Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz LZs?! #9 üzenetére

    Egy Tenda AC9-es vettem a héten. A szoftvere szupergyors! Az egy hét alatt még nem kellet újraindítani, jelet nem dobál. A lefedettsége nagyon jó, a 20 ezres asus-é nál kicsit jobb vagy ugyanolyan. Helyi hálón 850 megabitet tud átnyomni, WAN-on nem tudom mennyit, de a 100 megabites netet jól kezeli.
    Akár inviteles koax-os nethez is ajánlom, nem dobálja el a jelet, mint más, nagynevű gyártók termékei (ami miatt ezt a típust kellett vennem)
    A 2,4 Ghz-es wifijét olyan eszközön tudom max tesztelni, ami 150 megabitet tud, azt stabilan hozza is. 5 Ghz-el nem foglalkozom, de egyébként tudja.
    Az átlagnak szükséges beállításokat tudja, akinek meg extra igénye van, az úgyis rákeres. Amit máshol még nem láttam: ha a régi router WAN portját összekötöd ennek az újnak egy bármely portjával, akkor kiolvassa belőle a csatlakozási jelszót és elmenti! Ez pozitív. Hátránya volt, hogy mivel itt MAC address szűrős a net, emiatt addig nem lehetett beállítani, amíg nem húztam ki a wan-ból a kábelt. Onnantól már példás!
    Ez szinte a legolcsóbb, vagy a legolcsóbb gigabites router, ahhoz képest egy durván jó ajánlat! Nem tudok negatívumot mondani róla. Még VPN kiszolgálóként/kliensként is tud működni!
    Kiegészítés: mégis találtam egy kivetnivalót! Az usb-s hálózati fájlmegosztás még csak V1-es SMB protokollt tud használni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák