásodat. Igazából én is abba a hibába estem, hogy a poco f1ből indulok ki és sokallom még a 150-160.000 Huf összeget is ezért a telóért, pedig igazából a legtöbb paramétere nekem még sok is. A drágulás akkora, hogy nem értem a pár, sokakat bosszantó apróság hiányát (igazából értem, erről szól a termékek pozícionálása). Közben kijött pár egyéb készülék is, ami árban emészthető és a sok említett apróságból megvan bennük számos darab. 120-130 felé már jó vétel lenne. Nekem igazából az előlapi kamera megoldás ami miatt még listás, de nagyon VIVOdom a háttérben.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz SamiCsillag #439 üzenetére

    Az x50 sorozattal :) de nem a kamera miatt.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Nézegettem ezt a b-tel shopot amiről írtok.
    A garancia leírása homályos, gyári helyett a megfogalmazás teljeskörű.
    Az ászfben én garanciális részt nem találtam és külön sem leltem pontos leírást az oldalon.
    Mi a gari arra, hogy nem olyan cég mint számtalan másik, eladok minden vackot, aztán zárok és nyitok új céget és kezdem elölről, a gariztatást meg kend a hajadra?
    No csak azért, mert ha egy cégnek a garival nincs rejtegetni valója, akkor nem is rejtegeti az infókat róla. Itt meg....

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz gattolino #481 üzenetére

    turbadonál is sok leírás alapján a gari kamu. de gondolom a legtöbb ilyen cégnél az. ezért is lehet a komoly cégektől 2200felé venni gondolom, ami szimplán túlárazott, de ott van gyári gari amit ők igyekeznek az árazással kihasználni. Azért vicces, hogy az állami szabályozás ennyire szart sem ér ezen a fronton sem, bár tolvaj tolvajnak .... így azért érthető.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Olvastam, hogy van akinek itt p30pro van.

    p30pro vs poco f2 pro?

    most tekintsünk el az antutu hülyeségektől meg vevő hülyítő sallangtól.
    Mindennapi használatban, ha nem fotógép helyett kell, nem akarsz játszani sem rajta stb akkor nem jobb egy p30pro? 180felé vesztegetik.
    7t pro is 200 felé van és az sem biztos, hogy rosszabb.

    pont döntésképtelen vagyok még mindig.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Sony telóm mai elvesztése lépésre kényszerít. Új vas kell. Esélyes lenne az f2 pro / p30/ op7tpro / vivo x50pro - vagy pro+
    Ez utóbbi mikor jelenik meg erre is? Nincs valakinek valami infója?

    más:
    miért nyittok egyből rajta és tesztek fel másik romot? hobbi?

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #784 üzenetére

    Hát nem vagyok része annyira a xiaomi közösségnek és annyira nem is követem a fejleményeket, de érdekes amit mondasz.
    Én itt Eu-ban eleve feltételeztem volna, hogy az van fenn magán a készüléken is. Abból gondolnám, hogy olvastam anno, hogy ezen is miui van, ebből arra következtettem, hogy attól, hogy poco, a xiaomi nem strapálta magát azzal, hogy eltérő rendszerrel adja ki mint egyéb készülékeit, tekintve, hogy itt poco otthon meg más a neve. Akkor ezen milyen rendszer fut?

    A fogyasztás csökkenés tetszene nekem is.

    Reklám mentesítés? Azt hittem ezt teljesen ki lehet kapcsolni a telóban mikor beállítom, már az elején. Mégsem? Nekem eleve aggályos az, hogy valamiért fizetek és nem is keveset, aztán még azon is keresni akar a cég, hogy reklámokat helyez el abban a termékben amit én vettem. Erre jó lenne valami komoly törvény amúgy. Kicsit olyan bevásárló szatyros a dolog. Fizess a boltban a zacsiért, egy egy tartósabb darabért amit nem kell azonnal eldobni, akár 3-500 ft-ot is, és közben rajta díszeleg a lánc logója amivel hírdeted őket bármerre mész a szatyorral. Logós szatyor ingyen a reklámért cserébe, üres logómentes pedig pénzért. Ez lenne a k fair.

    youtube - brave böngésző alól nekem amúgy is reklámmentes :)

    A 4es nagyon hasznos. Alapból ezt nem tudja a miui azaz jelen esetben a poco? A hívásrögzítést sem? 30000res 7a-ban is benne volt amit szülők kaptak.

    5ös, az is hasznos.

    Köszönöm, már kezdem érteni a dolgot.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #833 üzenetére

    Ja ja van.

    Mikor érnél rá megcsinálni az enyémet? :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #856 üzenetére

    Fotógépben is azonos márkát szeretünk (következtetés) és azt hiszem, hogy amiket írsz kezd komooly érv lenni, hogy végül erre a készülékre váltsak. Még nincs meg, mert a p30pro és a vivox50 sorozat valamely tagja még esélyes lehet nálam. A hónapban eldől.
    Köszönöm a sok infót .)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz CactuS #859 üzenetére

