Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Persze, hogy az is mese.
    De valamiért az anime rajongók nagyon beforognak a mese kifejezésen.

    Az, hogy valaki teljesen tájékozatlan és azt hiszi, hogy minden rajzolt content gyerekeknek való...
    Ezen teljesen fölösleges megsértődni.

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Neked is csak azt tudom mondani, hogy ne szedd szét a szöveget, mert nemcsak a főállásban tartalmat megosztó Mari nénik, hanem bizony világot látott, szellemileg és anyagilag is tehetős jóemberek is segítenek fenntartani, táplálni ezeket az előítéleteket. Az utálat meg nem véletlenül van idézőjelben, FYI.

    "De megnézheted az USA sztereotípiákat: Ott mindenki hülye/semmit nem tudnak a világról, filléres dolog az iphone, még a budira is kocsival járnak, folyamatosan lövöldöznek stb. " - Mondjuk ezek többsége nem csak sztereotípia. A "Jó pár éve volt, hogy valaki járt nálunk az USA-ból és megkérdezte, hogy tényleg lóval járunk-e dolgozni." résszel pont hozol is egy példát.

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Ghoosty #32 üzenetére

    De pont ez a lényeg, hogy, amiket te kiemelsz Japánból azok "vannak". Amit az USA-ból, az meg több, mint sztereotípia.

    USA-ban le*szarnak mindent és mindekit? Nótoriusan ignoránsak? Igen. Nem azért mert feltétlenül hülyék, hanem mert egyszerűen nem érdekli őket, meg olyan az oktatás is (pl. földrajz, nyelvek stb.). Ez nem sztereotípia, ez tény. Kocsival járnak budira? Hogyne (forrás), mert néhány nagyvárost leszámítva hulladék a tömegközlekedés, meg olcsó a benzin is. Lövöldöznek? Lassan hetente. Dagadtak is? Hát, eléggé.

    Belátható, hogy a "mindenki bugyit szagolgat szabadidejében" meg "öngyilkos lesz a miniszter, ha késik a vonat" a legtöbb sztereotípia, amit korábban felsoroltam, igazságtartalmát tekintve köszönőviszonyban nincs azzal, mint amiről az emberek úgy gondolják, hogy csak sztereotípia az USA-ban. Dolgoztam én eleget az USA-ban is ahhoz, hogy érezzem, hogy nem egy kaliber az USA és a Távol-Kelet sztereotipizálása.

    A munkaidőkbe nem megyek bele még egyszer, mert egy korábbi fórumtárs sem értette meg, hogy aki "munka miatt meghal", annál már más is elszakadt korábban.

    "Itt egy közlemény 20 másodperces korábbi indulás miatti bocsánatkérés." - Korábban indulásért Mo.-n is ugyanúgy elpicsázzák az érintetteket, szóval ebben semmi extrém nincs. Az, hogy ezt hogyan kommunikálják az utasközönség felé az meg megint más kérdés.

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

  • adlersson

    aktív tag

    válasz Ghoosty #34 üzenetére

    Kicsit kettős mércét érzek, mer' ha USA-val kapcsolatban állít valaki valami neked nem tetszőt, akkor az "sztereotípia" (még akkor is, ha statisztikák támasztják alá ezt) meg "van benne valami", egyéb kifogások, viszont Japánnal vagy Ázsiával kapcsolatban meg csak "Egyáltalán nem biztos, hogy ezt bárki komolyan gondolja. Magam is szoktam hasonlóan sztereotip dologgal viccelni." Amiket kiemeltem "sztereotípiákat" az USA-val kapcsolatban, azokban mindig több volt egy egyszerű "Hát, előfordul."-nál, de amiket bemutattam Ázsiával kapcsolatban, azok vagy nettó hülyeségek vagy izolált, arányait tekintve elhanyagolható számú esetek, mégis egész nemzeteket írnak le általuk. (Igen, a munka miatti öngyilkolás sem számít elterjedtnek csak ld. ugye a korábban említett elérhetőség-heurisztika...)

    "Mi van a többi témával/egyéb készségekkel?" - Nyelvek? Bármiféle érzékenység a világ dolgai iránt?

    "USA-ban le*szarnak mindent és mindekit?" - Nyilván az USA-n túlmutató történésekre értendő.

    "...perverz képzelgéseket eddig csak távol-keleti szereplőkkel/rajzokkal láttam. Mivel viszonylag sokféle van, ez azt jelenti, hogy jelentős a fizetőképes kereslet rá tehát sokan élnek vele. Szóval ezen ne csodálkozzon senki, hogy leperverzezik a japánokat." - Nem látom az összefüggést (meg egyébként odahaza kortársaim 12-13 évesen ÖKM-et meg Kretént nézegettek, mégse lettek perverzek), de hasonló gondolatmenettel az USA-ban is sokféle fegyver van, tehát jelentős a fizetőképes kereslet, tehát élnek is velük.

    "Azt meg kétlem, hogy nálunk bárkit is lecsesznének 20 másodperces korábban indulásért." - Pedig nyugodtan elhiheted, mert így van. Van egy F.2. számú forgalmi utasítás nevű izgalmas olvasmány, a 15.17.-es fejezet részletesen taglalja, hogy hogyan és mikor indulhat a vonat. Az előírtnál korábbi indítás utasításellenes és a vasúti közlekedés biztonságát potenciálisan veszélyeztető cselekedet. Így de, biztos lehetsz benne, hogy ezért itthon is, meg a fejlett világban bárhol, p*csánrúgás jár érte. Még villamosnál is.

    Másra már inkább nem reagálok. Pláne úgy, hogy nyilvánvalóan csak az egyik oldalt ismered / véded.

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Új hozzászólás Aktív témák