Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #50 üzenetére

    A magyarításokból régen kiábrándultam, a Witcher1 és ME1 óta meg különösen, még szerencse, hogy elég tisztességesen bírom az angolt - igaz, Shakespeare-t '98-óta nem olvastam eredetiben, de cserébe most David Gemmell-en és George Martin-on pallérozódok... :D

    Szerintem a Skyrim legtöbb egyszerűsítése jobbá tette a játékot, kivétel az elszabott, konzolbarát UI és inventory, de arra meg vannak mod-ok.

    A Witcher 2 konfigom:
    [Rendering]
    AllowAntialias=0
    AllowBloom=0
    AllowBlur=1
    AllowCutsceneDOF=0
    AllowDOF=0
    AllowDecals=0.5
    AllowMotionBlur=0
    AllowRain=1
    AllowSSAO=1
    AllowScatterDOF=0
    AllowShafts=0
    AllowSharpen=0
    AllowVignette=1
    AspectRatio=0
    AtlasTextureDownscale=0
    DanglesLimiter=0
    DetailTextureDownscale=0
    Fullscreen=1
    MaxAtlasTextureSize=2048
    MaxCubeShadowCount=1
    MaxCubeShadowSize=256
    MaxSpotShadowCount=3
    MaxSpotShadowSize=512
    MaxTextureSize=2048
    MeshDistanceScale=0.5
    ShadowQuality=1
    ShadowedLights=1
    TextureDownscale=0
    TextureMemoryBudget=200
    UberSampling=0
    VSync=1

    [Viewport]
    Height=1080
    Width=1920

    Ha van pár tipped karcsúsításra, megköszönném, én úgy nézem, innen már minden igen komoly butítás lenne.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Kansas #51 üzenetére

    Na, azoktól a magyarításoktól én is hülyét kaptam. Ami a W1 esetében különösen kár volt, mert némelyik szinkronszínész egészen jó alakítást nyújtott; megérdemelték volna, hogy ne egy ilyen összegányolt ipari hulladék szöveget kelljen szinkronizálniuk. A torment magyarítása a föntiekkel nem is említhető egy lapon. Lelkes "amatőrök" végezték, évek munkájával, a "profiknál" nagyságrendekkel jobb minőségben. Ha viszont eredetiben olvasol szépirodalmat, akkor erre neked nem lesz szükséged. Az én angolságom elég jó, szakmai oldalon leginkább, de a szépirodalomhoz olyan mértékben kell koncentrálnom, ami műélvezet (vagy a torment esetében a játékélmény) rovására megy.

    Hát attól tartok, ezen már sokat butítani látványbéli veszteség nélkül tényleg nem lehet. Először a SSAO-t venném le 0-ra, ha az sem segít, akkor sajnos a Max Text Size-on lehet a leginkább spórolni, 1024-re véve, de az nyilván meg fog már látszani. Előtte még a ShadowQuality kikapcsolásával, és a VSync kikapcsolásával próbálkozhatsz (utóbbi játék és monitorfüggő, hogy mennyire zavaró a hiánya, érdemes megpróbálni), illetve sztem kapcsold vissza a downscale-t.
    Nyilván egyszerre csak egy változtatást, asztán teszt. Ja, és jó nagy monitorod van, nem tudom próbálkoztál-e a natív felbontás alá menni (az arányokat természetesen megtartva). Az igen jótékony hatással lenne a VGA memória-felhasználására, lehet hogy éppen ez a szűk keresztmettszet, mert a W2 nagy méretű textúrákkal dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • nuke7

    veterán

    válasz Kansas #47 üzenetére

    "Nem nagy ügy igazán, csak rohadt bosszantó, hogy a Witcher-ban nem arra megyek az erdőben amerre akarok... két bokor közt se lehet átmenni, ha nem arra megy az ösvény..."

    hm, ez érdekes, lehet h bugos a játékod, én ilyet nem tapasztaltam... :U

    "Csak egyet árulj el, hogy végre "kiwitcherezhessem" magam: miért van az, hogy a Skyrim full grafikán, nagy felbontású textúrákkal is simán fut nálam, a Witcher 2 meg Medium-on is szaggat mint állat(nincs szívem low-ra tenni)? Nem szeretnek ezek a Witcher-ek engem... az első rész is ugyanezt csinálta... Pedig én már 30 fps-sel jól elvagyok..."

    én highest-en (ultra) játszottam witcher 2-t és SOKKAL jobban nézett ki, mint a skyrim ultra-n és hát 1-1x beszaggatott mindkettő itt-ott, de bőven játszható volt.
    skyrim motorja sokkal régebbi és sokkal csunyább ha witcher 2 mellé rakod, plusz több a bug is... (mondjuk igaz, hogy az 1680x1050 -ben volt 5850-el, azota fullHD-ra váltottam 6950-nel, de még nm toltam azota witcher 2-t...)

    "...hogy úgy alakítsam a sztorit, ahogy nekem tetszik..."
    én is ezt szeretném. csakhogy a skyrim-ban nem találtam story-t. NUKU. nincs benne sztori...
    mágus iskolának csinálok küldetéseket, de kb. semmi nem történik... sok régiséget találtam és kb. ennyi.

    (#50) GypsFulvus2 : ugye, hogy a skyrim-ra milyen könnyen rá lehet unni? :K

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #52 üzenetére

    omg, 5870-et vettél 1680x1050..? :DDD

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Kansas

    addikt

    válasz nuke7 #53 üzenetére

    Próbáld ki újra, és meglátod, rögtön az első falu mellett az erdőben: két ösvény közt a dzsindzsáson nem mész át, kerülheted a fél világot, hogy a 3 méterrel arrébb levő helyre juss.

    Igen, a Witcher 2 színesebb-szagosabb, kicsit néha csiricsáré is, a Skyrim kicsit valósághoz közelebbi, inkább pasztellszínekkel operál. Kinek mi tetszik... azt nem fogadom el, hogy "SOKKAL" jobban néz ki. Neked, talán.
    Szvsz az embermodellek például kimondottan rusnyábbak, főleg ruha nélkül torzak, ruhában nem annyira vészes.

    Te most komolyan ki akarod provokálni, hogy lehülyézzelek? :((( Csak gyári modulokkal játszol M*-t, ahol minden a szádba van rágva? Az nem szerepjáték, hanem regény szinte...
    Ha nem vagy képes a sztorit látni a Skyrim-ban, a te bajod... próbáld meg egyszer Witcher stílusban játszani akkor, csak a főszálat tolva... ha úgy sem megy, szépen kérlek, hagyd békén, menj olvass valami M* regényt.

    Vagy mondok jobbat, játssz Fahrenheit-et! GOG-on fillérekért van, nem szerepjáték ugyan, nem is mai csirke, de a sztorija zseniális. Vagy Modern Warfare-t...

    Witcher vs. Skyrim: mindkettő RPG, de nem ugyanaz a műfaj. Úgy látom, neked csak az egyik való, GypsFulvus2 és jómagam mindkettővel jól elvagyunk. OK, én nem egyformán jól, de legalább nem keverem a szezont a fazonnal...

    Komolyan, mióta elkezdtem veled vitázni, egyre kevésbé kedvelem a Witcher 2-t. Abba is hagyom gyorsan, mielőtt még megutálom.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • nuke7

    veterán

    válasz Kansas #55 üzenetére

    Igen, a Witcher 2 színesebb-szagosabb, kicsit néha csiricsáré is, a Skyrim kicsit valósághoz közelebbi, inkább pasztellszínekkel operál.

    Lol... Csak mert te nem tudod felrakni maxra, ne nyilatkozz mar a max. Grafikarol :DD
    Tényleg lol... Én mindkettőt feltoltam maxra, össze tudom hasonlítani

    Te milyen gyári modulokra gondolsz..? Mágus? Ott én szoktam általában mesélni, de most korbemeselest tolunk.
    Nem tudom, h mik azok a gyári modulok...

    Fahrenheit ez vegigtoltam rég . Jó, de nem rpg.

    Utolsó 3 Bekezdesed értelmezhetetlen számomra, MW hogy jön ide..? :F

    Jah, én nem találtam fő szálat skyrimben... Sehol semmi sárkány nálam...

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Kansas

    addikt

    válasz nuke7 #56 üzenetére

    No jó, most utoljára még:
    Képzeld, fel tudom rakni max-ra. Az előző monitor-omon(19" NEC, 1280x1024) azon ment, a mostani monitoromon pár nappal ezelőttig nem toltam, de persze hogy szaggat FullHD-ban(már a Witcher, a Skyrim az nem), te se azon tolod, ha jól olvasom...
    Ha befogod a szád, bölcsebb maradtál volna, így sikeresen ledolgoztad magad nálam "szemellenzős"-ről "szóra sem érdemes hülyegyerek"-re. Congrats :C , bár kétlem hogy téged meghatna.

    Ha úgy mesélsz, amire az itteni megnyilvánulásaidból következtetni tudok, sajnálom a csapatodat...

    A Skyrim főszála, sárkányostul, ott kezdődik, hogy elmész Whiterun-ba a jarl-hoz, az kiküld megvédeni egy tornyot a rátörő sárkánytól, aztán hívnak a Greybeard-ek.
    Biztos, hogy játszottál vele, vagy csak vetítesz? Esetleg nem tudsz mit kezdeni a nagy szabadsággal, és ösvények híján már az elején eltévedsz?

    Flém over, csesztess másokat!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • nuke7

    veterán

    válasz Kansas #57 üzenetére

    hát én nem voltam whiterun-ba, hanem a mágus kolihoz mentem. most vagyok 14. szintű.
    eddig mindenkinek tetszett a mesélésem, bár 3 (max. talán 4) embernél többnek nem megy igazán jól, annyi karakterrel még nem tudok jól dolgozni.

    " "szemellenzős"-ről "szóra sem érdemes hülyegyerek"-re."
    ez téged minősít.

    btw, minden max-on játszom, nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nem.

    most jut eszembe, hogy voltam whiterun-ba, onnan küldtek a college-ba, meg valami companion-ok is szeretnék, hogy segítsek. kb. ennyi. ebbe nem sok főszál van...

    Flém over, csesztess másokat!

    https://youtube.com/user/nuke7

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz nuke7 #54 üzenetére

    Miért ne? Te magad írod egy hsz-el följebb, hogy mind a W2, mind a Skyrim beszaggatott nálad ultrán, 5850-el, 1680x1050-ben. Amúgy meg az előző konfigom 4,5 évig szolgált, ennyi idő után hadd engedjek meg már magamnak egy jövőálló konfigot (ráadásul használtan vettem a VGA-t), amire monitort is tudok fejleszteni, ha lesz rá lóvém/kedvem

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • nuke7

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #59 üzenetére

    "mondjuk igaz, hogy az 1680x1050 -ben volt 5850-el, azota fullHD-ra váltottam 6950-nel, de még nm toltam azota witcher 2-t."
    ergo 5850-en volt, hogy beszaggatott, de bőven játszható volt

    https://youtube.com/user/nuke7

  • hunbi

    tag

    Leginkább a DE tetszett, bár tény, hogy szoros a mezőny. A Witcher 2 nagyon tetszett, de egy rakás idegeső dolog miatt nem mondanám a legjobbnak. Maradandó élmény és kiváló alkotás, játszani viszont sokszor nem volt jó.
    A Skyrim összességében megérdemli a dicséreteket. A legtöbbet ezzel játszottam a három közül, és még szerintem sokat fogok.
    A leg komolyabb ékélményt a DE adta nekem és mellé elég jó volt játszani is. Így én rá szavaznék a legjobb jelzővel.
    Egy rakás dolog van ami a másik kettőben jobb, és mindháromban akadtak problémák, mégis elégedett vagyok mert mind felülmúlták a várakozásaimat.

Új hozzászólás Aktív témák