    Igazából én fotógéppel fotózom akkor, amikor erre szükségem van és ez ugye azt is jelenti, hogy felkészülök a feladatra. A telóim kamerája azért is mellékes kicsit, mert csak akkor kell, ha meglátok vmit amit lefotóznék, de ezeknek a képeknek általában nem célja a full tökéletesség és a felhasználási területük is ritkán mosódik csak össze.
    Az f2pro zoomra vágytam volna, azaz a k30zoomból létrehozott pocora, de nem így lett és ez az ami miatt még nem is vettem meg. Az oisnak örültem volna de létezni tudok nélküle. Ami miatt tetszik az az, hogy nincs csepp meg lyuk meg semmi ami felém bámulna.
    A p30pro azért tetszik, mert igazából voltam huawei-s, mate készülékek most is vannak a családban és árát tekintve nem rossz vétel most.
    A vivo x50pro a kamera megoldás miatt jön be a pro+ meg a stílusa miatt.
    Szóval nehéz ez :DD

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz szabi__memo #874 üzenetére

    Annak több oka is van :)
    Szubjektív vélemény persze:
    -a xiaomi féle eszetlen névadás ami miatt poco van rányomtatva.
    -az, hogy nem a zoom k30-ból szülték, hanem a simából (szép a döglött bogaras gyűjtemény, de egy tele a zoom helyett még jobb lenne legalábbis nekem)
    -ois hiánya (lehet élni nélküle, de a hardware oldalon a telók sokszor kb azonosak, most a fotó képességek döntik el sokszor, hogy mi a csúcs - legalábbis sokaknak)
    -képfrissítés

    a sztereo hang hiánya egyéni elbírálás alá esik, én szeretem a szimmetriát de nem sorolható komoly érvnek, ahogy pl a vezeték nélküli töltés hiánya sem, bár nekem kapóra jönne. Az ip védettség is véleményes dolog ennél a telónál így említem de nem sorolnám oda.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Warmont #960 üzenetére

    Lehet hogy már nem aktuális a megoldás de régebben nekem a huawei p7en az nfcvel pl ezt meg lehetett oldani, adtak is hozzá amúgy 2 külső nfc chipes akármit.
    aktiváltam az egyiket a telóval, beállítottam hogy legyen e net, rezegjen e vagy csörögjön stb dolgokat és ha érzékelte a külső chipet akkor átállította magát annak alapján amit beállítottam. A kocsiba tettem az egyiket, a teló felment a kocsi hangrendszerére, kikapcsolta a wifit, bekapcsolta a gpst stb amit akartam és előre belőttem neki.
    Ha ez még így van akkor egy külső nfc chipet megtanítasz amire akarsz, a bejárat mellé leteszed, belépsz és a telód végrehajtja amit a chipen beállítottál.
    Tudom kerülő út, de a megoldást néztem a problémára. :P

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Ha lesz olyan link amiben az ár ilyesmi, viszont nem alis és van PP fizetés akkor várom majd a linket :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    No, asszem veszek egyet, fujifilm1 rajongása győzött meg :D

    A kérdésem kicsit nem ide köthető, de sokan így vásároltatok, ezért fogom feltenni nektek.

    Nem igazán szoktam alin vásárolni, általában szeretem, ha a paypallal lehet intézni a külhoni vásárlásokat.
    Mi ennek a menete?
    Regelek appot lekapom, várom az ajánlatot vmelyik linken eddig ok.

    De kártyával kellene fizetni?
    Alipay olyasmi mint a paypal, utalhatok is rá pénzt vagy az is csak kártyát fogad?
    Van valami minimális vásárló védelem és az ér valamit?
    A rendelésnél spain vagy ilyesmi amit ki kell választani és ezzel máris áfa mentes, vagy azt külön is állítani kell majd valamerre?
    8/256 csak a most is említett adatokban jobb és a memória fejlettségében és ennyi igaz?

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #1068 üzenetére

    Az igazság az, hogy a fő elvárásom mostanában annyi, hogy a képernyőn felém ne nézzem állandóan kamera.
    Így ennek ez a készülék is megfelel. Több másik mellett, azok viszont árban magasabban állnak még.
    Mivel az alap felhasználásom a telefonálás, netes hívások és maga a netes infószerzés, valamint elvétve 2-3 sms havonta és kb 30 fénykép havi szinten. Ezek is csak olyan megláttam lekaptam fotók, nem posztolgatok. Az xt3-at úgy sem veri le de jobbára semmit sem egy ekkora kamera modul bármilyen készüléken, így nagyon komoly ambíciók nem éltetnek. Azt meg kell mondanom, a fotós képességeivel nem vagyok teljesen elégedett, de egy op7t sem kirívóan jobb és amúgy sem fotó miatt veszek gépet. A kamera felém néz dolgot a vivo x50pro3nak tudnám elnézni, de eaz meg csak nem akar megjelenni errefelé.
    Korábban nem érdekelt általában a telefon, csak vmi csúcs teló legyen, de már nem vonz, azt hiszem felnőttem végre. Ez is egy igen jó összetevőkből álló készülék és évekig ki fog szolgálni. (Csajon sajnos még nem ért el ide, neki az aktuális csúcs kell mert a szakmájában számít, szomorú) Nekem ár érték arányban kell kiváló.
    Ráadásul tudlak zaklatni, ha olyanom lenne, hogy új rom kell rá vagy ki akarnám takarítani mint Te is, így 3 érv mellette szól

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Lehet één értelmezem rosszul, de azt hiszem, mindegy, hogy kintről veszed a pocot vagy itthon, de nem hivatalos forrásból.

    A magyar jogalkotó egy szar. Egy gsm bolt megnyit, eltol 200.000 telót, megszedi magát, amikor elkezd sok lenni a szervíz akkor csőd, bezárás, lelép stb jön és kft miatt 3milláig van felelőssége, ha van egyáltalán. Ehhez képest a nyeresége hatalmas, te pedig oda dughatod a garidat ha még volt rá és ezeknél vetted, ahová nem süt be a nap.
    Ezt tudja kb a kinti rendelés is, csak még olcsóbban.
    Hozzá tartozik persze a valósághoz, hogy jelen külföldi árak mellett és a magyar zuggsm piac mellett a hivatalos forgalmazó hülye, ha az árnak a xiaomi hozzállása is alapot ad akkor ők is. Bár nem ismerem a terítési láncot de a magyar sarcok bekavarnak persze ezen a téren is, dehát kell a bevétel mert lopni abból lehet.
    Persze a xiaomi alapból hülye cég, aki ennyi piaci moslékot 1-1 alkatrészt cserélve átlag 2 hetente új telóként tol piacra, az kártákony az emberiségre, bár ezzel nincs egyedül, és a legtöbb ember is hülye.
    Jaj asszem ma szar lehet a hangulatom :D

    kéne egy olyan piros gomb nekem is... :U

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Ezt a témakört nem lehet alaptól szabályozni Eu szinten pl?
    A gyártót kötelezni, hogy minden termékre amit gyárt globális garit adjon, ártól függően sávosan úgy, hogy egy 350.000 / 1000Eur feletti termékre 5 év garit kelljen adni, kissé javítva a saját, kopik és tönkremegy akkor nincs gari módszeren, pl képernyő esetén se legyen ilyen kifogás.
    A garival minimum azonos ideig biztosítani kelljen a biztonsági frissítéseket is.
    A láncot is átalakítani úgy, hogy minden termék követhető legyen ami kijön a gyárból.
    A boltokat is regulázni kell, de ez legyen az Eu jogászok gondja.

    Viszont miután a termék le lett gyártva, a gyár eladta, járjon rá globális gari, a boltok pedig egymás közt intézik az árversenyt.
    Nonszensz, hogy a vásárló jár rosszul pl gari szinten is azért, mert emberek nyerészkednek némi állami hátszéllel segítve.
    A termék a piacon van, a bolt a piacon van, mikor megveszem, jóhiszeműen járok el, ha a bolttal gond van, azt rendeznie kellene az államnak.

    Szerintem.

    A xiaomishopnál 210.000 a szabadpiacon 70.000el olcsóbb UA a teló. Itthon. Az konkrétan egy redmi ára de ma jött ki realme is ennyi pénzért 5gvel ha jól olvastam annó.

    szomorú ez.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Rubensito #1140 üzenetére

    Persze, evidens, hogy a gazdasági érdek mozgat szálakat, de mennyi lesz a már nagyon sok?
    Párak telhetetlensége miatt szétkapunk mindent és mindenkit ezen a sárplanétán mert csak a pénz ami szent? Nem vetődik fel az emberekben, hogy ha a politikusok, akiket ők válaszottak és elvben értük dolgoznak is a pénz mellé feküdtek le, akkor alkalmatlanok arra, amire mandátumot kaptak? (pl a honi kiskirályt játszó politikai, magát elitnek képzelő, sok esetben végzettséggel sem rendelkező senki? Akik egyet két dolgot tudnak, helyezkedni és lopni azoktól, akikért dolgozni kellene? (más kérdés, hogy a magyar eleve Taigetosz pozitív, mert hagyja ezt)) Amennyiben igen, akkor mi ez a közöny? (tehát nem)
    Persze messze vezet, de nem csodálom, hogy Bill is eljutott oda, hogy az emberek létszámát kéne végre degradálni, és nem kicsit :)
    Mindegy, lassan megnézzük a végjátékot .)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Rubensito #1145 üzenetére

    Egyet tudok veled ebben érteni.

    A poco témája.
    Nem tudom biztosan, én mindig hezitálok.
    Tetszik egy mobilban:
    Ha nem néz felém fölösleges kamera akkor amikor azt nem akarom.
    Szögletes formavilág.
    Akadásmentes minőség.
    Elviselhető fotós képesség ami legalább PC-n is élvezhető, nagyobb hibáktól mentes képet ad.
    NFC
    INFRA
    Elegáns megoldások

    Ezekből a poco tud párat, ezért megfelelne nekem is, de az első pont elég fontos nekem, így a piac jelen állása szerint sok variációs lehetőségem nincs.
    Én az ár kérdésében inkább smucig vagyok. Magam tanultam meg a pénz értékét és bár mindig van ami kell, de nem szoktam fölös hülyeségeket venni, meggondolom mi ami hasznos számomra és minőséget is a felhasználási mód, gyakoriság mentén választok, bár a minőség régen nem az ár tükre, ezt is megtanultam már.
    Egyszerűen nem úgy neveltek és nem úgy alakítottam ki a saját Énemet sem, hogy hajlandó legyek kiadni 350.000 Ft-ot egy telóért, mert minek. Ez egy telefon.
    A poco így képben van, és akartam is egy xiaomit, de valahogy azt a bizonytalanságot érzem, amit a 9t pro kapcsán is éreztem.
    A családban az öregeknek vettem karácsonyra mobilokat és mind xiaomi volt. Megnéztem, láttam a miuit, én állítottam be, rendeltem hozzá kiegészítőket stb, és szeretik is őket bár nem mindenki 3ból 1 nem. Ennél a vasnál furcsa dolgok mennek elmondás alapján. Némára állítva hanggal csörög és ilyesmik. A vágy, hogy látni kell egyet, elmúlt. Mikor a 9t prot kézbe vettem, a hátának az ívelése vagy az ívelés érzése miatt nem éreztem biztosnak a fogást, a hátlap festése sem tetszett. Nem éreztem, hogy az én telóm lenne.
    A pocoval is az a bajom, hogy itt egy nagy gyártó, aki eleve olyan üzletpolitikát követ, amit nem nézek már jó szemmel.
    Számomra (egyéni megítélés) nem tetszetős, hogy márkák márkája további márkaneveket generál. Az 1 xiaomi 1 redmi nekem megfelelő lett volna, de mindenre a xiaomi feliratot tegyék, mert 1 márka legyen és a kommunikáció is ehhez mért. A redmi olcsóbb, a másik magasabb áron dolgozzon. Telefonból pedig évi 12 elég összesen és nagyon max. Ezt még tudtam, tudnám emészteni. Amikor a kínai piacra elkészülnek valamivel, azonnal legyen globál verzió is belőle, azonos piaci starttal. Sok gyártónak megy ez. A kínai állammal és a gyártási kapacitással nem tudják ezt megoldani? Tudnám folytatni.
    Szóval ahogy leírom ezt magamnak, azt látom, hogy igazából a gyártó elvei nem felelnek meg nekem.
    Az igény miatt pedig a merítési lehetőség is kicsi. Samsung nálam nem játszik. Almát szeretem. Pitében. Volt, de azt hiszem olyan érában birtokoltam, amikor mások farokpótléknak használták és ez elvette a kedvemet tőle, pedig az ökoszisztéma kellemes volt. Lg? hmm :). Jobbára a kínaiak maradnak sajnos.
    Ez visz egyre közelebb a pocohoz, és az a tény, hogy a sonym nagyon a végét járja, de bekapcsolva túlélt egy 8 perces fürdést, igaz 2 nap volt, mire helyreállt. No és persze fujifilm1 lelkesedése :D

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Rick4 #1152 üzenetére

    Tanulni kell belőle, a gyártó eldönti, hogy ő milyen készüléket, milyen haszonnal, mekkora tételben kinek ad el, ha kis haszon, nagy tétel, lehet nem tudja/ akarja ugyanazon garis feltételeket vállalni, mint egyedileg, rögtöna végfelhasználónak értékesítve, sőt, lehet a csökkentett mértékű gari az árengedmény része volt.

    -A gyártó legyártott egy terméket, arra az elkészültekor vonatkoznak garanciális feltételek. A gyártó által vállalt garancia mindenképpen. Ezt ráadásul a gyártónak a jogszabályi környezethez is igazítani kell, lásd az Eu sávos garancia kezdeményezését és a januártól élesben futó itthoni változásokat is. A garancia sem a világ végéig vonatkozik, 1000 eur / 5év csupán annyit jelent, hogy lassítva kicsit a termékek létrehozási ütemét, nem gyártjuk el a föld minden forrását a lábunk alól, mert a felhasználó dönthet úgy, hogy neki a termék megfelel hosszú távú használatra, de mégis biztonságban vannak az adatai (hát ezt nehéz volt leírni még a frissítések megléte mellett is) mert kap frissítéseket. Ezen pöröghetnék még, de lássuk a másik oldalt. Az, hogy te veszel egy terméket, nem jelenti, hogy 5 évig meg fogod tartani azt, ha nem akarod, eleve mindenki menőzni akar és van aki évente cserél, van aki kettő, három és így tovább, snoboknak hetente kötelező :) . Ez csak arra jó, hogy ha akar lassulni a gazdaság üteme ezen a fronton akkor tudjon (lehet hogy nem akar, felhasználói döntés, de a feltételét meg lehet teremteni).
    A gyártói garancia, ha olvastál el garanciajegyet, akkor tudod, hogy sok vackot nem ér. Kb gyártásból eredő hibára van garancia, a többi szinte minden esetben kopó alkatrész. A gyártóra nem feltétlen lehet ráeröltetni, hogy arra is full garanciát adjon és nem is cél, 2 év korlátozás mentes (tartósabb alkatrészek tervezése jóesetben) és 3 év egyéb. (Beko pl ad 5 évet és annyira nem fáj neki, épp azért mert ami kopik, az kopik....)
    Aminek bizonyos egyéb feltételek teljesülése mellett jót tenne a dolog, az az időzített meghibásodások kérdése abban az esetben, ha nem szoftveresen trükköznek (alaplap hőkivezetése átvezet a hőre érzékeny alkatrészeken és egyebek). Ezt a fajta trükközést is lehet persze ellenőrizni, csak a jogalkotói akarat kevés, persze jól megfontolt okokból.
    Akinek gond egy vadiúj készüléket a hivatalos csatornákon keresztül megvenni, az már egy telefonnal is túlvállalja magát, keressen olcsóbbat.

    -Megint hatalmas szavak :) Nem mindenkinek gond. Csupán amikor egy bolt kinyit pl pesten, létrehoz egy webboltot, na attól a perctől (véleményem szerint amúgy a nyitás pillanatától) mindenképpen az egész világ hasonló szakágban teljesítő boltjai a konkurenciája. Ezt el lehet fogadni és lehet tiltakozni ellene, de ezt látni. Az, hogy a magyar sarcok a helytelen forrásfelhasználás (ne menjünk bele jobban) miatt akkorák amekkorák, az, hogy lassan Ausztirába megyek át havonta nagybevásárolni és lehetne tovább folytatni, egy mesterségesen kreált környezet. Te elfogadod, én (és jópáran) pedig nem. Épp ezért a gyártó hozzáállása és a jogalkotó hozzáállása ha rendezné a globális garancia kérdését, a fogyasztók számára kedvező versenyhelyzetet tudna teremteni és szolgálná is az érdekeit. Azonban, ez nem érdeke a jogalkotóknak, mert a gazdaság és a fogyasztási szokások átrendeződéséhez vezetne, ami generálna számukra pl forráskiesést is sok más mellett, és akkor nincs, vagy kevesebb pénz van saját zsebbe egyéb feladatok végrehajtására.
    Én pl nem ár, hanem hasznosság mentén keresem a termékeimet, aminek része az ár/érték is. Korábban számos csúcs készülékem volt, feleségemnek most is szó nélkül megveszem az aktuális csúcs Samsungot (pedig nagyon fáj, főleg a márkaválasztás). Ez viszont nem jelenti azt, hogy nekem is kötelező lenne. Vannak kritériumaim és ezek mentén keresem azt a terméket, ami beleillik. A fő, de ezt biztosan olvastad, hogy ne legyen rám bámuló kamera elől, csak ha akarom. Így a termékpaletta számomra, elég szűk, amíg ez a fő elvárásom. Nehezen törődöm bele, mert ez sem álmaim készüléke, de az még nem készült el sajnos. Ettől még vehetnék 500 ilyen telefont is egyszerre ha akarnék, csak minek. Hidd el, nem mindnekinek az ár a gond, csak van olyan is, aki másként gondolkozik mint pl te. Ez nem baj, ettől vagyunk egyénenként egyediek, illetve ettől is.
    Aki vesz gsm boltból, innen- onnan, az legyen tisztában vele, hogy jó esetben gar nélkül vásárolt, a csökkentett ár nem lehet véletlen, azonos kiszolgálás, garis háttér jellemzően azonos árat eredményez, nincsenek csodák.
    -Erről volt szó. Ami viszont fura, A gyártó gyárt egy terméket, azt eladja x % haszonnal. Az, hogy az szürke útra téved, általában inkább a köztes ügyeskedők kereskedők munkája. Azaz, mikor a gyárból a termék elmegy, a garancia, ha ad rá a gyártó, akkor él. Ezt erősíti meg a példád is.
    Végezetül nem a gyártót kell kötelezni mindenféle szürke forrásból való készülék önzetlen, feltétlen, örök életig tartó gari vállalására, hanem nem kell gsm boltból, kapualjból, jófogásról vásárolgatni, utána meg a fórumon sikítozni, hogy mekkora szemét a gyártó.
    -Ebben a fórumban nem siránkoztak ahogy emlékszem, csupán a garancia, globális hulladékok gyártása témakört feszegettük. Azonban mint fentebb kifejtettem, nem igen van olyan, hogy a gyártót szürke importos termékei garanciáztatására kötelezné bárki is. A gyártó maga szegne törvényt, ha gyártana szürke importra (és ez kiderülne persze). Amennyiben viszont nem teszi, úgy minden termékére, ami a gyárat elhagyja, van garancia. A fő kérdés az ügyintézése ennek a garanciának. Meg hogy mennyit ér, lévén, hogy csak kb gyártási hibára él a garanciák zöme.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz kano #1156 üzenetére

    Mi global Store Alin. Ez hivatalos MI shop? Avagy a neve hangzatos? :Y

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Szia fujifilm1

    Egy nagyon banális kérdést tennék fel.

    A bootloader nyitásrólszeretnék kérdezni, többet megtudni kicsit.
    Hol és hogyan kell ezt kérelmezni?
    Ha kértem és kapok rá engedélyt akkor mi történik?
    Kötelező utána ki is nyitni és másik romot feltenni, vagy ez csak opció és nem kötelező semmit sem tenni még akkor is ha nyithatok ilyet?
    Van bármi is ami fontos és leírnád akkor még ha nem is kérdeztem rá?

    :R köszönöm szépen!

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #1191 üzenetére

    Szia

    Köszönöm, átnézem a kapott forrásokat!

    Igen. Azt hiszem ezt választom végül. A lekanyarodó képernyő nem tetszetős még nekem, vagy talán inkább nem hasznos. A legfontosabb pedig az volt, hogy elkerüljem a lyuk és sziget förmedvényeket. A lehetőség kevés sajnos emiatt, és a képernyő miatt az op7tpro is kiesik végül (10%on áll mert azért még kézbe kell vennem a pocot), bár ez nagyon nehéz szülés volt.
    A samsungot egy r210 kivételével egész életemben elkerültem, nem váltok oda, bár azt kijelentem, hogy a a samu note 20 legextrásabb variánsának szögletes formája nálam a mostani legjobb formaterv, mert kedvelem ezeket a vonalakat. Pocos kamera megoldással, remegne a kezem a samsungért, mert a poco vonalai nem annyira tetszetősek nekem.
    A feleségem viszont úgy is arra fog váltani így lesz egy a közelemben, bár ő a mate40 sorozatra szeretett volna menni, de oda nem fog.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #1194 üzenetére

    Lássuk be, neki ez presztízs, amolyan kinek szűkebb a pucija verseny gondolom mint nálunk férfiaknál a sokak által freferált farokméregetés vagy sokkal inkább pótlék :)
    Nálam viszont nem az, és a felhasználási szokásaimat tekintve egy 30.000res teló is kiszolgálna, ráadásul bőségesen. Egy tök szögletes teleképernyős 5 vagy 5.5 colos vas lenne az én készülékem asszem :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz kano #1197 üzenetére

    Azokkal nem árt vigyázni. Arra jók a programozók és hekkerek is, nehogy a leveleid akard megnézni és közben elindítasz egy atomrakétát.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Hannibal78 #1210 üzenetére

    Szia

    Én azt hallottam ki az itt összehordott hatalmas tudásból, hogy azért töltenek le és telepítgetnek dolgokat az itteniek, mert lehet és mert 1-2 funkció van a másik rendszerekben ami a telefonnal kapott rendszerben még nincs.

    Amit én hallottam mostanában nem erről a xiaomiról, hanem 3 másikról.
    6A - tökéletesen működik, nincs látható hiba, jó a hang, a teló teszi amit kell, igaz a felhasználók idősek és a felhasználási gyakoriság is erősen eseti.

    7A - gyakori felhasználás szintén egy idősebb emberkénél, a telefont néha nem lehet letenni hívás után mert nem reagál a gombnyomásra, néha némítva is csörög, nem ébred dupla koppra rendesen.

    note10 - a teló kiváló, de a hívás közbeni hangja recsegős, gyorsan veszít térerőt és néha megszakítja a hívást. Ezeket a legutóbbi frissítés megoldotta. (itt kell megjegyezni hogy a csaj akié, mióta megvette nem frissítette, állítása szerint pár napja látta, hogy 26 frissítés volt rá. Megtette, azóta jó)

    Samsung - nem szeretem, visszaél az ismertségével. Sok termékben volt anno időzített meghibásodás. A mostani note20nál is láthatod, hogy EU-ban a legnagyobb gyártó és stabil, ezért meg merte tenni, hogy szarabb chipekkel szállítson EU-ba telókat, kihasználva a piaci fölényt, maximálon tartva ezzel a profitot és életben a saját chipjét. Az etika pedig nálam komoly kérdés, mondjuk ezzel a honiak zöme nem foglalkozik.

    A döntés a tiéd, légy okos, egy teló hibája nem vetíthető a márka minden telójára, az etika pedig egyéni megítélés kérdése.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Gyorsan venni kell ilyen telót aki még akar, mert úgy hírlik 4 nap és bemutatnak egy újabb k30 tagot. :P

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz FNZ #1303 üzenetére

    ide linkelhetted volna :) :P

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Azért kintről beszerezve a mi10ultra is várós lehet. Kár volt várnom erre a napra :) meginogtam kissé. :W

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz fujifilm1 #1343 üzenetére

    Sajnos de. Csúcstelókat nem keresem mostanában mert 2év támogatás 400.000 huf és még számos ok miatt.
    A pocora már rávoksoltam, mivel nem találtam vivot amit vártam, belenyugodtam, de gondoltam megvárom mit hoznak ma.
    Erre itt van, még elfogadható 220.000 áron egy igen jó teló aminek a háta még tetszetős is. Ez globálban is ennyiért hozható akkor októberben már 200 alatt lesz de ebben te vagy a szaki. Annyit megér pár évre még akkor is, ha a kamera előlapi megoldása sírós nálam

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz gattolino #1345 üzenetére

    Igen úgy tudom azok, de általában ott a globált is lehet idővel kapni és az ára sokkal jobb szokott lenni, mint itthon, gyári garival, ami meglátásom szerint amúgy sem ér sokat, csak a boltinál egy kicsit többet. Viszont a zug gsmnek nevezett boltszerű izék árát is lehúzza magával így itthon is szokott lenni jobb ár. Elválik. De ezt letették az asztalra. Tudásához mérten pedig az árazása (ottani) korrekt. Jó lenne ha a xiaomi felnőne, egyszerre jönnének a china meg globál készülékek, UA áron mindenhol. Álom

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Már csak az a kérdés, hogy poco vagy k30 ultra ha ide is eljön.
    Olcsóbb, van ois, javult a képfrissítés (már aki erre gerjed) és a mediatek procija is kellemes darabnak látszik. :Y

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Zsoleszhun #1372 üzenetére

    Nálam ez ütött :D :C

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Radist #1439 üzenetére

    Meg fogsz lepődni. Van aki szerint jobb, van aki szerint pedig rosszabb, de ha nem is rosszabb, semmiképpen sem jobb.

    Amit én látok erről:
    Komoly hibának érzem, hogy makro szenzort kapott telefotó helyett.
    Nem annyira komoly hiba, de tekintve, hogy a most megjelent k30 ultrába is befért 83.000ért (kínai árak lesznek alap modellre) egy ois, ide is jó lett volna, de nincs.
    Amúgy a makro képek nagyon elfogadható minőségűek, csak kevesebb haszna van mint egy telefotó szenzornak, bár a döglött rovar gyűjteményből egy időben komoly tárlatot lehetett volna készíteni itt a fórumok, keress vissza ha érdekel, viszont ezesetben 4 euro 90 a belépő amit a paypalomra utalhatsz :)
    A fotó terén amúgy nem váltja meg a világot, én kb azonos szintre tenném a mi9t vel.
    Ha a fotó számít akkor igen jó áron mennek a huawei p30pro telók, ezek támogatása még él ugye és fotóban szerintem jobb. A proci is elég még amire kell. Van 5g modell is, bár az még korai szerintem viszont ebben a poco sem sokat ér, 5g esetén 1 simes teló lesz :(

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz pataig #1441 üzenetére

    Nem bántásként, de tele vannak a fórum előző lapjai a válaszokkal a kérdéseidre. :)

    Röviden:
    Fotóban nem kiemelkedő, hacsak nem kedveled a makrózást mert abban nem annyira rossz. Mi9-hez mérve viszont szerintem nem jobb ahogy a képeket nézegettem a neten. Ezen okból nem cserélnék arról erre.

    Akku idő tapasztalatok vegyesek. Mókolás és dolgok letiltása, kikapcsolása nélkül ebben sem kiemelkedő, hozza amit az akkuja méretétől várni lehet. Mivel neked szerintem mindegy, hogy pár órával később teszed e töltőre ezt mint azt, ezért sem hiszem, hogy cserélned kellene.

    A mi10 sem akkora húúú, hogy arra cserélj, várd meg a 11et :)

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz pataig #1478 üzenetére

    :K

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz kano #1596 üzenetére

    Miért nem? (nem kötekedés, csak régebbi tapasztalatom van nekem is velük és nem +) Jó lenne tudni hol tartanak most, ami miatt ajánlott bolt lettek. Mik a pozitívumok? Garizás milyen, mert nem gyári azt tudom?.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Kolondrum #1599 üzenetére

    Közben a xiaomik sugárzási értékei nem is kifejezetten jók, sőt. A kérdés, hogy a szolgáltató a bűnös, vagy bőven rátesz a teló is. Ez viszont nem jó hír, tesóm is xiaomis note 10 van most neki, sokszor nem lehet hallani, hogy beszél a telóba és sokan panaszkodnak is emiatt neki. Ő azt mondja a Tmob vacak biztosan, de egyéb telós imerősökkel / rokonokkal nem volt még ilyen. A teló lenne?

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz kano #1603 üzenetére

    Anno UA mint amiről fennt is szó volt, számla esetén nálam is felfutott az ár, és kérésemre a garancia témakörében sem kaptam megnyugtató válaszokat, azóta nem jártam feléjük.

    Ahogy olvasgatom az ÁSZF részt ami a garanciáról szól, most is érdekes.

    Gyári garancia is van a készüléken?Természetesen, hisz minden termékünk EU-s eszköz. (azaz lehet rajta pl cseh gyári gari is, csak épp nekem az almás a magyar számlájukkal, de valótlan állítás nem hangzik el, csak nem teljesen egyértelmű)
    Amiben azonban a Turbado többet ad: ingyenes el- és visszaszállítást biztosítunk a javítás alatt, hogy a folyamat gördülékenyebb legyen. Önnek csak be kell jelentenie a hibát és mi átvesszük a feladatok oroszlánrészét. (Nem a gyártóval kerülök kapcsolatba a 2 év alatt, csak velük, így akár az is lehet, hogy gyári garis szervízbe nem is kerül a termék, de erről én tudni nem fogok - persze a javítás remélhetőleg elkészül.)

    Garijegyet nem adnak, elég a számla meg azon az imei és él a gyári gari az ászf fogalmazása szerint (Ha Eu-s a termék és ők is sok országban otthon vannak, akkor akár megoldható lenne a gyári gariztatás is, csak el kell vinniük adott országba a hibás telót, de ez fölös logisztika lenne szerintem, hogy ha baj van akkor postázzam 10.000ért spanyolba a telkót javításra mert onnan jött ide, majd ennyiért hozzák vissza stb. Akkor már itt is beszereezhetné, spanyolban meg a spanyolt. Nem lehetetlen csak fura lenne.) Mellesleg eddig minden telóhoz amit vettem volt garijegy, szerintük a gyártók szándékosan nem adnak, lehet hogy az idők változtak mióta telót vettem.
    A wayteqtől beszerző forgalmazók horror árakon tolják még a poco-t, ahhoz képest a turbadó az élben van árazással. Megint csak megkérdőjelezi a beszerzési forrást és ezzel a gyári gari meglétét is.
    Megjegyzem a gyári gari sem ér szerintem sokat, mert használatból eredő meghibásodás az általában kopás ami nem garis tétel, szóval kb annyit érhet, hogy ha megjön és 1-2 hét alatt kijön, hogy vmi vacak, akkor a gyár mondjuk becseréli vagy javítja. No 14-30 napos elállás ezt pont megoldja.

    szerintem

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz kano #1615 üzenetére

    Nem nekem kell postázni, csak kicsit csapongtam a beleképzelem magam a boltos helyébe valamint vásárló vagyok opciók között :)

    Bocsi.

    Úgy gondolom a boltnak nem érné meg. Persze ismerni kellene azokat az árakat amiért ők pl cseh nagykertől beszerzik és amennyi itthonitól, mert ott bejöhet akár 1 full oda-vissza posta ára is. De ha 5 készülékenként jön be 1 posta, az is bőven jó.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz snecizero #1766 üzenetére

    Olvasom amiket írsz, és nem értem. Eleve több alkalommal kérdezed kb ugyanazt úgy, hogy választ is mondtak közben. Most megpróbálom összefoglalni neked amit érdemes tudni. A többiek majd javítják, ha szeirntük kell.

    Egy olyan cégtől vásárolsz, aminek tisztességes székhelye sincs. Tavalyi cég. Az ilyenek megalakulnak, eltolnak sok elektronikai szart, majd felszámolja magát mielőtt gariztatni kellene így kibújva a felelősség alól. Erre a mindenkori megválaszott kormány ad neki és sok más semmit sem érő vállalkozó szellemű sz-rembernek lehetőséget azzal, hogy a kft 3milla törzstőkével alapítható és felelni is csak addig az értékhatárig kell. Ergo ha felelősségre is vonják ezeket az arcokat akkor röhögnek a sok 100 millán amit benyeltek és 3 milláig felelnek, mert ez a törvény. Van tisztességes vállalkozó is, csak egyre kevesebb, ők a tisztes kivételek. Ha mázlid van ez a cég ilyen lesz :B
    No az ilyen cégek ezek után újra kftznek egyet és folytatják ahol korábban, épp úgy mint korábban. Szintén állami asszisztenciával.

    A lényeg, hogy a módszer miatt, a garancia ezektől a cégektől akár 10év is lehetne. Akkor sem ér semmit. A garancia is bolti, azaz nem a cég adja aki a telódat készíti, hanem a bolt, ami megszűnik és így garanciád semmi.
    No ilyen telót vettél. Eleve a telók sem 10 évre vannak tervezve mint régen. Régen az volt a trend, hogy a telód ment sokat, és úgy akartak rávenni a váltásra, hogy a következő szériák vonzóbbak voltak valamiben, ami jóesetben neked biztosan kell. Ez mára lassult, a fejlődés papíron szép, ha eszed van akkor meg látod, hogy ritka esetben van hogy valóban kell neked a következő generáció, vagy akár az azt követő. No ezért a termék is silányabb picit, mert a gazdaságnak pörögni kell ami sajnos a kormányoknak is érdeke, ezért is az assziszt.

    Amikor ezt bevállaltad, akkor megtehetted volna, hogy 108.000 ért aliról veszed a telódat. Azért, mert a gari ott is kb ennyit ér, csak spóroltál volna 20.000ret, és két szarból mindig a kisebbet érdemes választani. Esetedben az olcsóbbat.

    Turbado. Nos sokan innen szoktak rendelni. Kb azt mondhatod, hogy ez sem gyári gari, bolti, de a bolt talán kinőtte magát annyira hogy nem lépnek le így legalább a bolti gariztatás megy, mivel ők ezt pedig kiépítették már, épp ezért talán bejáratott rendszer az is, és ez stabilabbá teszi őket, mint a sok magyar zuggsm boltot.

    Aztán itt van a magyar hivatalos forgalmazó. Szintén politika lenne az, hogy miért ekkora a sarc itthon az mire és kikhez megy stb, ettől tekintsünk el. A lényeg, hogy horror áron forgalmaznak telókat, a pocot is. Az adu a gyári garancia a keezükben. Olvass el egy ilyet. A gyári gari gyártási hibák ellen véd valameddig. Aztán a többi hiba mondjuk 4-5 hó után, már a legtöbb esetben használat során bekövetkező kopás anyagfáradás stb, mert a szervíz általában megoldja ennyivel. Ergo a gyári gari véd a vásárlás elején egy darabig, aztán meg épp annyit ér mint pl az alis. Cserébe egy ilyen vásárlás 100.000rel is többe kerülhet, ami egy másik teló ára. Jóreggelt.

    Ez persze az én véleményem erről a témáról, a döntés a tiéd.
    Jah lesznek akik azzal támadnak majd hogy milyen sz-r vagy hogy kintről rendelsz mert nem a honi gazdaságot támogatod meg a magyar kereskedőt. Elég ha visszakérdezel, hogy Ezeket?
    Láthatod a zuggsm hozzállást, a felelősség alól kibújást, azt, hogy már a kereskedő is megkerüli a beszerzési vonalat, a rekord sarcokat hogy teljen az ismiken kerestül magunk zsebére stb.
    Ha te látod értelmét ezt támogatni, hajrá. Én úgy látom, hogy ha egy bolt kinyit, a világ minden boltja konkurencia, főleg az eldobható világban amit most élünk. Eleve silány termékek időzített hibásodásokkal. Idejétmúlt törvényi környezet, rekord sarcok. Eleve olyan kereskedőkkel, akikre a pöttyös labdát sem bíznám.

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    Ami eszembe jutott.

    root nélkül tehát ha jól értem, lehetőség van arra, hogy kitakarítsa az ember a miuit. Előtelepített vackokat eltávolítani és ilyesmik.

    Ez jó, de érinti ez pl azt, ha az embernek van xiaomi acc-a?
    Használok xiaomi home kiegészítőket, bár csak ajtónyitás érzékelőket főleg és pár egyéb érzékelőt víz tűz stb. Ezekhez van egy acc-om, az xiaomi acc, vagy mi home acc ami egészen más?

    Bevallom nem néztem, de lesz esetleg összefoglaló a topik elején, ami részletesen taglalja pontos alapos leírásokkal pl a rootolást, a kiakarítást, a miui nyitását, esetleg rom csere leírást ilyesmiket, még akkor is ha pl átcopizva másik topikokból?

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Új hozzászólás Aktív témák